Σελίδα 1 από 20 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 296
  1. 28-06-10 22:04 #1
    Προεπιλογή Πρόγραμμα Γράμμωσης [Θανασης Υφαντόπουλος]
    -ΣΤΗΘΟΣ-
    1:ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΠΙΚΛΗΝΗ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ SUPERSET ΜΕ ΕΚΤΑΣΕΙΣ: 4X12-10-8-8
    2:ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΙΣΙΟ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ SUPERSET ΜΕ ΕΚΤΑΣΕΙΣ: 4X12-10-8-8
    3:ΔΙΖΥΓΟ: 4X?
    4:ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ
    5:ΡΑΧΙΑΙΟΥΣ
    6:ΑΕΡΟΒΙΟ 45 ΛΕΠΤΑ

    -ΠΛΑΤΗ-
    1:ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΑΛΤΗΡΑ 1-1 ΧΕΡΙ: 4X10-8-8-6
    2:ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΑΝΑΠΟΔΗ ΛΑΒΗ: 3X10-8-8
    3:ΧΑΜΗΛΗ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΙΣΙΑ ΛΑΒΗ ΜΕ ΑΝΟΙΓΜΑ ΣΤΟ ΥΨΩΣ ΤΟΝ ΩΜΟΝ: 4Χ12-10-8-6
    4:ΜΟΝΟΖΥΓΟ: 3X?
    5:ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ: 3X10
    6:ΓΑΜΠΕΣ: 4X20
    7:ΑΕΡΟΒΙΟ 45 ΛΕΠΤΑ

    -ΑΕΡΟΒΙΟ 45 ΛΕΠΤΑ-
    1:ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ
    2:ΡΑΧΙΑΙΟΥΣ

    -ΧΕΡΙΑ-
    1:ΜΑΞΗΛΑΡΙ 1-1 ΧΕΡΙ ΜΕ ΑΛΤΗΡΑ SUPER SET ΕΚΤΑΣΕΙΣ 1-1 ΧΕΡΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ: 3X12-10-8
    2:ΟΡΘΙΟΣ ΚΑΜΣΕΙΣ ΜΕ ΙΣΙΑ ΜΠΑΡΑ SUPER SET ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΣΤΟΝ ΙΣΙΟ ΜΕ ΣΤΡΑΒΟΜΠΑΡΑ: 3X12-10-8
    3:ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ [CROSS OVER]ΠΑΝΩ ΛΑΒΕΣ SUPER SET ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΕ ΣΧΟΙΝΙ: 3X10
    4:ΣΦΥΡΙΑ SUPER SET ΜΕ ΚΙΚ ΜΠΑΚ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ: 3X10
    5:ΓΑΜΠΕΣ: 4X20
    6:ΑΕΡΟΒΙΟ 45 ΛΕΠΤΑ

    -ΩΜΟΥΣ-
    1:ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ SUPER SET ΜΕ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΟΡΘΙΟΣ4X12-10-8-6
    2:ΕΚΤΑΣΕΙΣ 1-1 ΧΕΡΙ ΠΑΝΩ ΛΑΒΗ CROSS OVER SUPER SET ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΣΚΥΦΤΟΣ:3Χ10
    3:ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΑΝΑΠΟΔΗ ΛΑΒΗ 1-1 ΧΕΡΙ: 3X10
    4:ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΟΡΘΙΟΣ SUPER SET ΤΡΑΠΕΖΟΙΔΗΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ: 3X10
    5:ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ
    6:ΑΕΡΟΒΙΟ 45 ΛΕΠΤΑ

    -ΠΟΔΙΑ-
    1:ΠΟΔΗΛΑΤΟ 15 ΛΕΠΤΑ
    2:ΣΚΟΥΟΤ,ΠΡΕΣΣΑ,ΕΚΣΤΕΝΣΙΟΝ [TRISET]: 4X20-15-12-10
    3:ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΣΤΟ ΣΜΙΘ 1-1 ΠΟΔΙ:3X15-12-10
    4:LEG GURL SUPERSET ΜΕ ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ ΤΕΝΤΟΜΕΝΑ ΚΛΕΙΣΤΑ ΠΟΔΙΑ:4X15-12-10-8
    5:ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΥΣ:3X30
    6:ΓΛΟΥΤΟΥΣ:3X30
    7:ΓΑΜΠΕΣ:4X20

    To προγραμμα αυτο θελει ενταση 45 δευτερολεπτα σετ απο σετ και ειναι για προχωρημενους αθλητες.Επισης χρειαζονται διατασεις και σωστο φαγητο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-06-10 23:24 #2
    Προεπιλογή
    Θαναση φοβερο προγραμμα οτι πρεπει για γραμμωση.ευχαριστουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-06-10 23:35 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.564
    Προεπιλογή
    Θαναση σε ευχαριστουμε για το πρόγραμμα!!Για όσους πιθανον δεν το γνωρίζουν, ο Θανασης είναι γνωστος αθλητης bb με πολυ καλες διακρίσεις και γνωσεις.Υπάρχει και σχετικο αφιέρωμα στο φόρουμ : Υφαντόπουλος Θανάσης
    Φαίνεται απαιτητικο πρόγραμμα αλλα είναι από αυτα που δουλευουν!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-06-10 23:47 #4
    Προεπιλογή
    θαναση καλως ηρθες στο φορουμ,χρειαζομαστε ατομα με τις γνωσεις σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-06-10 00:15 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    αυτό είναι πολύ καλό πρόγραμμα ευχαριστούμε θανάση ,ειδικα για τα χέρια εγω το έχω δοκιμάσει με παρόμοιο συνδιασμό και είχα σοβαρα αποτελέσματα κάποια στιγμή θα βάλω και γω κάποια πρόταση με σούπερ σετ , απλα αυτα τα προγράμματα δεν είναι για συνέχεια αλλα για σοκάρισμα στούς μυς

    και λέω για καλό πρόγραμμα και το αιτιολογώ όχι αν πχ εχω ανάπτυξη σε μια οποιαδήποτε μυική ομάδα , αλλα σε ενα αδύνατο σημείο και να γίνει δυνατό , εγω πχ στα χέρια είχα πρόβλημα δηλαδή επειδή ήμουν ψηλός και μακρυα χέρια κάπου έχανα και με τους πειραματισμούς κατάφερα και τα τελευταία χρόνια ποτε δεν ήταν κάτω απο 50-51 εκατοστα κρύα και γραμωμένα , γι αυτο και λέω οτι κατάφερα ενα αδύνατο σημείο να γίνει δυνατο και όπως έχουμε ξαναπεί την γράμωση την κάνουμε με το φαγητό και προσθέτοντας αερόβια , μην μπερδευτεί κανείς και νομίζει απλα κάνοντας ενα πρόγραμμα γράμωσης θα έχει το επιθυμητο αποτέλεσμα .

    απλα στην γράμωση λόγω χαμηλού ποσοστού λίπους και εξάντλησης του οργανισμού το πρόγραμμα είναι περισσότερο σε ποιότητα παρα σε βαριά κιλα , για αποφυγή τραυματισμών , γι αυτο και μιλάμε για μια διαφοροποίηση σε σχέση με τον όγκο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-06-10 00:27 #6
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    πράγματι πολυ δυνατό προγραμμα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο muscleclub Εμφάνιση μηνυμάτων
    To προγραμμα αυτο θελει ενταση 45 δευτερολεπτα σετ απο σετ και ειναι για προχωρημενους αθλητες.Επισης χρειαζονται διατασεις και σωστο φαγητο.
    οι νεοι μην ενθουσιάζονται, να λαβουν υπόψιν τους αυτα ποιο πανω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-06-10 17:46 #7
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστω για τη θερμη υποδοχη σας.
    Νιωθεις ωραια οταν λαμβανης καλες κριτικες απο ανθρωπους που εχουν πορεια και αποψη στο χωρο μας!
    θα προσπαθησω και εγω να συνεισφερο στο χωρο μας με της οποιες γνωσεις εχω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-06-10 17:51 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό είναι πολύ καλό πρόγραμμα ευχαριστούμε θανάση ,ειδικα για τα χέρια εγω το έχω δοκιμάσει με παρόμοιο συνδιασμό και είχα σοβαρα αποτελέσματα κάποια στιγμή θα βάλω και γω κάποια πρόταση με σούπερ σετ , απλα αυτα τα προγράμματα δεν είναι για συνέχεια αλλα για σοκάρισμα στούς μυς

    και λέω για καλό πρόγραμμα και το αιτιολογώ όχι αν πχ εχω ανάπτυξη σε μια οποιαδήποτε μυική ομάδα , αλλα σε ενα αδύνατο σημείο και να γίνει δυνατό , εγω πχ στα χέρια είχα πρόβλημα δηλαδή επειδή ήμουν ψηλός και μακρυα χέρια κάπου έχανα και με τους πειραματισμούς κατάφερα και τα τελευταία χρόνια ποτε δεν ήταν κάτω απο 50-51 εκατοστα κρύα και γραμωμένα , γι αυτο και λέω οτι κατάφερα ενα αδύνατο σημείο να γίνει δυνατο και όπως έχουμε ξαναπεί την γράμωση την κάνουμε με το φαγητό και προσθέτοντας αερόβια , μην μπερδευτεί κανείς και νομίζει απλα κάνοντας ενα πρόγραμμα γράμωσης θα έχει το επιθυμητο αποτέλεσμα .

    απλα στην γράμωση λόγω χαμηλού ποσοστού λίπους και εξάντλησης του οργανισμού το πρόγραμμα είναι περισσότερο σε ποιότητα παρα σε βαριά κιλα , για αποφυγή τραυματισμών , γι αυτο και μιλάμε για μια διαφοροποίηση σε σχέση με τον όγκο
    Σε βρισκω πολυ σωστο σε αυτα που λες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-07-10 00:06 #9
    Προεπιλογή
    Όμορφο προγραμμα θα το βάλω μπροστά από δευτέρα
    Αν και είμαι τις άποψης ότι δεν υπάρχει προγραμμα γράμμωσης και όγκου αυτό το θέμα το ριθμηζει αποκλίστηκα διατροφη και αερόβιο
    βεβαία
    Σίγουρα υπάρχουν πλανά προπονήσεις τα οποία μας βγάζουν απ την
    Κλασική ρουτίνα (ξεκόλλημα δηλ.) είτε μαλάζουμε ασκήσεις ,επαναληψης,δισετ,τρισετ,superset,αφαιρετική μέθοδο.
    Ακόμα μπορούμε να αλλάξουμε για λίγο γυμναστήριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-07-10 00:11 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό είναι πολύ καλό πρόγραμμα ευχαριστούμε θανάση ,ειδικα για τα χέρια εγω το έχω δοκιμάσει με παρόμοιο συνδιασμό και είχα σοβαρα αποτελέσματα κάποια στιγμή θα βάλω και γω κάποια πρόταση με σούπερ σετ , απλα αυτα τα προγράμματα δεν είναι για συνέχεια αλλα για σοκάρισμα στούς μυς

    και λέω για καλό πρόγραμμα και το αιτιολογώ όχι αν πχ εχω ανάπτυξη σε μια οποιαδήποτε μυική ομάδα , αλλα σε ενα αδύνατο σημείο και να γίνει δυνατό , εγω πχ στα χέρια είχα πρόβλημα δηλαδή επειδή ήμουν ψηλός και μακρυα χέρια κάπου έχανα και με τους πειραματισμούς κατάφερα και τα τελευταία χρόνια ποτε δεν ήταν κάτω απο 50-51 εκατοστα κρύα και γραμωμένα , γι αυτο και λέω οτι κατάφερα ενα αδύνατο σημείο να γίνει δυνατο και όπως έχουμε ξαναπεί την γράμωση την κάνουμε με το φαγητό και προσθέτοντας αερόβια , μην μπερδευτεί κανείς και νομίζει απλα κάνοντας ενα πρόγραμμα γράμωσης θα έχει το επιθυμητο αποτέλεσμα .

    απλα στην γράμωση λόγω χαμηλού ποσοστού λίπους και εξάντλησης του οργανισμού το πρόγραμμα είναι περισσότερο σε ποιότητα παρα σε βαριά κιλα , για αποφυγή τραυματισμών , γι αυτο και μιλάμε για μια διαφοροποίηση σε σχέση με τον όγκο


    Ουπς συγνώμη Ηλία δεν είδα ότι τα είπες ποιο σωστά εσύ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-07-10 21:43 #11
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    στις επαναλειψεις κατεβαινεις σταδιακα ή κανω λαθος??ανεβαζεις και κιλα??
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-07-10 22:13 #12
    Προεπιλογή
    λογικα ανεβαζεις αρκει να βγαινουν οι επαναληψεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-07-10 17:26 #13
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    μπορω να κανω πλατη-ωμους με τις συγκεκριμενες ασκησεις??8ελω να πω δλδ υπαρχει κανενα προβλημα με το να συνδυασω τις 2 αυτες ομαδες??
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-07-10 22:06 #14
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.564
    Προεπιλογή
    Δεν νομίζω να μπορείς να κανεις ποιοτικη προπόνηση κανωντας πλατη και μετα ωμους..Το δευτερο μερος θα υστερησει...Το πρόγραμμα είναι δύσκολο με supersets και με διαλλειμα των 45΄΄.Το γαλακτικο οξύ θα χτυπήσει κόκκινο...
    Δοκιμασε το καλύτερα όπως προτείνεται...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-07-10 22:41 #15
    Προεπιλογή
    ετσι ειναι.αλλωστε βλεπω το προγραμμα ειναι τελεια σχεδιασμενο.δοκιμαστετο ετσι ,καντετο σωστα και θα δουλεψει.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 20 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία