Σελίδα 21 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 11192021222331 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 301 έως 315 από 768
  1. 23-09-12 21:34 #301
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Ξερει κανεις που κυμαινονται οι τιμες των ορμονολογικων εξετασεων?

    Για LH,FSH,Total Testosterone,Free Testosterone,E2,Prolactin ξερει κανεις ποσο περιπου μπορει να παει το μαλλι?
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-09-12 21:49 #302
    Προεπιλογή
    E2,prolactin που ειχα κανει ,20 ευρω η μια. Κανενα 20αρι + για καθε ορμονολογικη υπολογιζε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-09-12 21:58 #303
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    χμμμ...οκ ευχαριστω.Βιοιατρικη μαλλον θα παω να ρωτησω αυριο.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-09-12 23:30 #304
    Προεπιλογή
    Γυρω στα 120, μαζι με Τ3, Τ4, ΤSH 160-180
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-09-12 16:36 #305
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    εχω αυξημενα λεμφοκυτταρα....λεει πανω οτι πρεπει να ναι μεχρι 33% και εχω 53%

    (και μονοκυτταρα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-09-12 17:29 #306
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω αυξημενα λεμφοκυτταρα....λεει πανω οτι πρεπει να ναι μεχρι 33% και εχω 53%

    (και μονοκυτταρα)
    είναι σπάνιες οι φορες που η αύξηση των λεμφοκυτάρων μπορεί να συνδέετε με κάτι κακό όχι βέβαια και απίθανες .

    απλα η αύξηση μπορεί να οφείλετε σε κάποια ίωση η κάποιο μικρόβιο που ενεργοποίησε την άμυνα του οργανισμού και γι αυτο οι αυξημένες τιμες , αυτο το διάστημα επειδη και εγω ο ίδιος αλλα και πολλα άτομα έχουν συμπτώματα γρίπης με συνάχι πονοκεφάλους , ατονία

    τα λεμφοκύταρα είναι επιφορτισμένα για την άμυνα του οργανισμού και το φυσιολογικό κυμαίνετε μεταξύ 25%και 45% του συνολικού αριθμού των λευκοκυτάρων , αλλα σε μια ίωση ο αριθμός ανεβαίνει

    γι αυτο θα πρέπει να ξανακάνεις τις ίδιες εξετάσεις μετα απο κάποιο διάστημα που να είσαι καλά τελείως και ακόμη και ενα συνάχι να έχεις μπορεί να επηρεάσει την αύξησή τους
    επίσης μια λοίμωξη ιογεννής που αφορα κυρίως εφήβους με συμπτωματα πρησμένων αμυγδαλών , δεν θυμάμε την ονομασία της και λέγετε νόσος του φιλιού , λόγω της ευκολίας μετάδοσής της
    αυτα όλα ανεβάζουν των αριθμό λεμφοκυτάρων
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-09-12 18:13 #307
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    επίσης μια λοίμωξη ιογεννής που αφορα κυρίως εφήβους με συμπτωματα πρησμένων αμυγδαλών , δεν θυμάμε την ονομασία της και λέγετε νόσος του φιλιού , λόγω της ευκολίας μετάδοσής της
    αυτα όλα ανεβάζουν των αριθμό λεμφοκυτάρων
    λοιμώδης μονοπυρήνωση
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-09-12 18:19 #308
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amateur666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιμώδης μονοπυρήνωση
    κάπως έτσι δεν το θυμόμουν με τίποτε ξεχνάω εύκολα ιατρικες ορολογίες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-09-12 20:34 #309
    Το avatar του χρήστη TToni Shark

    Εγγραφή
    14-03-2010
    Περ.
    Ωραιόκαστρο
    Μηνύματα
    545
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα δεν διαφωνουμε σε κατι συγκεκριμενο απλα θεωρω οτι ο γιατρος θα πρεπει να δει τα αποτελεσματα με βαση οτι αφορουν καποιον που αθληται παραπανω του φυσιολογικου..αρα οι κοκκινες τιμες..γιατι θα δειξουν κοκκινες τιμες οι εξετσεις..σε CPK ισως..σε καλη και κακη χοληστερινη ισως.....θα πρεπει να αποδοθουν στις αναλογες τιμες των αθλητων.
    Eγώ ε'ιχα κάνει προπόνηση και μετά από 1 ημέρα έκανα εξετάσεις και το CPK ήταν εκτός στρατόσφαιρας
    ​HONDA CBR 600F 2012
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-09-12 20:45 #310
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι σπάνιες οι φορες που η αύξηση των λεμφοκυτάρων μπορεί να συνδέετε με κάτι κακό όχι βέβαια και απίθανες .

    απλα η αύξηση μπορεί να οφείλετε σε κάποια ίωση η κάποιο μικρόβιο που ενεργοποίησε την άμυνα του οργανισμού και γι αυτο οι αυξημένες τιμες , αυτο το διάστημα επειδη και εγω ο ίδιος αλλα και πολλα άτομα έχουν συμπτώματα γρίπης με συνάχι πονοκεφάλους , ατονία

    τα λεμφοκύταρα είναι επιφορτισμένα για την άμυνα του οργανισμού και το φυσιολογικό κυμαίνετε μεταξύ 25%και 45% του συνολικού αριθμού των λευκοκυτάρων , αλλα σε μια ίωση ο αριθμός ανεβαίνει

    γι αυτο θα πρέπει να ξανακάνεις τις ίδιες εξετάσεις μετα απο κάποιο διάστημα που να είσαι καλά τελείως και ακόμη και ενα συνάχι να έχεις μπορεί να επηρεάσει την αύξησή τους
    επίσης μια λοίμωξη ιογεννής που αφορα κυρίως εφήβους με συμπτωματα πρησμένων αμυγδαλών , δεν θυμάμε την ονομασία της και λέγετε νόσος του φιλιού , λόγω της ευκολίας μετάδοσής της
    αυτα όλα ανεβάζουν των αριθμό λεμφοκυτάρων
    δεν εχω τιποτα ουτε συναχι αυτο ειναι το θεμα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-09-12 21:10 #311
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχω τιποτα ουτε συναχι αυτο ειναι το θεμα..
    κανονικα θα πρέπει να σου είπε και ο γιατρός για επανεξέταση σε κάποιο διάστημα , συνάχι μπορεί να μην έχεις αλλα να υποβόσκει κάποια ίωση και η άμυνα του οργανισμού να την καταπολεμάει και να μην έδωσε συμπτώματα όπως συνάχι πονοκέφαλο και τα σχετικά , γι αυτο και αυτη η αύξηση για την αντιμετώπηση της κατάστασης

    ε'ιναι 'όπως πάνε κλεφτες να παραβιάσουν κάποιο χώρο και οι φρουροί τους παίρνουν γραμμή και τους αντιμετωπίζουν , αυτοι που είναι μέσα μπορεί να μην πάρουν χαμπάρι καν τι γίνετε στην είσοδο και θα το καταλάβουν μόνο αν δούν κινητικότητα των φρουρών και να μαζεύονται πολλοί . όπως πχ γίνετε με τα λεμφοκύταρα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-09-12 21:27 #312
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανονικα θα πρέπει να σου είπε και ο γιατρός για επανεξέταση σε κάποιο διάστημα , συνάχι μπορεί να μην έχεις αλλα να υποβόσκει κάποια ίωση και η άμυνα του οργανισμού να την καταπολεμάει και να μην έδωσε συμπτώματα όπως συνάχι πονοκέφαλο και τα σχετικά , γι αυτο και αυτη η αύξηση για την αντιμετώπηση της κατάστασης

    ε'ιναι 'όπως πάνε κλεφτες να παραβιάσουν κάποιο χώρο και οι φρουροί τους παίρνουν γραμμή και τους αντιμετωπίζουν , αυτοι που είναι μέσα μπορεί να μην πάρουν χαμπάρι καν τι γίνετε στην είσοδο και θα το καταλάβουν μόνο αν δούν κινητικότητα των φρουρών και να μαζεύονται πολλοί . όπως πχ γίνετε με τα λεμφοκύταρα
    ΒΡΕ ΓΛΥΚΟΥΛΙ

    ισως υποβοσκει..γιατι τωρα πριν λιγες μερες ειχα αρρωστο στο σπιτι κτλ οποτε μπορει να μπηκε το κακο μικροβιο αλλα εγω να το πολεμησα..χα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-09-12 00:00 #313
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΒΡΕ ΓΛΥΚΟΥΛΙ

    ισως υποβοσκει..γιατι τωρα πριν λιγες μερες ειχα αρρωστο στο σπιτι κτλ οποτε μπορει να μπηκε το κακο μικροβιο αλλα εγω να το πολεμησα..χα
    πιο είναι το γλυκούλι εγω ?αυτα είναι να τα λένε σε σένα και σε ταιριάζουν που είσαι και πιπινάκι , εμένα μάλλον πικρούλι θα με έλεγα

    αλλα στο θέμα μας , είδες που μπήκες στο νόημα με το παραμυθάκι που είπα ?, ενοώ με την μεταφορική σημασία του παραλληλισμού και μπορεί να σου είπε ο γιατρός για επανεξέταση , αν όχι οι τιμές είναι ασήμαντα ανεβασμένες
    γιατι και ο μικροβιολόγος μπορεί με βάσει των αποτελεσμάτων να σε πεί κάτι η τι να προσέξεις , η ο γιατρός που σε παρέπεμψε όταν τις δεί θα πεί τι να κάνεις , εγω απλα είπα την γνώμη μου με βαση αυτα που γνωρίζω
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-10-12 14:32 #314
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Μπορει καποιος να μας πει ποια ειναι τα μαστ που πρεπει να κανουμε σε εξεταση εμεις που λαμβανουμε συμπληρωματα;
    (απλα τοσες σελιδες διαβαζω - διαβαζω και πολλοι κανουν αρκετες κ διαφορες.. το ειχα ρωτησει κ παλιοτερα σε pm τα σημειωσα σε χαρτι κ το εχασα...)
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-10-12 17:39 #315
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    σ αυτούς που λαμβάνουν πρόσθετα συμπληρώματα και τα σχετικα εκτός απο την γενική αίματος που πρέπει να γίνει με αιμοσφαιρίνη ,ερυθροκύταρα , λευκοκύταρα , αιματοκρίτη , σίδηρο - φεριτίνη , ζακχαρο , ουρία , κρεατινίνη , είναι και οι πιο εξευδικευμένες που δείχνουν τα ένζυμα του συκωτιού και την τοξικότητα , όπως οι τρανσαμινάσες sgot που λέμε , ολική χολερυθρίνη , αλκαλική φωσφατάση , μπορεί να ξεχασα και κατι αλλα ο γιατρός ξέρει σε κάθε περίπτωση τι ακριβώς πρέπει να δεί

    δηλαδή αν θέλει κάποιος να δεί ορμόνες θυροειδή , η τεστοστερόνη , αυτα είναι πιο εξειδηκευμένα και σημασία έχει πως όλα φαίνονται στο αίμα , είναι ο καθρεφτης του οργανισμού
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 21 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 11192021222331 ... ΤελευταίαΤελευταία