Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 30
  1. 31-01-12 18:20 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoDask Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι εσύ τι σχέση έχεις με τον Cutler ? Είσαι επαγγελματίας ? Σε παρακολουθεί κάποιο ιατρικό team ? ῾Τρώς῾ όπως ο Cutler ?

    Ότι σου λένε οι υπόλοιποι απο πάνω είναι πολύ σωστά.
    οχι φιλε μου δεν ειμαι επαγγελματιας...απλως το ειδα και ειπα να το δοκιμασω!!!!!
    αν θες μπορω ν σου ποσταρω την διατροφη μ....
    και θα το συναιχισω το προγραμμα...ακομα 1,5 μηνα....
    θα σου πω αν ειχω αποτελεσματα....
    μετα θα αλλαξω προγραμμα....ευχαριστω για τις συμβουλες....(ειναι δυσκολο να κρινεις καποιον αν δεν εχεις δει τι δουλεια κανει!!)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 31-01-12 18:28 #17
    Προεπιλογή
    geosimos@ δεν ξερω το επιπεδο σου,αλλα μου φαινεται πολυ απαιτητικο προγραμμα.
    το θεμα ειναι οτι μπορεις να το βγαλεις με την ενταση που απαιτει το προγραμμα?δηλαδη αν π.χ ο cutler και ο καθε cutler μπορουν να παιζουν με ενα ευρος εντασης π.χ 70-85% και εσυ το κανεις με 40% τοτε δεν βγαζει πουθενα!αν μπορεις να ακολουθησεις την φιλοσοφια του προγραμματος τοτε προχωρα..επισης κατι που θελω να πω ειναι οτι πολλα προγραμματα εχουν μια φιλοσοφια απο πισω,το να δεις καπου ενα προγραμμα δεν λεει τιποτα,αν δεν σ δειξει ο ιδιος τον τροπο εκτελεσης-τεμπο,διαλειμματα,τρικς για pump και παει λεγοντας..αν τα ξερεις ολα αυτα καλη τυχη
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-01-12 18:56 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο procop Εμφάνιση μηνυμάτων
    geosimos@ δεν ξερω το επιπεδο σου,αλλα μου φαινεται πολυ απαιτητικο προγραμμα.
    το θεμα ειναι οτι μπορεις να το βγαλεις με την ενταση που απαιτει το προγραμμα?δηλαδη αν π.χ ο cutler και ο καθε cutler μπορουν να παιζουν με ενα ευρος εντασης π.χ 70-85% και εσυ το κανεις με 40% τοτε δεν βγαζει πουθενα!αν μπορεις να ακολουθησεις την φιλοσοφια του προγραμματος τοτε προχωρα..επισης κατι που θελω να πω ειναι οτι πολλα προγραμματα εχουν μια φιλοσοφια απο πισω,το να δεις καπου ενα προγραμμα δεν λεει τιποτα,αν δεν σ δειξει ο ιδιος τον τροπο εκτελεσης-τεμπο,διαλειμματα,τρικς για pump και παει λεγοντας..αν τα ξερεις ολα αυτα καλη τυχη
    Να σε καλα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 31-01-12 19:22 #19
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    kλασικο προγραμμα ειναι .που εχει ψαχτει λιγο με τους pro
    δεν μπορω να καταλαβω τι σας πειραξε ?
    οτι κανει αυτο το κολπακι του 7χ σε ασκησεις απομονωσης ?? και αυτο θα το παει πισω σε αναρωση ?δεν νομιζω...
    δοκιμασετο και αν σου αρεσει το κρατας...
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 31-01-12 20:10 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    kλασικο προγραμμα ειναι .που εχει ψαχτει λιγο με τους pro
    δεν μπορω να καταλαβω τι σας πειραξε ?
    οτι κανει αυτο το κολπακι του 7χ σε ασκησεις απομονωσης ?? και αυτο θα το παει πισω σε αναρωση ?δεν νομιζω...
    δοκιμασετο και αν σου αρεσει το κρατας...
    Το πρόγραμμα δεν είναι καλό. Όχι μόνο δεν είναι για pro, δεν είναι για κανέναν.

    Ένα generic pro template είναι το παρακάτω:

    Δευτέρα - χέρια
    Τρίτη - πόδια
    Τετάρτη - Οφφ
    Πέμπτη - Πλάτη
    Παρασκευή- Στήθος και ώμους.
    Σάββατο και Κυριακή - οφφ

    Ώπος είπα και πιο πάνω για να δείτε ακριβώς και αληθίνα πως γυμνάζονται οι pro, δείτε το GH15 Bible.

    Επίσης όλοι φένεται να ξεχνάτε ότι δεν κάνεις μύ στο γυμναστήριο, αλλα έξω απο αυτό. Το πιο σημαντικό για να κάνεις μύς είναι η ξεκούραση!

    Επίσης όλοι ξεχνάτε το πιο βασικό, ότι όλοι οι pro και οι top amateurs χρησιμοποιούνε ΠΟΛΛΑ ΑΑΣ και φάρμακα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 31-01-12 στις 20:13
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-01-12 20:34 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόγραμμα δεν είναι καλό. Όχι μόνο δεν είναι για pro, δεν είναι για κανέναν.

    Ένα generic pro template είναι το παρακάτω:

    Δευτέρα - χέρια
    Τρίτη - πόδια
    Τετάρτη - Οφφ
    Πέμπτη - Πλάτη
    Παρασκευή- Στήθος και ώμους.
    Σάββατο και Κυριακή - οφφ

    Ώπος είπα και πιο πάνω για να δείτε ακριβώς και αληθίνα πως γυμνάζονται οι pro, δείτε το GH15 Bible.

    Επίσης όλοι φένεται να ξεχνάτε ότι δεν κάνεις μύ στο γυμναστήριο, αλλα έξω απο αυτό. Το πιο σημαντικό για να κάνεις μύς είναι η ξεκούραση!

    Επίσης όλοι ξεχνάτε το πιο βασικό, ότι όλοι οι pro και οι top amateurs χρησιμοποιούνε ΠΟΛΛΑ ΑΑΣ και φάρμακα.
    κατσε ρε φιλε....αεροβια ποτε θα κανω....????
    μην μου πεις πριν η μετα τα βαρει!
    η μηπως την αεροβια την θεωρεις βαρει ?
    και θα πρεπει να ξεκουραζομαι...?
    προσοπικα....αυτο το σπιλτ...δεν...με τπτ....
    και ολα ειναι στην διατροφη και στο gym...εκτος αν μου εχεις κανεναν τροπο να πεσω στο 6% χωρις να χασω ογκο...και χωρις να γυμναζομαι!!! επισης ο μυς ξεκουραζετε....μια φορα κανω στηθος μια πλατη και μια ποδια...και στις μικροτερες ομαδες δεινω λιγο πιο πολυ εμφασει...δε μπορω να καταλαβω το προβλιμα σου!!!!
    πρωτον δε ξερεις τι κανω και πως ειμαι....ποσο καιρο παω γυμναστιριο.....δε μπορω να σε καταλαβω....μαλλον ειδες τα 7χ και τρελαθικες...χωρις παρεξιγιση!
    και δεν ειμαι προ.....ουτε θελω να γινω το μονο που με ενδιαφερει ειναι η πιεση και το σωμα μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 31-01-12 21:12 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crazydoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι βαζεις πλατη με γαμπες και οχι τετρακεφαλους με γαμπες???Και κοιλιακους δεν χρειαζεται τοσες πολλες ασκησεις .. εστιασε σε 3-4 ασκησεις και καντες..εκτη μερα γιατι βαζεις παλι δικεφαλα??Δε χρειαζεται..βαλε καλυτερα πλατη μαζι με ωμους την ιδια μερα και κανε προπονηση 4 φορες την εβδομαδα και 3 ξεκουραση..
    λαθος ....στα ποδια παει!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crazydoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω πιστευω οτι ειναι χαλια προγραμμα...εσυ για να ακολουθεις το προγραμμα του jay culter εισαι τοσο advanced??

    φιλικα παντα..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crazydoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    + 1000...εσυ νομιζεις οτι με τα μεγαλα προγραμματα τα advanced θα δεις μεγαλα αποτελεσματα..ξεκινα απο ενα προγραμματακι αρχαριου και στη συνεχεια ανεβαινε για να φτασεις τον τζει καλτερ (που αποκλειεται) πρεπει να προπονηθεις παρα πολυ.............
    απο τι καταλαβα το προγραμμα FST-7 δεν ειναι μονο για advanced....αλλα και για αθλουμενους...καποιου επιπεδου(δε λεω για αχαριους)...
    δε θελω να φτασω τον τζει!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dakonblackblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ Jay

    Eι ελπίζω να τρως ότι τρώει και αυτός, να ξεκουράζεσαι το ίδιο και να παίρνεις και ότι παίρνει και ο τζέη. Α , μη ξεχάσω και τα ίδια γονίδια. Στον ένα μήνα και βέβαια θα δεις , σχοινάκι να έκανες μόνο , αν είσαι αρχάριος, θα έβλεπες. Και μήπως αυτό το πρόγραμμα είναι για γράμμωση κανένα 2μηνο πριν το ολύμπια? Η είναι το κλασικό offseason για όγκο? Τζαστ α θοτ.


    Δεν χρειάζεται φαρμακευτική υποστήριξη.... Αρκει να υπαρχει μια εξοικείωση με τα βάρη.

    ακολουθοντας ισοθερμιδική διατροφή, περνεις καλή φλεβικότητα και σχήματα(πρεπει να χεις και ενα bf σε καλο επιπεδο...κατω απο 10%).

    προσοπικα κανω υπερθερμιδική διατροφή πλούσια σε υδατάνθρακες (ετσι εχω ενεργια) και οπως λεει ο creator του προγραμματος...Κατα την διαρκεια της προπονισης χρειαζεσε παρα πολυ καλή ενυδάτωση(πινεις αρκετο νερο).

    Αν κανω καπου λαθος να με διωρθοσει καποιος γνωστης...Σε αυτα τα θεματα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη geosimos : 31-01-12 στις 21:23
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 31-01-12 21:20 #23
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ο kairox εχει δικιο...ειναι πολυς ογκος προπονησης.
    ειδικα τις μικρες ομαδες τους αλλαζεις τον αδοξαστο..2 φορες χερια την βδομαδα,χωρις να λαμβανεις καθολου υποψιν την εμμεση κοπωση που δεχονται απο τις προπονησεις στηθους/πλατης..
    για την αεροβια τωρα..ποσο λιπος εχεις πανω σου?
    οφ απο προπονησεις δεν εχεις καθολου,ποτε θα ξεκουρασεις το σωμα σου?
    εκει που γραφεις οτι ο μυς θα ξεκουραστει,πως ακριβως το εννοεις με 2 προπονησεις δι/τρικεφαλων μαζι με αυτες του στηθους πλατης?
    σε αυτες τις προπονησεις δλδ δεν συμμετεχουν τα χερια?με τι τραβας δλδ?
    νομιζεις οτι το ΚΝΣ σου θα ανταποκριθει..εχεις 7 μερες γεματες με προπονηση..
    δεν εχει σχεση με το αν "τρως καλα" που γραφεις..
    το εχεις ξανακανει ποτε αυτο,η ειναι η πρωτη φορα που απλα θες να το δοκιμασεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-01-12 21:23 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geosimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατσε ρε φιλε....αεροβια ποτε θα κανω....????
    μην μου πεις πριν η μετα τα βαρει!
    η μηπως την αεροβια την θεωρεις βαρει ?
    και θα πρεπει να ξεκουραζομαι...?
    προσοπικα....αυτο το σπιλτ...δεν...με τπτ....
    και ολα ειναι στην διατροφη και στο gym...εκτος αν μου εχεις κανεναν τροπο να πεσω στο 6% χωρις να χασω ογκο...και χωρις να γυμναζομαι!!! επισης ο μυς ξεκουραζετε....μια φορα κανω στηθος μια πλατη και μια ποδια...και στις μικροτερες ομαδες δεινω λιγο πιο πολυ εμφασει...δε μπορω να καταλαβω το προβλιμα σου!!!!
    πρωτον δε ξερεις τι κανω και πως ειμαι....ποσο καιρο παω γυμναστιριο.....δε μπορω να σε καταλαβω....μαλλον ειδες τα 7χ και τρελαθικες...χωρις παρεξιγιση!
    και δεν ειμαι προ.....ουτε θελω να γινω το μονο που με ενδιαφερει ειναι η πιεση και το σωμα μου!
    Ότι και να κάνεις, όποιος και να έισαι το πρόγραμμα δεν είναι καλό.

    Επίσης ξέρω ότι είσαι αρχάριος 1) απο το πρόγραμμα που πόσταρες, 2) απο το squat σου που είναι χαμηλό 3) απο το ότι δεν μπορέις να καταλάβεις ότι ένα 3ήμερο σοβαρό πρόγραμμα με γραμική αύξηση την αντίστασής (όπως το SS) γυμνάζει και συνάμα καταπονεί απίστευτα το σώμα 4) και απο αυτά που λές για το recovery.

    Θα σου πρώτεινα να κάνεις κανένα σοβαρό πρόγραμμα με compound movements με ελεύθερα βάρη για 2-3 χρόνια ώστε να φτίαξεις βάσεις (φόρμ, να μάθεις να ελέγχεις το σώμα σου) και μετά αν είναι κάνεις κανα χαζο σπλιτ για συντήρηση.

    Επίσης στο 6% δεν γίνεται να πέσεις με της γνώσεις που έχεις τώρα για κανένα λόγο. Το πολύ μέχρι 10-11%. Αλλα και να πέσεις θα χάσεις πολύ μύ (αν θεωρίσουμε ότι έχεις) εφόσων είσαι νάτουραλ.

    Επίσης σαν μέτρο σύγκρισης το 6% για έναν νάτουραλ ΒΒ 175 ύψος είναι γύρω στα 70 κιλά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 31-01-12 στις 21:33
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-01-12 21:31 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι και να κάνεις, όποιος και να έισαι το πρόγραμμα δεν είναι καλό.

    Επίσης ξέρω ότι είσαι αρχάριος 1) απο το πρόγραμμα που πόσταρες, 2) απο το squat σου που είναι χαμηλό και 3) και δεν μπορέις να καταλάβεις ότι ένα 3ήμερο σοβαρό πρόγραμμα με γραμική αύξηση την αντίστασής (όπως το SS) γυμνάζει και συνάμα καταπονεί απίστευτα το σώμα.

    Θα σου πρώτεινα να κάνεις κανένα σοβαρό πρόγραμμα με compound movements με ελεύθερα βάρη για 2-3 χρόνια ώστε να φτίαξεις βάσεις (φόρμ, να μάθεις να ελέγχεις το σώμα σου) και μετά αν είναι κάνεις κανα χαζο σπλιτ για συντήρηση.

    Επίσης στο 6% δεν γίνεται να πέσεις με της γνώσεις που έχεις τώρα για κανένα λόγο. Το πολύ μέχρι 10-11%. Αλλα και να πέσεις θα χάσεις πολύ μύ (αν θεωρίσουμε ότι έχεις).

    Επίσης σαν μέτρο σύγγρισης νάτουραλ 175 ύψος στο 6% είναι γύρω στα 60 κιλά.
    λοιπον ειμαι 1,93 100 κιλα δεν εχω 6% θα θελα να πεσω....αν εχεις τοσο καλες γνωσεις οταν μπω σε γραμμωση...ευχαριστως να χρειαστω την βοηθεια σου!!! τι λες λοιπον
    για τεταρτη,κυριακη ... τελειος οφφ...και αεροβια οταν ξυπναω.... καλητερα? κοιλιακους καθε ποτε.... καθε δευτερα και παρασκευη καλα ειναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-01-12 21:33 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο kairox εχει δικιο...ειναι πολυς ογκος προπονησης.
    ειδικα τις μικρες ομαδες τους αλλαζεις τον αδοξαστο..2 φορες χερια την βδομαδα,χωρις να λαμβανεις καθολου υποψιν την εμμεση κοπωση που δεχονται απο τις προπονησεις στηθους/πλατης..
    για την αεροβια τωρα..ποσο λιπος εχεις πανω σου?
    οφ απο προπονησεις δεν εχεις καθολου,ποτε θα ξεκουρασεις το σωμα σου?
    εκει που γραφεις οτι ο μυς θα ξεκουραστει,πως ακριβως το εννοεις με 2 προπονησεις δι/τρικεφαλων μαζι με αυτες του στηθους πλατης?
    σε αυτες τις προπονησεις δλδ δεν συμμετεχουν τα χερια?με τι τραβας δλδ?
    νομιζεις οτι το ΚΝΣ σου θα ανταποκριθει..εχεις 7 μερες γεματες με προπονηση..
    δεν εχει σχεση με το αν "τρως καλα" που γραφεις..
    το εχεις ξανακανει ποτε αυτο,η ειναι η πρωτη φορα που απλα θες να το δοκιμασεις?
    οταν κανω στηθος τρικεφαλα...η ομους δικεφαλα....δε κανω 4 ασκησεις τρικεφαλα...η 3 ασκησεις δικεφαλα....
    κανω μονο αυτες με τα 7 σετ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-01-12 21:42 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geosimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον ειμαι 1,93 100 κιλα δεν εχω 6% θα θελα να πεσω....αν εχεις τοσο καλες γνωσεις οταν μπω σε γραμμωση...ευχαριστως να χρειαστω την βοηθεια σου!!! τι λες λοιπον
    για τεταρτη,κυριακη ... τελειος οφφ...και αεροβια οταν ξυπναω.... καλητερα? κοιλιακους καθε ποτε.... καθε δευτερα και παρασκευη καλα ειναι?
    Ξέχνα το 6% για αρχή, είναι απίστευτο νούμερο για νάτουραλ. Για αρχή θέλεις δύναμή. Αν τα αγγλικά σου είναι καλά, διάβασε αυτό http://4chanfit.wikia.com/wiki/Harsh...heet_%28WIP%29


    Ξεκίνα το Starting Strenght (http://forum.bodybuilding.gr/showthr...t-Mark-Ripetoe) , τρώγε λίγο πιο κάτω απο το maintenance, και κάνε χαλαρή αερόβια για κανα μισάωρο της off ημέρες σου.

    Κοιλιακούς δεν χρειάζεσε ούτε άλλες isolation ασκήσεις.

    Το μοναδικό που ίσως να χρειαστής αφου έχεις ξεκινήσει το πρόγραμμα μετα απο 2-3 εβδομάδες είναι 2χ8 dips στο Α workout και 2χ8 chinups/pullups στο Β workout.
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-01-12 21:47 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέχνα το 6% για αρχή, είναι απίστευτο νούμερο για νάτουραλ. Για αρχή θέλεις δύναμή. Αν τα αγγλικά σου είναι καλά, διάβασε αυτό http://4chanfit.wikia.com/wiki/Harsh...heet_%28WIP%29


    Ξεκίνα το Starting Strenght (http://forum.bodybuilding.gr/showthr...t-Mark-Ripetoe) , τρώγε λίγο πιο κάτω απο το maintenance, και κάνε χαλαρή αερόβια για κανα μισάωρο της off ημέρες σου.

    Κοιλιακούς δεν χρειάζεσε ούτε άλλες isolation ασκήσεις.

    Το μοναδικό που ίσως να χρειαστής αφου έχεις ξεκινήσει το πρόγραμμα μετα απο 2-3 εβδομάδες είναι 2χ8 dips στο Α workout και 2χ8 chinups/pullups στο Β workout.
    Μολις τελειωσω αυτο που κανω....θα κοιταξω αυτο που μου προτεινες.... 2χ8 και στις δυο ασκισεις...με προσθετο βαρος...γτ αμα κανω 8 δεν νομιζω να με πιασουν(λιγα)....
    ευχαριστω για τις συμβουλες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-01-12 22:36 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόγραμμα δεν είναι καλό. Όχι μόνο δεν είναι για pro, δεν είναι για κανέναν.

    Ένα generic pro template είναι το παρακάτω:

    Δευτέρα - χέρια
    Τρίτη - πόδια
    Τετάρτη - Οφφ
    Πέμπτη - Πλάτη
    Παρασκευή- Στήθος και ώμους.
    Σάββατο και Κυριακή - οφφ

    Ώπος είπα και πιο πάνω για να δείτε ακριβώς και αληθίνα πως γυμνάζονται οι pro, δείτε το GH15 Bible.

    Επίσης όλοι φένεται να ξεχνάτε ότι δεν κάνεις μύ στο γυμναστήριο, αλλα έξω απο αυτό. Το πιο σημαντικό για να κάνεις μύς είναι η ξεκούραση!

    Επίσης όλοι ξεχνάτε το πιο βασικό, ότι όλοι οι pro και οι top amateurs χρησιμοποιούνε ΠΟΛΛΑ ΑΑΣ και φάρμακα.


    Αν και δεν συμφωνώ με το να αφιερώνεις μια μέρα ΜΟΝΟ για χέρια στα υπόλοιπα είσαι πολύ σωστός.

    Γενικότερα αν έκανα τέτοιο σπλιτ θα γύμναζα τις δύο μεγαλύτερες μυικές ομάδες, πόδια-πλάτη, μόνες τους. Άποψη μου.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-02-12 13:24 #30
    Προεπιλογή
    Φίλε geosimo έχε υπόψη σου ότι το 99,9% των ρουτίνων στα περιοδικά είναι γραμμένες από τους "δημοσιογράφους" που αναλαμβάνουν τις ντεμέκ συνεντεύξεις των πρωταθλητών
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12