Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 87
  1. 15-07-10 13:43 #16
    Προεπιλογή
    μα δεν ειμαι υποχρεωμενος να ξερω για τα συμπληρωματα. απλο ειναι. δεν κανουμε μαθημα για συμπληρωματα και δε νομιζω οτι χρειαζεται να γνωριζω τι κανει η κρεατινη και τα αμινοξεα.
    Χαβαλε κανεις μαλλον.Και επειδη δεν ξερεις απο συμπληρωματα ετσι για να γουσταρουμε λιγο να μιλαμε σαν τις προγιαγιαδες μας''μη αγορι μου αυτα θα πεθανεις''

    Για να δουμε την διαφορα λιγο.

    1η εκδοχη.'Φιλαρακι οι τιμες σου ειναι ανεβασμενες και συμφωνα με αυτο μπορει να ειναι αυτο.Βεβαια δεν ειμαι ειδικος στα συμπληρωματα[δεν ξερω βασικα τιποτα] καλο θα ηταν να πας σε πιο ειδικο.

    2η εκδοχη.'Φιλαρακι χαλια τα πραγματα και που ανασαινεις πολυ ειναι.Ο τελευταιος που ηρθε χρηστης κρεατινης εξεπνευσε χτες σου λεω ξερω τι σου λεω τωρα κοψτα ολα και δεν ξερω παλι αν προλαβεις΄'/

    Ποιο διαλεγεις?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-07-10 13:46 #17
    Το avatar του χρήστη LION

    Εγγραφή
    27-05-2010
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    και πιστεψε με λαμβανω πολυ λιγοτερη κρεατινη απο οσο ειναι κανονικα για τα κιλα μου.Πρωτεινη ειμαι στο οριο
    Αναφερθηκα στο φορτωμα και τις εξετασεις την ιδια χρονικη περιοδο!Γραφω επισης οτι εσυ γνωριζεις και αναφερθηκα γενικα για αλλους που ισως δεν γνωριζουν.
    ΣΥΜΦΩΝΩ με αυτα που γραφει ο LEVRONE.(στα αποτελεσματα που βλεπει στις ιατρικες εξετασεις)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LION : 15-07-10 στις 14:19
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-07-10 14:16 #18
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαβαλε κανεις μαλλον.Και επειδη δεν ξερεις απο συμπληρωματα ετσι για να γουσταρουμε λιγο να μιλαμε σαν τις προγιαγιαδες μας''μη αγορι μου αυτα θα πεθανεις''

    Για να δουμε την διαφορα λιγο.

    1η εκδοχη.'Φιλαρακι οι τιμες σου ειναι ανεβασμενες και συμφωνα με αυτο μπορει να ειναι αυτο.Βεβαια δεν ειμαι ειδικος στα συμπληρωματα[δεν ξερω βασικα τιποτα] καλο θα ηταν να πας σε πιο ειδικο.

    2η εκδοχη.'Φιλαρακι χαλια τα πραγματα και που ανασαινεις πολυ ειναι.Ο τελευταιος που ηρθε χρηστης κρεατινης εξεπνευσε χτες σου λεω ξερω τι σου λεω τωρα κοψτα ολα και δεν ξερω παλι αν προλαβεις΄'/

    Ποιο διαλεγεις?
    μακαρι να ελεγαν το πρωτο αλλα......
    σε αυτη τη χωρα ολοι ειναι ειδικοι!!!!!!
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-07-10 14:20 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    το αν καποιος δεν ξερει να εκφραστει και σου πει κατι τετοιο, οτι δηλαδη εισαι ενα βημα απο το θανατο κτλ κτλ αυτο αφορα τον ανθρωπο και τη νοσοκομα που θα πεταξε την αποψη της στο ασχετο. αυτο δεν εχει να κανει με την ιατρικη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαβαλε κανεις μαλλον.Και επειδη δεν ξερεις απο συμπληρωματα ετσι για να γουσταρουμε λιγο να μιλαμε σαν τις προγιαγιαδες μας''μη αγορι μου αυτα θα πεθανεις''
    Δεν κανω καθολου χαβαλε. Δεν ειμαι υποχρεωμενος να ξερω για συμπληρωματα διατροφης. Γιατρος ειναι καποιος στο νοσοκομειο, οχι επιστημονικος συνεργατης της MUSCLETECH και της OPTIMUM.

    Oσον αφορα τη σταση που θα κρατησει ενας γιατρος και την κινδυνολογια που ενδεχομενως να χρησιμοποιησει εδωσα ηδη την απαντηση μου πιο πανω με κοκκινα γραμματα και στην παραθετω ξανα και σε αυτο το ποστ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-07-10 14:29 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    μακαρι να ελεγαν το πρωτο αλλα......
    σε αυτη τη χωρα ολοι ειναι ειδικοι!!!!!!
    Δημητρη μου δε φταινε αυτοι, εσεις φταιτε. Πηγαινε στο μαναβη να ζητησεις σχεδιο για σπιτι , να δουμε αν στο φτιαξει.

    Θα το πω μια φορα ακομη: ο γιατρος κανει πολυ καλα οταν σε εξεταζει (ή οταν σου ζητησει σε 5μερες να ξαναπας για να κανεις εξετασεις και να βγαλει συμπερασμα) καλα θα κανει να σου πει να κοψεις τα συμπληρωματα για να ειναι οσο πιο σιγουρο γινεται το συμπερασμα του. Να ξερει οτι ενα αποτελεσμα που θα βρει θα ειναι γνησιο και δε θα επηρεαζεται απο ενδεχομενη χρηση συμπληρωματων.

    Το λαθος του γιατρου ειναι οταν εκφερει αποψη και το παιζει ειδικος πανω σε αυτα. Εκει μην τον ακουτε , ΟΧΙ ΜΟΝΟ γιατι μπορει να λεει μαλακιες χωρις να ξερει ΑΛΛΑ ΚΑΙ επειδη τις επιλογες στη ζωη του τις κανει ο καθενας μονος του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-07-10 14:35 #21
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημητρη μου δε φταινε αυτοι, εσεις φταιτε. Πηγαινε στο μαναβη να ζητησεις σχεδιο για σπιτι , να δουμε αν στο φτιαξει.

    ελα που δεν πηγα ομως οπως καταλαβες για αυτο το λογο και προεκυψε στα ξαφνικα!!!

    Θα το πω μια φορα ακομη: ο γιατρος κανει πολυ καλα οταν σε εξεταζει (ή οταν σου ζητησει σε 5μερες να ξαναπας για να κανεις εξετασεις και να βγαλει συμπερασμα) καλα θα κανει να σου πει να κοψεις τα συμπληρωματα για να ειναι οσο πιο σιγουρο γινεται το συμπερασμα του. Να ξερει οτι ενα αποτελεσμα που θα βρει θα ειναι γνησιο και δε θα επηρεαζεται απο ενδεχομενη χρηση συμπληρωματων.

    Το λαθος του γιατρου ειναι οταν εκφερει αποψη και το παιζει ειδικος πανω σε αυτα. Εκει μην τον ακουτε , ΟΧΙ ΜΟΝΟ γιατι μπορει να λεει μαλακιες χωρις να ξερει ΑΛΛΑ ΚΑΙ επειδη τις επιλογες στη ζωη του τις κανει ο καθενας μονος του.



    συμφωνω απολυτα!!!
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-07-10 14:38 #22
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημητρη μου δε φταινε αυτοι, εσεις φταιτε. Πηγαινε στο μαναβη να ζητησεις σχεδιο για σπιτι , να δουμε αν στο φτιαξει.

    Θα το πω μια φορα ακομη: ο γιατρος κανει πολυ καλα οταν σε εξεταζει (ή οταν σου ζητησει σε 5μερες να ξαναπας για να κανεις εξετασεις και να βγαλει συμπερασμα) καλα θα κανει να σου πει να κοψεις τα συμπληρωματα για να ειναι οσο πιο σιγουρο γινεται το συμπερασμα του. Να ξερει οτι ενα αποτελεσμα που θα βρει θα ειναι γνησιο και δε θα επηρεαζεται απο ενδεχομενη χρηση συμπληρωματων.
    Το λαθος του γιατρου ειναι οταν εκφερει αποψη και το παιζει ειδικος πανω σε αυτα. Εκει μην τον ακουτε , ΟΧΙ ΜΟΝΟ γιατι μπορει να λεει μαλακιες χωρις να ξερει ΑΛΛΑ ΚΑΙ επειδη τις επιλογες στη ζωη του τις κανει ο καθενας μονος του.
    Πολυ σωστος ο μπαρμπακωτσος, ειναι ξεκαθαρο οτι για να βγαλει σωστη γνωματευση ο γιατρος θα πρεπει να εξετασει κατω απο φυσιολογικες συνθηκες εναν οργανισμο,δεν μπορει να πας στο νοσοκομειο με 500γρ.καφεινη και να τους λες εχω ταχυκαρδια,δεν θα βγαλει ακρη και θα σου κανει εισαγωγη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-07-10 14:43 #23
    Banned
    Εγγραφή
    29-06-2010
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    ποσο πανω ηταν η κρεατινινη; ακομα και μεσα στον κυκλο που εχω κανει εξετασεις η κρεατινινη μου ηταν μια χαρα. βεβαια καταναλωνω πολυ νερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-07-10 14:49 #24
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jääskeläinen Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποσο πανω ηταν η κρεατινινη; ακομα και μεσα στον κυκλο που εχω κανει εξετασεις η κρεατινινη μου ηταν μια χαρα. βεβαια καταναλωνω πολυ νερο.
    ηταν αρκετα αλλα οπως ξαναειπα δεν ηπια αρκετο νερο και ουτε και μετα το μπασκετ που γυρισα γιατι εφυγα κατευθειαν σχεδον για το νοσοκομειο και ετσι ηταν τοσο ψηλα η τιμη
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-07-10 14:57 #25
    Banned
    Εγγραφή
    29-06-2010
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    ποσο "τοσο" ομως; δηλαδη αν ηταν 1,2-1,3 δεν τρεχει κατι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-07-10 15:14 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κανω καθολου χαβαλε. Δεν ειμαι υποχρεωμενος να ξερω για συμπληρωματα διατροφης. Γιατρος ειναι καποιος στο νοσοκομειο, οχι επιστημονικος συνεργατης της MUSCLETECH και της OPTIMUM.

    Oσον αφορα τη σταση που θα κρατησει ενας γιατρος και την κινδυνολογια που ενδεχομενως να χρησιμοποιησει εδωσα ηδη την απαντηση μου πιο πανω με κοκκινα γραμματα και στην παραθετω ξανα και σε αυτο το ποστ.
    Παλι το ιδιο λες και παμε απο το μηδεν.
    να στο πω απλα.

    Αν δεν ξερεις κατσε στα αυγα σου και μην κινδυνολογεις.[οχι εσυ γενικα]
    Ουτε στην optimum πρεπει να δουλευεις ουτε στην solgar.Σου παρεθεσα δυο παραδειγματα που δειχνουν την χασματικη διαφορα του 'ειμαι ασχετος'.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-07-10 15:53 #27
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Γιατρε οταν ο ανθρωπινος εγκεφαλος ουσιαστικα λειτουργει με αμινοξεα ειναι λιγο ατοπο να λες δεν χρειαζετε να ξερω απο αμινοξεα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-07-10 16:18 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλι το ιδιο λες και παμε απο το μηδεν.
    να στο πω απλα.

    Αν δεν ξερεις κατσε στα αυγα σου και μην κινδυνολογεις.[οχι εσυ γενικα]
    Ουτε στην optimum πρεπει να δουλευεις ουτε στην solgar.Σου παρεθεσα δυο παραδειγματα που δειχνουν την χασματικη διαφορα του 'ειμαι ασχετος'.
    το ιδιο νομιζω λεω και εγω και ειναι σαφες αλλα το θετω και λιγο αλλιως. Αφου βλεπετε οτι δεν ξερουν απο συμπληρωματα και αφου οτι και αν σας πουνε θακανετε την επιλογη σας και θα καθορισετε τον τροπο ζωης σας (δηλαδη θα συνεχισετε κανονικα τη ληψη συμπληρωματων) μην κανετε τον κοπο να τους το αναφερετε καν και μην μπειτε στη διαδιακασια να ρωτησετε την αποψη τους. Και το λεω σοβαρα. Καταλαβετε ομως κατι, οι γιατροι δεν ξερουν απο αυτα και δεν ειναι δουλεια τους να ξερουν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατρε οταν ο ανθρωπινος εγκεφαλος ουσιαστικα λειτουργει με αμινοξεα ειναι λιγο ατοπο να λες δεν χρειαζετε να ξερω απο αμινοξεα.
    Μανο, εγω ξερω τα αμινοξεα να στα αναλυσω στο χαρτι, να σου γραψω το συντακτικο τους τυπο, και ακομη και σε καποιον που ειναι χειρουργημενος να του χορηγησω τεχνητη διατροφη που θα περιεχει αμινοξεα (δεν το κανω εγω αυτο αλλα ο αναλογος χειρουργος λεμε τωρα)..Θελω να πω, το τι ειναι τα αμινοξεα ξερω. Το ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ αμινοξεων , τη μαρκα, την παρασκευη απο την καθε εταιρια (γιατι αλλο το νοσοκομειακο σκευασμα και αλλο το αθλητικο ροφημα, εδω νομιζω συμφωνουμε ολοι) , τη δοση, τη χρηση ή την καταχρηση και το αν αυτη θα προκαλεσει υψηλη cpk, υψηλες τρανσαμινασες , υψηλη κρεατινινη αυτα δεν ειναι πραγματα που ειναι υποχρεωμενος κανενας γιατρος να ξερει.

    και θα πω ενα παραδειγμα.. στο νοσοκομειο υπαρχουν μπουκαλια με ροφημα που περιεχει πρωτεινη και αλλα θρεπτικα συστατικα για καποιον που δεν μπορει να σιτισθει. Αν ενας ασθενης που νοσηλευεται λαβει ενα τετοιο απο γιατρο και σε μια εξεταση του βρουν υψηλες τρανσαμινασες κανεις δε θα κατηγορησει αυτο το ροφημα που του χορηγηθηκε. Αν ομως ο καθε αθλητης παρει πρωτεινη, αγνωστης μαρκας, αγνωστης δοσης , αγνωστο μαζι μετι αλλο θα παρει την πρωτεινη , αγνωστο αν κανει καταχρηση (αγνωστα ολα αυτα γιατι ο γιατρος δεν μπορει να τα ξερει προφανως) τοτε δικαιολογημενα θα ξεκινησει απο εκει και θα σου πει "οπα, φρενο, κοψε πρωτα την πρωτεινη και μιλαμε μετα"..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-07-10 16:23 #29
    Προεπιλογή
    Οποτε συμφωνουμε σε γενικες γραμμες απλα θα επιμεινω ως προς το αν δεν ξερεις πες την γνωμη σου κανε την υποθεση σου αλλα μεχρι εκει μην λες πραγματα που ακουσες απο τον παππου του παππου σου και τρομζεις κοσμο.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-07-10 16:27 #30
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Nταξει ειναι και θεμα ανθρωπου και χαρακτηρα.Υπαρχουν γιατροι που εξελισονται γιατι αγαπανε την ιατρικη και θελουν να αναδειχτουν και να βοηθησουν κοσμο δεν με νοιαζει για ποιο λογο το κανουνε αρκει να ειναι καλοι και υπαρχουν και γιατροι που βαζουνε βισμα αραζουνε σε ενα νοσοκομειο(κατα προτιμηση καποιο που θα σου κατσουν οι νοσοκομες) και αραδιαζουν του κοσμου τις αηδιες στους ανθρωπους γιατι προφανως δεν γνωριζουν πραγματα και θελουν να το παιξουν και ειδημονες απο την ανασφαλεια τους.Απο την στιγμη που στην ελλαδα για να κανεις μια σωστη επεμβαση πρεπει να πριμοδοτησεις τον γιατρο κατα την αποψη μου ποτε ο ιατρικος κλαδος στην ελλαδα δεν θα λαβει αναγνωριση και καλα κανει ο κοσμος και κραζει εχεις παρει και εναν ορκο του ιποκρατη ρε καραμητρο και ληστευεις τις γριουλες?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία