Θέμα: aggelikh's log!

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 149

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 09-11-12 16:16 #1
    Προεπιλογή
    ναι αυτην την περιοδο ειναι πολυ ελλειπεις οντως αλλα για να παω 11% ετσι πρεπει.! κοιτα δεν ειμαι φετα-φλεβα! φυσικα και ναι ειμαι γυμνασμενη στα πλεσια του λογικου! αλλα εχω πολλα περιθωρεια να στεγνωσω κιαλλο! εχω και υψηλους στοχους(τρομαρα μου) .! γυμναζομαι απο τα 5 μου! αλλα δεν ειμαι ετσι οπως θα ηθελα! φωτογραφια θα ανεβασω καποια στιγμη σιγουρα! ναι δεν ξερω σκεφτομαι σοβαρα να παρω και μια πρωτεινη τωρα αλλα θελει πολυ ψαξημο μαζι με τον προπονητη μου φυσικα! ειδικα για την προπονηση που βγαζω τωρα ειναι πολυ δυσκολα με τοσο λιγο φαγητο γιατι ανεκαθεν το τημουσα πολυ το φαγητο! ειμαι σε περιοδο προετοιμασιας τωρα και τα βαρη που κανω ειναι αρκετα!!και κατι ακομα για το λιπος! στον στιβο και ειδικα στο επικοντω το 13% ειναι πολυ ψηλο!


    σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-11-12 21:08 #2
    Προεπιλογή
    προπονησηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!! χαλαρα σημερα ΛΟΓΟ δικεφαλου!
    1) 2ωρες αλματα(δεν ξερω αν μπορειται να καταλαβεται)
    3)ασκησεις κροσφιτ 20λεπτο συνεχομενο μπαρπιζ και πους πρες50κιλα εναλλαξ!
    4)ελξεις 3χ12 στο μονοζυγο !
    5) αρσεις θανατου 90κιλα 3ΧΜΑΧ
    6)40λεπτο τρεξημο ρυθμο αντοχης!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-11-12 21:12 #3
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    καλως ορισες αγελικη και απο μενα,καλη επιτυχια στους στοχους σου και στις επιδοσεις σου
    ευακι
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-11-12 21:24 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FITNESS GIRL Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλως ορισες αγελικη και απο μενα,καλη επιτυχια στους στοχους σου και στις επιδοσεις σου
    σε ευχαριστω πολυ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-11-12 22:26 #5
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή και καλή επιτυχία στον στόχο σου. Να σε ρωτήσω αφού θα αγωνιστείς σε άλμα επι κοντώ και όχι σε κάποιο είδος fitness κλπ. Γιατί πρέπει το ποσοστό λίπους να είναι πάλι μικρό? Το απαιτεί το άθλημα? Μια χαρά δεν είναι και το 13% ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-11-12 22:45 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SHRED Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή αρχή και καλή επιτυχία στον στόχο σου. Να σε ρωτήσω αφού θα αγωνιστείς σε άλμα επι κοντώ και όχι σε κάποιο είδος fitness κλπ. Γιατί πρέπει το ποσοστό λίπους να είναι πάλι μικρό? Το απαιτεί το άθλημα? Μια χαρά δεν είναι και το 13% ?
    ναι το απειται! για την ακριβεια απετει να εισαι αδυνατος-η!!!!!!!!!!!σε ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-11-12 22:58 #7
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Αν ήσουν 13% θα σουν φέτα-φλέβα ήδη βασικά....νταξ μη λέμε ότι να ναι
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-11-12 16:34 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aggelikh Εμφάνιση μηνυμάτων
    προπονησηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!! χαλαρα σημερα ΛΟΓΟ δικεφαλου!
    1) 2ωρες αλματα(δεν ξερω αν μπορειται να καταλαβεται)
    3)ασκησεις κροσφιτ 20λεπτο συνεχομενο μπαρπιζ και πους πρες50κιλα εναλλαξ!
    4)ελξεις 3χ12 στο μονοζυγο !
    5) αρσεις θανατου 90κιλα 3ΧΜΑΧ
    6)40λεπτο τρεξημο ρυθμο αντοχης!
    90 κιλα αρσεις θανατου;
    Ποσο χρονων εισαι;
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-11-12 16:37 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    90 κιλα αρσεις θανατου;
    Ποσο χρονων εισαι;
    19 στα 20 ειμαι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-11-12 16:39 #10
    Προεπιλογή
    Και κανεις 90 κιλα αρσεις για πανω απο 1-2 επαναληψεις (υποθετω) και εισαι 65 κιλα;;;
    Ουτε σε αγορι δεν τα βλεπω αυτα
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-11-12 16:53 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κανεις 90 κιλα αρσεις για πανω απο 1-2 επαναληψεις (υποθετω) και εισαι 65 κιλα;;;
    Ουτε σε αγορι δεν τα βλεπω αυτα
    μπα εγω βλεπω τρελα κιλα απο τους αντρες που κανουμε προπονηση! εχω 97.5 κιλα ρεκορ 1επαναληψη στα 90 βγαζω 3
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-11-12 16:55 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aggelikh Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπα εγω βλεπω τρελα κιλα απο τους αντρες που κανουμε προπονηση! εχω 97.5 κιλα ρεκορ 1επαναληψη στα 90 βγαζω 3
    Αυτο το push press που λες εναλλαξ 50 kg ποια ασκηση ειναι;
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-11-12 16:59 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.819
    Προεπιλογή
    κάθε στυλ προπόνησης αποσκοπεί και κάπου άλλο η προπόνηση του στίβου για συγκεκρημένο άθλημα και άλλο η προπόνηση για μυική υπερτροφία όπως μας ενδιαφέρει όσοι ασχολούμαστε με το ββ και φίτνες

    τωρα για τα ποσοστα λίπους εγω το έχω ξαναπεί και θα το πώ ακόμα μια φορα αξιόπιστες μετρήσεις μόνο σε οργανωμένα εργομετρικα κέντρα και εκεί μπορούμε να μιλάμε με απόλυτη ακρίβεια
    οι υπόλοιπες όμως μετρήσεις όπως πχ με δερματοπτυχόμετρο μπορούν να λειτουργήσουν σαν ένας μπούσουλας ώστε να βλέπουμε τις διακυμάνσεις στο λίπος μας δηλαδή αν μειώνετε η αυξάνετε και ανάλογα προσαρμόζουμε την διατροφή μας , απλα πράματα είναι και η αγγελική λογικό να το λέει αυτο εφόσον έτσι την είπαν και δεν έχει λόγο να αμφισβητήσει αυτα που τις λένε εφόσον δεν γνωρίζει πολλα πράγματα απο αυτη την διαδικασία , αλλα όταν μάθει πως γίνετε θα καταλάβει κατα πόσο η μέθοδος είναι αξιόπιστη η όχι , όπως και η μαγδαλινή όταν την είχα μετρήσει με το δερματοπτυχόμετρο και είχε δείξει πχ 10 αν θυμάμε καλα νόμισε ότι είναι 10% ενω καμία απολύτως σχέση το 10 ήταν το πάχος του υποδόριου σε συγκεκρημένο σημείο

    δεν παύει όμως αν αυτο σε επόμενη μέτρηση πέσει πιο χαμηλά να αποτελεί ένδειξη ότι μειώθηκε το λίπος στο συγκεκρημένο σημείο
    δεν χρειάζετε να χαλιόμαστε για κάποιες διαφωνίες , όποιος έχει όρεξη εξηγεί όποιος δεν έχει απλα δεν παίρνει θεση , απλα πράματα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-11-12 17:06 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.819
    Προεπιλογή
    και εχω ξανααναφέρει ενα παράδειγμα με μια αθλήτρια στιβου στο έπταθλο την βασω δεληνικόλα , που όταν κάνει προπόνηση καμια φορα στο γυμναστήριό μου την κοιταζουν να κάνει 70 κιλα πάγκο η κατι τρελά κιλά στο σκουώτ και λένε μα τόσο αδύνατη είναι και λέω σε μια που την κοιτούσε πόσα κιλα την κάνεις ?λέει καμια 55-60 και λέω πόσα κιλα είσαι ρε βάσω και λέει 70 η άλλη έμεινε δεν μπορούσε να το πιστεψει , απλα στον στιβο ο στόχος δεν είναι το σώμα αλλα οι επιδόσεις και μεσα απο την προπόνηση και την διατροφή έρχετε και η σωματική διάπλαση και ας μην είναι αυτοσκοπός

    και ούτε πολυενδιαφέρει ενα στιβικό αν θα φάει και κανένα βρώμικο απο καντίνα εφόσον και θα το κάψει αλλα δεν εκθέτει το σώμα του μην τον πούν α είσαι θολός δεν έχεις καλή γράμωση , γι αυτο και βλέπουμε μερικούς που τό χουν σωματικα να είναι φέτες και άλλοι όχι και τόσο αλλα σε επιδόσεις μπορεί να είναι το ίδιο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-11-12 17:08 #15
    Προεπιλογή
    Οκ εμένα με καλυψε πάντως για το ποσοστό λίπους. Όπως εγώ ζυγίζομαι στην δικιά μου ζυγαριά που είναι λάθος αυτο που δείχνει στανταρ αλλά τουλάχιστον έχω ένα μέτρο σύγκρισης έτσι κάνει και η κοπέλα με τον προπονητή της οπότε ΟΚ την φωτο που την είδατε όμως δε μπορώ να την βρω
    Απάντηση με παράθεση