Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 87 από 87
  1. 16-07-10 22:07 #76
    Προεπιλογή
    εχουμε γραψει τοσα ποστς επειδη ο ΜΑΛΑΚΑΣ ,

    ο ΜΑΛΑΚΑΣ ο ΤΕΦΑΑΤΖΗς (ελα πλακα σου κανω ξερεις οτι σε αγαπαω!!!!) επρεπε να παρει την κρεατινη πριν παει για εξετασεις!!!!

    θα σε σκισω ρεεεε!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-07-10 22:18 #77
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχουμε γραψει τοσα ποστς επειδη ο ΜΑΛΑΚΑΣ ,

    ο ΜΑΛΑΚΑΣ ο ΤΕΦΑΑΤΖΗς (ελα πλακα σου κανω ξερεις οτι σε αγαπαω!!!!) επρεπε να παρει την κρεατινη πριν παει για εξετασεις!!!!

    θα σε σκισω ρεεεε!!!!
    Γιατρε ποσες φορες θα στο πω ρε κουδουνα(και γω σε αγαπαω) οτι πηγα για εναν απλο ορο κορτιζολης να μου φυγει η αλεργια και με καναν και τις εξετασεις χωρις να το περιμενω.Και δεν ηταν μονο οτι ειχα παρει πριν κρεατινη δεν ειχα πιει και νερο.....
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-07-10 23:24 #78
    Το avatar του χρήστη LION

    Εγγραφή
    27-05-2010
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε λαθος μερος το εβαλες αδερφε.Βγαλτο καμια 17.413 φωτοτυπιες και μοιρασε τα στους γιατρους που δεν ειναι αναγκασμενοι να τα ξερουν αυτα.
    Τοσοι ειναι οι γιατροι;Σιγουρα;Μην κανω κανενα λαθος και μεινει κανεις παραπονεμενος!!!Τελικα ακρη δεν βγηκε!Τοτε αντε στην υγεια μας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-07-10 23:47 #79
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Φίλε τεφατζή εγώ πριν πάω για γενικές ούτε whey δε παίρνω. Αλλά και αυτοί οι γιατροί να μη καταλαβαίνουν. Αν και πιστευω, όπως είπα και σε άλλο ποστ, οι γιατροί στα νοσοκομεία είναι έτσι, οι "δωρεάν" αν μου επιτραπεί η έκφραση. Δε ξέρω γιατί τέτοια κατάντια η δημόσια υγεία. Εγώ όσες φορές έχω παει σε ιδιώτη καταλαβαίνουν αμέσως αμέσως ότι συζήτηση κάνω για τα συμπληρώματα.
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-07-10 23:50 #80
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε τεφατζή εγώ πριν πάω για γενικές ούτε whey δε παίρνω. Αλλά και αυτοί οι γιατροί να μη καταλαβαίνουν. Αν και πιστευω, όπως είπα και σε άλλο ποστ, οι γιατροί στα νοσοκομεία είναι έτσι, οι "δωρεάν" αν μου επιτραπεί η έκφραση. Δε ξέρω γιατί τέτοια κατάντια η δημόσια υγεία. Εγώ όσες φορές έχω παει σε ιδιώτη καταλαβαίνουν αμέσως αμέσως ότι συζήτηση κάνω για τα συμπληρώματα.
    Γιατι εξελισουν τις γνωσεις τους για να ειναι ανταγωνιστικοι.Οι αλλοι αραζουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-07-10 00:21 #81
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    ρε παιδια τη ψαχνετε το κολοσυστημα ειναι τετοιο,μιλας με τον γιατρο στο νοσοκομειο και τρελαινεσαι και αμα πας στο ιατριο του νομιζεις οτι μιλας με αλον ανθρωπο,απλα οταν ειναι ολοι μαζι δεν παρεκλινουν απο τον καθορισμενο τροπο
    (την λουφα)γιατι ετσι θα χαλασει η συνταγη του αραχτου στο δημοσιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-07-10 02:34 #82
    Προεπιλογή
    παιδες αλλο το ιδιωτικο αλλο το δημοσιο..προφανως..

    μπορει ο ορκος του Ιπποκρατη να ειναι παντου ο ιδιος , αλλα οι συνθηκες θα ειναι παντα διαφορετικες.

    Και αυτες οι συνθηκες κανουν τη διαφορα.

    Δεν κανουν οι γιατροι τη διαφορα στο ιδιωτικο, απλα ειναι αλλες οι συνθηκες.

    Οπως εχω ξαναπει σ αυτο το συστημα υγειας το ελληνικο δε θελω να δουλεψω.
    Και δεν εχει μεγαλη ιδεα για τον εαυτο του οποιος το πει αυτο. Απλα δε θελει να αδικησει τον εαυτο του οποιος το πει αυτο. Και στη χωρα αυτη αδικεισαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-07-10 09:42 #83
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε τεφατζή εγώ πριν πάω για γενικές ούτε whey δε παίρνω. Αλλά και αυτοί οι γιατροί να μη καταλαβαίνουν. Αν και πιστευω, όπως είπα και σε άλλο ποστ, οι γιατροί στα νοσοκομεία είναι έτσι, οι "δωρεάν" αν μου επιτραπεί η έκφραση. Δε ξέρω γιατί τέτοια κατάντια η δημόσια υγεία. Εγώ όσες φορές έχω παει σε ιδιώτη καταλαβαίνουν αμέσως αμέσως ότι συζήτηση κάνω για τα συμπληρώματα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι εξελισουν τις γνωσεις τους για να ειναι ανταγωνιστικοι.Οι αλλοι αραζουν.
    Kαι επίσης τους πληρωνεις για να σε ακουνε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-07-10 09:44 #84
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEXX1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια τη ψαχνετε το κολοσυστημα ειναι τετοιο,μιλας με τον γιατρο στο νοσοκομειο και τρελαινεσαι και αμα πας στο ιατριο του νομιζεις οτι μιλας με αλον ανθρωπο,απλα οταν ειναι ολοι μαζι δεν παρεκλινουν απο τον καθορισμενο τροπο
    (την λουφα)γιατι ετσι θα χαλασει η συνταγη του αραχτου στο δημοσιο.
    Εκει Γιωργο αλλαζει το παραμυθι γιατι όσοι εχουν και γιατρεια ιδιωτεύονται μεσα από το ποστο τους στο δημοσιο νοσοκομείο και τραβανε πελατεία στο γιατρείο τους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-07-10 10:32 #85
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παντως καλό είναι να μην τα ισοπεδωνουμε όλα επειδη οι γιατροι δεν συμβιβαζονται ευκολα με την κουλτουρα του bbing και την χρηση συμπληρωματων.Σε αυτο βεβαια φταινε και κατι καλοπαιδα που πανε εσπευσμενα μεσα με "ζημιες" και δεν εχουν το θαρρος της επιλογης τους να παραδεχθουν τι εχουν παρει και λενε ενα συμπληρωμα διατροφης που μου δωσανε.
    Ετσι μου ελεγε και ενας στο γυμναστηριο,"ξερεις επαθα ζημαι και νοσηλευτηκα από κατι συμπληρωματα",βεβαια όταν τον στρίμωξα μου είπε και τα υπόλοιπα ....
    Ε,τοτε δεν θα δοθει λανθασμενη αποψη για τα συμπληρωματα;Οι γιατροι κοιτανε εξετασεις και τιμες,τωρα αν πήρες το χ και δήλωωσες το ψ ποσως τους ενδιαφερει.

    Όσο για την διαφορα ιδιωτικων και δημοσιων νοσοκομειων εγω θα δωσω ενα παραδειγμα από κατι μαιευτηρια ιδιωτικα που είναι λουξ και όταν συμβει καμια καλη στραβη (όπως και εχει συμβει σε οικεία προσωπα) τους στελνουν στο δημοσιο γιατι δεν μπορουν να αναλαβουν το περιστατικο.
    Κοινως καλο είναι να μην βγαζουμε ευκολα συμπερασματα από προσωπικα περιστατικα γιατι καποιος που εσενα σε δυσαρεστησε εμενα μπορεί να μου εσωσε την ζωη..Και επίσης για να ξερετε μην αμφισβητείτε γνωσεις γιατρων που δουλευουν σε δημοσια νοσοκομεία γιατι αρκετοι συνεργαζονται και με ιδιωτικα και δουλευουν σε διπλα ποστα.
    Αρα το πρωι στο δημοσιο δεν ξερει και το απόγευμα στο ιδιωτικο ξερει;; Θετω ερωτηματα προς προβληματισμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-07-10 11:25 #86
    Το avatar του χρήστη LION

    Εγγραφή
    27-05-2010
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    491
    Προεπιλογή
    Εχεις δικιο Πολυνικε.Ακομα και κολλητο φιλο γιατρο να εχεις,δυσκολα αναλαμβανει την ευθυνη να επωμισθει κατι "στραβο"που πιθανως να προκυψει.Βασιζεται σ'αυτα που βλεπει στις εξετασεις.Παντα ενεργει προληπτικα.
    Παντου συμβαινουν αυτα.Κι ενας "προπονητης" αν το θεσουμε αντιστροφα μπορει να δινει χωρις ελεγχο οτιδηποτε στον αθλητη,αδιαφορωντας για την υγεια του!Ολα εξαρτωνται απο το ποσο υπευθυνος ειναι ο καθενας απεναντι στους αλλους κι ακομα περισσοτερο στον ιδιο του τον εαυτο και τη συνειδηση του!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-07-10 16:20 #87
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    πολύ σωστα τα λέει ο πολύνικος έτσι ακριβώς συμβαίνει και είναι θέμα και ανθρώπινου χαρακτήρα τα ιδιωτικα πολλες φορες είναι περισσότερο των εντυπώσεων , αλλα και σίγουρα ο ιδιωτικός τομέας είναι πιο ανταγωνιστικός και αυτός είναι και ο λόγος που πολλοι τα προτιμούν , αλλα στην στραβη τρέχουν στα δημόσια
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456