Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 77
  1. 14-07-10 21:22 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ σημαντικο αυτο.
    Παντα ψαχνω τον πιο ψαγμενο γιατρο και ας δωσω τα μαλλιοκεφαλα μου για επισκεψη.
    Ψαγμενο εννοω κανενα καθηγητη και γενικα ατομο ψαγμενο και οχι κολλημενο.
    Προχτες ο οδοντιατρος μου ειπε οτι ενα δοντι μου χαλασε απο την πρωτεινη γιατι οπως ξερει αυτος λεει για να απορροφηθει η πρωτεινη θα εχει σιγουρα ζαχαρα[ψαγμενος ο γιατρος ε?].Βρε μπαγλαμα αντι να με ρωτησεις αν τρωω προιοντα με ζαχαρη γενικα[ειτε φανερη ειτε 'κρυφη'] η αν πινω καφεδες που ο μετριος εχει πολυ παραπανω ζαχαρη απο ενα σκουπ κολλησες στην πρωτεινη?Τα εχουμε χιλιωπει εδω ενταξει παντου υπαρχει ασχετιλα.Α και ειπε να μην τρωω βρωμη ειναι ολα επεξεργασμενα.Τι να πεις...
    πλακα κανεις τωρα? σοβαρα τωρα κατηγορησε την πρωτεινη?????

    επρεπε να του πεις οχι ρε φιλε δεν παιρνω συμπληρωματα!! για να χαλασει ενα δοντι χαλα απο τα γλυκα που εχουν ζαχαρη και 1000 αλλες τροφες που εχουν ζαχαρη και σ πε για την πρωτεινη???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-07-10 23:42 #32
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Νομίζω ότι αδικούμε κάποιους φιλότιμους γιατρούς όταν μιλάμε για όλους τους γιατρούς εν γένει , προσωπικά έχω τεράστιο σεβασμό για όσους κάνουν αυτό το λειτούργημα και δεν με πειράζει όταν τοποθετούνται εσφαλμένα σε θέματα γυμναστικής και διατροφής αν είναι σωστοί στην ειδικότητα τους. Είναι πάρα πολλά αυτά που πρέπει να γνωρίζουν τώρα αν πουν και κάτι παραπάνω από προστατευτισμό δεν χάθηκε και ο κόσμος. Κάποια επαγγέλματα είναι πολύ εύκολοι στόχοι για κριτική στο χαλαρό , δεν είναι όλοι οι γιατροί καλοί και δεν είναι όλοι οι γιατροί κακοί οπότε μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-07-10 23:43 #33
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    είναι φυσιολογικό παιδια να ανεβει σε εναν αθλητή η σε κάποιον που κουράζετε και δουλεύει βαρεια δουλειά , απλα αν είναι υπερβολικό χωρίς ιδιαίτερη κούραση θέλει ψάξιμο .

    τα συμπληρώματα η η κρεατίνη βοηθάν στην καλύτερη ανάρωση του οργανισμού και όχι να ευθύνονται για την άνοδο του cpk , γενικα ενας που δεν ξέρει όταν δεί να είναι στο 500 η 800 μπορεί να τρομάξει , αλλα είναι φυσιολογικο να ανέβει μετα απο κούραση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-07-10 23:50 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι αδικούμε κάποιους φιλότιμους γιατρούς όταν μιλάμε για όλους τους γιατρούς εν γένει , προσωπικά έχω τεράστιο σεβασμό για όσους κάνουν αυτό το λειτούργημα και δεν με πειράζει όταν τοποθετούνται εσφαλμένα σε θέματα γυμναστικής και διατροφής αν είναι σωστοί στην ειδικότητα τους. Είναι πάρα πολλά αυτά που πρέπει να γνωρίζουν τώρα αν πουν και κάτι παραπάνω από προστατευτισμό δεν χάθηκε και ο κόσμος. Κάποια επαγγέλματα είναι πολύ εύκολοι στόχοι για κριτική στο χαλαρό , δεν είναι όλοι οι γιατροί καλοί και δεν είναι όλοι οι γιατροί κακοί οπότε μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
    Συμφωνω Ανδρικο οκ δεν θα τους κρεμασουμε τους ανθρωπους ομως πιστευω εχουνε πρωταγωνιστικο ρολο στον μυθο αυτον που θελει την πρωτεινη κατι διαφορετικο απο τις τροφες που περιεχουν πρωτεινη.την κρεατινη με την οποια κρεμας,και τα αμινοξεα που χτυπανε στην καρδια.Γιατι αυτοι [οχι ολοι αλλα οι περισσοτεροι] εχουνε και κυρος επαγγελματικο'''καλα ρε ξερεις εσυ και δεν ξερεις ο γιατρος που μου ειπε τα αμινοξεα δημιουργουν γαγραινα'''.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-07-10 00:43 #35
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω Ανδρικο οκ δεν θα τους κρεμασουμε τους ανθρωπους ομως πιστευω εχουνε πρωταγωνιστικο ρολο στον μυθο αυτον που θελει την πρωτεινη κατι διαφορετικο απο τις τροφες που περιεχουν πρωτεινη.την κρεατινη με την οποια κρεμας,και τα αμινοξεα που χτυπανε στην καρδια.Γιατι αυτοι [οχι ολοι αλλα οι περισσοτεροι] εχουνε και κυρος επαγγελματικο'''καλα ρε ξερεις εσυ και δεν ξερεις ο γιατρος που μου ειπε τα αμινοξεα δημιουργουν γαγραινα'''.
    'Εχεις δίκιο , τα έχω ζήσει κι εγώ με τους γονείς μου που είναι γιατροί , τώρα τα ξεπέρασαν αυτά , δεν βαριέσαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-07-10 13:10 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    'Εχεις δίκιο , τα έχω ζήσει κι εγώ με τους γονείς μου που είναι γιατροί , τώρα τα ξεπέρασαν αυτά , δεν βαριέσαι
    σιγουρα οι γιατροι δεν ειναι ολοι ιδιοι αλλα μετα απο αυτο που εχει συμβει στην οικογενεια μου εχω νευριασει πολυ ασχημα! ειδικα ο πατερας μου που εχει φτασει σε σημειο να τους δειρει!! ξερεται τι ειναι να κανει καποιος καποια εγχειρηση για του βαλουν λαμες μεσα στο χερι και μετα απο την εγχειρηση να εχει αφορητους πονους? ε ναι λοιπον αυτος ο δηθεν γιατρος ειχε ξεχασει μεσα στο χερι της μητερας μου να αφερεσει τα σπασμενα κομματια του χεριου(συγκεκριμενα 2 μεγαλα) και το χερι της μανας μου δεν ανοιγε για αυτο το λογο!! πηγαμε λοιπον σε 2 αλλους εξερετους γιατρους και αμεσως λενε εδω εχουμε σοβαρο προβλημα γτ αυτος που σας εκανε την εγχειρηση σας αφηε μεσα 2 κομματια γ αυτο υποφερετε απο πονους και δεν ανοιγει το χερι σας!! οταν ο πατερας μου πηγε να ζητησει το λογω απο των δηθεν γιατρο που της εκανε την εγχειρηση τοτε αυτο ειπε ΜΕ ΘΡΑΣΟΣ Ε ΝΑΙ ΕΓΩ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΚΟΜΜΑΤΙΑ!! ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΗΚΕ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΦΡΑΓΚΑ!! ΗΞΕΡΑΝ ΤΗ ΛΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΛΕΦΤΑ!!
    ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??????????
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-07-10 16:47 #37
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη ρε μαγκες εσεις ειστε σιγουρα οτι φταει η προπονηση και οχι η κρεατινη η γενικα τα συμπληρωματα η κατι αλλο οτιδηποτε η καποιο (το πιθανοτερο) παθολογικο αιτιο ε??
    ειστε τοσο σιγουροι ...ε?
    τοσο πολυ το χετε ψαξει ε ?


    παντως μαγκες μια συμβουλη αμα δειτε πολυ αυξημενες τιμες ψαξτε το λιγο παραπανω ΔΕΝ παιζει να ειναι μονο απο την προπονηση

    και επισης ΜΗΝ πηγαινετε σε οποιοδηποτε γιατρο καΙ ΕΚΕΙ θελει ψαξιμο
    γιατι ως συνηθως πας εκει του λες εχω αυτο ..
    α και περνω καΙ Κατι συμπληρωματα και χωρις καν να σε ψαξει σου λεει ο π@παρας
    φταινε τα συμπληρωματα ...
    ε αυτοι ειναι για τα μπαζα ...

    θελει ψαξιμο να βρεις και καλο γιατρο!!
    Σίγουρος δεν είμαι για τίποτα...απλά αυτό που λέω είναι πως όπως εγώ δεν είμαι απόλυτος έτσι δε μπορουν να είναι και οι γιατροί...

    Στα υπόλοιπα συμφωνώ...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-05-11 20:37 #38
    Προεπιλογή Ερωτηση για Cpk-αλδολαση και γυμναστηριο.
    Να σας ρωτησω, ειχε κανει ενας φιλος πριν κανα 2μηνο εξετασεις για CPK και ειχε βγει πολυ ανεβασμενη (παρα πολυ ομως) γυρω στο 6.500. Του ειχε πει ο γιατρος να σταματησει το γυμναστηριο. Αφου το σταματησε για κανα-δυο βδομαδες και εκανε παλι εξετασεις βγηκε σε κανονικα πλαισια η cpk.

    Μετα συνεχισε κανονικα το γυμναστηριο και εκανε προσφατα παλι εξετασεις και η αλδολαση και η cpk βγηκαν παλι ανεβασμενες.

    Η ερωτηση ειναι, μπορει να συνεχισει να γυμναζεται με cpk και αλδολαση αρκετα ανεβασμενες ή θα του προκαλεσουν προβλημα στους μυς, οποτε σταματαει τη γυμναστικη?? Η διατροφη του ειναι αρκετα προσεγμενη.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-05-11 21:49 #39
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    στις τελευταιες εξετασεις εξετασεις που εκανε ποσο καιρο εκανε off πριν???
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-05-11 21:58 #40
    Προεπιλογή
    Κάτσε μπερδεύτηκα και μπορει να σε μπέρδεψα.

    Αρχικά εκανε κανονικά γυμναστήριο και τις εκανε χωρίς κάποιο λόγο (check up Απλά) και βρέθηκε η CPΚ στο Θεό 6500.

    Σταμάτησε το γυμναστήριο για 2 εβδομάδες περίπου και ξαναεκανε εξετάσεις και βγήκαν Οκ.

    Μετα απο αυτο ξαναξεκινησε το γυμναστήριο και εκανε κανένα μήνα πάνω κάτω. Εκανε ξανα εξετάσεις χωρίς off απο γυμναστήριο και βγήκε ανεβασμένη αλδολαση και CPK.

    Άρα απ´οτι είπε ο γιατρός μάλλον φταίει το γυμναστήριο.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-05-11 22:06 #41
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε μπερδεύτηκα και μπορει να σε μπέρδεψα.

    Αρχικά εκανε κανονικά γυμναστήριο και τις εκανε χωρίς κάποιο λόγο (check up Απλά) και βρέθηκε η CPΚ στο Θεό 6500.

    Σταμάτησε το γυμναστήριο για 2 εβδομάδες περίπου και ξαναεκανε εξετάσεις και βγήκαν Οκ.

    Μετα απο αυτο ξαναξεκινησε το γυμναστήριο και εκανε κανένα μήνα πάνω κάτω. Εκανε ξανα εξετάσεις χωρίς off απο γυμναστήριο και βγήκε ανεβασμένη αλδολαση και CPK.

    Άρα απ´οτι είπε ο γιατρός μάλλον φταίει το γυμναστήριο.
    κανονικα πρεπει να κανει off και να κανει εξετασεις για να εχει ενα καθαρο αποτελεσμα....

    ετσι απλα νομιζω οτι πηγαν τσαμπα οι εξετασεις.... καλητερα να κανει ενα στοπ 4-6 μερες και να τις ξανακανει...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-05-11 22:07 #42
    Προεπιλογή
    Για να ειναι σιγουρο οτι ειναι απο το γυμναστηριο λες? Μηπως την 1η φορα ετυχε και βγηκαν οκ οταν το σταματησε?
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-05-11 22:11 #43
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να ειναι σιγουρο οτι ειναι απο το γυμναστηριο λες? Μηπως την 1η φορα ετυχε και βγηκαν οκ οταν το σταματησε?
    κοιτα... αλδολαση,cpk και aminotransferase ειναι στο θεο στους αθλητες....

    αρα καλητερα να τις κανει μετα απο ενα διαλημα απο καθε αθλητικη δραστηριοτητα για να εχει μια καθαρη εικονα...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-05-11 22:17 #44
    Προεπιλογή
    Ναι τα εχω διαβασει τα αρθρα, και το thread εδω για τη cpk. Επισης ο φιλος μου κανει αρκετη αεροβια..
    To 6500 δεν ειναι ανησυχητικο ομως..? Ειναι αρκετα ψηλα, εδω διαβαζα για 300 - 500

    Απλα, οκ πες τις κανει ξανα μετα απο αποχη μιας βδομαδας και βγαινουν φυσιολογικες, συνεχιζει κανονικα γυμναστηριο και ας ειναι αυξημενες οι τιμες? (το αναμενομενο δηλαδη μετα απο προπονησεις οπως λενε ολοι εδω).

    Παντως θα του πω να ξανακανει και βλεπουμε. Ευχαριστω για τη βοηθεια
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giannistzn : 28-05-11 στις 22:20
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-05-11 22:35 #45
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι τα εχω διαβασει τα αρθρα, και το thread εδω για τη cpk. Επισης ο φιλος μου κανει αρκετη αεροβια..
    To 6500 δεν ειναι ανησυχητικο ομως..? Ειναι αρκετα ψηλα, εδω διαβαζα για 300 - 500

    Απλα, οκ πες τις κανει ξανα μετα απο αποχη μιας βδομαδας και βγαινουν φυσιολογικες, συνεχιζει κανονικα γυμναστηριο και ας ειναι αυξημενες οι τιμες? (το αναμενομενο δηλαδη μετα απο προπονησεις οπως λενε ολοι εδω).

    Παντως θα του πω να ξανακανει και βλεπουμε. Ευχαριστω για τη βοηθεια
    ναι κανονικα...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία