Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 87
  1. 15-07-10 21:14 #46
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    η κρεατινίνη και η ουρία ανεβαίνουν κατα περίπτωση ανάλογα και με την ηλικία και με την λειτουργία των νεφρών η την μη επαρκή λήψη νερού

    είναι τα άχρηστα αζωτούχα κατάλοιπα του μεταβολισμού των πρωτεινών , αυτα αποβάλονται καθημερινα απο τον οργανισμό και όταν το ουροποιητικό σύστημα δουλεύει ρολόι και πίνουμε αρκετό νερο , αλλα και δεν κάνουμε υπερβολική κατανάλωση κρέατος και πρωτεινών , αλλα πάλι υπάρχουν άνθρωποι που μπορεί να τρών συνέχεια και μεγάλες ποσότητες κρεατος και να μην έχουν πρόβλημα .

    παίζει ρόλο και η προδιάθεση που εχει ο καθένας

    και αν ήμουνα εγω θα έλεγα τον γιατρό όλοι αυτοί που έχουν αυξημένη κρεατινίνη απο την κρεατίνη το παθαίνουν ?

    και άλλο κρεατινίνη και άλλο κρεατίνη η κρεατίνη συνδέετε με φωσφορική ρίζα και μετατρέπετε σε φωσφοκρεατίνη και ΑΤΡ που είναι γνωστό τι προσφέρει σε δύναμη και αντοχή

    γι αυτο δεν είναι δυνατόν με μια νορμάλ δοσολογία κρεατίνης και χωρίς μακρόχρονη χρήση να έχουμε τέτοια συμπτώματα απο το συμπλήρωμα , να ήσουν κανένας 130 κιλα και πάνω και να καταναλώνεις μεγάλη ποσότητα σε πρωτείνες και κρεατίνη αντε πάει στο διάολο , αλλα να λέν έτσι αβίαστα ότι αυτό φταίει πολλές φορες η το λέν σαν λύση να βγούν απο την υποχρέωση η ρίχνοντας το βάρος εκεί αφήνουν άλλα ενδεχόμενα ίσως σοβαρότερα

    και πολλες φορές οι αιματολογικές εξετάσεις αλλοιώνονται σε σύντομα διαστήματα ανάλογα με τις τροφές που καταναλώνουμε η αν έχουμε πιει αλκοόλ η έχουμε φάει πολλα λιπαρα και σαβούρα και όταν υπάρχουν τέτοια αίτια επανεξετάζουμε και βλέπουμε ότι είμαστε οκ , ενω αν είναι κατι παθολογικό τότε δεν μεταβάλετε έτσι εύκολα

    το θέμα της αλεργίας είναι άλλο καπέλο , εκεί θέλει να εντοπιστεί απο πού προέρχετε , αλλα να μην ξεχνάμε ότι κάποιες αλεργίες προκαλούν και συμπτώματα στις αιματολογικές εξετάσεις , εγω είχα πάει πρίν μερικά χρόνια όταν ήμουν 40 χρονών στο νοσοκομείο επειγόντως με εξανθήματα και συμπτώματα στο αίμα χαμηλα λευκα αιμοσφαίρια που είναι η άμυνα του οργανισμού και μου βάζαν ότι ορο και φάρμακο μπορεί να φανταστεί κανείς ανέβασα 40 πυρετό που δεν έπεφτε με τίποτε και σπυρια σε όλο το σώμα , λέω ήρθε το τέλος μου το κακό μου το χάλι να χαιρετήσω γιατι μάλλον την κάνω για άλλη διάσταση , ούτε μια όμορφη νοσοκόμα δεν είχα όρεξη να μιλήσω και μετα απο 3 μέρες που η κατάσταση χειροτέρευε και οι γιατροί λέγαν ποιός ξέρει τι παίρνει αυτος γι αυτο το έπαθε και εγω είχα το άγχος και ελεγα δεν με νοιάζει αν τα τινάξω αλλα το τι θα λένε μετα , ήρθε που λέτε η διευθύντρια του νοσοκομείου και χτυπιώταν γιατι με κρατήσαν και με δίναν φάρμακα , αφού δεν είχα τίποτε άλλο απο παιδική αρώστια που δεν την περασα μικρός ανεμοβλογια

    οπότε καταλαβαίνετε εγω τι εμπιστοσύνη να έχω σε γιατρούς μετα απο αυτο που πέρασα και όλα αυτα τα φάρμακα εμπόδιζαν την αρώστια να κάνει τον κύκλο της και λέγαν που να φανταστούμε ότι έχεις 40 χρονών παιδική αρώστια και λέω εντάξει παιδια δίκιο έχετε αλλα η διευθύντρια χωρίς να με εξετάσει και μόνο με το μάτι και τις αιματολογικές πως το κατάλαβε
    Απλα Ηλια το θεμα με μενα ηταν οτι δεν ειχα πιει αρκετο νερο εκεινη την ημερα,ειχα γυρισει και απο προπονηση μπασκετ αφυδατομενος,πηρα και καπακι πριν παω νοσοκομειο την κρεατινη(γιατι νομιζα οτι οπως και τις αλλες 2 φορες που το χα παθει οτι θα μου διναν κορτιζολες και θα φευγα χωρις να μου κανουν εξετασεις αιματος) και για αυτο ηταν ανεβασμενες τοσο οι τιμες και δεν με ακουγαν που τους τα λεγα και κοντεψαν να με κανουν νεφροπαθη!!!
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-07-10 21:35 #47
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arisfwtis Εμφάνιση μηνυμάτων
    tefatzi γιατι δν πας και εσυ σε εναν αθλητιατρο για να ηρεμησει και η μητερα σου να ηρεμησεις και εσυ

    γιατροι και συμπληρωματα ειναι ενα ειδος ταμπου και εγω σε οποιον πω οτι παιρνω πρωτεινη μου λεει να τα προσεχεις αυτα τα χημικα θα σου βγαλουν κανα προβλημα
    Φιλε μου εχε χαρη που στην Λαρισα δεν εχουμε κανεναν απ'οσο ξερω.....
    Αλλα οταν ερθει με το καλο στην Θεσσαλονικη απο Σεπτεμβρη θα την παρω να παμε σε καναν αθλητιατρο να τα κουβεντιασουμε ολα καλα μπροστα του και να δει τι θα της πει και αυτος για να μεινει και αυτη ησυχη
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-07-10 01:34 #48
    Το avatar του χρήστη Haris Pilton

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Shao Lin
    Μηνύματα
    1.341
    Προεπιλογή
    Οι γιατροί δε φταινε που τους κουβαλιούνται διαλυμένοι τυποι και λενε οτι επερναν συμπληρωματα ταχα μου δηθεν.

    Συμπλήρωμα διατροφης παίρνουν οσοι εχουν ανεπάρκεια σε ουσια και δε δύναται να την έχουν σε φυσιολογικά επιπεδα,ετσι συμπληρώνουν τη διατροφή τους με συμπλήρωμα.Γιαυτο αλλωστε ειναι και πανω απο το οριο η κρεατινινη(λογικα) διοτι κανονικα θα ηταν σε φυσιολογικά επίπεδα.

    Αλλο το σκεύασμα ειδικής διατροφής και αλλο το συμπλήρωμα ,καλα εκαναν και σε κραξαν(γνωμη μου) ,δεν υπαρχει κανενας λογος συμπλήρωσης της διατροφής σου με κρεατινη παρά μονο για λιγη δύναμη και έξτρα μυ.
    Σε νοσοκομείο πήγες που θέλουν το καλο σου και οχι σε bb club.

    Μη τους βγαζουμε και ηλίθιους οσα ξέρουν αυτοι δε θα τα μάθουμε εμεις παραμονο αν πεθάνουμε στο διάβασμα για καμια δεκαετία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-07-10 01:52 #49
    Προεπιλογή
    Αγαπητε χαρη οταν σου λεει ο οδοντιατρος τα δοντια σου χαλασανε απο την πρωτεινη γιατι εχει 2,7 ζαχαρη ανα σκουπ τι λες?

    Εσυ πιστευεις οτι ξερουν για τι μιλανε?Ουτε απο τι αποτελειται ουτε τι κανει ουτε ουτε ....
    Γνωστοτατος αθλητιατρος σε μεγαλες ομαδεςΑ1 παρακαλουσε ομαδες να παρουνε συμπληρωματα[οποιαδηποτε δεν ειχε κερδος].

    Αυτα τα δεκα χρονια που αναφερεις δεν υπαρχει ουτε μια ωρα μαθημα για τετοια πραγματα[ο Levrone το λεει] οποτε οι αντιληψεις τους ειναι ενος κοινου ασχετου.Δεν σου λεω γα ολους τους γιατρους αλλα για κατι γιατρακους που ειναι στα νοσοκομεια τα κρατικα.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-07-10 02:09 #50
    Το avatar του χρήστη Haris Pilton

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Shao Lin
    Μηνύματα
    1.341
    Προεπιλογή
    Αυτοι στα κρατικα ,παλεύουν το καθε άμοιρο για πανω απο 8ωρα ,και παυει το λειτουργημα ,γίνονται εργατες που κανουν καθε μερα τα ιδια και τα ιδια.Τους δικαιολογώ απόλυτα.
    Απο που κι ως που θα επρεπε δηλαδη να ξερουν;Εχει ιδεα νομιζεις ο γιατρος οταν του λες παιρνω πρωτεινη τι ειναι;Αυτος φανταζεται οτι ειναι συνθετικη.Γιαυτο τα λεει.
    Οχι οτι εσυ ,η εγω ξερω αν ειναι τυρογαλα η ενας θεος ξερει τι αλλο ,αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο...

    Γιατρακο δε λες κανενα γιατρο ,ουτε ηλιθιο ουτε βλακα.Δεν εχουν υποσταση αυτες οι λεξεις διπλα στην ιδιοτητα ενος γιατρου.

    Ο καθης στο παγκο του.Ο γιατρος ειναι γιατρος ,μπες στη θεση του.
    Να μην εχεις ιδεα απο ββ και την αντιληψη οσων ασχολουνται ,και να ερχονται τυποι και να σου λενε παιρνω το ταδε και το ταδε και ξερω και καλυτερα σου
    .Πως θα αντιδρουσες;
    Και να του λες ειμαι περσοναλ και ξερω καλυτερα.
    Εγω παντως θα τον εδιωχνα απο το γιατρειο μου ,μιας και ξέρει καλύτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-07-10 02:14 #51
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητε χαρη οταν σου λεει ο οδοντιατρος τα δοντια σου χαλασανε απο την πρωτεινη γιατι εχει 2,7 ζαχαρη ανα σκουπ τι λες?

    Εσυ πιστευεις οτι ξερουν για τι μιλανε?Ουτε απο τι αποτελειται ουτε τι κανει ουτε ουτε ....
    Γνωστοτατος αθλητιατρος σε μεγαλες ομαδεςΑ1 παρακαλουσε ομαδες να παρουνε συμπληρωματα[οποιαδηποτε δεν ειχε κερδος].

    Αυτα τα δεκα χρονια που αναφερεις δεν υπαρχει ουτε μια ωρα μαθημα για τετοια πραγματα[ο Levrone το λεει] οποτε οι αντιληψεις τους ειναι ενος κοινου ασχετου.Δεν σου λεω γα ολους τους γιατρους αλλα για κατι γιατρακους που ειναι στα νοσοκομεια τα κρατικα.
    ρε συ sugoku , μιλαμε τοσο καιρο και δεν ξερω και το μικρο σου εδω που τα λεμε..

    διαβαζα ολο το ποστ και ημουν ετοιμος να απαντησω επι της ουσιας μεχρι που στο τελος μου τα χαλασες. Φιλε sugoku γιατρακος δεν υπαρχει. Υπαρχει καλος γιατρος, κακος γιατρος και επιχειρηματιας. Γιατρακος δεν υπαρχει.

    και επειδη οι "γιατρακοι" που αναφερεσαι , ειναι ειδικευομενοι, (που μην αναλυσω παλι μισθους , συνθηκες εργασιας, ευθυνη) ουτε παιρνουν φακελακια ουτε ειναι μεγαλο καρχαριες.

    και δε στραβωνω και σε δικαιολογω , γιατι την κατασταση τη βλεπεις απ εξω. Σε ενα πραγμα μονο διαφωνω, οτι δε βλεπεις οτι το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι. Αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα παλι..

    Ολα καλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-07-10 02:17 #52
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Haris Pilton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοι στα κρατικα ,παλεύουν το καθε άμοιρο για πανω απο 8ωρα ,και παυει το λειτουργημα ,γίνονται εργατες που κανουν καθε μερα τα ιδια και τα ιδια.Τους δικαιολογώ απόλυτα.
    Απο που κι ως που θα επρεπε δηλαδη να ξερουν;Εχει ιδεα νομιζεις ο γιατρος οταν του λες παιρνω πρωτεινη τι ειναι;Αυτος φανταζεται οτι ειναι συνθετικη.Γιαυτο τα λεει.
    Οχι οτι εσυ ,η εγω ξερω αν ειναι τυρογαλα η ενας θεος ξερει τι αλλο ,αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο...

    Γιατρακο δε λες κανενα γιατρο ,ουτε ηλιθιο ουτε βλακα.Δεν εχουν υποσταση αυτες οι λεξεις διπλα στην ιδιοτητα ενος γιατρου.

    Ο καθης στο παγκο του.Ο γιατρος ειναι γιατρος ,μπες στη θεση του.
    Να μην εχεις ιδεα απο ββ και την αντιληψη οσων ασχολουνται ,και να ερχονται τυποι και να σου λενε παιρνω το ταδε και το ταδε και ξερω και καλυτερα σου
    .Πως θα αντιδρουσες;
    Και να του λες ειμαι περσοναλ και ξερω καλυτερα.
    Εγω παντως θα τον εδιωχνα απο το γιατρειο μου ,μιας και ξέρει καλύτερα.

    εισαι μαγκας με @@.
    μεγαλα @@.
    απλα αν τα γραψω εγω δε θα χουν καμια αξια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-07-10 03:33 #53
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oσον αφορα τη σταση που θα κρατησει ενας γιατρος και την κινδυνολογια που ενδεχομενως να χρησιμοποιησει εδωσα ηδη την απαντηση μου πιο πανω με κοκκινα γραμματα και στην παραθετω ξανα και σε αυτο το ποστ.
    ΟΚ εσυ μιλας απο τη θεση του γιατρου, εγω που εχασα τον πατερα μου τον προηγουμενο μηνα και με βαση ολα αυτα που ειπες οτι τονισες κανονικα θα επρεπε να σφαλιαριστεις και να κρεμαστεις δημοσιως στην πλατεια μετα συνοδιας πυρας και αποτεφρωσης.

    αλλα τεσπα....δεν φταις εστω εσυ στο θεμα αυτο.

    τωρα απο εκει και περα μαν...δυστυχως αλλα οι γιατροι λογω "πολυξεριασης" (σπανια ασθενεια. συνανταται μονο σε γιατρους και νοσοκομους). παντα λενε το δικο τους και ας μην ξερουν. και παλι οχι απο εμπειρια μεσω ασθενων συνεπως οχι με αντικειμενικη κριση η με βαση καποια βαση δεδομενων ως προς το θεμα αυτο...αλλα με ως βαση την δικη τους κριση καθαρα δηλάδη κινησεις εγωισμου και δηθεν πολυξεριασης.

    και εγω ειχα φτασει τρανσαμιναση sgot στα 56.3 οπου ξερω οτι απο 60 και up παει παθολογικο. κανω εξετασεις κανω και δευτερη φορα. λεω στο γιατρο οτι εκανα χρηση αασ αλλα με γραφει στα φρυδια του πολυ εγωιστικα και πολυξεριακα και προσπαθει να μου επιβαλλει την δικη του γνωμη και αποψη περι του θεματος...οτι και καλα το επαθα απο αλλα αιτια...οπως κρεπαλες(τυπου αλκοολ κ.λ.π) οπου και με προσεβαλλε με αυτο που ειπε.....στο τελος πηγα τσιμπησα μια γλουταθιονη, εκανα μετα μια βδομαδα εξετασεις για τις τρανσ. τις πηγα, τις ειδε και εφαγε το ακυρο της ζωης του......οχι που μονο ξερουνε να βγαζουνε συμπερασματα και να δινουνε αντιβιωσεις και φαρμακα....


    σορρυ για το off topic αλλα βαρεσα μπιελα με την ιστορια του παιδιου....και θυμηθηκα παλιες καλες καταστασεις....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DusWS : 16-07-10 στις 03:37
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-07-10 08:21 #54
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου εχε χαρη που στην Λαρισα δεν εχουμε κανεναν απ'οσο ξερω.....
    Αλλα οταν ερθει με το καλο στην Θεσσαλονικη απο Σεπτεμβρη θα την παρω να παμε σε καναν αθλητιατρο να τα κουβεντιασουμε ολα καλα μπροστα του και να δει τι θα της πει και αυτος για να μεινει και αυτη ησυχη
    ΤΕΦΑΑΤΖΙΣ τσεκαρε : Αθλιατρος στη Λάρισα -Μέλλος Θωμας τηλ.2410 538480
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-07-10 12:32 #55
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Anithos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΕΦΑΑΤΖΙΣ τσεκαρε : Αθλιατρος στη Λάρισα -Μέλλος Θωμας τηλ.2410 538480
    Φιλε σε ευχαριστω πολυ θα το τσεκαρω σιγουρα
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-07-10 12:36 #56
    Προεπιλογή
    Χαρη και λεβρον μπερδευεστε ασχημα και πεφτετε στην ελληνικη παγιδα των τιτλων.

    Καναμε 100 ποστ και δεν εχετε καταλαβει οτι τρελλαινομαστε οχι γιατι οι γιατροι δεν κοπανιουνται στα βαρη,οχι γιατι δεν εχουνε συνδρομη στο muscular development,οχι γιατι δεν τρυπιουνται,οχι γιατι δεν παιρνουν γουει[ασε που παιρνουν χωρις να το ξερουν οι γνωστες αυτοι] οχι γιατι δεν ζυγιζουν φαγητα.

    Το λεμε το απο την στιγμη που δεν ξερουνε τις παραμετρους οχι να μην κανουνε την δουλεια τους αλλα να το βουλωσουν να μην κινδυνολογουν χωρις να ξερουν αλλο το ενα αλλο το αλλο.Ουτε ειπα να απολυθουν ουτε οτι δεν βοηθανε αλλα μεχρι εκει που τους παιρνει.Πες τα αυτα σε ενα αθλητιατρο και θα γελαει τι να μου λετε τωρα?Μιλαω για τον μεσο γιατρο που εχει αντιληψεις γιαγιας σε απομακρυσμενη περιοχη δεν μιλαω για την Ιατρικη μην μπερδευεστε εξαλλου εμμεσα βρισκομαι στον κλαδο της.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-07-10 14:30 #57
    Προεπιλογή
    μην κατηγορειτε τους γιατρους
    δοκιμαστε την αποψη τους, κοψτε για λιγο αυτα που σας λενε, δειτε αν αλλαζει κατι, ξαναεπαναλαβετε το μετα απο διαστημα, διαβαστε απο το ιντερνετ και μετα κρινετε απο μονοι σας ποσο και τι πρεπει να κανετε.

    οι ιδιοι ειμαστε υπευθυνοι για το σωμα μας..
    δεν χαλασε και το σωμα σου αν κοψεις και την χ κρεατινη η συμπληρωμα για μερικες μερες να δεις αν φταει αυτο.
    και απο την αλλη οι τιμες πρεπει να ειναι φυσιολογικες, ποσο καιρο νομιζετε οτι πρεπει να ειναι ανεβασμενες καποιες μετρησεις.

    οι τιμες ειναι για τοσο
    δεν μπορει να ειναι μονιμα ανεβασμενες

    απο οτι ξερω εαν τα νεφρα χαλασουν δεν ξαναφτιαχνουν, οποτε προσοχη και δοκιμες

    αν δεν θελεις να πειραματειζεσε και να ελεγχεις τις εξετασεις, τοτε καλυτερα στοπ to ΒΒ KAI TA ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-07-10 15:35 #58
    Προεπιλογή
    Οκ οταν καταλαβετε αυτο που θελω να πω τα ξαναλεμε.
    Και να πω κατι τελευταιο μηπως και γινο κατανοητος τι εννοω.

    παρεα φιλων φαρμακοποιων σπουδαστων διαολογος με εμενα.

    Εγω=Παιρνω πρωτεινη ορου γαλακτος
    Αυτοι=Δεν τα φοβασαι αυτα ρε?[εκεινη την στιγμη κανει κυκλακι με τον καπνο]
    Εγω=Οχι ρε συ απο το γαλα ειναι θα εχω προβλημα αν υπερβαινω κατα πολυ τις δοσεις.
    Αυτοι=Δεν ξερω ρε τα φοβομαστε αυτα ειναι σκονες[τζουρα]
    Εγω=Μα και οι βρεφικες κρεμες σκονη ειναι και ο Πεμπτος ΚΑΦΕΣ που πινεις τωρα?
    Αυτοι=Σιωπη

    Τι διαφορα εχει αυτη η αντιληψη με μιας γιαγιας?[η γιαγια μου ενα διαστημα επαιρνε πρωτεινη]
    Ποσο χασματικη ειναι η διαφορα τους με τον bane πχ?
    Για να μην λετε οτι τα τσουβαλιαζω ολα.
    Αυτα.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-07-10 16:12 #59
    Προεπιλογή
    sugoku το να κρινεις ενα κυκλο ανθρωπων απο το τι λενε σε σενα ή στον τεφατζη ή σε ολους εμας που κακα τα ψεματα κανουμε κατι "τραβηγμενο" και βγαζουμε συμπερασμα δε θα καταληγουμε ποτε πουθενα.

    στο λεω απλα, πολυ απλα, οι γιατροι εχουν απαρχαιωμενες αποψεις για τα συμπληρωματα , μην τους λαμβανεις υποψιν σου.

    μη ρωτας τη γνωμη τους. αν σου πει κανεις απο μονος του μην τον ακους.

    εδω ημουν σε διαφορες κλινικες σα φοιτητης και με επιαναν ειδικευομενοι και μου ελεγαν "ρε κοψε τα αυτα, θα πεθανεις νεος" και ξερεις τι ελεγα? "παιδια εχετε δικιο, εχω μετανιωσει που τα ξεκινησα, θα τα κοψω" και σκαγανε και συνεχιζαμε κανονικα τη συνεργασια μας στην κλινικη.

    δεν ξερουν. θα μου πεις "ντροπη τους",

    θα σου πω "οχι ντροπη τους, δεν ειναι υποχρεωμενοι να ξερουν"

    θα μου πεις "και τοτε γιατι μιλανε?"

    θα σου πω "απο κακο δεν το κανουν, ισως και να νομιζουν οτι τα ξερουν ολα , εσυ κανε το κομματι σου και μην ασχολεισαι και η ιστορια μας κρινει ολους"

    και παει λεγοντας.

    αυτο που εσυ με τη σειρα σου δεν καταλαβαινεις ειναι οτι κατηγορεις ενα κυκλο ανθρωπων για ενα θεμα που δεν ειναι δικο τους.

    Και αν ο αθλητιατρος γελαει με την αποψη ενος γιατρου στα συμπληρωματα ειναι λογικο, γιατι αυτο ειναι το αντικειμενο του. Πηγαινε λοιπον και εσυ σε αθλητιατρο και μεινε σε αυτο που θα σου πει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-07-10 16:22 #60
    Προεπιλογή
    Φιλε Levrone αυτο δεν καταλαβαινεις.
    Δεν με χαλαει που καποιοι γιατροι δεν τα ξερουν αυτα και δεν μπορουν να συμετασχουν σε μια συζητηση ββ.
    Ποσο διαφορετικες ειναι οι καταστασεις που ανεφερες δες λιγο.
    Απο την μια εσυ περπατας στον διαδρομο ωραιος και μαγκας και ερχεται ενας γκιοζης και σου λεει 'θα πεθανεις' οκ γελας λες ε τον μαλακα και και και.
    Η αλλη κατασταση θελει ενα παιδι που βρισκεται σε αλλεργικο σοκ με την εντρομη μητερα του και τους λεει ενας παλι γκιοζης οκ 'θα πεθανεις απο νεφρικη ανεπαρκεια'
    Ποσο χασμα μπορει να εχει?

    Επισης λες μην ρωτας την γνωμη τους.Μα δεν πηγε ενας γιατρος επισκεψη στο σπιτι του τεφατζη και οταν ηρθε η κουβεντα για συμπληρωματα ειπε τα χαζα του ο γιατρος.
    Ο τεφατζης πηγε να τον βρει 'επειγοντως' σε ιατρικο χωρο και εκει ο αλλος αραδιαζε την ασχετοσυνη του.

    Τι λες μιλαμε για διαφορετικο πραγμα?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία