Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 37

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 02-03-07 16:23 #1
    Προεπιλογή Αρρυθμιες ??
    Εχω προβληματιστει. εδω και μια βδομαδα εχω την εντυπωση οτι με ποιανουν αρρυθμιες. υπαρχει περιπτωση να συμβαινει αυτο απο τα βαρη? ειναι κληρονομικο?(εχει η μητερα μου και η αδερφη μου(που κανει πρωταθλητισμο)). το θεμα ειναι οτι ποτε δεν ειχα και οτι παντα παραφορτωνα σε κιλα χωρις να εχω προβλημα. τωρα που κανω ελαφρες πρωπονησεις με ποιανουν? η μονη βαρια ασκηση που κανω ειναι βαθια σκουοτ κ αυτη μια φορα την εβδομαδα. στο τριπλεξ που εκανα περυσι ειμουν μια χαρα. μπορει να μου περασουν αν αυξησω την ωρα στον διαδρομο και αρχισω παλι υγιεινη διατροφη? ειναι επικινδυνες οι αρρυθμιες? εχει αρχισει κ με παιρνει απο κατω.....................
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-03-07 16:39 #2
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή Re: Αρρυθμιες ??
    Πόσο ετών είσαι αν επιτρέπεται?

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-03-07 21:33 #3
    Προεπιλογή Re: Αρρυθμιες ??
    18. το θεμα ειναι οτι δεν ξερω καν αν ειναι αρρυθμιες. το νιωθω συνηθως κατα την εκπνοη στο υψος του διαφραγματος. δεν ξερω. προσπαθω να σκεφτω τι διαφορετικο εχω κανει αυτην την περιοδο που μπορει να το επιρεαζει. απλα δεν προσεχω την διατροφη μου οσο την προσεχα και δεν κανω συστηματικο καρντιο. πριν κανα χρονο ομως ουτε που ανεβαινα σε διαδρομο και δεν εκανα καθολου διατροφη. Α! ειχα βαλει πριν λιγες ημερες στο σμιθ 160 κιλα και εκανα γαμπες. μπορει μια συγεκριμενη ασκηση να ζορισει την καρδια? δεν ενιωσα να ζοριζομαι ομως. γενικα ποιοι παραγοντες μπορουν να προκαλεσουν αρρυθμιες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-03-07 11:39 #4
    Προεπιλογή
    απο ψυχολογικους μεχρι οτι θες.και επιδει η καρδια δεν ειναι αστειο αμεσος στον γιατρο!!
    Impossible in Nothing
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-03-07 12:47 #5
    Προεπιλογή
    οι περισοτερες ασθενιες ερχονται απο τον εγκεφαλο,προσπαθησε να μη σκεφτεσαι ασχημα πραγματα,λιγο θαρρος δεν βλαπτει(φυσικα δεν ενοω να γινεις εντελως rambo και να μην σε νοιαζει ακομα κ αν σωριαστεις συνεχιζεις ακαθεκτος προς θεου).
    Επισης να αναφερω οτι ο εγκεφαλος ιστορικα εχει δειξει να εξοντωνει ασθενιες καρκινου,αν αυτο σου λεει κατι τοτε σκεψου.

    Το αγχος μπορει να δημιουργησει χειροτερα προβληματα,αποβαλλε το οριστικα!

    Επισης εισαι νεος μην ανησυχεις η αποκατασταση του οργανισμου ειναι ταχυτατη,take care & don't think more than needed.

    Τα υπερβολικα βαρη εχουν επιπτωσεις στη καρδια φυσικα αλλα οπως λενε και εδω στο forum τη γυμναζουν ,αρα πρεπει να ξερεις τι αντεχει η καρδια σου πριν την ωθησεις απο το 5 στο 20 αντι για 6,μη το παρακανεις ο ηρωας απο το μακαριτη απεχουν 3 γραμματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-03-07 13:10 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ajax
    απο ψυχολογικους μεχρι οτι θες.και επιδει η καρδια δεν ειναι αστειο αμεσος στον γιατρο!!
    Να και κατι που δεν ηξερα. ειμαι σε χαλια ψυχολογικη κατασταση αυτο το καιρο λογο πανελληνιων και γενικοτερα εχω αγχοθει με τις καταραμενες. thanx for the tip
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-03-07 15:45 #7
    Προεπιλογή
    το ειχα και εγω για τους ιδιους λογους.ακομα και ο προπονητης μου γιατι αγχωνωταν με τις επιδοσεις μας.απο οτι μ ειχε πει τον επιανε ιδιως το πρωι....
    Impossible in Nothing
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-07-10 19:06 #8
    Προεπιλογή Αρρυθμίες.
    ΕΙΜΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΒΑΡΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΛΟΓΩ ΜΙΑΣ ΖΑΛΗΣ Κ ΕΝΟΣ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑ ΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ.ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΡΙΘΜΕΙΕΣ ΕΒΑΛΑ HOLTER ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΡΙΘΜΕΙΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ.ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΙΟΛΟΓΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΡΑΔΥΚΑΡΔΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΥΠΕΡΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΚΟΠΟΣΕΩΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΟΙ ΑΡΙΘΜΕΙΕΣ(ΙΣΩΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗΣ ΕΚΕΙΝΩΝ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ Ο ΑΡΙΘΜΙΟΛΟΓΟΣ ΕΠΕΜΕΙΝΕ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΧΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ Κ ΙΣΩΣ Κ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΒΑΡΗ Κ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ Η ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΙΔΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ?ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ.

    **** Γραφε με μικρους ελληνικους χαρακτηρες, είναι κανονας
    γιατι στη γλωσσα του ΝΕΤ τα κεφαλαια δειχνουν ψηλο τονο διαλογου mods team ****
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-07-10 19:13 #9
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    ότι σου πούνε οι γιατροί. αυτούς θα ακούσεις και όχι εμάς!!

    ποιος θα έπαιρνε την ευθύνη να σου πει να κάνεις προπόνηση η όχι??
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-07-10 19:14 #10
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    φιλε τασο θα ειταν πολυ ανευθυνο απο μερους μας να σου πουμε οτιδηποτε σχετιζετε με την υγεια σου απο την στιγμη που επισκεφθηκες δυο γιατρους.
    Η γνωμη μου εινα να ξεκουραστεις και να το ξανακοιταξεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-07-10 21:17 #11
    Προεπιλογή
    ..............................
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη isis : 09-08-10 στις 10:58

    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-07-10 22:59 #12
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos kaza Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΙΜΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΒΑΡΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΛΟΓΩ ΜΙΑΣ ΖΑΛΗΣ Κ ΕΝΟΣ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑ ΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ.ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΡΙΘΜΕΙΕΣ ΕΒΑΛΑ HOLTER ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΡΙΘΜΕΙΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ.ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΙΟΛΟΓΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΡΑΔΥΚΑΡΔΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΥΠΕΡΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΚΟΠΟΣΕΩΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΟΙ ΑΡΙΘΜΕΙΕΣ(ΙΣΩΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗΣ ΕΚΕΙΝΩΝ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ Ο ΑΡΙΘΜΙΟΛΟΓΟΣ ΕΠΕΜΕΙΝΕ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΧΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ Κ ΙΣΩΣ Κ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΒΑΡΗ Κ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ Η ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΙΔΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ?ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟΧΗΣ.

    **** Γραφε με μικρους ελληνικους χαρακτηρες, είναι κανονας
    γιατι στη γλωσσα του ΝΕΤ τα κεφαλαια δειχνουν ψηλο τονο διαλογου mods team ****
    πηγαινε σε αλλον - μην το αφησεις-
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-07-10 01:47 #13
    Προεπιλογή
    Οι αριθμειες δε προκαλουνται και απο την κρεατινη μερικες φορες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-07-10 05:22 #14
    Προεπιλογή
    φιλε ειχα και εγω αριθμειες μετα απ τα 3-4 χρονια γυμναστικης με βαρη και ηταν λιγο ενοχλητικο το συναισθημα αυτο,ειναι σαν να "πεφτει",φτερουγαει η καρδια σου για μισο δευτερολπτο,ευτυχως εκανα τις εξετασεις μου δεν ειχα κατι.το θεμα ειναι οτι αυτες οι αρριθμειες που ειχα εμφανιζονταν κατα τη διαρκεια των σετ οταν ειχα μεγαλο φορτιο να σηκωσω(πχ πισεις παγκου 100-105 κιλα 2-3 επαναληψεις).ειναι το μεγιστο που εχω φτασει και ισως το σωμα μου να μην αντεχε αυτη την πιεση,ολο αυτο το βαρος..ετσι το εξηγω.φετος που κανω πιο συντηρητικα,αρκετα λιγοτερα κιλα και αρκετες επαναληψεις σε συνδιασμο με καλες αναπνοες κατα την ασκηση και περισσοτερη αεροβια εχω βρει την υγεια μου.παντως επειδη απ οτι γραφεις ειχες περιστατικο μουδιασματος και λιποθυμιας μην το αφησεις,να το κοιταξεις εξονυχιστικα. (παρεπιπτοντως μηπως εχεις αγχος γενικα στη ζωη σου,εισαι αγχωτικος τυπος?)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hercules : 02-07-10 στις 05:25
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-07-10 21:34 #15
    Προεπιλογή
    ναι γενικα ειμαι αγχωδεισ αν και δν τις αισθανομουν τις αριθμειες!αμα δν μου το ελεγε ο γιατρος δεν θα το καταλαβαινα!η ζαλη μου ειπαν μπορει να ηταν και απο την ιγμοριτιδα που εχω.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία