Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 87
  1. 15-07-10 16:29 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε συμφωνουμε σε γενικες γραμμες απλα θα επιμεινω ως προς το αν δεν ξερεις πες την γνωμη σου κανε την υποθεση σου αλλα μεχρι εκει μην λες πραγματα που ακουσες απο τον παππου του παππου σου και τρομζεις κοσμο.
    sugoku αν καποιος δεν ξερει να μη μιλαει καθολου.

    Εμενα μου τη δινει οταν γιατροι μιλανε για συμπληρωματα. Αλλα υπαρχει και μια διαφορα. ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ.

    Κανω το καραβι μου και αν θελω παιρνω αν οχι σταματω. Και οταν λεω μην τους κατηγορειτε το λεω γι αυτο το λογο. Γιατι δεν εμαθαν ποτε σε καποια σχολη ή σε καποιο ελληνικο πανεπιστημιο.

    Τωρα περιπτωσεις του στυλ "ειχε συνεργασια με τον αλλο γιατρο για να τα παιρνουν" οπως γραφτηκε στο αλλο τοπικ, αυτοι για μενα δεν ειναι γιατροι, ειναι απλοι επιχειρηματιες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-07-10 16:31 #32
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis;210185[B
    .Πεταγεται μια νοσοκομα μου λεει εχουμε χασει πολλα ατομα με νεφρικη ανεπαρκεια λογω κρεατινης[/B] !!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταλαβα,ενας αλλος πεταγεται και μου λεει φιλαρακι μεταξυ μας θα καταστρεψεις να νεφρα σου.Τεσπα βγαινουν οι εξετασεις,η κρεατινινη ηταν πολυ ανεβασμενη και λογικο ηταν.Το βλεπουν οι γιατροι λενε θα σου κανουμε εισαγωγη και θα σε βαλουμε στην ενυδατοση με ορο γιατι αλλιως θα καταστρεψεις τα νεφρα σου.!!!


    levrone αυτοι οι γιατροι αςμιλησουμε για τους συγκεκριμενους δεν ειναι επικυνδυνοι για τους ασθενεις ?
    δηλ αν δεν ξερουν καποια βασικα πραγματα και δεν εχουν στοιχιωδεις γνωσεις ΡΩΤΑΩ ΠΩς ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ???????????????

    δηλαδη πηγε το παιδι εκει απο μια αλεργια που επαθε και αρχισαν ΟΙ ΓΙΑΥΤΡΟΙ νΑ του λενε θα χασεις τα νεφρα σου επειδη περνεις κρεατινη?????
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thegravijia : 15-07-10 στις 16:37
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-07-10 16:35 #33
    Προεπιλογή
    Ετσι ειναι φιλος.
    Και ουτε το παιζω γνωστης μεχρι πριν ενα χρονο δεν ηξερα τ ειναι γουει να ειμαστε ειλικρινεις.
    Αλλα εκατσα και εμαθα δυο πραγματα για μενα.
    Ο γιατρος ας δεχτουμε οτι δεν διδαχτηκε ποτε.Ρωτα εναν συναδελφο σου ψαξου γκουγλαρε το στην τελικη απο την στιγμη που ξερεις οτι θα εχεις περιπτωσεις ανεβασμενων τετοιων δεικτων απο αθλητες μαλιστα.
    Δεν εκανε ουτε αυτο ο γιατρος?Παλι οκ μην τρομαζεις τον αλλον γιατι δεν μιλαμε για γνωσεις που πρεπει να εχει στο καφενειο για να ειναι μεσα στην κουβεντα αλλα τα λογια του πανε στον ασθενη.Μακαρι ολοι να ηταν σαν εσενα στο θεμα αυτο τουλαχιστον.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-07-10 17:46 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων


    levrone αυτοι οι γιατροι αςμιλησουμε για τους συγκεκριμενους δεν ειναι επικυνδυνοι για τους ασθενεις ?
    δηλ αν δεν ξερουν καποια βασικα πραγματα και δεν εχουν στοιχιωδεις γνωσεις ΡΩΤΑΩ ΠΩς ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ???????????????

    δηλαδη πηγε το παιδι εκει απο μια αλεργια που επαθε και αρχισαν ΟΙ ΓΙΑΥΤΡΟΙ νΑ του λενε θα χασεις τα νεφρα σου επειδη περνεις κρεατινη?????
    ρε συ Βασιλη τι να σου πω? πανω κατω τα εχουμε πει και σε αυτο το τοπικ και σε αλλα. παντα το ψαρι θα βρωμαει απο το κεφαλι , αυτο λεω εγω. Σε ολα φταιει η κεφαλη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-07-10 17:56 #35
    Banned
    Εγγραφή
    29-06-2010
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    εκτος κυκλου κρεατινης, καντε μια μερα πλατη και μια μερα ποδια και την επομενη πηγαιντε για εξετασεις, δειτε ποσο cpk εχετε. την επομενη παρτε κρεατινη καντε οφφ 2 βδομαδες χωρις να κοψετε την κρεατινη και ξανακαντε. (το 2ο δε το εχω δοκιμασει ομολογω αλλα εχω παει πολλες φορες και με αποχη και χωρις αποχη απο προπονηση και μετα απο κρεατινη και οντας οφφ απο κρεατινη για πολυ καιρο)

    και για αλλη μια φορα, η αυξημενη cpk σε καποιον που γυμναζεται με βαρη, δεν ειναι υπερπροπονηση, ειδικα οταν μιλαμε για περιοδους γραμμωσης που ο μυς αναρρωνει δυσκολοτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-07-10 18:26 #36
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    α και το αλλο που μου ειπε παλι ενας αλλος γιατρος <<επειδη η cpk σου ηταν λιγο ανεβασμενη ελατωσε λιγο την γυμναστικη >>.Να πω την αληθεια δεν απαντησα γιατι θα μαλωναμε παλι και δεν ειχα καμια ορεξη στης 5.30 το πρωι να μιλαω μαζι τους για αυτα τα θεματα
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-07-10 18:31 #37
    Banned
    Εγγραφή
    29-06-2010
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    σε αυτο δεν εχει αδικο. σαν γιατρος αυτο πρεπει να σου πει. δεν ειπαμε οτι ειναι υγιες να εχει καποιος υψηλο cpk, ειπαμε οτι δεν ειναι απο την κρεατινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-07-10 18:33 #38
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jääskeläinen Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε αυτο δεν εχει αδικο. σαν γιατρος αυτο πρεπει να σου πει. δεν ειπαμε οτι ειναι υγιες να εχει καποιος υψηλο cpk, ειπαμε οτι δεν ειναι απο την κρεατινη.
    αν ειναι ετσι κανεις δεν θα εκανε οσο περισσοτερη δυνατη προπονηση γινεται και δεν μιλαω μονο για το bodybuilding αλλα και για τα περισσοτερα αθληματα
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-07-10 18:43 #39
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    α ξεχασα να πω πως ο γιατρος ο ενας που μου ειπε << φιλαρακι μεταξυ μας θα καταστρεψεις τα νεφρα σου >>με ρωτησε αν παιρνω καρνιτινη.Οτι να΄ναι δηλαδη,το ειχε πει λες και ειναι το εξωπραγματικο συμπληρωμα που κανει κακο σε ολα
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-07-10 18:52 #40
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    α ξεχασα να πω πως ο γιατρος ο ενας που μου ειπε << φιλαρακι μεταξυ μας θα καταστρεψεις τα νεφρα σου >>με ρωτησε αν παιρνω καρνιτινη.Οτι να΄ναι δηλαδη,το ειχε πει λες και ειναι το εξωπραγματικο συμπληρωμα που κανει κακο σε ολα
    για την καρνιτινη μου το χε πει κ μενα γιατρος.

    τωρα πως ενας αλλος γιατρος την προτεινε στην θεια μου,για την καρδια της,ειναι αλλο θεμα..ας τα βρουν μεταξυ τους.

    κλασικη ατακα,"θα καταστρεψεις,νεφρα,συκωτια κλπ"
    καμια περιτωση κλινικη υπαρχει αραγε καταγεγραμενη,αν τους ρωτησεις??
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-07-10 18:54 #41
    Banned
    Εγγραφή
    29-06-2010
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    καμια περιτωση κλινικη υπαρχει αραγε καταγεγραμενη,αν τους ρωτησεις??
    οχι αλλα ενας γνωστος μου που επαιρνε κρεατινη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-07-10 18:57 #42
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    α ξεχασα να πω πως ο γιατρος ο ενας που μου ειπε << φιλαρακι μεταξυ μας θα καταστρεψεις τα νεφρα σου >>με ρωτησε αν παιρνω καρνιτινη.Οτι να΄ναι δηλαδη,το ειχε πει λες και ειναι το εξωπραγματικο συμπληρωμα που κανει κακο σε ολα
    αχαχαχαοχ για τα κνελια που λενε και στο χωριο
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-07-10 19:09 #43
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jääskeläinen Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι αλλα ενας γνωστος μου που επαιρνε κρεατινη...
    θελω το τηλ.του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-07-10 19:26 #44
    Προεπιλογή
    tefatzi γιατι δν πας και εσυ σε εναν αθλητιατρο για να ηρεμησει και η μητερα σου να ηρεμησεις και εσυ

    γιατροι και συμπληρωματα ειναι ενα ειδος ταμπου και εγω σε οποιον πω οτι παιρνω πρωτεινη μου λεει να τα προσεχεις αυτα τα χημικα θα σου βγαλουν κανα προβλημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-07-10 19:51 #45
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    η κρεατινίνη και η ουρία ανεβαίνουν κατα περίπτωση ανάλογα και με την ηλικία και με την λειτουργία των νεφρών η την μη επαρκή λήψη νερού

    είναι τα άχρηστα αζωτούχα κατάλοιπα του μεταβολισμού των πρωτεινών , αυτα αποβάλονται καθημερινα απο τον οργανισμό και όταν το ουροποιητικό σύστημα δουλεύει ρολόι και πίνουμε αρκετό νερο , αλλα και δεν κάνουμε υπερβολική κατανάλωση κρέατος και πρωτεινών , αλλα πάλι υπάρχουν άνθρωποι που μπορεί να τρών συνέχεια και μεγάλες ποσότητες κρεατος και να μην έχουν πρόβλημα .

    παίζει ρόλο και η προδιάθεση που εχει ο καθένας

    και αν ήμουνα εγω θα έλεγα τον γιατρό όλοι αυτοί που έχουν αυξημένη κρεατινίνη απο την κρεατίνη το παθαίνουν ?

    και άλλο κρεατινίνη και άλλο κρεατίνη η κρεατίνη συνδέετε με φωσφορική ρίζα και μετατρέπετε σε φωσφοκρεατίνη και ΑΤΡ που είναι γνωστό τι προσφέρει σε δύναμη και αντοχή

    γι αυτο δεν είναι δυνατόν με μια νορμάλ δοσολογία κρεατίνης και χωρίς μακρόχρονη χρήση να έχουμε τέτοια συμπτώματα απο το συμπλήρωμα , να ήσουν κανένας 130 κιλα και πάνω και να καταναλώνεις μεγάλη ποσότητα σε πρωτείνες και κρεατίνη αντε πάει στο διάολο , αλλα να λέν έτσι αβίαστα ότι αυτό φταίει πολλές φορες η το λέν σαν λύση να βγούν απο την υποχρέωση η ρίχνοντας το βάρος εκεί αφήνουν άλλα ενδεχόμενα ίσως σοβαρότερα

    και πολλες φορές οι αιματολογικές εξετάσεις αλλοιώνονται σε σύντομα διαστήματα ανάλογα με τις τροφές που καταναλώνουμε η αν έχουμε πιει αλκοόλ η έχουμε φάει πολλα λιπαρα και σαβούρα και όταν υπάρχουν τέτοια αίτια επανεξετάζουμε και βλέπουμε ότι είμαστε οκ , ενω αν είναι κατι παθολογικό τότε δεν μεταβάλετε έτσι εύκολα

    το θέμα της αλεργίας είναι άλλο καπέλο , εκεί θέλει να εντοπιστεί απο πού προέρχετε , αλλα να μην ξεχνάμε ότι κάποιες αλεργίες προκαλούν και συμπτώματα στις αιματολογικές εξετάσεις , εγω είχα πάει πρίν μερικά χρόνια όταν ήμουν 40 χρονών στο νοσοκομείο επειγόντως με εξανθήματα και συμπτώματα στο αίμα χαμηλα λευκα αιμοσφαίρια που είναι η άμυνα του οργανισμού και μου βάζαν ότι ορο και φάρμακο μπορεί να φανταστεί κανείς ανέβασα 40 πυρετό που δεν έπεφτε με τίποτε και σπυρια σε όλο το σώμα , λέω ήρθε το τέλος μου το κακό μου το χάλι να χαιρετήσω γιατι μάλλον την κάνω για άλλη διάσταση , ούτε μια όμορφη νοσοκόμα δεν είχα όρεξη να μιλήσω και μετα απο 3 μέρες που η κατάσταση χειροτέρευε και οι γιατροί λέγαν ποιός ξέρει τι παίρνει αυτος γι αυτο το έπαθε και εγω είχα το άγχος και ελεγα δεν με νοιάζει αν τα τινάξω αλλα το τι θα λένε μετα , ήρθε που λέτε η διευθύντρια του νοσοκομείου και χτυπιώταν γιατι με κρατήσαν και με δίναν φάρμακα , αφού δεν είχα τίποτε άλλο απο παιδική αρώστια που δεν την περασα μικρός ανεμοβλογια

    οπότε καταλαβαίνετε εγω τι εμπιστοσύνη να έχω σε γιατρούς μετα απο αυτο που πέρασα και όλα αυτα τα φάρμακα εμπόδιζαν την αρώστια να κάνει τον κύκλο της και λέγαν που να φανταστούμε ότι έχεις 40 χρονών παιδική αρώστια και λέω εντάξει παιδια δίκιο έχετε αλλα η διευθύντρια χωρίς να με εξετάσει και μόνο με το μάτι και τις αιματολογικές πως το κατάλαβε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία