Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 37 από 37
  1. 05-07-10 11:11 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεδομένου ότι το συνεχίζουμε το θέμα , μιας και είμαι παθών με τις αρρυθμίες από την ηλικία των 16 ετών να πούμε μερικά πράγματα. Ας πούμε ότι η αρρυθμία του παιδιού αυτού είναι κακοήθης ή δυνητικά κακοήθης , τότε θα πάει στο Ωνάσειο , όπως πήγα και εγώ , μπορεί κατά πάσα πιθανότητα να κάνει ηλεκτροφυσιολογικό έλεγχο , όπως έκανα και εγώ και εφόσον αξιολογηθεί η λειτουργία της καρδιάς από πολλές απόψεις και κριθεί ότι αυτό που χρειάζεται είναι μόνο φαρμακευτική αγωγή , τότε για την ακρίβεια 3 κατηγορίες αγωγών υπάρχουν και μία τέταρτη , την οποία συνήθως δε δίνουν. Τα υπόλοιπα θα τα βρουν οι γιατροί στο Ωνάσειο.
    οταν λες αγωγες εννοεις θεραπεια με φαρμακα?εσενα τι σου ειπαν οι γιατροι,μπορεις να συνεχιζεισ να γυμναζεσαι παρα τις αρρυθμιες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-07-10 11:50 #32
    Προεπιλογή
    φιλαρακο μην απογοητευεσε, μπορει να ειναι και κατι παροδικο.

    το υπνο σου τον εχεις τσεκαρει;
    ειχα και εγω αρυθμιες, μαλιστα εκανα μια μερα και κολπηκη μαρμαρυγη απο απνοιες στον υπνο μου.

    απνοιες συνηθος εχουν οι υπερβαροι αλλα καμια φορα εχει παρατηρηθει και σε ποιο αδυνατους.

    υποψη οτι οι καρδιολογοι ειναι το τελευταιο που υποπτευονται.
    στην περιπτωση μου ακομη και μετα απο χορηγηση ειδικης συσκευησ για τις απνοιες, ο καρδιολογος συνεχιζε να μην συμφωνει.

    παντως ψαξτο καλα............
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-07-10 12:35 #33
    Προεπιλογή
    .....................................
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη isis : 09-08-10 στις 11:01

    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-07-10 21:34 #34
    Προεπιλογή
    ναι γενικα ειμαι αγχωδεισ αν και δν τις αισθανομουν τις αριθμειες!αμα δν μου το ελεγε ο γιατρος δεν θα το καταλαβαινα!η ζαλη μου ειπαν μπορει να ηταν και απο την ιγμοριτιδα που εχω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-07-10 22:58 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos kaza Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι γενικα ειμαι αγχωδεισ αν και δν τις αισθανομουν τις αριθμειες!αμα δν μου το ελεγε ο γιατρος δεν θα το καταλαβαινα!η ζαλη μου ειπαν μπορει να ηταν και απο την ιγμοριτιδα που εχω.
    τελικα εκανες αλλες εξετασεις η συνεχιζεις ακαθεκτος τη γυμναστικη παρα τις αριθμειες??
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-07-10 18:36 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hercules Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα εκανες αλλες εξετασεις η συνεχιζεις ακαθεκτος τη γυμναστικη παρα τις αριθμειες??
    οχι δεν κανω..!θα κανω διαλειμμα τρεις μηνες κ μετα θα ξαναβαλω holter οπως μου ειπανε κ θα πραξω αναλογα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-03-16 23:53 #37
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Απαγορεύεται η χρήση νιτρικών και θερμογενητικών (όπως και β2 διεγερτών) σε καρδιοπαθή με αρρυθμίες.Καθώς επίσης και η χρήση σπειρονολακτόνης (αναστολέας αλδοστερόνης),λόγω υπερκαλιαιμίας που οδηγεί σε αρρυθμίες.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123