Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 24-09-13 01:43 #1
    Προεπιλογή σωστος συνδιασμος πρωτεινης -κρεατινης(πρωτη φορα)
    γεια σας. εδω και ενα χρονο κανω βαρη. εχω δει μεγαλο αποτελεσμα αλλα εφτασε η ωρα να παρω τα πρωτα μου συμπληρωματα. να αναφερω πως η διατροφη μου δεν ειναι αριστη αλλα εχω κοψει σφολιατες αλκοολ και λοιπα.νταξει χυμους της αγορας θα τους πιω και τετοια. αλλα γενικα τρωω υγιεινα κ προσπαθω να λαμβανω την μεγιστη πρωτεινη απο το γευμα μου και να μην τρωω οτι να ναι.
    ειμαι 1,74 79 kg και θελω ως τον μαρτιο να ειμαι 85 ( και υστερα γραμμωση ) . λοιπον απο πρωτεινη εχω βρει κατι καλο φτηνο και ποιοτικο(ποσα scoops πρεπει να παιρνω ανα μερα? )
    οσον αφορα την μονουδρικη κρεατινη εκει πρεπει να μου προτεινετε εσεις κατι ποιοτικο και οικονομικο αν γινεται. (εχω διαβασει για το πως θα την λαμβανω αλλα θα ηθελα την γνωμη σας)
    θα με βοηθησουν αυτα μαζι με διατροφη και προπονηση να δω ενα καλυτερο αποτελεσμα?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papagias++ : 24-09-13 στις 01:49
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-09-13 02:09 #2
    Προεπιλογή
    εχω σκεφτει αυτη Creatine Monohydrate της prozis sport η την Creapure Creatine Monohydrate της reflex.ακουω γνωμες και αποψεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-09-13 20:29 #3
    Προεπιλογή .
    για να λειτουργησει η κρεατινη χρειαζετε υδατανθρακα σε συνδιασμο με δεχτροζη για ακομα καλυτερα αποτελεσματα , απο κει και περα μπορεις να βρεις 500γρ απο 10 εως και 35 ευρω. καπου στη μεση κατσε εσυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-09-13 10:41 #4
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    ^^Καταρρίφθηκε αυτός ο μύθος πλέον


    Φίλε μου καλύτερα να ξεκινήσεις με πρωτεΐνη, βιταμίνες, Ω3 και αν θέλεις βάζεις την κρεατίνη

    Την πρωτεΐνη την παίρνεις για να συμπλήρωσης τα gr που δεν μπορείς να πάρεις μέσα στην μέρα από την διατροφή σου!

    Όσον αφορά ποια να πάρεις μπες στις αξιολογήσεις και αφιέρωσε λίγο χρόνο εκεί

    Τώρα αν θα δουλέψουν εξαρτάται από εσένα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-09-13 11:25 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreas C. Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^Καταρρίφθηκε αυτός ο μύθος πλέον


    Φίλε μου καλύτερα να ξεκινήσεις με πρωτεΐνη, βιταμίνες, Ω3 και αν θέλεις βάζεις την κρεατίνη

    Την πρωτεΐνη την παίρνεις για να συμπλήρωσης τα gr που δεν μπορείς να πάρεις μέσα στην μέρα από την διατροφή σου!

    Όσον αφορά ποια να πάρεις μπες στις αξιολογήσεις και αφιέρωσε λίγο χρόνο εκεί

    Τώρα αν θα δουλέψουν εξαρτάται από εσένα

    Ότι είπε ο Αντρέας
    Για να σε βοηθήσω λίγο παραπάνω και να σου δώσω "μασημένη τροφή": Εφ'όσον αποφάσισες να πάρεις συμπληρώματα χρειάζεσαι τα εξής:

    1)Σύμφωνα με το βάρος σου, θες 150γρ πρωτείνη για να είσαι καλυμμένος. Αν δεν μπορείς να τα πάρεις από την διατροφή σου τότε πάρε ένα συμπλήρωμα πρωτείνης. Παίρνε 1-2 σκουπ τη μέρα ανάλογα τις ανάγκες σου. Αν χρειάζεσαι πάνω από 2 σκούπ για να φτάσεις τα 150γρ πρωτείνης τότε κάνεις λάθος διατροφή.

    2)Μια πολυβιταμίνη καλή για να καλύψεις τις ανάγκες σου. Άμα κάνεις πολύ σκληρές προπονήσεις με μεγάλη συχνότητα θα πρότεινα την Orange Triad. Άμα θες κάτι πιο απλό θα πρότεινα την Life Force ή την Adam.

    3) Ιχθυέλαιο. Ιδανικά θες 2-3 γραμμάρια DHA /EPA. Αυτό σημαίνει 7-10 κάψουλες από τις απλές, συμβατικές μάρκες που έχουν 180 DHA / 120 EPA ανα κάψουλα.

    4) Κρεατίνη. 5-6 γραμμάρια ημερησίως. Μια απλή μονουδρική κρεατίνη. Όχι φόρμουλες και άλλες αηδίες.


    5) Τώρα αν έχεις budget και θες και άλλα θα μπορούσες να πάρεις και μερικές έξτρα ακόμα μεμονομένες βιταμίνες (πχ. D3) αλλά αυτά δεν πρέπει να σε απασχολούν ακόμα. Τα βασικά είναι αυτά τα 4 που σου έγραψε ο Αντρέας.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leftis : 27-09-13 στις 11:27
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-10-13 21:25 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι είπε ο Αντρέας
    Για να σε βοηθήσω λίγο παραπάνω και να σου δώσω "μασημένη τροφή": Εφ'όσον αποφάσισες να πάρεις συμπληρώματα χρειάζεσαι τα εξής:

    1)Σύμφωνα με το βάρος σου, θες 150γρ πρωτείνη για να είσαι καλυμμένος. Αν δεν μπορείς να τα πάρεις από την διατροφή σου τότε πάρε ένα συμπλήρωμα πρωτείνης. Παίρνε 1-2 σκουπ τη μέρα ανάλογα τις ανάγκες σου. Αν χρειάζεσαι πάνω από 2 σκούπ για να φτάσεις τα 150γρ πρωτείνης τότε κάνεις λάθος διατροφή.

    2)Μια πολυβιταμίνη καλή για να καλύψεις τις ανάγκες σου. Άμα κάνεις πολύ σκληρές προπονήσεις με μεγάλη συχνότητα θα πρότεινα την Orange Triad. Άμα θες κάτι πιο απλό θα πρότεινα την Life Force ή την Adam.

    3) Ιχθυέλαιο. Ιδανικά θες 2-3 γραμμάρια DHA /EPA. Αυτό σημαίνει 7-10 κάψουλες από τις απλές, συμβατικές μάρκες που έχουν 180 DHA / 120 EPA ανα κάψουλα.

    4) Κρεατίνη. 5-6 γραμμάρια ημερησίως. Μια απλή μονουδρική κρεατίνη. Όχι φόρμουλες και άλλες αηδίες.


    5) Τώρα αν έχεις budget και θες και άλλα θα μπορούσες να πάρεις και μερικές έξτρα ακόμα μεμονομένες βιταμίνες (πχ. D3) αλλά αυτά δεν πρέπει να σε απασχολούν ακόμα. Τα βασικά είναι αυτά τα 4 που σου έγραψε ο Αντρέας.
    γεια σου φιλε μου.λοιπον πρωτεινη δεν παιρνω σταθερα.παιρνω παντα ενα scoop αμεσω μετα την προπονηση. ο σκοπος μου ειναι να λαμβανω το λιγοτερο 100 γραμμαρια την ημερα πρωτεινης. αν πχ μια μερα το φαγητο με καλυπτει σε πρωτεινη παιρνω 1 scoop αν οχι παιρνω και 2ο.ξερεις αναλογα τι θα φτιαξει η μανα μου:/
    βιταμινες χρειαζεται να παρω? γιατι μεσω των φρουτων μπορεις πιστευω να εισαι οκ δεν ειναι τραγικα δυσκολο. για το ω3 κλπ το σκεφτομαι και εγω
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-10-13 21:30 #7
    Προεπιλογή
    για προτεινετε κατι καλο και οικονομικο σε ω3
    Απάντηση με παράθεση