Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21
  1. 15-07-10 20:44 #1
    Προεπιλογή Βρίσκομαι στο νοσομείο από την Παρασκευή
    γεια σας..ελπιζω να με θυμαστε ακομη..

    αν θυμαστε τους πονους που ειχα απο το σολωμο τους ξαναειχα 4 μερες μετα βραδακι πεμπτης..στο στομαχι..ξημερωματα παρασκευης πηγα πρωτες βοηθειες μου εκαναν αναλυσεις και βρηκαν οτι ειχα αυξημενα ενζυμα στο συκωτι και το συκωτι ηταν φουσκωμενο..με εκαναν εισαγωγη..απο την παρασκευη βρισκομαι μεσα και τα ενζυμα μου ειναι ακομη ψηλα..στην τελικη επα8α υπερβιταμινωση και συγκρεκριμενα επινα καποια χαπια για τα σπυρακια στην πλατη μου..τα rotren..επινα και πολυβιταμινες και επινα και την πρωτεινη που εχει ηδη μεσα βιταμινες..εχω χασει μυυικη μαζα το βλεπω, και μου το λενε οτι εχασα kg(και ξερω οτι ειναι μυυικη μαζα το εστω λιγο φουσκομα που ειχα)..προσπαθω να κανω οσο πιο καλη διατροφη..και ετσι και αλλιως δεν πρεπει να τρωω καθολου λιπαρα..στο νοσοκομειο μου δινουν κοτοπουλο ή ψαρι 2 φορες την μερα μαζι με μακαρονια ή ρυζι(ασπρα)..αναγκαστικα τρωω και απο αυτα και τους λεω και μου φερνουν και κοτοπουλο σουβλακι και καποτε αυγα αλλα το μαθε η μανα μου οτι δεν πρεπει και καλα να τρωω 6-7 ασπραδια σε γευμα στο παρον σταδιο..γυμναστηριο δεν μπορο να παο για 2 μηνες τουλαχιστον και γενικα ειμαι αδυναμος..τους ειπα για την whey και μου απαγορευουν να την συνεχισω για λιγο καιρο τουλαχιστον και να μειοσο τα αυγα..αυτη την στιγμη βρισκομαι στο σπιτι μετα απο υπογραφη μου για λιγες ωρες εκτος νοσοκομειου και επιστρεφω αποψε πισω..τα ενζυμα ητανε στα υψη..τωρα κοντευουν τα φυσιολογικα και ανεβοκατεβαινουν συνεχεια...χρειζομαι καλη ξεκουραση και μονο ξεκουραση και καλη διατροφη χωρις λιπαρα..αυτο μου λενε συνεχεια!

    τωρα τι μπορο να κανω?η διατροφη μου ειναι διατροφη γραμμωσης και ειχα χασει 13 Kg πριν το νοσοκομειο και εχει απομεινει το σοσιβιακι..να συνεχισω με ελαφρια διατροφη γραμμωσης?κριμα πολυ κριμα..

    εκτος αυτου ειχα και γενε8λια την παρασκευη! :/
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη just : 15-07-10 στις 20:46
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-07-10 20:47 #2
    Προεπιλογή
    χρονια σου πολλα καταρχας


    αυτα τα χαπια που επαιρνες ειναι χαπια ισοτρετινοινης?
    τι βιταμινες επαιρνες?
    στον δερματολογο το ειπες οτι παιρνεις βιταμινες και πρωτεινη μαζι με τα χαπια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-07-10 20:59 #3
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    σου εύχομαι περαστικά!
    κάνε ότι σου λένε και μην αγχώνεσαι με διατροφές και λοιπά.... πρώτα από όλα η υγεία.... αναρρώσε τελείως και ξεκουράσου...
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-07-10 21:10 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arisfwtis Εμφάνιση μηνυμάτων
    χρονια σου πολλα καταρχας


    αυτα τα χαπια που επαιρνες ειναι χαπια ισοτρετινοινης?
    τι βιταμινες επαιρνες?
    στον δερματολογο το ειπες οτι παιρνεις βιταμινες και πρωτεινη μαζι με τα χαπια?
    βιταμινες α+ε,β βιταμινες..τα χαπακια για τα σπιρακια και πρωτεινη..την πρωτεινη πριν 1 μηνα την ενταξα στο δερματολογο πηγα πιο παλια...κ 1 μερα πριν και την ιδια μερα που ειχα πονους πηρα κατι ταμπλετες απο καπιον στην δουλια...βιταμινες c και αλλες διαφορες..

    ο δερματολογος στο συγκεκριμενο χαπι μου ειπε οτι μπορει να ενοχλησει συκωτι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-07-10 21:12 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    φιλε περαστικα,κ μην τρελενεσαι για τα κιλα που εχασες..ολα γινονται,αν εχεις την υγεια σου..

    αλλα,εχω την εντυπωση οτι τα συμπτωματα αυτα ειναι υπερβολικα για να ειναι υπερβιταμινωση(χωρις να ειμαι γιατρος)..κ οι προτεινες δεν εχουν τοσο μεγαλες ποσοτητες βιταμινων.
    εγω το χα παθει αυτο,μια φορα(υπερβιταμινωση) αλλα το μονο που μου εκανε ηταν διαρροιες,μεχρι που τις ελλατωσα κ επανηλθα.

    δεν κοιτας μιας κ εισαι νοσοκομειο,μπας κ εχεις αλλεργια σε τπτ,κ δεν το ξερεις??
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-07-10 21:23 #6
    Προεπιλογή
    εκανα και εγω αυτη την θεραπεια με τετοιου ειδους χαπια

    ο δερματολογος μου ειχε πει να κανω καθε δυο μηνες εξετασεις
    γιατι αυτη η συγκεκριμενη θεραπεια επηρεαζει το sgot kai to sgpt
    οι οποιες ειναι οι τρανσαμινασες σε ηπαρ και συκωτι αντιστοιχα

    κατα την διαρκεια της θεραπειας μου προτεινε να μην πινω αλκοολ και να μην τρωω λιπαρα φαγητα για να μην ανεβουν οι τιμες αυτες που ειπα παραπανω

    συμπληρωματα εκεινη την περιοδο δν επαιρνα καθολου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-07-10 21:32 #7
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Aν τα χαπια αυτα ειναι σαν τα ροακουταν να ξερεις οτι μπορει να σου προκαλεσουν μεχρι και καταθλιψη και τασεις αυτοκτονιας αν εχεις προδιαθεση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-07-10 21:38 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν τα χαπια αυτα ειναι σαν τα ροακουταν να ξερεις οτι μπορει να σου προκαλεσουν μεχρι και καταθλιψη και τασεις αυτοκτονιας αν εχεις προδιαθεση.
    η θεραπεια εινα η ιδια τα ονοματα αλλαζουν επειδη πλεον τα βγαζουν πολλες εταιριες

    μην του λες τετοια του παιδιου ρε συ
    αυτα τα χαπια ειναι απο τα πιο παρεξηγημενα
    σαν ταλαιπωρημενος απο την ακμη εχω περασει πολλα

    δν τα επαιρνα για χρονια επειδη ακουγα ολα αυτα που επαιρνε το αυτι μου δεξια και αριστερα

    αφου τα πηρα δν ειχα κανενα side effect


    ολα τα φαρμακα γραφουν για sides
    και για μια απλη ασπιρινη να διαβασεις τα sides θα παθεις πλακα

    η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ δυνατα χαπια και δν ειναι καποια αλοιφη για την ακμη που παει απο χερι σε χερι
    χρειαζετε συνταγη δερματολογου και συνεχεις παρακολουθηση αυτη η θεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-07-10 22:00 #9
    Προεπιλογή
    Καταρχάς περαστικά. Κοίτα την υγειά σου πρώτα και άσε την γράμμωση για μετά όταν θα είσαι καλά...

    Δεν γνωρίζω αν το πρόβλημα σου προήλθε από υπερβιταμίνωση, αλλά πρέπει να γνωρίζετε ότι οι βιταμίνες Ε και Α, όταν λαμβάνονται σε μεγάλες ποσότητες
    δεν απορρίπτονται από τον οργανισμό όπως γίνεται πχ. με το σύμπλεγμα βιταμινών Β ή C. Αλλά στακάρονται και αυτό μπορεί να οδηγήσει σε αρκετά προβλήματα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-07-10 22:06 #10
    Προεπιλογή
    περαστικα φιλε μου,μη στενοχωτιεσαι για τα κιλα,προφανως τα χαπια για την ακμη σου αυξησαν πολυ τα ενζυμα -αραγε ποσο;τα κιλα θα τα ξαναβαλεις,κανε οτι σου πουνε οι γιατροι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-07-10 22:27 #11
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Περαστικα και απο μενα φιλε και οπως σου λενε ολοι πανω απο ολα η υγεια σου!!!
    Τα βαρη η γραμμωση και ο ογκος πανε μετα,πανω απο ολα υγεια!!!
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-07-10 00:09 #12
    Το avatar του χρήστη gmalamos

    Εγγραφή
    12-03-2010
    Περ.
    Salonica
    Μηνύματα
    2.186
    Προεπιλογή
    Περαστικά! Ολα θα πανε καλα μην αγωνεσαι..Δυναμη δυναμη!!
    I love .
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-07-10 16:05 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arisfwtis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκανα και εγω αυτη την θεραπεια με τετοιου ειδους χαπια

    ο δερματολογος μου ειχε πει να κανω καθε δυο μηνες εξετασεις
    γιατι αυτη η συγκεκριμενη θεραπεια επηρεαζει το sgot kai to sgpt
    οι οποιες ειναι οι τρανσαμινασες σε ηπαρ και συκωτι αντιστοιχα

    κατα την διαρκεια της θεραπειας μου προτεινε να μην πινω αλκοολ και να μην τρωω λιπαρα φαγητα για να μην ανεβουν οι τιμες αυτες που ειπα παραπανω

    συμπληρωματα εκεινη την περιοδο δν επαιρνα καθολου

    βγηκα σημερα με δικη μου ευθυνη..και θα παω την τριτη για αναλυσεις..και πεμπτη να με δει..τα ενζυμα πεφτουν αλλα καποια ειναι λιγο ψηλα..μου ειπε να μην τρωω λιπαρα να μην πινω αλκοολ να τρωω πολλους ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ πρωτεινες και ΓΛΥΚΟΖΗ!!μου ειπαν να πινω Locozade για γλυκοζη..ειναι ολο γλυκοζη και πηρα σημερα και το γραφει και επανω..ξεχασα να ρωτησω γιατι χρειαζεται η γλυκοζη..btw γλυκοζη υπαρχει στο μελι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-07-10 16:06 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    περαστικα φιλε μου,μη στενοχωτιεσαι για τα κιλα,προφανως τα χαπια για την ακμη σου αυξησαν πολυ τα ενζυμα -αραγε ποσο;τα κιλα θα τα ξαναβαλεις,κανε οτι σου πουνε οι γιατροι.

    πολυ πιο ψηλα απο οσο φανταζεσαι!!π.χ σε καποιο ενζυμο που το οριο ητανε 3-41 εγω ειχα 1800!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-07-10 16:07 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Littlejohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς περαστικά. Κοίτα την υγειά σου πρώτα και άσε την γράμμωση για μετά όταν θα είσαι καλά...

    Δεν γνωρίζω αν το πρόβλημα σου προήλθε από υπερβιταμίνωση, αλλά πρέπει να γνωρίζετε ότι οι βιταμίνες Ε και Α, όταν λαμβάνονται σε μεγάλες ποσότητες
    δεν απορρίπτονται από τον οργανισμό όπως γίνεται πχ. με το σύμπλεγμα βιταμινών Β ή C. Αλλά στακάρονται και αυτό μπορεί να οδηγήσει σε αρκετά προβλήματα...
    ναι επινα και βιταμινες Α+Ε + τα αλλα χαπια(rotren)που μου εκαναν την ζημια
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία