Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 49 από 49
  1. 27-11-13 18:43 #46
    Προεπιλογή Casein Protein (ΟΝ)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lainus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω κι εγώ με τη σειρά μου μία ερώτηση... Η casein είναι καλύτερο να λαμβάνεται ως 1 σκουπ πριν τον ύπνο ή ως μισό σκουπ πριν τον ύπνο και άλλο μισό ενδιαμέσου του ύπνου (ξυπνητήρι-->1/2 σκουπ-->ξανά ύπνος). Κυρίως ρωτάω από τη σκοπιά καλύτερης δυνατής απορρόφησης-μεταβολισμού.
    Δεν ειναι απαρετητα λαθος αν εβαζες ομως δευτερη δοση (1/2) scoop ενδιαμεσα του υπνου σου θα σε καθυστερουσε αρκετα στην αφομειωση, απο την αποψη οτι θα ξυπνουσες το πρωι και θα ενιωθες φουσκωμα. Μια πληρης δοση θα σε κρατησει περιπου για 6ωρο( εχει να κανει και με τον μεταβολισμο σου)! Αν οντως ξυπνας καθε βραδυ ενδιαμεσα και διακοπτεις τον υπνο σου μπορεις να παιξεις και με πολλαπλων πηγων που θα σε κρατησει καπως λιγοτερο και θα σου μοιρασει στο χρονικο διαστημα που θες τα απαρετητα αμινοξεα! Ποια casein περνεις;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Something
    Takes
    A part
    Of me
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-06-16 20:20 #47
    Προεπιλογή
    Δεν ξερω τι ''κολλημα'' εχω φαει αλλα παντα προτιμουσα πρωτεινες πολλαπλων πηγων οταν θελω πιο αργη αφομοιωση ,εναντι της Καζεινης.
    Δοκιμη ομως επροχτες το βραδυ ενα φακελακι δειγμα βανιλια της εν λογω πρωτεινης κ ξετρελαθηκα με την γευση της κ την κρεμωδη υφη της.
    Δεν θα πω βεβαια για μυικη αποκατασταση ,αλλα κ η διαλυτοτητα με νερο ηταν τελεια κ κανενα φουσκωμα κατα την διαρκεια του υπνου.
    Μαλλον θα πρεπει να αναθεωρησω τις αποψεις μου για τις καζεινες ,ισως ομως η συγκεκριμενη να μου αρεσε μια κ δεν εχω ιδιαιτερη πηρα γι αυτες.

    *Τα παλαιοτερα χρονια προ Whey που κυριαρχουσαν οι Milk Protein κ εχω παρει τονους απο αυτες ,εχουν περιπου την ιδια διατροφικη βαση κ φιλοσοφια;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-01-17 03:42 #48
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    Παλιό το θεματάκι αλλά μόλις έφτασε στα χέρια μου ένα κουβαδάκι με γεύση ΣΟΚΟΛΑΤΑ
    Η επιλογή της έγινε μετά από δείγμα που δοκίμασα και ήταν ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ έχω πιει ποτέ μου
    Διαλυτότητα μου φαίνεται πολύ καλή... πρέπει να έχει βελτιωθεί η σύσταση? απο τα αρχικά πόστ που διάβασα *(είναι και αρκετά παλιά βέβαια)
    Κάθεται μια χαρά στο στομάχι
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-08-17 10:16 #49
    Προεπιλογή
    Δυνατή προσφορά αυτές τις μέρες στον ΑΘΛΗΤΗ στη μικρή συσκευασία των 450g εδώ.
    www.athlitis.gr
    Το πρώτο κατάστημα στην Ελλάδα, από το 1966.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234