Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 381 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 281331371379380381382383391431481 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 5.701 έως 5.715 από 9687
  1. 11-03-12 14:45 #5701
    Προεπιλογή
    θα ζητήσω από το γυμναστή να μου προτείνει κάποια άλλη μάλλον. κοιλιακούς και ραχιαίους κάνω σε καθημερινή βάση. με τη μέση μου δεν έχω πρόβλημα, μόνο με τη συγκεκριμένη άσκηση με πονά! ευχαριστώ ξανά!
     

  2. 11-03-12 14:46 #5702
    Προεπιλογή
    ΟΧΙ καθε μερα κοιλιακους και ραχιαιους 3 φορες τη βδομαδα ειναι υπεραρκετα αν τους γυμναζεις σωστα θα τους καψεις ασε που θα πονας χειροτερα... στο λεω γιατι κ γω εχω θεμα και ειμαι προσεκτικη... Και καιτι πολυ χρησιμο που εμαθα οτι τους κοιλιακους τους φτιαχνουμε στην κουζινα.... σε αυτο το φορουμ το εμαθα αυτο
     

  3. 11-03-12 14:53 #5703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο denise Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα σε όλη την παρέα! έχω μια ερώτηση να κάνω. όταν κάνω ασκήσεις για γλουτιαίους σε συγκεκριμένο μηχάνημα στο γυμναστήριο με πονά η μέση μου. αυτό συμβαίνει όταν βάζω 20 κιλά και πάνω. ο γυμναστής μου είπε να μείνω στα 15κιλά, δεν είναι όμως λίγα? μήπως δεν κάνω σωστά την άσκηση? το μηχάνημα είναι αυτό.Συνημμένο Αρχείο 41852

    ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Γει σου denise Εγώ όταν την κάνω έχω το ποδι που μένει στο έδαφος ελαφρός ληγισμένο, λεκανη κόκκαλο δεν πάει πουθενά και ολο το σωμα λιγο μπρόστά ...με΄βοηθαει να γυρίζω λίγο με το κεφάλι και να κοιτάζω γλουτό/πόδι για να συγκεντρωνομαι καλύτερα στα σημεια αυτά.
     

  4. 11-03-12 15:11 #5704
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα σας πω κατι..σημερα η μαμα μου κανει το δευτερο οικογενειακο μας φαγητο(το πρωτο ειναι ρολο κοτοπουλο με πατατες baby )... εχουμε δωσει και δικη μας ονομασια παιρνει κατι ταλιατελες.. και βαζει μεσα διαφορα τελεια αλλαντικα..κρεμα γαλακτος.. κασερια κτλ..τσιγαρισμενα μανιταρια και διαφορα τετοια ωραια.... δεν ειναι οτι το λιμπιζομαι και λεω ομιτζι θελω να το φαω θελω να το φαω... αλλα στεναχωριεμαι λιγο :/ :/ :/
    Δεν έγινε και τπτ βρε ελινακι να το φας μια φορα τη βδομαδα, απλα μην φας ποσοτητα! Αν γυμναζεσαι ο οργανισμος καιει συνέχεια... μην στερησε!
    Το μυστικό ειναι στην ποσότητα! Προσωπικά δεν εχω δει ποτέ αλλαγή στο σώμα μου με μια φορα τη βδομαδα! Απλά προσπαθώ να μην φάω απο αυτό που λιμπίζομαι σε πολύ ποσότητα! Λίγάκι να το γευτώ μόνο...
    Εγώ έχω άλλο πρόβλημα... Όταν τρώω κάτι που έχω πολύυυ καιρό να φάω λόγω διατροφής, πχ κανένα φιλετακι με κανα ωραίο dressing, ή μακαρονάκια που δεν τρώω γενικα , φουσκώνω πάαααρα πολυ και δεν χωνεύω εύκολα, με αποτέλεσμα να ξυπνάω με κοιλια πρησμένη Πείτε καμια συμβουλη...
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  5. 11-03-12 15:16 #5705
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Vickaki kai Koukoutsaki καλώς ηρθατε και απο μένα!!Καλή αρχή, αντε να γίνουμε πολλές πολλές!!!!
    καλως σας βρηκαμεεεε!!καλημερα σε ολες!!!
     

  6. 11-03-12 15:17 #5706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα Βικάκι και καλως ήρθες στην παρέα μας! Άλλο ένα καινούργιο αίμα!

    Εμεις οι δύο έχουμε καποια κοινά... Ελπίζω τα προβλήματα υγείας σου να ειναι υπο έλεγχο τώρα!

    Κατα τη γνώμη μου η διατροφήσου ειναι πολυ καλή, αν και όντως νομίζω οτι ειναι λίγη αν και εγω το ίδιο τρώω κ λιγότερο κάποιες φορες! Αλλα αν αισθάνεσαι εσυ πλήρης αυτό έχει σημασία! Εγω καποιες φορές που δεν πεινάω απλα δεν τρώω! Όχι και κατ'επανάληψη βέβαια...
    κι εγω απ τισ αποψεις σου και το.."ιστορικο" σου το καταλαβα!!να σου πω παιδευτηκα πολυ..ειναι περιπλοκο το θεμα μου γιατι εχω και αυτοανοση θυρεοειδιτιδα και συμβαλλει κι αυτο στα σκαμπανεβασματα της περιοδου..τωρα την περιμενω παλι για να δουμε!!
     

  7. 11-03-12 15:20 #5707
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα σας πω κατι..σημερα η μαμα μου κανει το δευτερο οικογενειακο μας φαγητο(το πρωτο ειναι ρολο κοτοπουλο με πατατες baby )... εχουμε δωσει και δικη μας ονομασια παιρνει κατι ταλιατελες.. και βαζει μεσα διαφορα τελεια αλλαντικα..κρεμα γαλακτος.. κασερια κτλ..τσιγαρισμενα μανιταρια και διαφορα τετοια ωραια.... δεν ειναι οτι το λιμπιζομαι και λεω ομιτζι θελω να το φαω θελω να το φαω... αλλα στεναχωριεμαι λιγο :/ :/ :/
    συμφωνω με τη σοφια ελινακι!φαε αλλα μικρη ποσοτητα!καποτε ελεγα η ολο(σοκολατα πιτσα μεχρι να σκασω κλπ) ή καθολου και κατεληξα απ τη στερηση μετα να πεφτω με τα μουτρα!οποτε γινε...δοκιμαστης!λιγο ,απ ο,τι θες!οχι καθε μερα βεβαιως..
     

  8. 11-03-12 15:24 #5708
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vickypek Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι εγω απ τισ αποψεις σου και το.."ιστορικο" σου το καταλαβα!!να σου πω παιδευτηκα πολυ..ειναι περιπλοκο το θεμα μου γιατι εχω και αυτοανοση θυρεοειδιτιδα και συμβαλλει κι αυτο στα σκαμπανεβασματα της περιοδου..τωρα την περιμενω παλι για να δουμε!!
    Σοβαράαα ?? Γνωρίζω γνωρίζω... και εγω έχω προβλήματα με θυροειδή και παίρνω καθε πρωί θυροορμονη 0,1. Είναι το πιο απλό αποτι ξέρω! Εγω παντως την περίοδο ακόμα την περιμένω... Και θα την περιμένω για πολύ καιρό νομιζω...
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  9. 11-03-12 15:24 #5709
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έγινε και τπτ βρε ελινακι να το φας μια φορα τη βδομαδα, απλα μην φας ποσοτητα! Αν γυμναζεσαι ο οργανισμος καιει συνέχεια... μην στερησε!
    Το μυστικό ειναι στην ποσότητα! Προσωπικά δεν εχω δει ποτέ αλλαγή στο σώμα μου με μια φορα τη βδομαδα! Απλά προσπαθώ να μην φάω απο αυτό που λιμπίζομαι σε πολύ ποσότητα! Λίγάκι να το γευτώ μόνο...
    Εγώ έχω άλλο πρόβλημα... Όταν τρώω κάτι που έχω πολύυυ καιρό να φάω λόγω διατροφής, πχ κανένα φιλετακι με κανα ωραίο dressing, ή μακαρονάκια που δεν τρώω γενικα , φουσκώνω πάαααρα πολυ και δεν χωνεύω εύκολα, με αποτέλεσμα να ξυπνάω με κοιλια πρησμένη Πείτε καμια συμβουλη...
    κι εγω παντα..στην νεα χρονια ειχα πει τελος σ αυτες τισ...κρισεις αλλα την πρωτοχρονια εκανα ενα πανηγυρι με μελομακαρονα σοκολατακια ποτααααα(ελεος!) και μετα απο κανα 20ημερο στα γενεθλια της αδερφης μου...φαγητο εξω απειρο και καπακια βαφλασ χαουζ..ε εκει μπορω να παραδωσω πνευμα δεν ξερω αν γνωριζετε περι τινος προκειται!!βαφλα (τεραστια) με επικαλυψη νουτελα 2 μπαλεσ παγωτο ξανα επικαλυψη σοκολατα και ξρους καρπους...κανα 3000 θερμιδες χαλαρα το κοβω!και το φαγα...και πρωτη φορα στη ζωη μου πηγα να κανω εμετο απ το ..φαι!και ειπα τ-ε-λ-ο-ς.ελεγχος και μεεεεεεεετρο!αν φας υπερβολικα,υπερβολικα θ αντιδρασει και η μηχανη σου..θα πρηστει θα χαλαστει..κλπ..οποτε μετρο!!!!
     

  10. 11-03-12 15:27 #5710
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαράαα ?? Γνωρίζω γνωρίζω... και εγω έχω προβλήματα με θυροειδή και παίρνω καθε πρωί θυροορμονη 0,1. Είναι το πιο απλό αποτι ξέρω! Εγω παντως την περίοδο ακόμα την περιμένω... Και θα την περιμένω για πολύ καιρό νομιζω...
    παντως πρεπει να ρυθμιζονται τετοια..θεματα εγω την ειχα παρατησει 1/2 χρονο χωρις να ερχεται κι ελεγα ε δεν μπορει!!μια χαρα λιπαρα τρωω!-->μ***ες!!..και επισης ο θυρεοειδης μου ειπε ο γιατροσ οτι"τρελαθηκε"..απορυθμιστηκε απ τισ υπερβολες μου...για να δουμε ποτε θα στρωσουμε!!που ηταν η γυμ να μασ πιασει απ το μαλλι!!!!!!!!!!!
     

  11. 11-03-12 15:35 #5711
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vickypek Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι εγω παντα..στην νεα χρονια ειχα πει τελος σ αυτες τισ...κρισεις αλλα την πρωτοχρονια εκανα ενα πανηγυρι με μελομακαρονα σοκολατακια ποτααααα(ελεος!) και μετα απο κανα 20ημερο στα γενεθλια της αδερφης μου...φαγητο εξω απειρο και καπακια βαφλασ χαουζ..ε εκει μπορω να παραδωσω πνευμα δεν ξερω αν γνωριζετε περι τινος προκειται!!βαφλα (τεραστια) με επικαλυψη νουτελα 2 μπαλεσ παγωτο ξανα επικαλυψη σοκολατα και ξρους καρπους...κανα 3000 θερμιδες χαλαρα το κοβω!και το φαγα...και πρωτη φορα στη ζωη μου πηγα να κανω εμετο απ το ..φαι!και ειπα τ-ε-λ-ο-ς.ελεγχος και μεεεεεεεετρο!αν φας υπερβολικα,υπερβολικα θ αντιδρασει και η μηχανη σου..θα πρηστει θα χαλαστει..κλπ..οποτε μετρο!!!!
    Και εγώ τα έχω κάνει αυτά δυστυχως κάποιες φορές... φάγητό και μετά γλυκό σε κατάσταση εμετού! Και μετά τρελές τύψεις! Δεν μποουσα να κοιμηθω σκεφτειτε... και την επόμενη μερα γυμναστηριο κανα 3ωρο.... Όντως μαλ@@@
    Ακόμα μπορεί να το κάνω αλλα μια το μηνα πχ! Βάφλα χαουζ δεν εχω πατήσει το πόδι μου ποτε και ούτε θελω, αλλιώς μετά με βλέπω νοσοκομείο αχαχαχαχα

    Ολα με μέτρο κορίτσαι και κατα τη γνώμη μου παίζει πολυ σημαντικό ρόλο οι παρέες που πάμε για φαγητό για παράδειγμα.. Εγω με συγκεκριμένα άτομα πχ αποφεύγω με κάποιες δικαιολογίες να πηγαίνω για φαγητό! τους βρίσκω μετά στον καφέεε!!!!
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  12. 11-03-12 15:39 #5712
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vickypek Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως πρεπει να ρυθμιζονται τετοια..θεματα εγω την ειχα παρατησει 1/2 χρονο χωρις να ερχεται κι ελεγα ε δεν μπορει!!μια χαρα λιπαρα τρωω!-->μ***ες!!..και επισης ο θυρεοειδης μου ειπε ο γιατροσ οτι"τρελαθηκε"..απορυθμιστηκε απ τισ υπερβολες μου...για να δουμε ποτε θα στρωσουμε!!που ηταν η γυμ να μασ πιασει απ το μαλλι!!!!!!!!!!!
    Αφού τις κάναμε τις μαλακίες μας τώρα το πληρώνουμε!
    Σιγουρα ρυθίζονται σε κάποια άτομα! Σε εμένα που πηρα ορμονες 3 μήνες δεν εστρωσε πάντως! Αλλά θα περιμένω... Δεν χαπακώνομαι άλλο! Και φροντίζω να παίρνω καλά λιπαρα! Υπομονη Βικάκι! Θα αναπτερωνουμε η μια το ηθικο της άλλης! και εισι κ συ μικρή ρε γαμώτο!
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  13. 11-03-12 16:09 #5713
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πωπωππω μη μας κολαζειςςςςςςς εσυ τι θα φας? Για να σε παρηγορησω ,θα κανω στο μωρο μου κατι καρμποναροειδες σημερα ,κι εγω λεω σολωμο καπνιστο με σαλατουλα και πλιγουρι.....η αν οχι πληγουρι θα φαω ψωμι ντινκελ.
    Μ΄αρέσεις!!! Για μένα το φαγάκι σου είναι τέλειο (με πλιγούρι καλύτερα) και πραγματικά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το καρποναροειδές. (και στο λέει η...miss γουρουνίτσα.) Και ντίνκελ ψωμάκι, μια χαρά ψαγμένη σε βρίσκω
     

  14. 11-03-12 16:10 #5714
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή Πρωτεινη!
    Κορίτσια επειδή σκέφτομαι μήπως ξεκινήσω και εγώ καμιά πρωτεινουλα έλεγα να πάρω φυτική και όχι ζωική! Ή να έπαιρνα πρωτεινη ορού γάλακτος από φαρμακείο! Τι λέτε ?
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  15. 11-03-12 16:16 #5715
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κορίτσια επειδή σκέφτομαι μήπως ξεκινήσω και εγώ καμιά πρωτεινουλα έλεγα να πάρω φυτική και όχι ζωική! Ή να έπαιρνα πρωτεινη ορού γάλακτος από φαρμακείο! Τι λέτε ?
    Δεν νομίζω ότι αξίζει να πάρεις φυτική. Πάρε μια ορού γάλακτος (whey isolate) από μαγαζί με συμπληρώματα ή και από το e-shop του site μας. Είδα τις προάλλες στο e-shop την Micro whey της reflex, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση (αν δεν είχα ήδη 2 κουτιά, θα την χτυπούσα). Από αυτές που έχω δοκιμάσει μ' άρεσε πολύ και η Iso 100 Dymatize και η Essence της Syntrax.
     

Σελίδα 381 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 281331371379380381382383391431481 ... ΤελευταίαΤελευταία