Σελίδα 17 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 7151617181927 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 241 έως 255 από 476
  1. 22-01-11 17:32 #241
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω,μην κραζετε αυτα που δεν μπορειτε να πετυχετε
    .....
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-01-11 17:39 #242
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Σιγα λιγο ρε παιδια γιατι τα εχετε μπερδεψει λιγο!!Δηλαδη νομιζετε οτι οποιος παρει φαρμακο θα γινει τριγωνος με 53 εκατοστα χερι??Οι φιτνεσσαδες που σας αρεσουν και γενικα αρεσουν γιατι βγαζουν κατι το πιο φυσικο και γηινο(λεμε τωρα),νομιζετε δε φαρμακωνονται?Πως βγαινει το six pack νομιζετε και οι κομμενοι πλαγιοι παρεα με μια καλη σχετικα μυικοτητα και φλεβες??




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή ερώτηση Dionisos, γιατί να το κάνει κάποιος.Από την άλλη μπορώ να κατανοήσω την κίνηση κάποιου να το κάνει για τις γυναίκες και όχι για να συμμετέχει σε κάποιον αγώνα. Προσωπικά το σώμα μου δεν το έχω για να το αυτοθαυμάζω ή να με θαυμάζουν οι υπόλοιποι άντρες , με ενδιαφέρει πάρα πολύ να αρέσω στην κοπέλα μου. Το ξέρω ότι αυτό δεν ακούγεται "hardcore" και ότι γυμναστήριο πας για την πάρτη σου και άλλα τέτοια κλισέ που προσωπικά τα βρίσκω λίγο υποκριτικά από εξελικτικής άποψης αφού τα περισσότερα πράγματα τα κάνουμε με στόχο το ζευγάρωμα και την αναπαραγωγή, εκτός και αν κάποιος νομίζει πως θα έκανε με την ίδια ένταση bodybuilding κλεισμένος στο Άγιο Όρος απομονωμένος από την κανονική ζωή ,τα αναβολικά, ζώντας μία αμόλυντη ζωή κάνοντας παρέα μόνο με άντρες.

    Πες τα χρυσοστομε..φτανει πια με τα ψεμματα!!Σε λιγο θα κανουμε τον ιδιο μας τον εαυτο να τα πιστεψει για να νιωθουμε καλα μεσα μας.

    Κακα τα ψεμματα,το 99% αυτων που κωλοχτυπιουντε στο γυμναστηριο θελουν να αρεσουν.Αν δε μας ενδιεφερε δε θα το καναμε,οπως δε θα αγοραζαμε και μοντερνα ρουχα,ακριβα παπουτσια,καλο ρολοι,αυτοκινητο κλπ.Δεν εννοω ΜΟΝΟ για να αρεσουμε,σιγουρα το κανουμε και για την παρτη μας,για να εκτονωθουμε,για λογους υγειας(λεμε τωρα).


    Διονυσος,θα σου πω και γω ενα λογο.Παμε γυμναστηριο για να βελτιωσουμε την εικονα μας.Στην αρχη δε ξερουμε τιποτα απο διατροφη και δε μας ενδιαφερει κιολας!Υστερα που βλεπουμε οτι χωρις αυτην προκοπη δεν ερχεται,την βελτιωνουμε καπως.Παρ ολα αυτα το σωμα αλλαζει με ρυθμους χελωνας κι ετσι αποφασιζουμε να παρουμε κανενα συμπληρωμα για να μας βοηθησει.Αφου παιρνουμε και βλεπουμε οτι μας αρεσει,ειτε πανω μας ειτε ως placebo συνεχιζουμε ετσι.Μετα ομως ερχεται ενα σημειο που λες,αφου παιρνω πρωτεινη,αμινο,υδατανθρακες,βιταμινες,Ω3,κρεατινη,νιτρικα κλπ δε δοκιμαζω και κανενα test booster??Οχι φαρμακο,δε θελω!!θελω να ειμαι φυσικος!!!!(εδω γελαμε)Αφου λοιπον τα δοκιμασεις ολα,περασουν τα χρονια,ερθει μια καλη μυικοτητα κλπ και φτασεις σε πλατο,ερχεται η ωρα να παιξεις βελακια..ειναι μια φυσικη συνεχεια του ολου πραγματος,και για μερικους ενα αποθημενο του να κλεισει ο κυκλος.

    Και πες μου,εμεις που δοκιμασαμε οτι καταπινετε,οτι τρωγεται και οτι πινεται,νοιαζομαστε μονο για την υγεια μας και τη φυσικη κατασταση??Οχι!!Τα εχουμε κανει ολα αλλα θελουμε κι αλλο!!Εκει πιστευω ερχεται το φαρμακο.

    Φυσικα αναφερομαι για μια καποια λογικη εξελιξη,και οχι στα ατομα που ακομα δεν εχουν μαθει τι ειναι γλυκαιμικος δεικτης περιμενουν να γινουν ντουκια.

    Ολα τα παραπανω φυσικα ειναι η δικη μου σκοπια.Ελπιζω να μην ερθει ποτε η στιγμη που θα σκεφτω να κανω χρηση,αλλα ποτε δε ξερεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-01-11 17:42 #243
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ σωστά!



    Πάντως, έχω ρωτήσει εδώ και ώρα για ποιο λόγο τα αας είναι απαγορευμένα για χρήση σε υγιείς ανθρώπους, αφού υποτίθεται πως με σωστή χορήγηση και αποθεραπεία δεν προξενούν σοβαρά προβλήματα κι ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση...

    Δεν είπε κανείς ότι τα ΑΑΣ δεν επιφέρουν προβλήματα! Αυτό που ειπώθηκε είναι ότι με ΣΩΣΤΗ χρήση και ΣΩΣΤΗ αποθεραπεία,τα όποια προβλήματα είναι αναστρέψιμα.Προφανώς κάποιος γιατρός δεν μπορεί ούτε νομικά ούτε ηθικά να συνταγογραφήσει φάρμακο το οποίο θα έχει παρενέργειες καθαρά και μόνο για αισθητικούς λόγους. Τα φάρμακα αυτά παρήχθησαν για την αντιμετώπιση κάποιων προβλημάτων αλλά η χρήση τους για οποιονδήποτε άλλο λόγο μπορεί να έχει θετικά αποτελέσματα στην εμφάνιση κάποιου ΧΩΡΙΣ τα προβλήματα που τα συνοδεύουν.
    Είναι καθαρά θέμα εγωισμού και ματαιοδοξίας και προσωπικής φιλοδοξίας αν δεν συντρέχουν οικονομικοί λόγοι και δεν θα πρεπε να είναι κατακριτέο......το τι βάζω εγώ στο σώμα μου,είναι δικό μου θέμα και μόνο.(γενικά μιλάω γιατί εγώ δεν βάζω )
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-01-11 17:50 #244
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρα πολύ σωστά!

    Από εκεί και πέρα, πως είναι δυνατόν να μιλούμε για χρήση ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΩΝ σε υγιείς ανθρώπους φαρμάκων και μάλιστα σε υπερδοσολογία και παρόλα αυτά να μετριάζουμε τόσο τις επιπτώσεις λες και πρόκειται για καραμέλες ή στη χειρότερη για ασθένειες πλήρως αναστρέψιμες (λες και πρόκειται για ίωση που παίρνεις κάποιο αντιβιωτικό και όλα οκ), ούτε το κατανοώ ούτε το θεωρώ συνετό προς τους τρίτους.
    Αν ήταν έτσι, γιατί να μην αφήσουν ελεύθερη τη χρήση τους και γιατί να μην χρησιμοποιούνται από ευρείες μάζες ανθρώπων που ασχολούνται ερασιτεχνικά με τη γυμναστική, έστω και σε μικρές ποσότητες?

    Όπως σωστά είπε ο φίλος flexakis, οι συμβουλές θα έπρεπε να είναι προς αποφυγή των αας, ακόμα και αν οι παρενέργειές τους ενδέχεται να μην είναι καταστροφικές για ορισμένους, αφού και πάλι είναι υπαρκτές και ιδιαίτερα σοβαρές (αυτό είναι και το θέμα του τόπικ άλλωστε).
    Ωστόσο, πολύ φοβάμαι πως αυτά που γράφονται είναι πιθανό να οδηγήσουν ορισμένους να σκεφτούν σοβαρά τη χρήση αας, δηλαδή ακριβώς το αντίθετο από ότι θα έπρεπε.
    - Στην Ελλάδα τουλάχιστον είναι νόμιμα, εκτός αγώνων το τονίζω.
    - Το τι είναι παράνομο και τι όχι είναι ανάλογα με τα κίνητρα(οικονομικά κατά βάση) της κάθε κυβέρνησης, δεν σημαίνει ότι υπάρχει απαραίτητα κάποίος λόγος δεν μιλάμε καν για σοβαρό αλλά ούτε ότι είναι απαραίτητα και σωστό.
    - Ένα μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων που κινδυνολογούν για τα αας δεν έχουν ούτε τις στοιχειώδεις γνώσεις για αυτά, λειτουργούν ακριβώς σαν όλους αυτούς που είτε λέγονται τυχαίοι στα γυμναστήρια, είτε φίλοι/συγγενείς/γονείς είτε γιατροί άσχετοι με το αντικείμενο (κλπ) που αντιδρούν όπως αντιδρούν για τα συμπληρώματα. Μην αρχίσει κάποιος να μου μιλάει για συγκρίσεις γιατί δεν κάνω κάτι τέτοιο.
    - Αν πιστεύεις εσύ φίλε El Topo ότι χωρίς γνώσεις αλλά και ο οποισδήποτε είναι σωστό να κινδυνολογεί χωρίς να γνωρίζει το θέμα(μην μου αρχίσει κάποιος με περιπτώσεις όπως πχ ο ξάδερφος του κολλητού μου έχει ένα φίλο που ο αδερφός του ... και κάτι τέτοια) γιατί έτσι τα έχει πλάσει τα πράγματα στο μυαλό του και παραδίδοντας μαθήματα ηθικής.
    - Αυτό που θα έπρεπε να γίνει είναι ο καθένας όταν λέει μια άποψη να μην την επαναλάμβάνει 10-15 φορές γιατί δεν θα καταφέρει τίποτα αφού θα χάσει και το δίκιο του και θα έπρεπε ανεξαρτήτως της προσωπικής επιλογής του καθενός η στάση για "προτροπή/συμβουλή" να μην είναι ούτε θετική ούτε αρνητική, αλλά ουδέτερη γιατί απλά είναι και θα είναι προσωπική επιλογή η χρήση τους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΕΝ θα έπρεπε διότι βλάπτουν την υγεία. Τώρα το τι κάνει ο καθένας δε με απασχολεί. Και ναρκωτικά να πάρει και απ'το μπαλκόνι να πηδήξει, επιλογή του είναι, όμως αυτό δε σημαίνει πως κάτι τέτοιο δεν είναι κατακριτέο και δεν πρέπει να αποφεύγεται.

    Δεδομένα συγκεκριμένα δεν έχω, αν και αυτά που λέει το πρώτο ποστ του τόπικ με καλύπτουν απόλυτα. Ούτε όμως έχουν οι περισσότεροι εδώ μέσα που τα όσα ξέρουν είναι εμπειρικά κυρίως (εκτός και αν έχουν σπουδάσει ιατρική με εξειδίκευση στα αας).
    Από εκεί και πέρα όμως, όταν κάτι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ από τους οργανισμούς υγείας, εγώ θα το σεβαστώ και δε θα το βγάλω καραμέλα ή στη χειρότερη ασπιρινη.

    Όσο για αυτούς που βάζουν την υγεία τους σε δεύτερη μοίρα για να επιτύχουν το "σκοπό" που λες, εσύ καλά κάνεις που δεν τους κρίνεις αλλά εγώ τους θεωρώ τόσο επιπόλαιους και απερίσκεπτους, όσο και παραδείγματα προς αποφυγή (εκτός κι αν μιλάμε για επαγγελματίες που έτσι βγάζουν το ψωμί τους, χωρίς αυτό να σημαίνει πως το θεωρώ ό,τι καλύτερο, το κατανοώ πάντως).
    Και οι κοπέλες που πάσχουν από νευρική ανορεξία έχουν ένα σκοπό, να γίνουν όσο πάρα πολύ αδύνατες και πολλές "λιώνουν" για να τον επιτύχουν, συχνά χάνοντας και τη ζωή τους. Ούτε αυτές τις κρίνεις επειδή είναι επιλογή τους? Η μήπως μόνο τα αας είναι υπεράνω κριτικής?

    Και τέλος, δε χρειάζεται να ρωτήσεις κάποιον αν παίρνει αας διότι κατά κανόνα φαίνεται εξόφθαλμα. Αυτό όμως σε καμία περίπτωση δεν το θεωρώ αρνητικό, είναι καθαρά θέμα αισθητικής και σε άλλους αρέσει ενώ σε άλλους όχι (προσωπικά, αν δε μιλάμε για ακρότητες είμαι σε αυτούς που τους αρέσει).

    Το θέμα μου, όπως και του τόπικ άλλωστε, είναι καθαρά οι παρενέργειες και εκεί δεν πρέπει κανείς να βάζει νερό στο κρασί του.
    Τώρα η ελευθερία επιλογής είναι ένα φιλοσοφικό ζήτημα που έχει ηθικοθρησκευτικές προεκτάσεις και φυσικά θεωρώ πως ο καθένας είναι ελεύθερος να διαχειριστεί τη ζωή του όπως θέλει.
    Κανείς όμως δεν είναι υπεράνω κριτικής και όταν αποδεδειγμένα τα αας είναι βλαβερά για την υγεία (εκτός και αν είναι απαγορευμένα χωρίς λόγο), πολύ απλά οφείλουμε να αποτρέπουμε κάποιον από τη χρήση τους.
    Το τι θα κάνει αυτός φυσικά είναι δικό του θέμα.
    Δεν υπάρχει πρέπει και δεν πρέπει , υπάρχει θέλω και δεν θέλω.
    Εφόσον δεν γνωρίζεις γιατί επιμένεις ? Με το να κινδυνολογείς δεν θα πετύχεις κάτι.
    Δεν οφείλεις σε κανένα τίποτα, και συ και κανένας. Ο καθένας μας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του, μην αφήσεις κανένα να σου πει το αντίθετο.
    Είναι λάθος να επαναλαμβάνεις το νομικό πλαίσιο μιας ουσίας ή κατηγορίας ουσιών σαν επιχείρημα για το αν είναι σωστή ή λάθος η χρήση.
    Και η ασπιρίνη είναι παντελώς νόμιμη αλλά αν πάρεις καμιά 15αριά θα είναι ο τελευταίος σου πονοκέφαλος.
    Το παρακάτω είναι μεγάλο θέμα αλλά το αναφέρω τυπικά.
    Το γιατί μια κυβέρνηση επιλέγει να ποινικοποιήσει την χρήση κάποιων ουσιών δεν το κάνει από την καλή της την καρδιά, η απάντηση είναι το χρήμα.
    Όταν ένα μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων που για κάποιο λόγο(σχεδόν ποτέ δεν είναι σοβαρός) επιλέγει να πάρει δημόσια στάση ενάντια σε κάτι, αυτό πέφτει προφανώς στην αντίληψη της κυβέρνησης.
    Αυτοί ζυγίζουν τα πιθανά οικονομικά οφέλη και παίρνουν την αντίστοιχη θέση. Αν ικανοποιεί το μεγάλο αυτό ποσοστό τους "πληρώνουν" με την ψήφο τους και όχι μόνο. Δημόσιες σχέσεις κάνουν όλοι αυτοί οι πολιτικοί, χρησιμοποιώντας τον κλασσικό νόμο της φύσης "Προσφορά & Ζήτηση", Μarketing 101.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεμα παντως μοιαζει με το αιωνιο ερωτημα,to be or not to be...(ελευθερη μεταφραση: να "μπεις" ή να μην "μπεις"; )
    Respect Κώστα, κάικα από το γέλιο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγα λιγο ρε παιδια γιατι τα εχετε μπερδεψει λιγο!!Δηλαδη νομιζετε οτι οποιος παρει φαρμακο θα γινει τριγωνος με 53 εκατοστα χερι??Οι φιτνεσσαδες που σας αρεσουν και γενικα αρεσουν γιατι βγαζουν κατι το πιο φυσικο και γηινο(λεμε τωρα),νομιζετε δε φαρμακωνονται?Πως βγαινει το six pack νομιζετε και οι κομμενοι πλαγιοι παρεα με μια καλη σχετικα μυικοτητα και φλεβες??







    Πες τα χρυσοστομε..φτανει πια με τα ψεμματα!!Σε λιγο θα κανουμε τον ιδιο μας τον εαυτο να τα πιστεψει για να νιωθουμε καλα μεσα μας.

    Κακα τα ψεμματα,το 99% αυτων που κωλοχτυπιουντε στο γυμναστηριο θελουν να αρεσουν.Αν δε μας ενδιεφερε δε θα το καναμε,οπως δε θα αγοραζαμε και μοντερνα ρουχα,ακριβα παπουτσια,καλο ρολοι,αυτοκινητο κλπ.Δεν εννοω ΜΟΝΟ για να αρεσουμε,σιγουρα το κανουμε και για την παρτη μας,για να εκτονωθουμε,για λογους υγειας(λεμε τωρα).


    Διονυσος,θα σου πω και γω ενα λογο.Παμε γυμναστηριο για να βελτιωσουμε την εικονα μας.Στην αρχη δε ξερουμε τιποτα απο διατροφη και δε μας ενδιαφερει κιολας!Υστερα που βλεπουμε οτι χωρις αυτην προκοπη δεν ερχεται,την βελτιωνουμε καπως.Παρ ολα αυτα το σωμα αλλαζει με ρυθμους χελωνας κι ετσι αποφασιζουμε να παρουμε κανενα συμπληρωμα για να μας βοηθησει.Αφου παιρνουμε και βλεπουμε οτι μας αρεσει,ειτε πανω μας ειτε ως placebo συνεχιζουμε ετσι.Μετα ομως ερχεται ενα σημειο που λες,αφου παιρνω πρωτεινη,αμινο,υδατανθρακες,βιταμινες,Ω3,κρεατινη,νιτρικα κλπ δε δοκιμαζω και κανενα test booster??Οχι φαρμακο,δε θελω!!θελω να ειμαι φυσικος!!!!(εδω γελαμε)Αφου λοιπον τα δοκιμασεις ολα,περασουν τα χρονια,ερθει μια καλη μυικοτητα κλπ και φτασεις σε πλατο,ερχεται η ωρα να παιξεις βελακια..ειναι μια φυσικη συνεχεια του ολου πραγματος,και για μερικους ενα αποθημενο του να κλεισει ο κυκλος.

    Και πες μου,εμεις που δοκιμασαμε οτι καταπινετε,οτι τρωγεται και οτι πινεται,νοιαζομαστε μονο για την υγεια μας και τη φυσικη κατασταση??Οχι!!Τα εχουμε κανει ολα αλλα θελουμε κι αλλο!!Εκει πιστευω ερχεται το φαρμακο.

    Φυσικα αναφερομαι για μια καποια λογικη εξελιξη,και οχι στα ατομα που ακομα δεν εχουν μαθει τι ειναι γλυκαιμικος δεικτης περιμενουν να γινουν ντουκια.

    Ολα τα παραπανω φυσικα ειναι η δικη μου σκοπια.Ελπιζω να μην ερθει ποτε η στιγμη που θα σκεφτω να κανω χρηση,αλλα ποτε δε ξερεις.
    Πολύ γουστάρω τον τρόπο που σκέφτεσαι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Manos1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπε κανείς ότι τα ΑΑΣ δεν επιφέρουν προβλήματα! Αυτό που ειπώθηκε είναι ότι με ΣΩΣΤΗ χρήση και ΣΩΣΤΗ αποθεραπεία,τα όποια προβλήματα είναι αναστρέψιμα.Προφανώς κάποιος γιατρός δεν μπορεί ούτε νομικά ούτε ηθικά να συνταγογραφήσει φάρμακο το οποίο θα έχει παρενέργειες καθαρά και μόνο για αισθητικούς λόγους. Τα φάρμακα αυτά παρήχθησαν για την αντιμετώπιση κάποιων προβλημάτων αλλά η χρήση τους για οποιονδήποτε άλλο λόγο μπορεί να έχει θετικά αποτελέσματα στην εμφάνιση κάποιου ΧΩΡΙΣ τα προβλήματα που τα συνοδεύουν.
    Είναι καθαρά θέμα εγωισμού και ματαιοδοξίας και προσωπικής φιλοδοξίας αν δεν συντρέχουν οικονομικοί λόγοι και δεν θα πρεπε να είναι κατακριτέο......το τι βάζω εγώ στο σώμα μου,είναι δικό μου θέμα και μόνο.(γενικά μιλάω γιατί εγώ δεν βάζω )
    Μου τα χαλάς βρε αγόρι τώρα, δεν μπορεί να είναι τόσο αθώα η σκέψη σου
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-01-11 17:57 #245
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Στην Ελλάδα τουλάχιστον είναι νόμιμα, εκτός αγώνων το τονίζω.
    - Το τι είναι παράνομο και τι όχι είναι ανάλογα με τα κίνητρα(οικονομικά κατά βάση) της κάθε κυβέρνησης, δεν σημαίνει ότι υπάρχει απαραίτητα κάποίος λόγος δεν μιλάμε καν για σοβαρό αλλά ούτε ότι είναι απαραίτητα και σωστό.
    - Ένα μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων που κινδυνολογούν για τα αας δεν έχουν ούτε τις στοιχειώδεις γνώσεις για αυτά, λειτουργούν ακριβώς σαν όλους αυτούς που είτε λέγονται τυχαίοι στα γυμναστήρια, είτε φίλοι/συγγενείς/γονείς είτε γιατροί άσχετοι με το αντικείμενο (κλπ) που αντιδρούν όπως αντιδρούν για τα συμπληρώματα. Μην αρχίσει κάποιος να μου μιλάει για συγκρίσεις γιατί δεν κάνω κάτι τέτοιο.
    - Αν πιστεύεις εσύ φίλε El Topo ότι χωρίς γνώσεις αλλά και ο οποισδήποτε είναι σωστό να κινδυνολογεί χωρίς να γνωρίζει το θέμα(μην μου αρχίσει κάποιος με περιπτώσεις όπως πχ ο ξάδερφος του κολλητού μου έχει ένα φίλο που ο αδερφός του ... και κάτι τέτοια) γιατί έτσι τα έχει πλάσει τα πράγματα στο μυαλό του και παραδίδοντας μαθήματα ηθικής.
    - Αυτό που θα έπρεπε να γίνει είναι ο καθένας όταν λέει μια άποψη να μην την επαναλάμβάνει 10-15 φορές γιατί δεν θα καταφέρει τίποτα αφού θα χάσει και το δίκιο του και θα έπρεπε ανεξαρτήτως της προσωπικής επιλογής του καθενός η στάση για "προτροπή/συμβουλή" να μην είναι ούτε θετική ούτε αρνητική, αλλά ουδέτερη γιατί απλά είναι και θα είναι προσωπική επιλογή η χρήση τους.



    Δεν υπάρχει πρέπει και δεν πρέπει , υπάρχει θέλω και δεν θέλω.
    Εφόσον δεν γνωρίζεις γιατί επιμένεις ? Με το να κινδυνολογείς δεν θα πετύχεις κάτι.
    Δεν οφείλεις σε κανένα τίποτα, και συ και κανένας. Ο καθένας μας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του, μην αφήσεις κανένα να σου πει το αντίθετο.
    Είναι λάθος να επαναλαμβάνεις το νομικό πλαίσιο μιας ουσίας ή κατηγορίας ουσιών σαν επιχείρημα για το αν είναι σωστή ή λάθος η χρήση.
    Και η ασπιρίνη είναι παντελώς νόμιμη αλλά αν πάρεις καμιά 15αριά θα είναι ο τελευταίος σου πονοκέφαλος.
    Το παρακάτω είναι μεγάλο θέμα αλλά το αναφέρω τυπικά.
    Το γιατί μια κυβέρνηση επιλέγει να ποινικοποιήσει την χρήση κάποιων ουσιών δεν το κάνει από την καλή της την καρδιά, η απάντηση είναι το χρήμα.
    Όταν ένα μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων που για κάποιο λόγο(σχεδόν ποτέ δεν είναι σοβαρός) επιλέγει να πάρει δημόσια στάση ενάντια σε κάτι, αυτό πέφτει προφανώς στην αντίληψη της κυβέρνησης.
    Αυτοί ζυγίζουν τα πιθανά οικονομικά οφέλη και παίρνουν την αντίστοιχη θέση. Αν ικανοποιεί το μεγάλο αυτό ποσοστό τους "πληρώνουν" με την ψήφο τους και όχι μόνο. Δημόσιες σχέσεις κάνουν όλοι αυτοί οι πολιτικοί, χρησιμοποιώντας τον κλασσικό νόμο της φύσης "Προσφορά & Ζήτηση", Μarketing 101.



    Respect Κώστα, κάικα από το γέλιο


    Πολύ γουστάρω τον τρόπο που σκέφτεσαι



    Μου τα χαλάς βρε αγόρι τώρα, δεν μπορεί να είναι τόσο αθώα η σκέψη σου
    +1 σε όλα

    είμαι μικρό κι αθώο παιδάκι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-01-11 18:03 #246
    Προεπιλογή
    Ξερετε τι παρατηρω? Οτι οσοι ειμαστε κατα των αας εχουμε σα συμμαχο τις παρενεργειες που αυτα προκαλουν. Επιστημονικα αποδεδειγμενες.

    Οσοι ειναι υπερ εχουν σα συμμαχο τα : "σωστη χρηση δεν κανει κακο" , "καθενας ειναι ελευθερος να παρει την αποφαση του" , "ελευθερια κινησεων" , κτλ..

    Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει λιγο εγκυος. Ενα αας απο τη στιγμη που κανει κακο, κανει κακο , τελος.. Τωρα "αν κανεις σωστη χρηση" και "αν δεν κανεις βλακειες" (λες και ολοι ξερουν να τα χρησιμοποιησουν σωστα επειδη καποιος τεραστιος τους ειπε στο γυμναστηριο) και "ετσι κι αλλιως αν φας πολυ κοτοπουλο ζημια θα παθεις" , αυτα ειναι για μισοκοιμησμενες γριες..

    Και ναι, εδω θα επρεπε να αποτρεπουμε απο τη χρηση των αας, και δεν εννοω να εχει το φορουμ σα φορουμ αυστηρη γραμμη κατα των αας, γιατι το φορουμ ενας χωρος αποψεων ειναι. Εννοω οτι ακομη και οσοι παιρνουν θα επρεπε να ειναι μουγκα στη στρουγκα..ουτε να το λενε , ουτε να το υποστηριζουν..

    Ειπαμε, να υποστηριξουμε μια πρωτεινη και μια πολυβιταμινη γιατι "το σωμα την αντιλαμβανεται σαν κοτοπουλο" και δεν πειραζει..Αλλα εδω εχουμε φτασει σε φαση του στυλ "ναι βρε, παιρνω τεστο, και ο οργανισμος μου σταματησε να παραγει, αλλα δεν αγχωνομαι, μολις σταματησω θα ξαναπαραξει το σωμα μου τη δικη του τεστο"... λες και το σωμα ειναι διακοπτης του μπλεντερ..

    Δηλαδη μιλαμε για πραγματα που δεν αξιζουν καν συζητησης.. Αυτα ομως , λυπαμαι αλλα, δεν ειναι επιχειρηματα..Ευσεβεις ποθοι ειναι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-01-11 18:07 #247
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερετε τι παρατηρω? Οτι οσοι ειμαστε κατα των αας εχουμε σα συμμαχο τις παρενεργειες που αυτα προκαλουν. Επιστημονικα αποδεδειγμενες.

    Οσοι ειναι υπερ εχουν σα συμμαχο τα : "σωστη χρηση δεν κανει κακο" , "καθενας ειναι ελευθερος να παρει την αποφαση του" , "ελευθερια κινησεων" , κτλ..

    Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει λιγο εγκυος. Ενα αας απο τη στιγμη που κανει κακο, κανει κακο , τελος.. Τωρα "αν κανεις σωστη χρηση" και "αν δεν κανεις βλακειες" (λες και ολοι ξερουν να τα χρησιμοποιησουν σωστα επειδη καποιος τεραστιος τους ειπε στο γυμναστηριο) και "ετσι κι αλλιως αν φας πολυ κοτοπουλο ζημια θα παθεις" , αυτα ειναι για μισοκοιμησμενες γριες..

    Και ναι, εδω θα επρεπε να αποτρεπουμε απο τη χρηση των αας, και δεν εννοω να εχει το φορουμ σα φορουμ αυστηρη γραμμη κατα των αας, γιατι το φορουμ ενας χωρος αποψεων ειναι. Εννοω οτι ακομη και οσοι παιρνουν θα επρεπε να ειναι μουγκα στη στρουγκα..ουτε να το λενε , ουτε να το υποστηριζουν..

    Ειπαμε, να υποστηριξουμε μια πρωτεινη και μια πολυβιταμινη γιατι "το σωμα την αντιλαμβανεται σαν κοτοπουλο" και δεν πειραζει..Αλλα εδω εχουμε φτασει σε φαση του στυλ "ναι βρε, παιρνω τεστο, και ο οργανισμος μου σταματησε να παραγει, αλλα δεν αγχωνομαι, μολις σταματησω θα ξαναπαραξει το σωμα μου τη δικη του τεστο"... λες και το σωμα ειναι διακοπτης του μπλεντερ..

    Δηλαδη μιλαμε για πραγματα που δεν αξιζουν καν συζητησης.. Αυτα ομως , λυπαμαι αλλα, δεν ειναι επιχειρηματα..Ευσεβεις ποθοι ειναι..
    +1000
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-01-11 18:09 #248
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερετε τι παρατηρω? Οτι οσοι ειμαστε κατα των αας εχουμε σα συμμαχο τις παρενεργειες που αυτα προκαλουν. Επιστημονικα αποδεδειγμενες.

    Οσοι ειναι υπερ εχουν σα συμμαχο τα : "σωστη χρηση δεν κανει κακο" , "καθενας ειναι ελευθερος να παρει την αποφαση του" , "ελευθερια κινησεων" , κτλ..

    Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει λιγο εγκυος. Ενα αας απο τη στιγμη που κανει κακο, κανει κακο , τελος.. Τωρα "αν κανεις σωστη χρηση" και "αν δεν κανεις βλακειες" (λες και ολοι ξερουν να τα χρησιμοποιησουν σωστα επειδη καποιος τεραστιος τους ειπε στο γυμναστηριο) και "ετσι κι αλλιως αν φας πολυ κοτοπουλο ζημια θα παθεις" , αυτα ειναι για μισοκοιμησμενες γριες..

    Και ναι, εδω θα επρεπε να αποτρεπουμε απο τη χρηση των αας, και δεν εννοω να εχει το φορουμ σα φορουμ αυστηρη γραμμη κατα των αας, γιατι το φορουμ ενας χωρος αποψεων ειναι. Εννοω οτι ακομη και οσοι παιρνουν θα επρεπε να ειναι μουγκα στη στρουγκα..ουτε να το λενε , ουτε να το υποστηριζουν..

    Ειπαμε, να υποστηριξουμε μια πρωτεινη και μια πολυβιταμινη γιατι "το σωμα την αντιλαμβανεται σαν κοτοπουλο" και δεν πειραζει..Αλλα εδω εχουμε φτασει σε φαση του στυλ "ναι βρε, παιρνω τεστο, και ο οργανισμος μου σταματησε να παραγει, αλλα δεν αγχωνομαι, μολις σταματησω θα ξαναπαραξει το σωμα μου τη δικη του τεστο"... λες και το σωμα ειναι διακοπτης του μπλεντερ..

    Δηλαδη μιλαμε για πραγματα που δεν αξιζουν καν συζητησης.. Αυτα ομως , λυπαμαι αλλα, δεν ειναι επιχειρηματα..Ευσεβεις ποθοι ειναι..
    ΑΔΕΡΦΕ +100000.....!!!!!!!
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-01-11 18:16 #249
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά το σώμα μου δεν το έχω για να το αυτοθαυμάζω ή να με θαυμάζουν οι υπόλοιποι άντρες , με ενδιαφέρει πάρα πολύ να αρέσω στην κοπέλα μου. Το ξέρω ότι αυτό δεν ακούγεται "hardcore" και ότι γυμναστήριο πας για την πάρτη σου και άλλα τέτοια κλισέ που προσωπικά τα βρίσκω λίγο υποκριτικά από εξελικτικής άποψης αφού τα περισσότερα πράγματα τα κάνουμε με στόχο το ζευγάρωμα και την αναπαραγωγή, εκτός και αν κάποιος νομίζει πως θα έκανε με την ίδια ένταση bodybuilding κλεισμένος στο Άγιο Όρος απομονωμένος από την κανονική ζωή ,τα αναβολικά, ζώντας μία αμόλυντη ζωή κάνοντας παρέα μόνο με άντρες.
    Εγω θα συνεχιζα να κανω με την ιδια ενταση. Ακομα και αν εμενα ο μοναδικος ανθρωπος πανω στον πλανητη.

    Ειλικρινα αυτον που κανει BB για να γ@#@σει ή για να κερδισει το σεβασμο τον θεωρω οτι ειναι της ιδιας νοοτροπιας με αυτον που παιρνει φαρμακα για να κανει εντυπωση χωρις να ειναι αγωνιστικος γιατι και οι δυο ειναι ανασφαλεις, αφου θεωρουν οτι χρειαζονται τους μυς για να τους προσεξει καποιος, αλλα και ματαιοδοξοι, γιατι αποκλειεται να πετυχουν αυτο που θελουν αφου καμια δεν θα σου κατσει και κανενας δεν θα σε σεβαστει απλα και μονο επειδη εχεις μυς


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες τα χρυσοστομε..φτανει πια με τα ψεμματα!!Σε λιγο θα κανουμε τον ιδιο μας τον εαυτο να τα πιστεψει για να νιωθουμε καλα μεσα μας.

    Κακα τα ψεμματα,το 99% αυτων που κωλοχτυπιουντε στο γυμναστηριο θελουν να αρεσουν.Αν δε μας ενδιεφερε δε θα το καναμε,οπως δε θα αγοραζαμε και μοντερνα ρουχα,ακριβα παπουτσια,καλο ρολοι,αυτοκινητο κλπ.Δεν εννοω ΜΟΝΟ για να αρεσουμε,σιγουρα το κανουμε και για την παρτη μας,για να εκτονωθουμε,για λογους υγειας(λεμε τωρα).
    Καλα εσυ ελεγες σε αλλο θρεντ οτι εχεις γινει αντικοινωνικος και δεν βγαινεις πολυ εξω λογω του bodybuilding και της διατροφης και τωρα λες αυτο?

    Ε τοτε σταματα το BB και τις διατροφες, πηγαινε που και που να σηκωνεις βαρη για να εκτονωνεσαι, και τρεχε στο διαδρομο για να εχεις καλη υγεια και βγαινε πιο πολυ εξω. Θα αρεσεις σε πιο πολυ κοσμο και γυναικες γιατι θα σε βλαπουν περισσοτεροι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-01-11 18:18 #250
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερετε τι παρατηρω? Οτι οσοι ειμαστε κατα των αας εχουμε σα συμμαχο τις παρενεργειες που αυτα προκαλουν. Επιστημονικα αποδεδειγμενες.

    Οσοι ειναι υπερ εχουν σα συμμαχο τα : "σωστη χρηση δεν κανει κακο" , "καθενας ειναι ελευθερος να παρει την αποφαση του" , "ελευθερια κινησεων" , κτλ..

    Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει λιγο εγκυος. Ενα αας απο τη στιγμη που κανει κακο, κανει κακο , τελος.. Τωρα "αν κανεις σωστη χρηση" και "αν δεν κανεις βλακειες" (λες και ολοι ξερουν να τα χρησιμοποιησουν σωστα επειδη καποιος τεραστιος τους ειπε στο γυμναστηριο) και "ετσι κι αλλιως αν φας πολυ κοτοπουλο ζημια θα παθεις" , αυτα ειναι για μισοκοιμησμενες γριες..

    Και ναι, εδω θα επρεπε να αποτρεπουμε απο τη χρηση των αας, και δεν εννοω να εχει το φορουμ σα φορουμ αυστηρη γραμμη κατα των αας, γιατι το φορουμ ενας χωρος αποψεων ειναι. Εννοω οτι ακομη και οσοι παιρνουν θα επρεπε να ειναι μουγκα στη στρουγκα..ουτε να το λενε , ουτε να το υποστηριζουν..

    Ειπαμε, να υποστηριξουμε μια πρωτεινη και μια πολυβιταμινη γιατι "το σωμα την αντιλαμβανεται σαν κοτοπουλο" και δεν πειραζει..Αλλα εδω εχουμε φτασει σε φαση του στυλ "ναι βρε, παιρνω τεστο, και ο οργανισμος μου σταματησε να παραγει, αλλα δεν αγχωνομαι, μολις σταματησω θα ξαναπαραξει το σωμα μου τη δικη του τεστο"... λες και το σωμα ειναι διακοπτης του μπλεντερ..

    Δηλαδη μιλαμε για πραγματα που δεν αξιζουν καν συζητησης.. Αυτα ομως , λυπαμαι αλλα, δεν ειναι επιχειρηματα..Ευσεβεις ποθοι ειναι..
    Γιατρέ σόρρυ αλλά φάσκεις κι αντιφάσκεις. Μιλάς για ελευθερία επιλογής,απόφασης και κινήσεων και μετά λες θα ΕΠΡΕΠΕ να αποτρέπουμε. Δεν υπάρχει ''πρέπει''.....είτε παίρνεις είτε όχι είναι θέμα προσωπικών επιλογών και είναι τουλάχιστον βλακώδες να πάρεις ή να μην πάρεις επειδή κάποιος σε ενθάρρυνε ή σε αποθάρυνε προς τη μία ή την άλλη κατεύθυνση. Δεν επηρεάζεσαι από αυτά που σου λέει ούτε ο τεράστιος του γυμναστηρίου(γιατί κατά πάσα πιθανότητα έτσι θα φας το κεφάλι σου) αλλά ούτε από τρομολαγνικά σχόλια ατόμων χωρίς εμπειρία που δαιμονοποιούν τα πάντα. Διαβάζεις,ζυγίζεις,αποφασίζεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-01-11 18:21 #251
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα συνεχιζα να κανω με την ιδια ενταση. Ακομα και αν εμενα ο μοναδικος ανθρωπος πανω στον πλανητη.

    Ειλικρινα αυτον που κανει BB για να γ@#@σει ή για να κερδισει το σεβασμο τον θεωρω οτι ειναι της ιδιας νοοτροπιας με αυτον που παιρνει φαρμακα για να κανει εντυπωση χωρις να ειναι αγωνιστικος γιατι και οι δυο ειναι ανασφαλεις, αφου θεωρουν οτι χρειαζονται τους μυς για να τους προσεξει καποιος, αλλα και ματαιοδοξοι, γιατι αποκλειεται να πετυχουν αυτο που θελουν αφου καμια δεν θα σου κατσει και κανενας δεν θα σε σεβαστει απλα και μονο επειδη εχεις μυς




    Καλα εσυ ελεγες σε αλλο θρεντ οτι εχεις γινει αντικοινωνικος και δεν βγαινεις πολυ εξω λογω του bodybuilding και της διατροφης και τωρα λες αυτο?

    Ε τοτε σταματα το BB και τις διατροφες, πηγαινε που και που να σηκωνεις βαρη για να εκτονωνεσαι, και τρεχε στο διαδρομο για να εχεις καλη υγεια και βγαινε πιο πολυ εξω. Θα αρεσεις σε πιο πολυ κοσμο και γυναικες γιατι θα σε βλαπουν περισσοτεροι.
    απειρα thumbup γι αυτο που εγραψες,το κομπλεξ καποιον ατομων ξεπερναει το καθετι,λιγο πεισμα μεσα τους δεν εχουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-01-11 18:24 #252
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Καλα εσυ ελεγες σε αλλο θρεντ οτι εχεις γινει αντικοινωνικος και δεν βγαινεις πολυ εξω λογω του bodybuilding και της διατροφης και τωρα λες αυτο?

    Ε τοτε σταματα το BB και τις διατροφες, πηγαινε που και που να σηκωνεις βαρη για να εκτονωνεσαι, και τρεχε στο διαδρομο για να εχεις καλη υγεια και βγαινε πιο πολυ εξω. Θα αρεσεις σε πιο πολυ κοσμο και γυναικες γιατι θα σε βλαπουν περισσοτεροι.
    Καλα,αυτο ειναι ακυρο τελειως!!!!!

    Ειπα οτι εχω γινει αντικοινωνικος γιατι οι παρεες μου ειναι τη μιση μερα στο τσιπουραδικο και την αλλη μιση στα μπουζουκια-κλαμπ!!2ον,ειμαι πολυ της θαλασσας και το καλοκαιρι ειμαι σχεδον καθε μερα παραλια!!3ον,τουλαχιστον ανα 2η μερα παω για καφε,μεσημερι η απογευμα.Ισως να μην ειμαι τοσο αντικοινονικος τελικα,απλα δε μπορω να συμβαδισω με την παρεα που μεγαλωσα.

    Και τωρα παμε στο αλλο,τι σε νοιαζει εσενα το τι κανω εγω??Στο ποστ που παρεθεσες βλεπεις να μιλαω μονο για μενα??Μιλαω γενικα για το τι κανουν οι περισσοτεροι.Και πες μου τωρα οτι δεν ειναι ετσι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-01-11 18:29 #253
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    δεν ειναι επιστημονικα αποδεδιγμενα οτι κανουν κακο....

    ισα ισα ειναι τα λιγοτερο μελετημενα φαρμακα που υπαρχουν...

    οσο για τις παρενεργειες.... αμα παρεις ενα κουτι ασπιρινη και ενα κουτι απο το Χ αας... η ασπιρινη εχει τις διπλασιες σελιδες απο παρενεργειες....

    και mg στο mg να το παρεις.... οι 100 ασπιρινες σε στελνουν να κοιτας αναποδα τα θυμαρακια σε σχεση με με την 100x δοση απο ενα Χ αας που 90% δεν θα σου κανει τιποτα....

    αρα ποιο ειναι πιο επικινδυνο?

    εγω θα ανησυχουσα περισσοτερο για φαρμακα που ειναι στο εμποριο και οι γιατροι τα εγραφαν (γιατι τωρα τους εχουν βαλει χερι) με το κιλο... μονο και μονο επειδη τα επαιρναν απο τις εταιριες....

    υπαρχουν πολλοι μ***κες που εδιναν/δινουν στον κοσμο @@ (μεχρι και ψυχοφαρμακα εχω δει) χωρις ο αλλος να εχει τιποτα.... απλα και μονο για να τα τσιμπισουν....

    η' ποσα φαρμακα ειναι στο εμποριο και δεν επρεπε να ειναι...
    το mesulid πχ γιατι ειναι ακομα στην αγορα...? ολοι ξερουν οτι κανονικα επρεπε να εχει παρει π**λο... αλλα το κρατανε γιατι κονομανε....

    τεσπα δεν λεω οτι τα αας ειναι ακινδινα... απλα κανενα φαρμακο δεν ειναι ακινδυνο... ολα τα φαρμακα εχουν παρενεργειες ασχετος αν στα δινουν γιατροι η' αν τα παιρνεις μονος σου....

    αυτο που κατ εμε ειναι το καλητερο ειναι να υπαρχει ενημερωση.... και περισσοτερο ενδιαφερον απο το χρηστη.... οποιοδηποτε και αν ειναι το φαρμακο...

    δεν ειμαι ουτε υπερ ουτε κατα τις χρησης των αας.... οποιος θελει παιρνει οποιος δεν θελει δεν παιρνει... ο καθενας αποφασιζει για τον ευατο του....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-01-11 18:29 #254
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα συνεχιζα να κανω με την ιδια ενταση. Ακομα και αν εμενα ο μοναδικος ανθρωπος πανω στον πλανητη

    Ειλικρινα αυτον που κανει BB για να γ@#@σει ή για να κερδισει το σεβασμο τον θεωρω οτι ειναι της ιδιας νοοτροπιας με αυτον που παιρνει φαρμακα για να κανει εντυπωση χωρις να ειναι αγωνιστικος γιατι και οι δυο ειναι ανασφαλεις, αφου θεωρουν οτι χρειαζονται τους μυς για να τους προσεξει καποιος, αλλα και ματαιοδοξοι, γιατι αποκλειεται να πετυχουν αυτο που θελουν αφου καμια δεν θα σου κατσει και κανενας δεν θα σε σεβαστει απλα και μονο επειδη εχεις μυς
    Μου θυμίζεις πότε ζήτησα την γνώμη σου για την προσωπικότητα μου ή να στο θέσω αλλιώς, αλήθεια ποιός είσαι εσύ που θα κρίνεις τον άλλον;
    Αν δεν μπορείς να ανέχεσαι τις διαφορές των συνανανθρώπων σου σε θέματα που δεν σε αφορούν, καλύτερα όντως να μείνεις στο άγιο όρος και να κάνεις hardcore bodybuilding παρέα με τα υπόλοιπα παιδιά που έχουν πουριτανικές απόψεις και θέλουν αμόλυντη ζωή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-01-11 18:57 #255
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειναι επιστημονικα αποδεδιγμενα οτι κανουν κακο....

    ισα ισα ειναι τα λιγοτερο μελετημενα φαρμακα που υπαρχουν...

    οσο για τις παρενεργειες.... αμα παρεις ενα κουτι ασπιρινη και ενα κουτι απο το Χ αας... η ασπιρινη εχει τις διπλασιες σελιδες απο παρενεργειες....

    και mg στο mg να το παρεις.... οι 100 ασπιρινες σε στελνουν να κοιτας αναποδα τα θυμαρακια σε σχεση με με την 100x δοση απο ενα Χ αας που 90% δεν θα σου κανει τιποτα....

    αρα ποιο ειναι πιο επικινδυνο?

    εγω θα ανησυχουσα περισσοτερο για φαρμακα που ειναι στο εμποριο και οι γιατροι τα εγραφαν (γιατι τωρα τους εχουν βαλει χερι) με το κιλο... μονο και μονο επειδη τα επαιρναν απο τις εταιριες....

    υπαρχουν πολλοι μ***κες που εδιναν/δινουν στον κοσμο @@ (μεχρι και ψυχοφαρμακα εχω δει) χωρις ο αλλος να εχει τιποτα.... απλα και μονο για να τα τσιμπισουν....

    η' ποσα φαρμακα ειναι στο εμποριο και δεν επρεπε να ειναι...
    το mesulid πχ γιατι ειναι ακομα στην αγορα...? ολοι ξερουν οτι κανονικα επρεπε να εχει παρει π**λο... αλλα το κρατανε γιατι κονομανε....

    τεσπα δεν λεω οτι τα αας ειναι ακινδινα... απλα κανενα φαρμακο δεν ειναι ακινδυνο... ολα τα φαρμακα εχουν παρενεργειες ασχετος αν στα δινουν γιατροι η' αν τα παιρνεις μονος σου....

    αυτο που κατ εμε ειναι το καλητερο ειναι να υπαρχει ενημερωση.... και περισσοτερο ενδιαφερον απο το χρηστη.... οποιοδηποτε και αν ειναι το φαρμακο...

    δεν ειμαι ουτε υπερ ουτε κατα τις χρησης των αας.... οποιος θελει παιρνει οποιος δεν θελει δεν παιρνει... ο καθενας αποφασιζει για τον ευατο του....

    είσαι καλά???????

    γιατί υπάρχει το mesulid??? γιατί είναι και γαμώ τα φάρμακα γι αυτό υπάρχει!!! γιατί αν σε πιάσει πόνος σε ντόντι από νεύρο, πάρε εσύ niflamol, "λοναριδ" και μαλακίες και περίμενε να σταματήσει!!!!

    γιατί οικεί που τα αλλα είναι σαν καραμέλες, το mesulid πιάνει ακόμα!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 17 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 7151617181927 ... ΤελευταίαΤελευταία