Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 77

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 13-07-10 13:12 #1
    Προεπιλογή Αυξημενο CPK
    παιδια ενας γνωστος πηγε για εξετασεις και του βρηκαν αυξημενο το CPK και τον ρωτησαν οι γιατροι περνεις συμπληρωματα διατροφης? και λεει το παλικαρι ναι το τελευταιο καιρο επερνα κρεατινη!! πριν παει στο νοσοκομειο ειχε εμετους και πονουσε λιγο το στομαχι!! οι γιατροι απο οτι μου ειπε μολις ακουσαν οτι πηρε κρεατινη ετρεχαν πανικοβλητη και του ελεγαν μη ξαναπαρεις γιατι εχεις αυξημενα επιπεδα cpk!! ρε παιδια αυτο που με παραξενεψε πιο πολυ ηταν οτι του καναν ΗΛΕΚΤΡΟΜΥΟΓΡΑΦΗΜΑ για να δουν μηπως επαθαν ζημια οι μυς του! τι ειναι αυτο παλι δλδ για να το κανουν αυτο σημαινει οτι η κρεατινη υπηρχε περιπτωση να το δημιουργησει κακωση στους μυς? ακατονοητο μου φαινεται γτ η κρεατινη απο οτι ξερω βοηθα τους μυς!! βασικα πηγε μετα και τις εξετασεις στον δικο τ γιατρο(αθλητιατρος) και του λεει τα αυξημενα επιπεδα cpk που σου βρηκαν ειναι απο υπεροπρονηση και οχι απο τη κρεατινη!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-07-10 13:18 #2
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Τ.Ε.Φ.Α.Α Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ενας γνωστος πηγε για εξετασεις και του βρηκαν αυξημενο το CPK και τον ρωτησαν οι γιατροι περνεις συμπληρωματα διατροφης? και λεει το παλικαρι ναι το τελευταιο καιρο επερνα κρεατινη!! πριν παει στο νοσοκομειο ειχε εμετους και πονουσε λιγο το στομαχι!! οι γιατροι απο οτι μου ειπε μολις ακουσαν οτι πηρε κρεατινη ετρεχαν πανικοβλητη και του ελεγαν μη ξαναπαρεις γιατι εχεις αυξημενα επιπεδα cpk!! ρε παιδια αυτο που με παραξενεψε πιο πολυ ηταν οτι του καναν ΗΛΕΚΤΡΟΜΥΟΓΡΑΦΗΜΑ για να δουν μηπως επαθαν ζημια οι μυς του! τι ειναι αυτο παλι δλδ για να το κανουν αυτο σημαινει οτι η κρεατινη υπηρχε περιπτωση να το δημιουργησει κακωση στους μυς? ακατονοητο μου φαινεται γτ η κρεατινη απο οτι ξερω βοηθα τους μυς!! βασικα πηγε μετα και τις εξετασεις στον δικο τ γιατρο(αθλητιατρος) και του λεει τα αυξημενα επιπεδα cpk που σου βρηκαν ειναι απο υπεροπρονηση και οχι απο τη κρεατινη!!


    +100000.Ετσι ειναι ρε συναδελφε.Δεν υπαρχει αθλητης που να μην εχει αυξημενη την CPK
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-07-10 13:19 #3
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Τ.Ε.Φ.Α.Α Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ενας γνωστος πηγε για εξετασεις και του βρηκαν αυξημενο το CPK και τον ρωτησαν οι γιατροι περνεις συμπληρωματα διατροφης? και λεει το παλικαρι ναι το τελευταιο καιρο επερνα κρεατινη!! πριν παει στο νοσοκομειο ειχε εμετους και πονουσε λιγο το στομαχι!! οι γιατροι απο οτι μου ειπε μολις ακουσαν οτι πηρε κρεατινη ετρεχαν πανικοβλητη και του ελεγαν μη ξαναπαρεις γιατι εχεις αυξημενα επιπεδα cpk!! ρε παιδια αυτο που με παραξενεψε πιο πολυ ηταν οτι του καναν ΗΛΕΚΤΡΟΜΥΟΓΡΑΦΗΜΑ για να δουν μηπως επαθαν ζημια οι μυς του! τι ειναι αυτο παλι δλδ για να το κανουν αυτο σημαινει οτι η κρεατινη υπηρχε περιπτωση να το δημιουργησει κακωση στους μυς? ακατονοητο μου φαινεται γτ η κρεατινη απο οτι ξερω βοηθα τους μυς!! βασικα πηγε μετα και τις εξετασεις στον δικο τ γιατρο(αθλητιατρος) και του λεει τα αυξημενα επιπεδα cpk που σου βρηκαν ειναι απο υπεροπρονηση και οχι απο τη κρεατινη!!
    Αυτο και μονο αυτο,αν και το cpk σημαινει κιναση της κρεατινης απ οσο ξερω επιρρεαζεται μονο απο την προπονηση,χειρονακτικη δουλεια,τρεξιμο κλπ.

    Το ηλεκτρομυογραφημα εχει καποια σχεση γιατι στην ουσια οταν προπονεις σκληρα εναν μυ,προκαλεις καταστροφη μυικων ινων.Δεν ειναι κατι καινουργιο αυτο!

    Εγω την προηγουμενη φορα που πηγα για εξετασεις χωρις pause,με οριο 180 ειχα 515.Την τελευταια φορα που πηγα με δυο μερες κενο ειχα 188.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-07-10 13:30 #4
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Αμα πήγε σε νοσοκομείο να τον τσεκάρουν τι περίμενε να ακούσει? Δε πάμε σε νοσοκομεία για τέτοιες δουλειές αλλά σε ιδιωτικούς γιατρούς και διαγνωστικά κέντρα...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-07-10 13:48 #5
    Προεπιλογή
    βασικα αυτο με το ηλεκτρομυογραφημα δεν το καταλαβα!!! πως γινεται να κανουν ηλεκτρομυογραφημα για να δουν αν η κρεατινη του δημιουργησε προβλημα!! υπαρχει περιπτωση η κρεατινη να σου δημιουργησει προβλημα στους μυς? ελεος ρε παιδια με αυτους τους γιατρους ειπανε στο παλικαρι ελα να κανουμε ενα ηλεκτρομυογραφημα για να δουμε αν η κρεατινη σου δημιουργησε προβλημα στους μυς!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-07-10 13:53 #6
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Τ.Ε.Φ.Α.Α Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικα αυτο με το ηλεκτρομυογραφημα δεν το καταλαβα!!! πως γινεται να κανουν ηλεκτρομυογραφημα για να δουν αν η κρεατινη του δημιουργησε προβλημα!! υπαρχει περιπτωση η κρεατινη να σου δημιουργησει προβλημα στους μυς? ελεος ρε παιδια με αυτους τους γιατρους ειπανε στο παλικαρι ελα να κανουμε ενα ηλεκτρομυογραφημα για να δουμε αν η κρεατινη σου δημιουργησε προβλημα στους μυς!!
    Αυξημενο cpk - κιναση της κρεατινης μπορει να προκαλεσει προβληματα στους μυες.Αυξημενο ομως μιλαμε για 10000 και.

    Οποτε η κρεατινη δε μπορει να προκαλεσει προβλημα στους μυες,η cpk - κιναση της κρεατινης ναι.

    Δεν ειμαι 100% σιγουρος ομως,αυτα τα ειχα διαβασει οταν ειχα και γω αυξημενη και εψαχνα να δω τι παιζει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-07-10 16:09 #7
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ρε ΤΕΦΦΑ ανοιγεις συνεχεια θεματα για τα συμπληρωματα
    νταξ ελεος τα χουμε πει ποσες φορες..
    περιμενεις τωρα εμεις να ξερουμε γιατι ο φιλος σου εχει αυξημενες τιμες.
    χιλια δυο μπορει να φταινε ..

    το τοπικ συμπληρωματα στο χημειο το χεις διαβασει βγαλε συμπερασματα σου
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-07-10 13:50 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα πήγε σε νοσοκομείο να τον τσεκάρουν τι περίμενε να ακούσει? Δε πάμε σε νοσοκομεία για τέτοιες δουλειές αλλά σε ιδιωτικούς γιατρούς και διαγνωστικά κέντρα...
    δυστηχως ετσι ειναι..και ειδικα αμα οπως λες ειχε εμετους και τετοια και πηγε στα επειγοντα περιστατικα η σε κανενα εφημερευον νοσοκομειο τοτε κλαφτα χαραλαμπε.υγιης μπενεις αρρωστος βγαινεις..αντε τωρα να εξηγησεις στον παθολογο βαρδιας τι ειναι η κρεατινη..το πιο πιθανο ειναι να νομιζει οτι ειναι καμια ντοπα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-07-10 16:18 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Τ.Ε.Φ.Α.Α Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ενας γνωστος πηγε για εξετασεις και του βρηκαν αυξημενο το CPK και τον ρωτησαν οι γιατροι περνεις συμπληρωματα διατροφης? και λεει το παλικαρι ναι το τελευταιο καιρο επερνα κρεατινη!! πριν παει στο νοσοκομειο ειχε εμετους και πονουσε λιγο το στομαχι!! οι γιατροι απο οτι μου ειπε μολις ακουσαν οτι πηρε κρεατινη ετρεχαν πανικοβλητη και του ελεγαν μη ξαναπαρεις γιατι εχεις αυξημενα επιπεδα cpk!! ρε παιδια αυτο που με παραξενεψε πιο πολυ ηταν οτι του καναν ΗΛΕΚΤΡΟΜΥΟΓΡΑΦΗΜΑ για να δουν μηπως επαθαν ζημια οι μυς του! τι ειναι αυτο παλι δλδ για να το κανουν αυτο σημαινει οτι η κρεατινη υπηρχε περιπτωση να το δημιουργησει κακωση στους μυς? ακατονοητο μου φαινεται γτ η κρεατινη απο οτι ξερω βοηθα τους μυς!! βασικα πηγε μετα και τις εξετασεις στον δικο τ γιατρο(αθλητιατρος) και του λεει τα αυξημενα επιπεδα cpk που σου βρηκαν ειναι απο υπεροπρονηση και οχι απο τη κρεατινη!!
    ειναι 100% ασχετο η καταναλωση κρεατινης με αυξημενες τιμες cpk. η cpk αυξανεται μονο λογω υπεκοπωσης(υπερπροπονησης) και πεφτει με ξεκουραση και καλα ισσοροπημενα γευματα.
    O εχθρός του καλού ... είναι το καλύτερο!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-07-10 16:51 #10
    Banned
    Εγγραφή
    29-06-2010
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    γιατι υπερπροπονηση; μια κανονικη δυνατη προπονηση ρουτινας με βαρη αυξανει την πολυ την cpk χωρις να σημαινει οτι ειμαστε υπερπροπονημενοι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-07-10 16:53 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jääskeläinen Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι υπερπροπονηση; μια κανονικη δυνατη προπονηση ρουτινας με βαρη αυξανει την πολυ την cpk χωρις να σημαινει οτι ειμαστε υπερπροπονημενοι.
    σωστο κ αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-07-10 16:55 #12
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    εγω παλι που πηγα σε γιατρο για το προβλημα που ειχα μου ειπε η προπονηση δεν παιζει ρολο .
    ανεβαζει ελαχιστα την cpk και ΟΧΙ πανω απο το οριο
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-07-10 16:56 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι που πηγα σε γιατρο για το προβλημα που ειχα μου ειπε η προπονηση δεν παιζει ρολο .
    ανεβαζει ελαχιστα την cpk και ΟΧΙ πανω απο το οριο
    ναι,αλλα εχε υποψιν σου οτι δεν αντιδρουν ολα τα σωματα το ιδιο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 13-07-10 17:39 #14
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι που πηγα σε γιατρο για το προβλημα που ειχα μου ειπε η προπονηση δεν παιζει ρολο .
    ανεβαζει ελαχιστα την cpk και ΟΧΙ πανω απο το οριο
    Και τη δικια μου περιπτωση πως την εξηγεις δηλαδη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-07-10 17:41 #15

    Εγγραφή
    16-06-2009
    Περ.
    ΑΛΙΜΟΣ
    Μηνύματα
    204
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι που πηγα σε γιατρο για το προβλημα που ειχα μου ειπε η προπονηση δεν παιζει ρολο .
    ανεβαζει ελαχιστα την cpk και ΟΧΙ πανω απο το οριο
    Βρε μήπως εσύ είσαι ο γνωστός του ΤΕΦΑ ;;; Πλάκα κάνω.

    Ψάξτε το λίγο και θα πάρετε απαντήσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία