Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 383 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 283333373381382383384385393433483 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 5.731 έως 5.745 από 9687
  1. 12-03-12 15:59 #5731
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω γινει το σισιτιο της σχολης ο μπαμπας μου δεν προκειται να παρει ποτε αποφαση το τι κανω.. και φερνει συνεχεια διαφορα.. ε εγω θα την κανω την βλακεια αν μεινουν σπιτι..η μαμα μ κανει διετα.... επομενως τα παιρνω σχολη και προικιζω το νηπιαγωγων με μαμ
    Τί τραβάς κι εσύ! Δηλαδή αν του λες συνέχεια ότι δε τα θέλεις κ δεν θα τα φας, θα πάνε χαμένα, εκείνος συνεχίζει κ φέρνει; Μάλλον επειδή δε τα βλέπει να ξεμένουν κ να καταλήγουν στα σκουπίδια δεν το έχει καταλάβει!! Βάλε καμιά φωνή βρε κι εσύ!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
     

  2. 12-03-12 16:18 #5732
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eri_87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί τραβάς κι εσύ! Δηλαδή αν του λες συνέχεια ότι δε τα θέλεις κ δεν θα τα φας, θα πάνε χαμένα, εκείνος συνεχίζει κ φέρνει; Μάλλον επειδή δε τα βλέπει να ξεμένουν κ να καταλήγουν στα σκουπίδια δεν το έχει καταλάβει!! Βάλε καμιά φωνή βρε κι εσύ!
    κοιτα.... με τον μπαμπα μου δεν συννενοεισαι..εχει προβλημα..... ναι θα του πεις.. θα σου πει οχι μεχρι να πεις οκ ναι απο την αηδια και την αγανακτηση... θα του πεις να κανει κατι..θα σε γραψει και θα κανει αυτο που θελει... οποτε ασε την σχολη να τα τρωει ..αυτος χρεωνεται...εμ ετσι δεν ειχα φαει την αλλη φορα μισο κορμο να πουμε?? σε τσιτ ντει ειχα παει στα καλα καθουμενα.. το καλο ειναι οτι που και που φερνει και δυο δικιλα τοταλ 2%
     

  3. 12-03-12 16:18 #5733
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω γινει το σισιτιο της σχολης ο μπαμπας μου δεν προκειται να παρει ποτε αποφαση το τι κανω.. και φερνει συνεχεια διαφορα.. ε εγω θα την κανω την βλακεια αν μεινουν σπιτι..η μαμα μ κανει διετα.... επομενως τα παιρνω σχολη και προικιζω το νηπιαγωγων με μαμ
    κι εμενα ετσι κανει πλεον εχω βαρεθει..ασ τα κανουν οοο,τι θελουν εγω δεν ακουμπαω!μονο οταν αποφαισισουμε εμεις!!πολυ καλο που τα μοιραζεις δεν πανε και χαμενα! καλη βδομαδα να χουμε με καλες κι αποδοτικες προπονησεις!!!
     

  4. 12-03-12 17:49 #5734
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή I 'M BACK!
    Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια μας!

    Βλεπω η παρεα μεγαλωνει σιγα σιγα και χαιρομαι που ολοενα και πιο πολλες κοπελες το παιρνουν αποφαση να ασχοληθουν παραπανω με τον εαυτο τους!

     

  5. 12-03-12 17:52 #5735
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ακουσει οτι ειναι σκετη μουφα και απαισιο στη γευση....εγω παντως δε το δοκιμαζω με τπτ...
    η γευση του ειναι κατι σχετικο κ υποκειμενικο...γουστα του καθενος μας...
    εμενα μου αρεσει...δεν τρελαινομαι αλλα ειναι οκ...

    οσο για τον τελικα δουλευει η οχι,ακομα δεν μπορουμε να πουμε κατι με σιγουρια...ειναι πολυ νωρις...

    οπως κ να χει εγω το ειχα παρει καθαρα για γευση κ οχι γιατι περιμενα κατι απο οσα λεγονται γι αυτο...
     

  6. 12-03-12 17:54 #5736
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα κορίτσια! Ελένηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη τι κάνεις;;
    Εγώ απλά περιφέρομαι στο φορουμ, διαβάζω απο δω διαβάζω απο κεί και δεν πολυμιλάω. Αλλά είμαι ΕΔΩ!

    Να ξέρεις, δύο φορές την εβδομάδα κάνω τα δικά μου και τις υπόλοιπες μερες ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΧΕΙ πάω για τρέξιμο ή ποδήλατο. Κάνω γιόγκα κ άλλα τέτοια

    Καλή εβδομάδα
    πεγκουλινι μου εδω ειμαι κ εγω!
    τελειωσε το συνεδριο...ειμαι ενα πτωμα γιατι ειμαι κ αδιαθετη αλλα μαζεψα πολλες καλες στιγμες,εμπειριες και γνωσεις αυτο το τριημερο!

    γιογκα ξερεις απο μονη σου η με δασκαλο?
     

  7. 12-03-12 17:57 #5737
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κορίτσια επειδή σκέφτομαι μήπως ξεκινήσω και εγώ καμιά πρωτεινουλα έλεγα να πάρω φυτική και όχι ζωική! Ή να έπαιρνα πρωτεινη ορού γάλακτος από φαρμακείο! Τι λέτε ?
    απο φαρμακειο....θα ειναι φαρμακειο κ η τιμη!

    βρες κανενα μαγαζι με συμπληρωματα κοντα σου η αγορασε απο το νετ...εχει κ το φορουμ e shop αν θες να παρεις...

    μια ωραια πρωτεινη ειναι η myofusion gaspari αλλα κ η optimum whey ...σοκολατα παντα!

    εχει πολλες γευσεις γενικα αλλα κ μαρκες,...για πχ σου εδωσα αυτες!
     

  8. 12-03-12 17:59 #5738
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαράαα ?? Γνωρίζω γνωρίζω... και εγω έχω προβλήματα με θυροειδή και παίρνω καθε πρωί θυροορμονη 0,1. Είναι το πιο απλό αποτι ξέρω! Εγω παντως την περίοδο ακόμα την περιμένω... Και θα την περιμένω για πολύ καιρό νομιζω...
    κ αν θεες να πεσεις κ αλλο σε κιλα θα την περιμενεις για πολυ ακομα...

    απο οτι θυμαμαι αποφασισαμε ομως να μην πεσεις αλλο ετσι?αλλα να ανεβεις...!
     

  9. 12-03-12 18:02 #5739
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΧΙ καθε μερα κοιλιακους και ραχιαιους 3 φορες τη βδομαδα ειναι υπεραρκετα αν τους γυμναζεις σωστα θα τους καψεις ασε που θα πονας χειροτερα... στο λεω γιατι κ γω εχω θεμα και ειμαι προσεκτικη... Και καιτι πολυ χρησιμο που εμαθα οτι τους κοιλιακους τους φτιαχνουμε στην κουζινα.... σε αυτο το φορουμ το εμαθα αυτο
    δυσκολο να καει ενας μυς...πολυ δυσκολο ειδικα οταν ακουω καθε μερα κοιλια,δεν παιζει να γινεται καν σωστη προπονηση τους ...απλα κ μονο να νιωσεις ενα καψιματακι ενα τσιτωμα αυτο...
     

  10. 12-03-12 18:04 #5740
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ααα ειχε επιπτωση στο ποδι σου το τρεξιμο?? για πες
    τρεχα κ αλλο παραλια και θα καταλαβεις κ εσυ....
     

  11. 12-03-12 18:07 #5741
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο denise Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα σε όλη την παρέα! έχω μια ερώτηση να κάνω. όταν κάνω ασκήσεις για γλουτιαίους σε συγκεκριμένο μηχάνημα στο γυμναστήριο με πονά η μέση μου. αυτό συμβαίνει όταν βάζω 20 κιλά και πάνω. ο γυμναστής μου είπε να μείνω στα 15κιλά, δεν είναι όμως λίγα? μήπως δεν κάνω σωστά την άσκηση? το μηχάνημα είναι αυτό.Συνημμένο Αρχείο 41852

    ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    αγαπη μου γλυκια προσπαθησε να εχεις σταθερη τη μεση σου κ τα κοκκαλα της λεκανης σου να κοιτανε παντα μπροστα κ σταθερα


    ειμαι σιγουρη οτι οταν κανεις την κινηση κουνιεσαι μπρος πισω ετσι?

    αυτο εχει ως αποτελεσμα να ποναει η μεσουλα σου γιατι χτυπαει εκει η επιβαρυνση....δεν ξερω αν εχεις κ θεμα με τη μεση σου αλλα κοιταξε την τεχνικη σου...
    πες στον γυμναστη σου να σου δειξει καλη τεχνικη κ να μην σου δινει την πιο ευκολη λυση του να κατεβασεις κιλα για να ειναι αυτος ησυχος...
     

  12. 12-03-12 18:15 #5742
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοριτσακια μου να ρωτησω κατι σε περιπτωση δυσκοιλιοτητος τι κανουμε???ε???? 2 δαμασκηνα? γιαουρτακι? μαλλον ειναι απο τον περιορισμο λιπους χαχαχαχ
    καπου τα ξανανεγραψα αλλα τα ξαναλεω...

    νερο
    δαμασκηνα και συκα αποξηραμενα ειτε φρεσκα αργοτερα
    βρωμη γενικα κ ειδικα ως χυλος
    σαλατες
    ελαιολαδο καθαρο ωμο στη σαλατα-φαγητο σου

    τρεξιμο-αεροβιο
    να μην αγχωνεσαι
    μαλαξεις στην περιοχη σιγα κ απαλα αν εισαι σε ''προχωρημενο σταδιο δυσκοιλιοτητας''
     

  13. 12-03-12 18:22 #5743
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vickypek Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοριτσαρες μου γεια χαρα κι απο μενα!!!
    μου πηρε λιγο καιρο να διαβασω οοοολα τα ποστ σας αλλα επιτελους εφτασα να συγχρονιστω κι εγω!μπορω να πω οτι απο τις αποψεις σας και τις σκεψεις σας εχω ταυτιστει πολλες φορες και νιωθω να βρηκα -επιτελους- γυναικες που με καταλαβαινουν γιατι οι φιλες μου δεν ασχολουνται με γυμναστηρια διατροφες κλπ.με λενε Βικη ειμαι 22 χρ 1,63 και 51 κιλα.ποτε δεν ειχα προβλημα με το σωμα μου στο σπιτι προσεχαμε αρκετα διατροφη τωρα μετα απο προβληματα υγειας που ξεπεραστηκαν προσεχουμε διπλα!ξεκινησα πριν 1 1/2 χρονο γυμναστηριο τρεξιμο βαρη και πορωθηκα!περασα βεβαια απο φαση τρελας για γραμμωση εχασα περιοδο εκοβα υδατ και αλλες τετοιεσ...μ**κιες.το πληρωσα!τωρα συνεχιζω μεν τρεξιμο διαλειμματικη κυριως 3/βδομαδα βαρη 3/βδομαδα μετα το αεροβιο συνηθως με προγραμμα απ το γυμν θα στο ποσταρω ελενη καποια στιγμη να μου πεις τη γνωμη σου!περιμενω


    με τη διατροφη παιδευομαι λιγο γιατι καταλαβα οτι τωρα που δουλευω σαν τρελη(ειμαι φυσικοθεραπευτρια...χωρις ωραριο οσο παει!)εχω αυξημενες αναγκες απλα δεν ξερω τι να προσθεσω!η διατροφη μου:
    8: ενα ποτ γαλα,40γρ βρωμη κραν μπερι αμυγδαλα μπλουμπερι και μελι-ποοοοολυ το γουσταρω το πρωινο!ποσοτητες απο αμυγδαλα κ γενικα αποξηραμενα ξερεις?
    12: χουφτα ξηροκαρπια υπουλη η χουφτα πολλες φορες να ξερεις
    2:οσπρια 2/βδομαδα,ψαρι-σαλατες 1/βδομαδα, μοσχαρι-πατατα 2/βδομαδα και λαδερα 2/βδομαδα,μαγειρικη μαμας..με 30γρ τυρι λαιτ και μια φετα ολικης ψωμι
    6:μπανανα
    7:προπονηση
    9.30:σαλατα με αυγο/κοτοπουλο 1 κ.σ λαδι λιναροσπορο 'η γιαουρτι με 5 καρυδια και 1 φρυγανια..


    τι λες να προσθεσω?να σημειωσω οτι δεν θελω να χασω ισως μαλλον να βαλω στο πανω μερος του σωματος αλλα μαλλον δεν θα μπορεσω να το απομονωσω ε?οχι δεν μπορεις...
    συγγνωμη για το τεραστιο ποστ ηθελα τοοοσο καιρο να σας γραψω και περιμενα να συγχρονιστω!!μες την τρελα ειστε!!!καλο σ/κ καλη επιτυχια στο συνεδριο ελενη!!!

    καλως ηρθες στην παρεα μας βικυ κ απο μενα λοιπον!


    οτι θελησεις να αλλαξεις με το σωμα σου καλο ειναι αν γινει αργα κ σταδιακα

    μην μπεις στο τρυπακι ''ογκο'' στο πανω μερος κ την πατησεις...

    ξεκινα λοιπον εδω...
    βρες τις θερμιδες με τις οποιες το σωμα σου δεν χανει ουτε βαζει...πως?μετρα για μια εβδομαδσα ΑΚΡΙΒΩς αυτα που τρως...
    καταγρφαεις κ μετρας στο τελος της εβδομαδας
    εχεις ζυγιστει πριν κ μετα
    βλεπεις την διαφορα αν υπαρχει κ κρινεις αν με αυτες τις θερμιδες τελικα εχεις ελειμμα η οχι...

    αν χανεις τοτε θα αυξησεις λιγο....αν βαζεις πολυ,τοτε θα το ρυθμισεις ωστε να μην εχεις αυτο το ''πολυ'' αλλα το σταθερο

    προτιμω η διατροφησ ου να κυμαινεται σε θερμιδες συντηρησης κ να αλλαξεις την αναλογια μυων-λιπους στο σωμα σου παρα να κανεις ογκο

    ως γυναικα εαν προσεχεις τι τρως κ γυμναζεσαι τακτικα θα σφιγγεις με τον καιρο ολο κ πιο πολυ...κιλα δεν εχεις να χασεις οποτε εχεις την βαση να χτισεις το σωμα σου
     

  14. 12-03-12 18:26 #5744
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας και απο μενα !!!! Εχω λιωσει να σας διαβαζω τις τελευταιες μερες χαααχαχα αποφασισα να γραφτω και εγω και χαιρομαι που θα μιλαω καθημερινα με αλλα ...gym freaks διοτι κανεις απ την παρεα μου δεν ειναι ....
    Λοιπον στο θεμα μας γυμναζομαι δεκα χρονια αλλα απο σαβουρα στη διατροφη αλλο τιποτα και παλι καλα που ειμαι οπως ειμαι !!!! Τωρα ομως τερμα τα ψεματα δεν ειμαστε πια 18 χρονων!!! Ηδη εχω κοψει τα ..καθημερινα γλυκα (!) και τις διαφορες σαβουρες.... Εδω και δυο τρεις βδομαδες δηλαδηΠαντως ηδη ξεπρηστηκα ηδη ξετουμπανιασα πολυ νερο..... πολυ κατακρατηση.....

    Λοιπον να συνεχισω. Αυτο με αναπτερωσε γιατι αρχισα να μπαινω σε θεοσταενα ρουχα μου αλλα ξερω οτι τωρα αρχιζει το ζορι ...

    Ειμαι 30, 1,70 ακριβως, 61 κιλα (σημερα ξαναζυγιστηκα.....) στα καλα μου ειμαι 57-58..... Αλλα θελει σφιξιμο το κορμι και γραμμωση .
    Εχω τον κλασικο γυναικειο μεσογειακο σωματοτυπο.

    Απο γυμναστικη οτι ειχα χτισει τοσα χρονια το ειχα χτισει μονο με βαρη, χωρις πλακα, τους τελευταιους μηνες δοκιμασα ομαδικα φιτνες πιλατες κλπ δε δουλευουν στο κορμι μου αντιθετως μου ανοιγαν την ορεξη να τρωω κ παραπανω.... Κ παει η γραμμωση...
    Ξαναρχισα ομως τις τελευταιες βδομαδες εντατικα και οταν περασαν τα πιασιματα αρχισα σιγα σιγα να μοιραζω ομαδες, τωρα απο δευτερα λεω να ξεκινησω ΜΙΑ μυικη ομαδα καθε μερα - παω 4 με 5 φορες......
    Αυτα για αρχη νεες μου φιλες!!!Θα σας πω κι αλλα χαχααχα

    καλως την κ απο μενα λοιπον!


    οπως καταλαβες κ μονη σου η διατροφη ειναι συμμαχος μας...

    εγω πλεον λεω πως θελουμε 100%διατροφη κ 100% προπονηση αν θελουμε καλο αποτελεσμα...

    κ αυτο γιατι αλλιως αντιλαμβανονται το 70 κ το 60 ως ποσοστο καποιοι...ενω το 100% ειναι το συνολο...δεν χωραει λαθος!


    πανω απο ολα...οχι υστεριες...οχι υπερβολες...βγαλε το πλανο σου εσυ οπως σου αρεσει κ μεινε σε αυτο!να εισαι πιστη σε αυτο δηλαδη!

    κ παλι ο,τι χρειαστεις ειμαστε εδω!
     

  15. 12-03-12 18:28 #5745
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nastya Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θυμαμαι καλα πληρωσα 25 ευρω , η συσκευασια εχει 240 softgels και ειναι χιλιαρες.

    Τι να σου πω, εμενα αυτο με τα λιπαρα παντως δε με βοηθησε
    γεια σου αναστασια!

    χαιρομαι που σε βελπω κ ενεργη στην παρεα μας!

    καλως την λοιπον!
     

Σελίδα 383 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 283333373381382383384385393433483 ... ΤελευταίαΤελευταία