Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 23
  1. 11-04-10 11:58 #1
    Προεπιλογή τι συμβαινει με τους ωμους οεο????
    μου συνεβη κατι περιεργο! οταν κανω διατασεις στους ωμους η γενικα εκτασεις αλτηρων στους ωμους οταν φτασω λιγο παραπανω απο τους ωμους τους αλτηρες κανουν εναν ηχο γκλουκ! ισως ειναι αστειο αυτο το τοπικ αλλα ρωταω μπας και ειναι κανενας τραυματισμος!




    Υ.Γ δεν με ποναει καθολου και κανω τις ασκησεις κανονικα αλλα αυτο το γκουκ που ακουγεται τι ειναι? συνηθως αυτο εμφανιζεται απο τη στιγμη που γυμναζω ωμους και μετα για καποιες μερες! λετε να ειναι τραυματισμος ,αλλα αν ηταν δε θα με πονουσε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-04-10 12:09 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Κάνεις ζέσταμα και διατάσεις στα χέρια-ώμους πριν ξεκινήσεις τις ασκήσεις;
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-04-10 16:17 #3
    Προεπιλογή
    ναι κανω ζεσταμα με 3 κιλα βαρακια εκτασεις αλτηρων για να ζεσταθουν οι ωμοι και μετα κανω περιστροφες ωμων και υστερα αρχιζω και φορτωνω κιλα! δλδ κανω καμια 30 αρια εκτασεις αλτηρων (3 κιλα) για ζεσταμα και μετα φορτωνω! αυτο συνηθως γινεται οταν φορτωνω κιλα και για να κανω εκτασεις λιγιζω λιγο τα ποδια για να μπορω να ανοιξω τους αλτηρες ,αυτο οταν φτανω τελευταιο σετ με πολλα κιλα!

    δεν ποναω μονο οταν κανω διατασεις μετα και για καποιες μερες κανει αυτον τον περιεργο ηχο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-04-10 16:36 #4
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hardtraining Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου συνεβη κατι περιεργο! οταν κανω διατασεις στους ωμους η γενικα εκτασεις αλτηρων στους ωμους οταν φτασω λιγο παραπανω απο τους ωμους τους αλτηρες κανουν εναν ηχο γκλουκ! ισως ειναι αστειο αυτο το τοπικ αλλα ρωταω μπας και ειναι κανενας τραυματισμος!




    Υ.Γ δεν με ποναει καθολου και κανω τις ασκησεις κανονικα αλλα αυτο το γκουκ που ακουγεται τι ειναι? συνηθως αυτο εμφανιζεται απο τη στιγμη που γυμναζω ωμους και μετα για καποιες μερες! λετε να ειναι τραυματισμος ,αλλα αν ηταν δε θα με πονουσε?
    Πιθανότατα δεν είναι τίποτα...και εγώ το παθαίνω με τους ώμους αυτό...κάνουν κράκ αν τους κινήσω πέρα απο ένα σημείο (π.χ. αν τους χαμηλώσω πολύ) Δε πονάει απλά το νιώθω ελάχιστα...πλέον το έχω συνηθίσει απλά είναι λιγάκι ενοχλητικο. Δεν είναι ότι καλύτερο αλλά μάλλον είναι πρόβλημα ευλυγησίας και περιορισμένης κινητικότητας των αρθρώσεων...

    Δε ξέρω αν διορθώνεται κάπως...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-04-10 16:50 #5
    Προεπιλογή
    φιλε εχουμε ακριβως το ιδιο προβλημα...και εγω παθαινω ακριβως το ιδιο οταν κανω ορθιος εκτασεις αλτηρων για ομους(αν το λεω σωστα καταλαβες παντως τι εννοω)
    ενα κρακ δηλαδη πολυ ενοχλητικο που με ανυσηχει μηπως παθω καποιο τραυματισμο με αποτελεσμα να βγαλω αυτη την ασκηση απο το προγραμμα μου
    εχω βρει βεβαια ενα <<κολπο>>αλλα αυτο κανει την ασκηση πιο δυσκολη
    καντη ολη ιδια ομως αλλαξε το εξης,ο αλτηρας να εχει μικρη κλιση προς τα κατω απο τη μπροστινη πλευρα και προς τα πανω απο τη πισω
    θα δεις που το <<κρακ>>θα σταματησει
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-04-10 17:22 #6
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ledis Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε εχουμε ακριβως το ιδιο προβλημα...και εγω παθαινω ακριβως το ιδιο οταν κανω ορθιος εκτασεις αλτηρων για ομους(αν το λεω σωστα καταλαβες παντως τι εννοω)
    ενα κρακ δηλαδη πολυ ενοχλητικο που με ανυσηχει μηπως παθω καποιο τραυματισμο με αποτελεσμα να βγαλω αυτη την ασκηση απο το προγραμμα μου
    εχω βρει βεβαια ενα <<κολπο>>αλλα αυτο κανει την ασκηση πιο δυσκολη
    καντη ολη ιδια ομως αλλαξε το εξης,ο αλτηρας να εχει μικρη κλιση προς τα κατω απο τη μπροστινη πλευρα και προς τα πανω απο τη πισω
    θα δεις που το <<κρακ>>θα σταματησει
    Βασικά η σωστή τεχνική για να κάνεις πλάγιες άρσεις (μάλλον αυτή εννοείς) είναι όπως τη λες ούτως η άλλως. Δηλαδή σηκώνεις προσπαθώντας να σηκώσεις τους αγκώνες ψηλά, όχι την παλάμη. Εννοείται πως είναι πιο δυσκολο έτσι γιατί αυτή είναι η σωστή τεχνική και όσο πιο τεχνικά "παίζεις" τόσο καλύτερα δουλευεις το μυ.
    Εγώ όμως "κρακάρω" στις πιέσεις...
    Απ ότι έχω ρωτήσει πάντως δεν είναι κάτι σοβαρό...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-04-10 18:06 #7
    Προεπιλογή
    ανα μπραβο ρε παιδια αυτο το προβλημα εχουμε τελικα! αυτο το παρατηρω κυριως οταν ξεκουραζω τους ωμους π.χ κανω ωμους τριτη ωραια? ε τις επομενες μερες που κανω προπονηση ,οχι βαρη, και αρχιζω να κανω διατασεις στα χερια δλδ περιστροφες ομων τοτε ακουω το γκλουκ!


    ΥΓ.ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ! ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΟΥΣ ΩΜΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-04-10 19:57 #8
    Προεπιλογή
    το κάνει και εμενα o ωμως και γόνατα καμια φορα όχι oμως όταν ασκούμε αλλα όταν κάνω stretching , γόνατα όταν κάνω squat καμια φορα πόνος και ενόχληση δεν υπάρχει καθόλου, ΝΟΜΊΖΩ ότι δεν διαφέρει από οποιοδήποτε άλλο krak που κάνω στα δάχτυλα , αυχένα ,σπονδυλική στήλη , καρπούς ,άγγονες σε όλο στο σώμα μη στα πολυλογώ. δε ξέρω όμως αν στη δίκια σου περίπτωση είναι το ίδιο η κάτι άλλο.
    stay full
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-04-10 23:51 #9
    Προεπιλογή
    το ιδιο μου συνεβη σημερα κανωντας ανοιχτη λαβη στο μονοζυγο στο αριστερο ομως μονο χερι
    το ανεφερα στο γυμναστη και μου ειπε πως πρεπει να μην ζοριζομαι σε ασκησεις περα απο τις δυναμεις μου
    ενας αλλος διπλα ακουγοντας με μου μιλησε και μου ειπε πως εχει το ιδιο θεμα εδω και 20 χρονια αλλα ποτε δεν επαθε τραυματισμο λογω αυτου
    δεν ξερω τι να κανω να αλλαξω την ανοιχτη λαβη με εμπροσθολεμιες???
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-04-10 00:13 #10
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ledis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενας αλλος διπλα ακουγοντας με μου μιλησε και μου ειπε πως εχει το ιδιο θεμα εδω και 20 χρονια αλλα ποτε δεν επαθε τραυματισμο λογω αυτου
    δεν ξερω τι να κανω να αλλαξω την ανοιχτη λαβη με εμπροσθολεμιες???
    το παθαίνω και εγώ κάνοντας εμπροσθολαίμιες...δε θα αλλάξει κάτι...δεν έχει σχέση με την προσπάθεια...είναι η κίνηση. Και εγώ το έχω απο τότε που ξεκίνησα και δε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα. Και όταν είχα ρωτήσει το γυμναστή μου είπε πως δεν είναι τίποτα μάλλον. Κλασικά κρακ που κάνουν οι αρθρώσεις. Πιστεύω είναι απο έλλειψη ευκινησίας και τίποτα περισσότερο...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-04-10 12:23 #11
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Σαν γενικότερη συμβουλή, να θυμάσαι πως τα καλά λιπαρά κάνουνε καλό στις αρθρώσεις. Μουρουνέλαιο ή άλλο fish oil είναι στα απαραίτητα συμπληρώματα διατροφής bodybuilding.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-04-10 13:05 #12
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν γενικότερη συμβουλή, να θυμάσαι πως τα καλά λιπαρά κάνουνε καλό στις αρθρώσεις. Μουρουνέλαιο ή άλλο fish oil είναι στα απαραίτητα συμπληρώματα διατροφής bodybuilding.

    Το Α και το Ω
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-04-10 13:08 #13
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν γενικότερη συμβουλή, να θυμάσαι πως τα καλά λιπαρά κάνουνε καλό στις αρθρώσεις. Μουρουνέλαιο ή άλλο fish oil είναι στα απαραίτητα συμπληρώματα διατροφής bodybuilding.
    +1

    Η λήψη Βιταμίνης C που έχει σημαντικό ρόλο στον σχηματισμό κολλαγόνου.
    Ακόμα σύμπλεγμα Βιταμινών Β για το νευρικό σύστημα γενικότερα.
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 13-04-10 14:51 #14
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν γενικότερη συμβουλή, να θυμάσαι πως τα καλά λιπαρά κάνουνε καλό στις αρθρώσεις. Μουρουνέλαιο ή άλλο fish oil είναι στα απαραίτητα συμπληρώματα διατροφής bodybuilding.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEXX1 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Το Α και το Ω
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1

    Η λήψη Βιταμίνης C που έχει σημαντικό ρόλο στον σχηματισμό κολλαγόνου.
    Ακόμα σύμπλεγμα Βιταμινών Β για το νευρικό σύστημα γενικότερα.
    Ok θα το λάβω υπ όψη μου! Ευχαριστώ πολύ!
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-04-10 17:56 #15
    Προεπιλογή αυτος ο ηχος με εχει κουρασει!!!!!!!!
    ρε παιδια πραγματικα αυτος ο ηχος μου εχει σπασει τα νευρα και το θεμα ειναι οτι δε σταματαει με τιποτα ρε εσεις! ακουγεται οπως ειπα ενας περιεργος ηχος στους ωμους χρου χρου ετσι ακριβως! δλδ π.χ πως κανουμε τροχαλια απο εκει δλδ που εχουμε ψιλα το χερι και κατεβαζουμε τα κιλα στη τροχαλια, ε αυτον τον ηχο δεν τον καταλαβαινω οταν κανω τροχαλια αλλα οταν παω να κατεβασω το χερι κανοντας την κινηση οπως στη τροχαλια!

    ρε παιδια ενα περιεργο πραγμα δεν με ποναει καθολου μπορω να κανω ολες τις ασκησεις οπως πριν χωρις προβλημα αλλα αν παω να κανω καμια κινηση οπως πχ εκτασεις χεριων για ωμους χωρις κιλα τοτε ακουγεται αυτος ο ηχος!

    πως θα φτιαχτει επιτελους?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία