Θέμα: IGF-1 (Now Foods)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 32
  1. 30-07-10 15:46 #1
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή IGF-1 (Now Foods)
    Έχει χρησιμοποιήσει κανείς IGF-1;

    Έπεσε το μάτι μου πάνω σε ένα προϊόν της NOW στο site των xtreme.

    IGF-1 33 mg / 30 caps (NOW FOODS)


    Ο IGF-1 (Insulin Growth Factor-1) είναι ένας συνδυασμός που παράγεται στο συκώτι μέσω της μετατροπής της ανθρώπινης αυξητικής ορμόνης. Η αυξητική ορμόνη εκκρίνεται στον εγκέφαλο και είναι ο βασικότερος παράγοντας για την ανάπτυξη και την καλή άμυνα του οργανισμού. Το συγκεκριμένο συμπλήρωμα διατροφής υπόσχεται ομαλότερη και εύρυθμη λειτουργία των ορμονών με αποτέλεσμα μεγαλύτερη μυϊκή ανάπτυξη και υγεία.

    Καλά όλα αυτά, αλλά κάνει διαφορά ή απλά στιρίζονται σε 1-2 έρευνες σε αρρώστους για να το πουλήσουν σε ματαιόδοξους bodybuilders;
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-07-10 16:20 #2
    Προεπιλογή
    δε το πιστευω να κανει κατι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-07-10 17:13 #3
    Smile
    απο τα xtreme η μόνη μάρκα που θα δοκίμαζα θα ήταν η stacker2. Στην Αμερική αυτή είναι μια ''σμίκρυνση'' της Muscletech. Όποιος μπει στο site της Stacker2 και δει και τα σχετικά commercial θα καταλάβει τι λέω. Πάντως αυτη η εταιρία (NOW FOODS) δε νομίζω να λέει και τίποτα το ιδιαίτερο.

    Πάντως φίλος αν ξέρεις καλά Αγγλικά , θα σε συμβούλευα να διαβάζεις reviews για όσα προιόντα σε ενδιαφέρουν και απο site (forums) του εξωτερικού και να ψάχνεσαι πολύ πριν πάρεις κάποιο προιόν. Να μπαίνεις στα site των εταιριών, να διαβάζεις κριτικές, να δεις αν έχουν απαγορευτεί κάπου (π.χ. καποια προιόντα της Muscletech έχουν απαγορευτεί στην Ελλάδα) , να διαβάζεις για παρενέργειες κτλπ. Ένα συμπλήρωμα πρέπει να είναι αξιόλογο και όχι βιτρίνα.
    Και όσον αφορά τα xtreme ζήτημα είναι αν τα μισά προιόντα που έχει, έχουν εγκριση ΕΟΦ..

    Οπότε προσοχή τι αγοράζεις από xtreme. Διάβασμα καλό σε κάθε περίπτωση φίλος..

    Με εκτίμηση ,
    Παναγιώτης
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-07-10 20:08 #4
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Randime Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο τα xtreme η μόνη μάρκα που θα δοκίμαζα θα ήταν η stacker2. Στην Αμερική αυτή είναι μια ''σμίκρυνση'' της Muscletech. Όποιος μπει στο site της Stacker2 και δει και τα σχετικά commercial θα καταλάβει τι λέω. Πάντως αυτη η εταιρία (NOW FOODS) δε νομίζω να λέει και τίποτα το ιδιαίτερο.

    Πάντως φίλος αν ξέρεις καλά Αγγλικά , θα σε συμβούλευα να διαβάζεις reviews για όσα προιόντα σε ενδιαφέρουν και απο site (forums) του εξωτερικού και να ψάχνεσαι πολύ πριν πάρεις κάποιο προιόν. Να μπαίνεις στα site των εταιριών, να διαβάζεις κριτικές, να δεις αν έχουν απαγορευτεί κάπου (π.χ. καποια προιόντα της Muscletech έχουν απαγορευτεί στην Ελλάδα) , να διαβάζεις για παρενέργειες κτλπ. Ένα συμπλήρωμα πρέπει να είναι αξιόλογο και όχι βιτρίνα.
    Και όσον αφορά τα xtreme ζήτημα είναι αν τα μισά προιόντα που έχει, έχουν εγκριση ΕΟΦ..

    Οπότε προσοχή τι αγοράζεις από xtreme. Διάβασμα καλό σε κάθε περίπτωση φίλος..

    Με εκτίμηση ,
    Παναγιώτης
    αυτο με την εγκριση δεν λεει και τπτ,το θεμα εχει χιλιοσυζητηθει,α και δεν λεγεται κανονικα εγκριση αλλα γνωστοποιηση
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-07-10 20:32 #5
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Randime Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο τα xtreme η μόνη μάρκα που θα δοκίμαζα θα ήταν η stacker2. Στην Αμερική αυτή είναι μια ''σμίκρυνση'' της Muscletech. Όποιος μπει στο site της Stacker2 και δει και τα σχετικά commercial θα καταλάβει τι λέω. Πάντως αυτη η εταιρία (NOW FOODS) δε νομίζω να λέει και τίποτα το ιδιαίτερο.

    Πάντως φίλος αν ξέρεις καλά Αγγλικά , θα σε συμβούλευα να διαβάζεις reviews για όσα προιόντα σε ενδιαφέρουν και απο site (forums) του εξωτερικού και να ψάχνεσαι πολύ πριν πάρεις κάποιο προιόν. Να μπαίνεις στα site των εταιριών, να διαβάζεις κριτικές, να δεις αν έχουν απαγορευτεί κάπου (π.χ. καποια προιόντα της Muscletech έχουν απαγορευτεί στην Ελλάδα) , να διαβάζεις για παρενέργειες κτλπ. Ένα συμπλήρωμα πρέπει να είναι αξιόλογο και όχι βιτρίνα.
    Και όσον αφορά τα xtreme ζήτημα είναι αν τα μισά προιόντα που έχει, έχουν εγκριση ΕΟΦ..

    Οπότε προσοχή τι αγοράζεις από xtreme. Διάβασμα καλό σε κάθε περίπτωση φίλος..

    Με εκτίμηση ,
    Παναγιώτης

    Φιλε μου εχεις καμια σχεση με την muscletech?Η με το bodybuilding club?


    Αν οχι,γιατι ολα σου τα ποστ αναφερονται στο ποσο καλα ειναι τα προιοντα που πουλαει το bb club πχ muscletech,labrada κλπ θαβοντας παραλληλα το μεγαλυτερο αντιπαλο τους στην Ελλαδα,τα x-treme stores?Δε μπορεις να συγκρινεις τις μαρκες τους,san,nutrabolics,universal τι λεμε τωρα..

    Εντελως φιλικα,απλως ειμαι πολυ περιεργος να μαθω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-07-10 23:31 #6
    Προεπιλογή
    A όχι όχι!!!
    Από bbc μονο η Muscletech και η Labrada μ'αρεσουν, αντε και η Six Star muscle επειδή είναι φτηνή αλλά ακόμα δε την έχω δοκιμάσει. Συγκριτικά με τα bbc πάντως τα xtreme είναι σχετικά πιο φτηνά και έχει και ίδιες τιμές στο μαγαζί με το ίντερνετ ενώ το bbc όχι.

    Εχει φοβερες μάρκες η xtreme (ON, MDY, Universal κ.α.) απλώς ένας λόγος που δεν αναφέρομαι και τόσο στα xtreme είναι επειδή ο τυπας στο μαγαζι της περιοχής μου είναι λίγο αργοστροφος και με ένα υφακι ''γαμάω και δε μιλάω πολυ'' γι'αυτο και το έχω πάρει (λάθος μου βέβαια) με στραβό μάτι..

    πάντως είναι και θέμα image του κάθε μαγαζιού. και μόνο που στα μισά προιόντα του xtreme δε βλέπω ούτε έγκριση ΕΟΦ, ουτε γνωστοποίηση ή κάτι ανάλογο, σε κάποιους μπορει να μη λέει κάτι , αλλά εμενά αυτό δε μ'αρεσει...

    Ζητώ συγνώμη πάντως αν έδωσα λάθος εντύπωση σε κάποιον
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 31-07-10 23:35 #7
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Randime Εμφάνιση μηνυμάτων
    A όχι όχι!!!
    Από bbc μονο η Muscletech και η Labrada μ'αρεσουν, αντε και η Six Star muscle επειδή είναι φτηνή αλλά ακόμα δε την έχω δοκιμάσει. Συγκριτικά με τα bbc πάντως τα xtreme είναι σχετικά πιο φτηνά και έχει και ίδιες τιμές στο μαγαζί με το ίντερνετ ενώ το bbc όχι.

    Εχει φοβερες μάρκες η xtreme (ON, MDY, Universal κ.α.) απλώς ένας λόγος που δεν αναφέρομαι και τόσο στα xtreme είναι επειδή ο τυπας στο μαγαζι της περιοχής μου είναι λίγο αργοστροφος και με ένα υφακι ''γαμάω και δε μιλάω πολυ'' γι'αυτο και το έχω πάρει (λάθος μου βέβαια) με στραβό μάτι..

    πάντως είναι και θέμα image του κάθε μαγαζιού. και μόνο που στα μισά προιόντα του xtreme δε βλέπω ούτε έγκριση ΕΟΦ, ουτε γνωστοποίηση ή κάτι ανάλογο, σε κάποιους μπορει να μη λέει κάτι , αλλά εμενά αυτό δε μ'αρεσει...

    Ζητώ συγνώμη πάντως αν έδωσα λάθος εντύπωση σε κάποιον
    Ναι ρε συ ολα καλα,απλως σου ειπα τη γνωμη μου.Εαν δε διευκρινηζες θα εβαζα το χερι μου στη φωτια οτι εχεις καποια σχεση με το bbc.

    Ολα οκ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 31-07-10 23:50 #8
    Προεπιλογή
    Όχι ρε!!!
    Έδωσα λάθος εντύπωση σόρυ!!

    Πάντως για το συγκεκριμένο προιόν δε ξέρω και πολλά ,αλλά μία μάρκα που έχω άχτι να δοκιμάσω απο τα xtreme είναι η stacker! Μου έχει κάνει εντύπωση απο το site της κυρίως και τα εξύπνως διαφημισμένα προιόντα της...

    Ας μπει κάποιος να δει τη διαφήμιση με τον Kurt Angle. Όλα τα λεφτα ειναι αυτοι οι τρελάρες οι Αμερικάνοι.
    Ασχετο αλλά οι Now Foods τι προέλευσης είναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-07-10 23:54 #9
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Randime Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασχετο αλλά οι Now Foods τι προέλευσης είναι?
    Δεν ξερω,παντως πολλοι αθλητες ερασιτεχνες και επαγγελματιες την εμπιστευονται για την καθαροτητα στα προιοντα και τις πολυ καλες τιμες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-07-10 23:57 #10
    Προεπιλογή
    Ναι ε?? Χμμ...
    Θα αρχίσω να το ψάνω το θέμα αμά είναι ετσί. Θα ήθελα κατι για πριν την προπόνηση μου μιας και η Muscletech είναι αρκετά ακριβή. Θα το ψάξω
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-07-10 23:58 #11
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Πρωτού πάει κάπου αλλού απορροφάται από τα εσωτερικά όργανα και απλά μεγαλώνει στομάχι και έντερο και φυσικά ότι νεοπλασίες υπάρχουν εκεί επηρεάζονται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-08-10 00:05 #12
    Προεπιλογή
    Εντελώς χαζή ερώτηση τώρα.. Αυτό καλό είναι ή κακό??
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-08-10 14:49 #13
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτού πάει κάπου αλλού απορροφάται από τα εσωτερικά όργανα και απλά μεγαλώνει στομάχι και έντερο και φυσικά ότι νεοπλασίες υπάρχουν εκεί επηρεάζονται.
    Στο IGF-1 αναφέρεσαι υποθέτω. Αν είναι έτσι μάλλον πρέπει να το αποφύγουμε πάση θυσία!!!
    Ευχαριστώ για την πληροφορία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-08-10 14:59 #14
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Randime Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο τα xtreme η μόνη μάρκα που θα δοκίμαζα θα ήταν η stacker2. Στην Αμερική αυτή είναι μια ''σμίκρυνση'' της Muscletech. Όποιος μπει στο site της Stacker2 και δει και τα σχετικά commercial θα καταλάβει τι λέω. Πάντως αυτη η εταιρία (NOW FOODS) δε νομίζω να λέει και τίποτα το ιδιαίτερο.

    Πάντως φίλος αν ξέρεις καλά Αγγλικά , θα σε συμβούλευα να διαβάζεις reviews για όσα προιόντα σε ενδιαφέρουν και απο site (forums) του εξωτερικού και να ψάχνεσαι πολύ πριν πάρεις κάποιο προιόν. Να μπαίνεις στα site των εταιριών, να διαβάζεις κριτικές, να δεις αν έχουν απαγορευτεί κάπου (π.χ. καποια προιόντα της Muscletech έχουν απαγορευτεί στην Ελλάδα) , να διαβάζεις για παρενέργειες κτλπ. Ένα συμπλήρωμα πρέπει να είναι αξιόλογο και όχι βιτρίνα.
    Και όσον αφορά τα xtreme ζήτημα είναι αν τα μισά προιόντα που έχει, έχουν εγκριση ΕΟΦ..

    Οπότε προσοχή τι αγοράζεις από xtreme. Διάβασμα καλό σε κάθε περίπτωση φίλος..

    Με εκτίμηση ,
    Παναγιώτης
    Από Αγγλικά τα πάω πολύ καλά οπότε το ψάχνω γενικώς, ευχαριστώ για τη συμβουλή πάντως.
    Για το συγκεκριμένο προϊόν δεν βρήκα κάτι που να μπορεί να με διαφωτίσει σχετικά με τον αν έχει κάτι να δώσει στην προπόνηση αλλά και με όποιες παρενέργειες, για αυτό και ρώτησα μήπως κάποιος άλλος γνωρίζει...

    Από stacker2 έχω δοκμάσει τα υγρά αμινοξέα (STACKER LIQUID AMIN) - πολύ καλή γεύση και πιστεύω κάνουν ''δουλειά'', την πρωτείνη τους (STACKER W) και την κρεατίνη τους (STACKER C) - εθυλεστερική με πραγματικά χάλια γεύση.

    Για νη NOW Foods εκκρεμούν κάποιες αγωγές σχετικά με τα fish oils τους. Σε κάποια εντοπίστηκε υψηλή συγκέντρωση βαρέων μετάλλων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-08-10 15:29 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Randime Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως αυτη η εταιρία (NOW FOODS) δε νομίζω να λέει και τίποτα το ιδιαίτερο.
    Ίσα ίσα, είναι από τις μεγαλύτερες και καλύτερες παγκοσμίως...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία