Θέμα: Κοιλιακοί

Σελίδα 16 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516171826 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 226 έως 240 από 656
  1. 07-05-09 01:25 #226
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Με τεντωμενα να πηγαινεις τερμα κατω δεν ειναι και ο,τι καλυτερο.

    Lean δεν ειχα δει το post σου,τωρα το ειδα.Μηπως με το αριστερο εδινες ασυνειδητα περισσοτερη δυναμη,δηλαδη δουλευες καπως "περιεργα" τον ωμο σου? Δεν ξερω,τι να πω.

    P.S.: Η hook grip με λιγα λογια ειναι η απλη λαβη,χωρις ιμαντες,χωρις γαντια.Ετσι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-05-09 17:16 #227
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τεντωμενα να πηγαινεις τερμα κατω δεν ειναι και ο,τι καλυτερο.
    Nταξει σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο γιατι δε νομιζω να μπορουν αρκετοι να φτασουν κατω κατω με τεντωμενη πλατη
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-05-09 17:46 #228
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    τεντωμενα ποδια?? θα σκοτωθειτε ρε
    λυγισμενα λιγο οταν κατεβαινεις και φτανεις εως λιγο πιο κατω απο τα γονατα η μπαρα !
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-05-09 18:04 #229
    Προεπιλογή
    Deadlift Diagnosis - Link
    Fix your deadlift for fast size and strength gains!
    by Eric Cressey


    Hi. My name is Eric and I have a problem. I never expected it and I didn't plan for it. It just happened. And now, I'll never be the same. Hardly a minute passes when I don't think about it, salivate, and get the shivers. My own grandmother cringes in fright when she even hears about "it."
    Yes, folks, I'm a deadlift-aholic.

    H εισαγωγη και μονο ειναι ολα τα λεφτα χαχα, και στην συνεχεια γινεται ακομα πιο ενδιαφερον...

    Dissecting The Deadlift - Link
    10 Variations of The Best Bodybuilding Exercise

    by Christian Thibaudeau

    Why isn't it more often used in gyms? Well, if it's even "allowed" at your gym, most guys don't include it because if they even bother to train their lower body at all, they stick with a few sets of leg extensions (after a 20-set biceps workout). Also, deadlifts are hard work.
    And that's a sad thing, because a training program based around deadlifting is the best way to completely transform your physique in record time.
    Another perceived weak point to the deadlift is that, while it's a very good overall mass builder, it's kinda hard to efficiently target certain problem areas. When you're lifting a weight, your body doesn't know that you are trying to build a specific muscle group; it only knows that it's fighting a heavy-ass weight (which could very well be a live opponent) and if you don't win, you might die on the field of battle!


    Damn, και τα 2 αθρα αξιζουν να διαβαστουν και ειναι απο μεγαλους προπονητες/συγκραφεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-05-09 18:25 #230
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Τους 4 τελευταιους κανονες του 2ου link να θυμομαστε και ειμαστε ΟΚ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-05-09 18:54 #231
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Xεχε beach position, θα το εχω υπ'οψην
    Εχει και αυτο που λεει ο καθαροκέρδης
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-05-09 19:48 #232
    Προεπιλογή
    (after a 20-set biceps workout)
    ασε εχω βαρεθει ολα τα βλαμενα στηθος δικεφαλους στηθος δικεφαλους αυτα κοιτανε οι γκομενες ε ρε τι τους εχει κανει το mens health
    αυτο που λεει ο leangains οντως λεγονται νεκρες αρσεις το ειχα γραψει τι και πως σε ενα τοπικ δε θυμαμαι, πολυ σωστος

    παιδια μη κανετε με ανομοια λαβη,και εγω ετσι εκανα και τραβαγα πιο πολλα αλλα ειναι φυσικο να δημιουργηθει ασυμετρια..εξαλου τις αντιπαθω με αυτη τη λαβη γιατι ετσι ειχα τραυματιστει (απο βλακεια μου εννοειται)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-05-09 16:00 #233
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Στις αρσεις με τεντωμενα ποδια, οταν αρχιζει να τραβανε τα μηριαια, μεχρι που συνεχιζουμε προς τα κατω? Ρωταω γιατι οπως ειπα πιο πανω εχω ενα θεμα με την ευλυγισια, οποτε δεν ειμαι σιγουρος αν το υψος που φτανουν στα βιντεο αφορουν ολους.

    Συνεχιζω να παω πιο κατω εχοντας τα μηριαια να τραβανε (βοηθαει στην αυξηση ευλυγισιας αυτο?) Η σταματαω σε ενα ανεκτο σημειο? Παντα βεβαια μεχρι το σημειο που η πλατη συνεχιζει να ειναι ισια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-05-09 16:12 #234
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Πας μεχρι το κατω μερος του γονατου,οχι πιο κατω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-05-09 16:18 #235
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πας μεχρι το κατω μερος του γονατου,οχι πιο κατω.
    Ok, ευχαριστω.

    Και με λυγισμενα, φτανεις κατω (την ακουμπας στιγμιαια ξερω γω) και ανεβαινεις, η παλι φτανεις μεχρι το καλαμι ας πουμε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-05-09 17:55 #236
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Αν θελεις να κανεις τις κλασσικες αρσεις,ναι πας μεχρι κατω,οχι στιγμιαια,την αφηνεις κανονικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-05-09 18:54 #237
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Ναι εννοω την αφηνεις για 1-2 δευτερολεπτα, οχι 5-10
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-05-09 23:11 #238
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θελεις να κανεις τις κλασσικες αρσεις,ναι πας μεχρι κατω,οχι στιγμιαια,την αφηνεις κανονικα.
    αυτο για πισω ποδια περισσοτερο η για κατω πλατη ??
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-05-09 23:16 #239
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skrwz21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο για πισω ποδια περισσοτερο η για κατω πλατη ??
    Για ποδια αν δεν κανω λαθος συνισταται με τεντωμενα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-05-09 23:23 #240
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    @Steve KinG STyLe

    που σουνα ρε Στιβι όταν άρχιζα....

    @ billys15

    σε αυτό που ρωτάς-αντιπροτείνεις νομίζω απαντάω στο τέλος του προηγ μηνύματος: ίσως... κ στην αρχή: ψαχνόμουν... τώρα που το θυμήθηκα, ο ξάδερφος ενός φίλου μου (παλαιστής με προϋπηρεσία) μου είχε πει ότι λόγω του τραυματισμού τράβαγα στις πλάγιες εκτάσεις με μεγάλη συμμετοχή του τραπ. Τσου! Επίσης ένας γυμναστής μου είχε πει ότι είναι εξαιτίας σκολίωσης... φαινόταν ότι έγερνα. Εγώ το παρατήρησα μόνο όταν μου το πε. Τώρα πως θα μπορούσε να είχε κυρτώσει η σπονδυλικη στήλη απ τις ωμοπλάτες κ πάνω… ??? φαντάσου για τι ασυμμετρία μιλάγαμε. αυτό μου ακουγόταν πιο πιθανό ωστόσο.
    Για το ΥΓ έχω ανεβάσει βιντεάκι στο dealift styles στα πολυμέσα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    ασε εχω βαρεθει ολα τα βλαμενα στηθος δικεφαλους στηθος δικεφαλους αυτα κοιτανε οι γκομενες ε ρε τι τους εχει κανει το mens health:
    στηθος +δικεφαλους= disco muscles άσε τα παιδιά να κάνουν τη δουλειά τους κ τις γκόμενες να χαζεύουν… μέχρι να βγουν οι μπλούζες.

    κ για επειδή ένα μπλουζάκι δώρο από εμένα

    Όνομα: user2088_pic56_1237501057.jpg Εμφανίσεις: 229 Μέγεθος: 18,5 KB

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εννοω την αφηνεις για 1-2 δευτερολεπτα, οχι 5-10
    κ το 5-10 μπορεί να γίνει, αυτό αν θέλει θα στο εξηγήσει ο Στιβι μια κ αυτός έχει το copyright στο "διάφορα προγράμματα προπονήσεων", μπορεί να το έχει γράψει κ κάποιος άλλος κάπου αλλού κ να μη το έχω δει ακόμα καθότι newbie, μη μου παρεξηγηθεί κανείς


    Για να γράψουμε κ κανα σοβαρό, στη deadlift η πλάτη συμμετέχει ισομετρικά, χρησιμεύει περισσότερο ως μυς σταθεροποίησης, όπως δλδ συμβαίνει και στις πιέσεις πάγκου, όπου ο πλατής ραχιαίος σταθεροποιεί τον κορμό, ιδιαίτερα αισθητό όταν κάνουμε στήθος στο δίζυγο ή cross over.
    Κ αυτός είναι ίσως ένας λόγος που κάποιοι την κάνουν σε πρόγραμμα ποδιών. Επίσης η πλάτη σταθεροποιεί τον κορμό στα squats, ή τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι, μπορεί να κάνω κ λάθος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leangains : 09-05-09 στις 23:32
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 16 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516171826 ... ΤελευταίαΤελευταία