Θέμα: katerinas log

Σελίδα 31 από 55 ΠρώτηΠρώτη ... 21293031323341 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 451 έως 465 από 813
  1. 14-03-12 14:33 #451
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    αγαπη μου γιατι βγαινουν ετσι τα ποστ σου ?
    πες μου τι κ τι πατας γιατι ετσι δεν διαβαζονται
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-03-12 14:39 #452
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ καλημερα...λοιπον εχω τενοντιτιδα ..ηπιασ μορφις οχι κατι ανησυχητικό ...

    θα κανω 10 φυσικοθεραπειες τενς λειζερ και χειρομαλαξεις ...

    ο φυσικοθεραπευτης που με ειδε και εκεινος ...οταν με ειδε και επιασε χερια πλατη στηθος μου ειπε οτι το σωμα μου ειναι πολυ σφιγμενο &nbsp

    ;σε πολλα σημεια τα οποια θα τα μαλακωσει με χειρομαλαξεις .

    .απο την μια πλευρα που ποναω δεν ειναι μονο η τενοντιτιδα ειναι οτι πολλα σημεια πρεπει να τα χαλαρωσει ...

    να τα μαλακωσει γιατι δεν γινεται καλη κυκλοφορια στα νευρα ...

    ((για αυτο και παραπονιομουνα οτι πονανε πολλα σημεια κλειδα ωμοπλατη καρποι και δεν ηξερα να προσδιορισω τον πονο..



    τωρα νομιζω οτι εχεις καταλαβει οτι τα δινω ΟΛΑ στιις ασκησεις που μου βαζεις....


    ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟς ΜΟΥ...ο φυσικοθ/της μου ειπε οτι αφου κανω τοσο δυνατες ασκησεις θα επρεπε να κανω και τις αναλογες διατασεις ...

    μιση ωρα την καθε φορα για να μπορει να λυνεται το σωμα...

    εγω πιεζω σφιγγω και δεν ξεμπλοκαρω ..

    μενω τσιτωμενη ..τα δεκα λεπτα δεν κανουν τιποτα...

    ΔΙΑΤΑΣΕΙς .ΔΙΑΤΑΣΕΙς ....

    ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΠΟΝΑΩ...

    ΥΓ δεν ξερω αν καταλαβες οπως στα περιγραφω....

    την αλλη βδομαδα ξεκιναω φυσκο.πεις ..

    αυτη την βδομαδα συνεχιζω κανονικα αυτα που μου εχεις χωρις να ζοριζομαι υπερβολικα

    και να πω δεν τα λεγα??????τα λεγα....

    ΔΙΑΤΑΣΕΙς ΛΟΙΠΟΝ...

    αγαπω τον φυσικοθερ.σου

    λοιπον εγω θα σου συνιστουσα να σταματησεις τα βαρη...ΤΕΛΕΙΩς...

    οτιδηποτε εχει να κανει με κινηση του σημειου που πονας φευγει...

    σε βλεπω πιο πολυ ποδια να παιζεις

    αλλα ακουσε με...οταν ξεκιναμε φυσικοθεραπειες και απο την αλλη παμε και βαραμε στα βαρη δεν εχουμε αποτελεσμα...

    πρεπει να κανεις υπομονη..

    τα χω παθει κ εγω κ οι περισσοτεροι ...

    το εχω πει χιλιες φορες με το θεμα διατασεις...οσο σημαντικο ειναι να σφιξεις το μυ με τα βαρη αλλο τοσο ειναι και να τον διατεινεις,να τον τεντωσεις,να τον ηρεμησεις...


    δεν πειραζει αυτο θα σου γινει μαθημα....

    στοπ τα βαρη μεχρι να γινεις καλα....

    κρατα διατροφη σωστα και τεντωσου...ευκαιρια ειναι...αν κανεις σωστα προπονηση ευλυγισιας οχι απλα διατασεις το σωμα σου μια χαρα θα διατηρηθει...

    πηγαινε στον φυσικοθερπαυετη σου ,πες μου τι θα σου πει και μετα θα δω αν μπορω κ εγω απο εδω να σε βοηθησω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-03-12 14:39 #453
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    αγαπη μου γιατι βγαινουν ετσι τα ποστ σου ?
    πες μου τι κ τι πατας γιατι ετσι δεν διαβαζονται
    οταν παω να κανω καταχωρηση απαντησης ενω εχω βαλει κωδικο για να μπω μου τον ξαναζηταει ..οταν τον ξαναβαζω γυρναω πισω για να ξανακανω καταχωρηση και το παιρνει ετσι..δεν ξερω και μενα μου εχει σπασει τα νευρα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-03-12 14:48 #454
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    και να πω δεν τα λεγα??????τα λεγα.......................

    ΔΙΑΤΑΣΕΙς ΛΟΙΠΟΝ...

    αγαπω τον φυσικοθερ.σου

    λοιπον εγω θα σου συνιστουσα να σταματησεις τα βαρη...ΤΕΛΕΙΩς...

    οτιδηποτε εχει να κανει με κινηση του σημειου που πονας φευγει...

    σε βλεπω πιο πολυ ποδια να παιζεις........δηλαδηα..να κανω δυο μερες ποδια ??να βαλουμε καμια ακομη ασκηση ??και οταν εχω κορμο θα κανω ακησεις ευλιγισιασ και αεροβιο??

    αλλα ακουσε με...οταν ξεκιναμε φυσικοθεραπειες και απο την αλλη παμε και βαραμε στα βαρη δεν εχουμε αποτελεσμα...

    πρεπει να κανεις υπομονη..10 μερουλες ειναι δεν ειναι πολυ...............ΘΑ κανω υπομονη
    τα χω παθει κ εγω κ οι περισσοτεροι ...

    το εχω πει χιλιες φορες με το θεμα διατασεις...οσο σημαντικο ειναι να σφιξεις το μυ με τα βαρη αλλο τοσο ειναι και να τον διατεινεις,να τον τεντωσεις,να τον ηρεμησεις...ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩς ΜΟΥ ΕΙΠΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!


    δεν πειραζει αυτο θα σου γινει μαθημα....

    στοπ τα βαρη μεχρι να γινεις καλα.... οκ...............................................οκ

    κρατα διατροφη σωστα και τεντωσου...ευκαιρια ειναι...αν κανεις σωστα προπονηση ευλυγισιας οχι απλα διατασεις το σωμα σου μια χαρα θα διατηρηθει...

    πηγαινε στον φυσικοθερπαυετη σου ,πες μου τι θα σου πει και μετα θα δω αν μπορω κ εγω απο εδω να σε βοηθησω...
    ...............
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-03-12 14:54 #455
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    κρατα ποδια ΑΛΛΑ ΟΧΙ ασκησεις που σου επηρεαζουν το σημειο...δες το αυτο...

    κρατα αεροβιο αλλα οχι εντονα τρεξιματα κ τετοια...ο ωμος κ απο αυτα επηρεαζεται...αν εχεις πχ ποδηλατο καθιστο το προτιμω...

    και ευλυγισια...ε ρε κατι ποδαρες που θα κανουμε...

    κανε υπομονη ,,,θα περασει κ ειμαι εδω κ εγω κ ολοι να σε βοηθαμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-03-12 15:37 #456
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν παω να κανω καταχωρηση απαντησης ενω εχω βαλει κωδικο για να μπω μου τον ξαναζηταει ..οταν τον ξαναβαζω γυρναω πισω για να ξανακανω καταχωρηση και το παιρνει ετσι..δεν ξερω και μενα μου εχει σπασει τα νευρα!!
    κατρινακι μου για δοκιμασε ρε συ να κλικάρεις στην "αυτόματη σύνδεση" δίπλα στα πεδία username και password
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-03-12 11:48 #457
    Προεπιλογή
    15.3/12
    8.00 1 ποτηρι γαλα καφες 2 ζαχαρινες

    9.00 γυμναστηριο αεροβιο διαστασεις

    20 λεπτα ποδηλατο ,20 λεπτα ελλειπτικο 20 λεπτα διαδρομος.+ μιση ωρα διαδρομος πιο χαλαρα .διατασεις ποδια

    10.50 αμινοξεα με νερο .

    11.45 4 ασπραδια 1 κουταλακι ταχινι

    3.00 90 γρ κοτοπουλο μαρουλι ,λαχανο ,κρεμμυδακι φρεσκο 1 κουταλακι λαδι παπρικα ξυδι

    600 διπλος καπουτσινο 2 ζαχαρινες

    8.00 100 κοτοπουλο αναμεικτη σαλατα 1 κουταλακι λαδι

    11.00 γιαουρτι με ζελε 10 αμυγδαλα


    απο 57.5 κατεβηκα 1 του μηνος στο 56.3 και σημερα που ζυγίστηκα ειμαι στα 55..


    με ειχαν τουμπανιασει τα χαπια ...εχω αρχισει και χανω σχετικα ευκολα,,,,ελπιζω να μην χανω και μυς...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-03-12 13:04 #458
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    15.3/12
    8.00 1 ποτηρι γαλα καφες 2 ζαχαρινες

    9.00 γυμναστηριο αεροβιο διαστασεις

    20 λεπτα ποδηλατο ,20 λεπτα ελλειπτικο 20 λεπτα διαδρομος.+ μιση ωρα διαδρομος πιο χαλαρα .διατασεις ποδια

    10.50 αμινοξεα με νερο .

    11.45 4 ασπραδια 1 κουταλακι ταχινι

    3.00 90 γρ κοτοπουλο μαρουλι ,λαχανο ,κρεμμυδακι φρεσκο 1 κουταλακι λαδι παπρικα ξυδι

    600 διπλος καπουτσινο 2 ζαχαρινες

    8.00 100 κοτοπουλο αναμεικτη σαλατα 1 κουταλακι λαδι

    11.00 γιαουρτι με ζελε 10 αμυγδαλα


    απο 57.5 κατεβηκα 1 του μηνος στο 56.3 και σημερα που ζυγίστηκα ειμαι στα 55..


    με ειχαν τουμπανιασει τα χαπια ...εχω αρχισει και χανω σχετικα ευκολα,,,,ελπιζω να μην χανω και μυς...

    Μπραβο βρε Κατρινα .Δεν ειναι σχετικα ευκολα,απλα το σωμα σου μπηκε σε ρεγουλα.περαν απο τα χαπια.Μυς γιατι να χανεις; Δεν εχεις λογο να το παθαινεις και δεν ειναι και ευκολο,ο καθρεφτης σου θα σου δινει σιγουρα απαντηση !!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-03-12 23:14 #459
    Προεπιλογή
    αυριο ελενη ,θα κανω ποδια ...τις ισσομετρικες πο μου εχεις ...και αφου δεν κανω πανω μερος λεω να βαλω και πρεσσα 3χ20 τροχαλια για τρικεφαλο απαγωγους και δικαιφαλο μηριαιο 3χ20 στο καθενα να βαλω και καμια ακομη ή αυτες ειναι οκ??...

    11.30 εχω ραντεβου για φυσκο/πεια ..ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ...θα μετραω μερες τωρα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-03-12 23:18 #460
    Προεπιλογή
    Καλη αρχη και ολα θα πανε καλα θα το δεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-03-12 23:20 #461
    Προεπιλογή
    Εχω χασει καποια επεισοδια απο το λογκ σου Κατερινα ,παιζει να ειναι και ακυρο αυτο που θα γραψω.
    Εχω ασκησιολογιο με ισομετρικες ασκησεις απο ορθοπεδικο ( εχω ρηξη μηνισκου ) αν χρειαστεις καμια συμπληρωματικη ασκηση ή απλα για να παρεις καμια ιδεα για καινουργιες πες μου να σου στειλω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-03-12 23:21 #462
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλη αρχη και ολα θα πανε καλα θα το δεις
    ευχαριστω κοροτσακι μου!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-03-12 23:29 #463
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nastya Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω χασει καποια επεισοδια απο το λογκ σου Κατερινα ,παιζει να ειναι και ακυρο αυτο που θα γραψω.
    Εχω ασκησιολογιο με ισομετρικες ασκησεις απο ορθοπεδικο ( εχω ρηξη μηνισκου ) αν χρειαστεις καμια συμπληρωματικη ασκηση ή απλα για να παρεις καμια ιδεα για καινουργιες πες μου να σου στειλω.
    συνεχιζω να κανω ισσομετρικες για το ποδι...αλλα τωρα ξεκιναω και φυσικοθ/πειες και για τον ωμο.(τενοντιτιδα)..αν μπορεις να μου στειλεις θα σου ειμαι ευγνώμων .....εγω ειχα ολικη ρηξη μηνισκου ειχε γυρισει ολος τουμπα και εσω πλαγιο και προσθιο χιαστο...τωρα εχει περασει ενας χρονος σχεδον ...αλλα τις ισσομετρικες τις κανω ακομη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-03-12 10:58 #464
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerina. Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυριο ελενη ,θα κανω ποδια ...τις ισσομετρικες πο μου εχεις ...και αφου δεν κανω πανω μερος λεω να βαλω και πρεσσα 3χ20 τροχαλια για τρικεφαλο απαγωγους και δικαιφαλο μηριαιο 3χ20 στο καθενα να βαλω και καμια ακομη ή αυτες ειναι οκ??...

    11.30 εχω ραντεβου για φυσκο/πεια ..ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ...θα μετραω μερες τωρα...
    καλή αρχή μανούλα...όλα καλά θα πάνε και θα επανέρθεις γρήγορα.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-03-12 13:53 #465
    Προεπιλογή
    16/3/12
    7.00 πιτακι βρωμης 4 ασπραδια 35 βρωμη
    καφες με λιγο γαλα 2 ζαχαρινες

    9.00 αμινοξεα

    9.30

    ποδια ..διατασεις

    15 λεπτα διαδρομος

    ισομμετρικες λεκγ εξτενσιον 3χ1 λεπτο μπροστα 2χ40 το πελμα γυρισμενο στο πλαι αυτες που κανω με το πελμα μπροστα βγαινουν πολυ ευκολα.

    ισοομετρικες μινι προγραμμα ελενης

    πρεσσα ενωμενα ποδια 3χ20 χ60 κιλα

    πρεσσα πελματα ανοιγμα προς τα εξω 3χ20 χ60 κιλα

    τροχαλια χαμηλη 3χ20 χ7 κιλα ,,εμπρος για τετρακεφαλο πλαι και πισω για γλουτο (για γλουτο κιλα 3χ20)

    μηχανημα απαγωγων 3χ20χ30 κιλα μηχανημα απαγωγων 3χ20χ30 κιλα εναλλαξ

    διαδρομος 15 λεπτα ...διατασεις 15 λεπτα μονο ΠΟΔΙΑ...

    10.30
    αμινοξεα

    12.00 4 ασπραδια καφες με λιγο γαλα

    2.00 μπιφτεκι μοσχαρισιο με λαχανο μπολικο ..1 κουταλακι λαδι

    8.00 100 γρ κοτοπουλο με λαχανο 1 κουταλακι λαδι

    11.00 κοτατζ 1/2 ανακατεμενο με ζελε λαιτ
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 31 από 55 ΠρώτηΠρώτη ... 21293031323341 ... ΤελευταίαΤελευταία