Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Decide for the best Mr Olympia ever...

Ψήφισαν
457. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Larry Scott (1965 & 1966) 2 times

    5 1,09%
  • Sergio Oliva (1967 - 1969) 3 times

    9 1,97%
  • Arnold Schwarzenegger (1970 - 75 & 1980) 7 times

    185 40,48%
  • Franco Columbu (1976 & 1981) 2 times

    5 1,09%
  • Frank Zane (1977 - 1979) 3 times

    41 8,97%
  • Chris Dickerson (1982) 1 time

    0 0%
  • Samir Bannout (1983) 1 time

    0 0%
  • Lee Haney (1984 - 1991) 8 times

    15 3,28%
  • Dorian Yates (1992 - 1997) 6 times

    61 13,35%
  • Ronnie Coleman (1998 - 2005) 8 times

    83 18,16%
  • Jay Cutler (2006, 2007 , 2009 & 2010) 4 times

    33 7,22%
  • Dexter Jackson (2008 ) 1 time

    14 3,06%
  • Phil Heath (2011-2015) 5 times

    6 1,31%
Σελίδα 20 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 101819202122 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 286 έως 300 από 414
  1. 09-01-13 00:16 #286
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιά είναι τα κριτήρια του αγωνιστικού ΒΒ που θεωρείς εσύ? Και γιατί να κρίνουμε με βάση τα τωρινά κριτήρια ( και πόσταρε αν ξέρεις σε παρακαλώ να μάθω και εγώ τα επίσημα κριτήρια των ομοσπονδειών σήμερα) αθλητές του χθες και να μην κρίνουμε τους σημερινούς με βάση τα κριτήρια του παρελθόντος?
    γιαννη δες λιγο..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω σε αυτο τον διαγωνισμο τι κοιταμε..
    αναλογιες σωματικες,μυικοτητα,ποσοστα λιπους κ νερα που τυχων κρατανε..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιαννη εγω ξερω,κ ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος,οτι αθλημα με υποκειμενικα,μη μετρησιμα κριτηρια δεν υπαρχει..
    εκτος απο αυτο που συζηταμε εδω βεβαιως,οποτε εδω εγειρεται ενα αλλο μεγαλο θεμα,αλλα ας μην παμε εκει..

    γενικα πλεον στο θεμα αυτο,βρισκομαστε εμεις οι ιδιοι να κρινουμε με οχι κ πολυ κομψο τροπο το "αθλημα" που υποστηριζουμε..
    οποτε πλεον σιγουρα υπαρχει θεμα..
    αν εμεις δεν μπορουμε να το ορισουμε η διαφωνουμε στο τι ειναι αισθητικο κ τι οχι,εφ οσον αυτο το πραγμα(αισθητικο η μη) το υποστηριζει ολο το συστημα βαθμολογισης,διαγωνισμοι κλπ,κ ολα κρινονται βαση αυτων των πραγματων...

    ριξτε κ μια ματια εδω,για να συμπληρωσουμε το παζλ..

    Bodybuilding: Aθλημα η όχι??


    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-01-13 00:18 #287
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.816
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ειναι μεγαλο θεμα τωρα..

    γιαυτο μαλιασα να αναφερω τα κριτηρια σε τοσα ποστ πιο πανω..
    μυικοτητα,ποσοστα λιπους,στεγνωμα,συμμετρια..ο καθενας τα τοποθετει με την σειρα που νομιζει κ οι κριτες αυτην που νομιζουν εκεινοι..

    απο κει κ περα οσο περισοτερο απο ολα τα παραπανω,τοσο καλυτερα..τουλαχιστον αυτο δειχνει η πορεια του διαγωνισμου μεχρι τωρα..
    κ αυτο μονο διαστροφη δεν μπορει να ειναι,εκτος αν ολοι που το υποστηριζουμε κ οι κριτες μαζι ειναι διεστραμενοι..



    ο ανταγωνισμος δεν ειναι ο ιδιος τωρα σε σχεση με τοτε...
    τουλαχιστον σε αυτο το επιπεδο..ο haney κερδιζε κ γιατι ηταν καλος,αλλα κ γιατι δεν ειχε αντιπαλους δυνατους..
    διονυση θα αρχίζω να νομιζω ότι παίζεις , αυτα δεν είναι σοβαρα πράματα , εφόσον ο ανταγωνισμός δεν ήταν ίδιος και ο ανταγωνισμός παρασύρει ενα αθλητή τοτε γιατι να γινει παραπάνω ο άρνολντ η ο καθε αθλητης εκείνη την εποχή αφρου αυτο τον ανταγωνισμό πάει να αντιμετωπήσει
    αυτο δεν συμβαινει μόνο στο ββ αλλα σε όλα τα αθλήματα που το παραξενο .

    όταν πάω να κατεβω σε ενα βορειος ελλάς πάω σύμφωνα με το επίπεδο , αν πάω για πανελλήνιο πάω σύμφωνα με το επίπεδο , αν πάω για παγκόσμιο πάλι τα ίδια .

    περάσαν τα χρόνια ? θελω να ξανακατεβω? ε πάλι θα φροντισω να φτιαχτω σύμφωνα με τον ανταγωνισμό που βλέπετε το παράξενο

    και τι να κάνουμε δηλαδη ενας παλιος πρωταθλητης θα του πούν δεν αξιζες επειδη τωρα ανεβηκαν τα ρεκόρ ? άλλα μεσα τοτε άλλες γνωσεις
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-01-13 00:18 #288
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    εφόσον ρωτας κατι τετοιο λογικό είναι να έχεις αυτες τις απόψεις και αντιλήψεις που θεωρούνται σεβαστες μιας και είναι απόψεις σου και έτσι τα βλέπεις στο μυαλό σου αν όμως πλησίαζες σε τετοια επίπεδα όχι απαραίτητα να τα φτάσεις , είχες δικούς σου ανθρώπους σ αυτο το επίπεδο έβλεπες πως παίζουν με την φωτια θα έιχες άλλη άποψη
    γι αυτο λένε έξω απ το χορό πολλα τραγούδια λένε και όταν παίζονται παιχνίδια με την υγεία δεν είναι αστεία πράματα , έχει ανθρώπους που το χουν να είναι 130 κιλα , αλλα ένας με 160 και πιο κατω πόσο νορμαλ είναι να είναι πάνω απο 100 κιλα μυς και πόσο υγειές είναι αυτο η αισθητικά
    Μα αυτο λεω,γιατι να μην παμε ακομη πιο κατω στο εντελως φυσικο b.b για να μην κανουμε ζημια σε καμια καρδια ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-01-13 00:26 #289
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    διονυση θα αρχίζω να νομιζω ότι παίζεις , αυτα δεν είναι σοβαρα πράματα , εφόσον ο ανταγωνισμός δεν ήταν ίδιος και ο ανταγωνισμός παρασύρει ενα αθλητή τοτε γιατι να γινει παραπάνω ο άρνολντ η ο καθε αθλητης εκείνη την εποχή αφρου αυτο τον ανταγωνισμό πάει να αντιμετωπήσει
    γιαυτο ο αρνολντ για μενα δεν θεωρειτε ο κορυφαιος..κ το εγραψα κ στο πρωτο μου ποστ στο θεμα.
    γιατι ο ρονι ηταν αυτος που τους εκανε ολους να χαζεψουν,κ αυτος ορισε τον ανταγωνισμο ανεξαρτητως του ποιους ειχε απο πισω του χωρις να επαναπαφθει,ειδικα απο το 2001 κ μετα..
    κ οχι μονο δεν εκατσε να τους περιμενει(οπως ο αρνολντ που απλα βελτιωνονταν χρονο με τον χρονο κ λογικο),αλλα απο την πρωτη φορα που βγηκε,μεχρι την τελευταια ειχε σπρωξει τα πραγμα τοσο πολυ,που ουσιαστικα αλλαξε ολη την αντιμετωπιση του διαγωνισμου μεχρι τωρα..κατι που ο αρνολντ δεν καταφερε να κανει ποτε σε τετοιο επιπεδο.
    ο ρονι νικηθηκε απο τον χρονο,αρχικα κ μετα απο τον καλτερ..αυτο κ μονο πρεπει να μας λεει πολλα..

    ε,αποψη μου ειναι,τι να κανω τωρα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-01-13 00:34 #290
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.816
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GURU S. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αυτο λεω,γιατι να μην παμε ακομη πιο κατω στο εντελως φυσικο b.b για να μην κανουμε ζημια σε καμια καρδια ?

    αυτο θα ηταν το καλύτερο βέβαια όχι για το ββ αλλα για όλο τον αθλητισμό γενικότερα , εγω το έργο το ξερω πολυ καλα γιατι κατεβαινα και νατουραλ σε αγώνες , αλλα πάνω σ αυτο που λές θα πω κατι που δεν το σκεύτηκες δεν υπάρχουν μόνο άκρες αλλα και μεση μην το ξεχνας

    και όταν εγω γραφω εδω μεσα δεν γραφω να εντυπωσιάσω αλλα στηρίζω αυτα που λέω για τον απλούστατο λόγο ότι έχω φαει πολλα ψωμια σ αυτο το σπόρ , έχω δεί παρα πολλα και έχω άποψη για πάρα πολλα , παιχνιδια αμα ήθελα δεν θα καθόμουν εδω μεσα , αλλα τα λέω γιατι μπορεί να διαβάζουν και νεα παιδια να ακούσουν και μια διαφορετική άποψη γιατι εγω είμαι μειοψηφία εδω μεσα και δεν λέω κανε αυτο κανε εκείνο αλλα δες και μια άλλη άποψη


    και αν είμαστε απλα τεχνοκράτες ψυχροί τότε σε όλα θα είμαστε έτσι και πάμε κατα διαόλου

    είναι πχ ένας ακαλούπωτος και δεν τό χει και του μπήκε το ψώνιο να γινει πρωταθλητης στο ββ , ξέρετε τι θα κάνει με την δική σας λογική , θα γίνει 800 κιλα κρέας θα κατεβεί σε αγώνες και θα δείχνει μια χαρα τι αδύνατα σημεία και πράσινα άλογα όταν γινει μπάλα κάποιος όλα όμορφα θα φαίνονται

    δεν θελω να αναφερθω σε λεπτομέρειες γιατι δεν κανει αυτα μόνο σε κλειστο τοπικ χημικής υποστήριξης αλλα ο νοών νοείτο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-01-13 00:38 #291
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Μου κάνει κάπως οξύμωρο να μιλάμε για σώματα - αγάλματα κλπ λες και ο Σβαρτς ήταν στις διαστάσεις σαν τον μέσο αθλούμενο. Τεράστιος ήταν και με βάση την εποχή του και με βάση το φυσιολογικό και το νάτουραλ.

    "Αγάλματα" και γήινα σώματα είναι τα σώματα του φίτνες (άσε που και αυτοί στη μαρμελάδα είναι) και πάλι στο εξωτερικό ξεφεύγουν, το bb ήταν είναι και θα είναι άθλημα της υπερβολής.

    Οπότε για μένα σωστό είναι να δεχθώ ως καλύτερο τον πιο "υπερβολικό", Ρόνι Κόλεμαν!

    Φυσικά και το πράγμα ξεφεύγει και δε μου αρέσει που βλέπω τον Χιθ πχ στην προετοιμασία σαν μπαλόνι από την κατακράτηση αλλά ούτως ή άλλως η βάση από την οποία το άθλημα ξεκίνησε στις προηγούμενες δεκαετίες δεν είναι καθόλου ρομαντική, το θεωρώ απλά εξέλιξη όπως σε όλα τα αθλήματα.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-01-13 00:46 #292
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο θα ηταν το καλύτερο βέβαια όχι για το ββ αλλα για όλο τον αθλητισμό γενικότερα , εγω το έργο το ξερω πολυ καλα γιατι κατεβαινα και νατουραλ σε αγώνες , αλλα πάνω σ αυτο που λές θα πω κατι που δεν το σκεύτηκες δεν υπάρχουν μόνο άκρες αλλα και μεση μην το ξεχνας

    και όταν εγω γραφω εδω μεσα δεν γραφω να εντυπωσιάσω αλλα στηρίζω αυτα που λέω για τον απλούστατο λόγο ότι έχω φαει πολλα ψωμια σ αυτο το σπόρ , έχω δεί παρα πολλα και έχω άποψη για πάρα πολλα , παιχνιδια αμα ήθελα δεν θα καθόμουν εδω μεσα , αλλα τα λέω γιατι μπορεί να διαβάζουν και νεα παιδια να ακούσουν και μια διαφορετική άποψη γιατι εγω είμαι μειοψηφία εδω μεσα και δεν λέω κανε αυτο κανε εκείνο αλλα δες και μια άλλη άποψη


    και αν είμαστε απλα τεχνοκράτες ψυχροί τότε σε όλα θα είμαστε έτσι και πάμε κατα διαόλου

    είναι πχ ένας ακαλούπωτος και δεν τό χει και του μπήκε το ψώνιο να γινει πρωταθλητης στο ββ , ξέρετε τι θα κάνει με την δική σας λογική , θα γίνει 800 κιλα κρέας θα κατεβεί σε αγώνες και θα δείχνει μια χαρα τι αδύνατα σημεία και πράσινα άλογα όταν γινει μπάλα κάποιος όλα όμορφα θα φαίνονται

    δεν θελω να αναφερθω σε λεπτομέρειες γιατι δεν κανει αυτα μόνο σε κλειστο τοπικ χημικής υποστήριξης αλλα ο νοών νοείτο
    Μα δεν ειναι η δικη μας λογικη, ειναι η λογικη των σπορ και ειδικα αυτου του σπορ.Τι να κανουμε?δεν λεμε οτι πρεπει να γινει κανεις τεραστιοσ και κατακομμενος γιατι ουτε ωραιο εγια τον πολυ κοσμο ουτε υγιεινο το αντιθετο μαλιστα, αλλα εδω λεμε για τον καλυτρο ολυμπια και ο καλυτεροσ ολυμπια πρεπει να εχει συγκεκριμενα πραγματα.Αν ανοιξουμε αλλο τοπικ που να ρωταει πως ειναι το ομορφο αντρικο σωμα εκει να δεις τι εχω να γραψω.κατι σε ΜΠΡΑΝΤ ΠΙΤ ισως και δεν κανω πλακα αλλα εδω αλλο ειναι το ερωτημα και αλλα τα κριτηρια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-01-13 00:52 #293
    Προεπιλογή
    Διονύση όχι από την αρχή δέκα σχεδόν χρόνια πέρασαν για να μπορέσει ο Ρόνι να κάνει τον κόσμο να χαζέψει, ενώ ο Άρνι και ο Σέρτζιο τους έκαναν να χαζέψουν από την 1η στιγμή. Είπαμε μόλις ο Ρόνι προσέλαβε τον 'γκουρού' chad nichols άρχισε να κερδίζει τα πάντα και όλοι καταλαβαίνουμε γιατί Ο Ρόνι έσπρωξε το άθλημα σε αντιαισθητικά και αρρωστημένα επίπεδα, ενώ ο Άρνι το διέδοσε στα πέρατα του κόσμου και συνέβαλε στην παγκόσμια αναγνώριση του, γι'αυτό και στις δημοσκοπήσεις βγαίνει πρώτος , τί να κάνουμε?
    Τα κριτήρια ορίζονται ανάλογα την εποχή και διαμορφώνονται από τους ισχυρούς ανθρώπους των ομοσπονδειών. Το ότι οι πρωταθλητές του παρελθόντος θυμίζουν τα καλαίσθητα αριστουργήματα των ιδεωδών προτύπων της αρχαιοελληνικής εποχής που όλοι θαυμάζουν, ενώ οι σημερινοί αθλητές είναι η προσωποποίηση του αντιαισθητικού λέει πολλά. Μεγάλα οικονομικά συμφέροντα οδηγούν το άθλημα σε αβέβαιες πορείες, αρνητικές σίγουρα, εις βάρος των αθλητών που το πληρώνουν ακριβά με την υγεία τους και μετρήστε πόσους θανάτους έχουμε τα τελευταία χρόνια. Μας αρέσει?
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-01-13 00:58 #294
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.816
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιαυτο ο αρνολντ για μενα δεν θεωρειτε ο κορυφαιος..κ το εγραψα κ στο πρωτο μου ποστ στο θεμα.
    γιατι ο ρονι ηταν αυτος που τους εκανε ολους να χαζεψουν,κ αυτος ορισε τον ανταγωνισμο ανεξαρτητως του ποιους ειχε απο πισω του χωρις να επαναπαφθει,ειδικα απο το 2001 κ μετα..
    κ οχι μονο δεν εκατσε να τους περιμενει(οπως ο αρνολντ που απλα βελτιωνονταν χρονο με τον χρονο κ λογικο),αλλα απο την πρωτη φορα που βγηκε,μεχρι την τελευταια ειχε σπρωξει τπ πραγμα τοσο πολυ,που ουσιαστικα αλλαξε ολη την αντιμετωπιση του διαγωνισμου μεχρι τωρα..κατι που ο αρνολντ δεν καταφερε να κανει ποτε σε τετοιο επιπεδο.
    ο ρονι νικηθηκε απο τον χρονο,αρχικα κ μετα απο τον καλτερ..αυτο κ μονο πρεπει να μας λεει πολλα..

    ε,αποψη μου ειναι,τι να κανω τωρα?
    και τα παιδακια στη τηλεόραση βλέπουν τα κόμικς και είναι πιο πολυ απο τον κόλεμαν και τούς αρέσουν ο σούπερ μαν και ο καπτεν αμερικα και μπορεί να θελουν να γινουν έτσι και αυτα άποψή τους είναι

    εγω δεν πήγα να υποστηρίξω τον άρνολντ αλλα την νοοτροπία και η ψυχρη λογική μερικων ανθρώπων οδήγησε το άθλημα στην διαστροφή , θα πεί κανείς ελα μωρε φυσιολογικες απώλειες είναι να πεθανει και κανένας η να μείνει κανα κουσούρι σιγα τι έγινε

    το να σπρώξει κανείς τον ανταγωνισμό το μόνο ευκολο είναι αρκεί να έχει τρελα και να μην έχει ενδειασμούς , αν πχ εχω εγω ενα τσουβαλι ματζούνια μπροστα μου τζάμπα , θα πω και τι έγινε αν τα παρω θα γίνω τερας αλλα έχω ενδιασμούς , ό άλλος θα πεί δε με νιάζει τιποτε τα τρωω , τότε πως να πάς ξηπόλυτος στα αγκάθια

    εγω επειδη τα έζησα τα πράματα έχω να πω αυτο που το είχα αναφερει και σε αλλα τοπικ απο ενα σημείο και μετα ο καλύτερος αγωνιστικα δεν σημαίνει γυμνάζετε περισσότερο προσπαθει περισσότερο και στερείτε περισσότερο αλλα έχει την τρέλα και δεν έχει φραγμούς στο να φτασει ψηλα με οποιοδήποτε τίμημα , αυτον δεν τον νικάει κανείς

    και ενω λέμε έβαλε νεα πρότυπα ο κόλεμαν , είδαμε και ενα ντεξτερ να κερδίζει ολύμπια σαν παρένθεση και μπορεί την επόμενη φορα όπως και ο χιθ να μην είναι τόσο ογκώδης όπως ο κόλεμαν αλλα να κερδίζει ολύμπια

    είχα φτασει και γω το 97 σε ενα σημείο να πω αργυρη(τσοπουριδη ) του χρόνου θα παίξω και γω με τα ίδια όπλα και θα κερδίσω το παγκόσμιο , είχα και την υποστηριξη του χρήστου τσέκου ιδιοκτητη τοτε της εταιρίας στρεντς συστεμ αν θυμαμα καλα που λέει παμε για πρωτια και ας είναι καλα ο τσοπουρίδης που με φρεναρε γιατι δεν πήγαινα καλα ήμουν τρελαμένος και λέει σταματα λιάκο δεν έχεις να αποδείξεις τιποτε , έχεις και τον τραυματισμό στο πόδι και ενω τα 200 κιλα στο σκουωτ τα βγάζεις 8ες παρ όλα αυτα τα κόκαλα δεν αντεχουν , ας αντεχουν οι μυς αυτο δεν είναι καλό και έσωσα ότι μπόρεσα γιατι θα τα έπαιρνα στα χερια τα γόνατα και θα ήταν αργα .

    με έλεγε ακόμα αλλιως ήταν το ββ όταν εσυ το γνώρησες και το αγάπησες και αλλιώς είναι τωρα , σκέψου πως τοτε κανε'ις δε μιλούσε για φαρμακα και μόνο σε κλειστα πηγαδάκια και τωρα είναι πρωτο θεμα στις ειδήσεις και παντου σε καφετερειες γυμναστηρια και φτασαμε να μην πιστευει κανείς οτι θα φτιαξει σώμα χωρίς αυτα για τετοια επιτυχία μιλάμε !!
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-01-13 01:01 #295
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διονύση όχι από την αρχή δέκα σχεδόν χρόνια πέρασαν για να μπορέσει ο Ρόνι να κάνει τον κόσμο να χαζέψει, ενώ ο Άρνι και ο Σέρτζιο τους έκαναν να χαζέψουν από την 1η στιγμή. Είπαμε μόλις ο Ρόνι προσέλαβε τον 'γκουρού' chad nichols άρχισε να κερδίζει τα πάντα και όλοι καταλαβαίνουμε γιατί Ο Ρόνι έσπρωξε το άθλημα σε αντιαισθητικά και αρρωστημένα επίπεδα, ενώ ο Άρνι το διέδοσε στα πέρατα του κόσμου και συνέβαλε στην παγκόσμια αναγνώριση του, γι'αυτό και στις δημοσκοπήσεις βγαίνει πρώτος , τί να κάνουμε?
    Τα κριτήρια ορίζονται ανάλογα την εποχή και διαμορφώνονται από τους ισχυρούς ανθρώπους των ομοσπονδειών. Το ότι οι πρωταθλητές του παρελθόντος θυμίζουν τα καλαίσθητα αριστουργήματα των ιδεωδών προτύπων της αρχαιοελληνικής εποχής που όλοι θαυμάζουν, ενώ οι σημερινοί αθλητές είναι η προσωποποίηση του αντιαισθητικού λέει πολλά. Μεγάλα οικονομικά συμφέροντα οδηγούν το άθλημα σε αβέβαιες πορείες, αρνητικές σίγουρα, εις βάρος των αθλητών που το πληρώνουν ακριβά με την υγεία τους και μετρήστε πόσους θανάτους έχουμε τα τελευταία χρόνια. Μας αρέσει?
    ειναι λογικο να χαζεψουν με τους 2, το αθλημα ηταν στην αρχη,τωρα με τοσα που εχουμε δει και με το σημειο που εχει φτασει τι να δουμε για να χαζεψουμε.τα αγαλματα δεν εχουν καμια σχεση με τον αρνι.καθουλου μα καθουλου δεν μας αρεσει που το αθλημα εχει γινει τοσο επικυνδινο αλλα οταν π.χ μας ρωτησουν ποιον θεωρουμε πιο δυνατο,τον μαριουζ πουτσανοφσκι η τον δυνατο του χωριου μας η απαντηση ειναι απλη.Τα υποποιπα ειναι αλλο θεμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-01-13 01:05 #296
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου κάνει κάπως οξύμωρο να μιλάμε για σώματα - αγάλματα κλπ λες και ο Σβαρτς ήταν στις διαστάσεις σαν τον μέσο αθλούμενο. Τεράστιος ήταν και με βάση την εποχή του και με βάση το φυσιολογικό και το νάτουραλ.

    "Αγάλματα" και γήινα σώματα είναι τα σώματα του φίτνες (άσε που και αυτοί στη μαρμελάδα είναι) και πάλι στο εξωτερικό ξεφεύγουν, το bb ήταν είναι και θα είναι άθλημα της υπερβολής.

    Οπότε για μένα σωστό είναι να δεχθώ ως καλύτερο τον πιο "υπερβολικό", Ρόνι Κόλεμαν!

    Φυσικά και το πράγμα ξεφεύγει και δε μου αρέσει που βλέπω τον Χιθ πχ στην προετοιμασία σαν μπαλόνι από την κατακράτηση αλλά ούτως ή άλλως η βάση από την οποία το άθλημα ξεκίνησε στις προηγούμενες δεκαετίες δεν είναι καθόλου ρομαντική, το θεωρώ απλά εξέλιξη όπως σε όλα τα αθλήματα.
    Όχι billy δεν ήταν τεράστιος με την έννοια που το λες, δεν ήταν εξωπραγματικός ούτε σαν εξωγήινος. Οι αθλητές τότε φορούσαν φυσιολογικά ρούχα, και πολλές φορές μπορεί και να μην τους καλοκαταλάβαινες ότι αθλούνται μέχρι τη στιγμή που τους έβλεπες με μαγιώ. Είχαν μικρή μέση επίπεδη κοιλιά και από εκεί και πέρα φαρδείς ώμους κλπ και γι'αυτό και τους παρομοίαζαν με αγάλματα του παρελθόντος.


    Όνομα: aa2.jpg Εμφανίσεις: 132 Μέγεθος: 8,7 KBΌνομα: aa.jpg Εμφανίσεις: 142 Μέγεθος: 5,9 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-01-13 01:07 #297
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.816
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GURU S. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν ειναι η δικη μας λογικη, ειναι η λογικη των σπορ και ειδικα αυτου του σπορ.Τι να κανουμε?δεν λεμε οτι πρεπει να γινει κανεις τεραστιοσ και κατακομμενος γιατι ουτε ωραιο εγια τον πολυ κοσμο ουτε υγιεινο το αντιθετο μαλιστα, αλλα εδω λεμε για τον καλυτρο ολυμπια και ο καλυτεροσ ολυμπια πρεπει να εχει συγκεκριμενα πραγματα.Αν ανοιξουμε αλλο τοπικ που να ρωταει πως ειναι το ομορφο αντρικο σωμα εκει να δεις τι εχω να γραψω.κατι σε ΜΠΡΑΝΤ ΠΙΤ ισως και δεν κανω πλακα αλλα εδω αλλο ειναι το ερωτημα και αλλα τα κριτηρια.
    αυτα τα πόστ έπρεπε να είχαν σταματησει εδω κξαι 2-3 σελίδες αλλα ανακυκλώνουμε τα ίδια

    καλα εγω δεν είπα ότι δεν γίνετε σύγκρηση διαφορετικων εποχών σε κανένα άθλημα? είναι δυνατον τε ρεκόρ πριν 30 χρόνια να είναι τα ίδια?

    απλα λεμε εδω σχολιάζουμε χωρίς το ματι του έμπειρου κριτη αλλα του μεσου φίλαθλου , επειδη δηλαδη πχ λεμε τωρα ο πρίστ για τους κριτες είναι πρώτος , σωνει και καλα πρέπει να αρέσει στο μεσο φίλαθλο πχ ενας που έβαλε τοσα κιλα σε φαρδος όσο ειναι το ύψος ? αυτο εσυ το θεωρείς συμμετρία και ομορφια

    αλλα και πάλι σε άλλους αρεσει στους περισσότερους όχι
    οποτε εδω κακως αναφερετε για κρητήρια αλλα κρίνονται αναλογα με την αισθητικη και με το ματι του μεσου φιλάθλου , ανεφερα και το παραδειγμα με τις γυναίκες , άλλη βγαίνει μις ολύμπια και πιο αποδεκτη στο κοινο μπορεί να είναι η τελευυταία

    επίσης εδω κρίνετε και με βαση την προώθηση και καλιέργεια που έδωσε ο καθενας στο άθλημα γι αυτο και ο άρνολντ έχει τοσους ψηφους , ο κόλεμαν το μόνο που μπορεί να πεί καποιος το έκανε να ξεφυγει σε μαζα παντου κοιλιες και τα σχετικα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-01-13 01:09 #298
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.816
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι billy δεν ήταν τεράστιος με την έννοια που το λες, δεν ήταν εξωπραγματικός ούτε σαν εξωγήινος. Οι αθλητές τότε φορούσαν φυσιολογικά ρούχα, και πολλές φορές μπορεί και να μην τους καλοκαταλάβαινες ότι αθλούνται μέχρι τη στιγμή που τους έβλεπες με μαγιώ. Είχαν μικρή μέση επίπεδη κοιλιά και από εκεί και πέρα φαρδείς ώμους κλπ και γι'αυτό και τους παρομοίαζαν με αγάλματα του παρελθόντος.


    Όνομα: aa2.jpg Εμφανίσεις: 132 Μέγεθος: 8,7 KBΌνομα: aa.jpg Εμφανίσεις: 142 Μέγεθος: 5,9 KB
    α ρε γιαννη στο μυαλό μου είσαι ποιός κόλεμαν τωρα μπορει να σταθει στην δεξια φωτο απο θεμα αισθητικής που αν μιλάμε για συμμετρία μάλλον γεννηθηκε ο καημένος με μικρό κεφαλι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-01-13 01:11 #299
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι ηλια δεν διαφωνω με την τοποθετηση σου στο ποστ που μου απαντησες απο πανω..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Ρόνι έσπρωξε το άθλημα σε αντιαισθητικά και αρρωστημένα επίπεδα, ενώ ο Άρνι το διέδοσε στα πέρατα του κόσμου και συνέβαλε στην παγκόσμια αναγνώριση του, γι'αυτό και στις δημοσκοπήσεις βγαίνει πρώτος , τί να κάνουμε?
    διαφωνω,στο πρωτο σκελος,κ στο δευτερο συμφωνω,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι κ ο ρονι δεν συνεβαλε στο να διαδωθει το αθλημα..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κριτήρια ορίζονται ανάλογα την εποχή και διαμορφώνονται από τους ισχυρούς ανθρώπους των ομοσπονδειών. Το ότι οι πρωταθλητές του παρελθόντος θυμίζουν τα καλαίσθητα αριστουργήματα των ιδεωδών προτύπων της αρχαιοελληνικής εποχής που όλοι θαυμάζουν, ενώ οι σημερινοί αθλητές είναι η προσωποποίηση του αντιαισθητικού λέει πολλά. Μεγάλα οικονομικά συμφέροντα οδηγούν το άθλημα σε αβέβαιες πορείες, αρνητικές σίγουρα, εις βάρος των αθλητών που το πληρώνουν ακριβά με την υγεία τους και μετρήστε πόσους θανάτους έχουμε τα τελευταία χρόνια. Μας αρέσει?
    γιαννη,μπορει κ μενα να μου αρεσουν καποια αλλα πραγματα σε προσωπικο επιπεδο,αλλα καλως η κακως ζω στην εποχη μου.
    αυτα οριζει η εποχη,αυτα ειναι τα κριτηρια..πανω σε αυτα συζηταμε.
    πως να το κανουμε τωρα?

    το αν πεθαινουν οι αλλοι που αγωνιζονται,ποσως με ενδιαφερει γιατι δεν εχω να κανω με τον θανατα τους..
    μεγαλοι ανθρωποι ειναι,κανουν τις επιλογες τους ξερουν τα ρισκα..
    εγω θα κρινω την ζωη του αλλου?
    γιατι κ με ποια κριτηρια...αν αυτος θελει να το κανει,εμενα λογος δεν μου πεφτει..

    αν τωρα νομιζει καποιος οτι το "αθλημα" τωρα ειναι αντιαισθητικο,σημερα ας μην το παρακολουθει..
    το τι νομιζει ο καθενας δεν ειναι λογος,να θεωρουμε οτι εχουμε δικιο κ οι αλλοι αδικο,αφου οταν μιλαμε,μιλαμε με βαση πραγματικα δεδομενα κ οχι,το τι θα προτιμουσε ο καθενας..
    τα πραγματικα δεδομενα λενε αλλα για το "αθλημα" σημερα..

    επισης αυτη η καραμελα με την "διαστροφη" δεν μου πολυαρεσει,γιατι οπως εγραψε ο σιμος απο πανω,ποιος οριζει τι ειναι διαστροφη στον χωρο αυτο?
    εδω μιλαμε,δεν μπορουμε να ορισουμε καλα καλα τα κριτηρια του διαγωνισμου μεταξυ μας,θα ορισουμε την διαστροφη..?

    ηθικολογουμε τωρα διχως αυριο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-01-13 01:20 #300
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GURU S. Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι λογικο να χαζεψουν με τους 2, το αθλημα ηταν στην αρχη,τωρα με τοσα που εχουμε δει και με το σημειο που εχει φτασει τι να δουμε για να χαζεψουμε.τα αγαλματα δεν εχουν καμια σχεση με τον αρνι.καθουλου μα καθουλου δεν μας αρεσει που το αθλημα εχει γινει τοσο επικυνδινο αλλα οταν π.χ μας ρωτησουν ποιον θεωρουμε πιο δυνατο,τον μαριουζ πουτσανοφσκι η τον δυνατο του χωριου μας η απαντηση ειναι απλη.Τα υποποιπα ειναι αλλο θεμα.
    Όχι δεν ήταν καθόλου στην αρχή, αφού το άθλημα από τη δεκαετία του 40 είχε γνωρίσει ήδη σπουδαίους αθλητές όπως τον John Grimek, Steve Reeves,George Eiferman, Bil Pearl, Reg Park, αλλά οι δύο που προανέφερα ήταν το κάτι άλλο και μάλιστα από την αρχή της καριέρας του όχι μετά από μια δεκαετία. Και άμα μας ρωτήσουν ποιός έχει την πιο άσχημη μέση-κοιλιά ο Ζαίην ή ο Ρουλ η απάντηση θα είναι πάλι απλή.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 20 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 101819202122 ... ΤελευταίαΤελευταία