Σελίδα 527 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 27427477517525526527528529537577627 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 7.891 έως 7.905 από 9689
  1. 24-06-12 19:34 #7891
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tyler_durden Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ισχυει αυτο φιλε
    http://www.wannabebig.com/diet-and-n...a-single-meal/
    Ωραια οποτε συνεχιζω κ λιωνω στο φαγητο. Θενξ φιλε.
     

  2. 26-06-12 10:31 #7892
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s0k0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια οποτε συνεχιζω κ λιωνω στο φαγητο. Θενξ φιλε.
    δες το θεμα 3 vs 6 γευματα.... εχει αρκετες ινφο περι διατροφης και διαφωρων μυθων που δεν ισχυουν....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

  3. 26-06-12 10:32 #7893
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή

    Οκ Devil!!!
     

  4. 26-06-12 15:31 #7894
    Προεπιλογή
    τα μαγειρεμενα ασπραδια εχουν μικροτερη περιεκτηκοτητα σε πρωτεινη απο οτι τα ωμα ? η δεν παιζει ρολο που βραζει το ασπαδι ?
     

  5. 26-06-12 15:41 #7895
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgosss Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα μαγειρεμενα ασπραδια εχουν μικροτερη περιεκτηκοτητα σε πρωτεινη απο οτι τα ωμα ? η δεν παιζει ρολο που βραζει το ασπαδι ?
    δε νομιζω οτι χανουν βαρος στο ψησιμο ωστε να ανεβαινει η περιεκτικοτητα τους. γιατι το ασπραδι καθαρη πρωτεινη ειναι.μικροτερη δεν εχει σιγουρα.
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
     

  6. 26-06-12 19:12 #7896
    Προεπιλογή
    Μια ερώτηση σχετικά με το βραδινό γεύμα(το οποίο για μένα είναι το επόμενο γεύμα μετά το μεταπροπονητικό και τελευταίο της ημέρας).

    Είναι καλύτερη επιλογή ο τόνος κονσέρβα σε νερό με λίγο καλαμπόκι κονσέρβας και λεμόνι ή 200γρ γιαούρτι τοταλ 2%, 110γρ cottage και 1 κ.γ. μέλι?

    Γενικά για βραδινό τρώω τον τόνο τις μέρες της προπόνησης και τα γαλακτοκομικά τις κενές μέρες. Έτσι ρωτάω αν είναι πιο σωστό να το αλλάξω ή να το συνεχίσω ως έχειν.
     

  7. 26-06-12 20:18 #7897
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bellerophont Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερώτηση σχετικά με το βραδινό γεύμα(το οποίο για μένα είναι το επόμενο γεύμα μετά το μεταπροπονητικό και τελευταίο της ημέρας).

    Είναι καλύτερη επιλογή ο τόνος κονσέρβα σε νερό με λίγο καλαμπόκι κονσέρβας και λεμόνι ή 200γρ γιαούρτι τοταλ 2%, 110γρ cottage και 1 κ.γ. μέλι?

    Γενικά για βραδινό τρώω τον τόνο τις μέρες της προπόνησης και τα γαλακτοκομικά τις κενές μέρες. Έτσι ρωτάω αν είναι πιο σωστό να το αλλάξω ή να το συνεχίσω ως έχειν.
    Το κοτατζ φίλε μου και το γιαούρτι χωρίς μέλι όμως.

    Καλό θα ήταν επίσης να περιορίσεις τον τόνο σε κονσέρβα γύρω στις 2 φορές την εβδομάδα.
    Eat Clean, Lift Hard.
     

  8. 26-06-12 22:02 #7898
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoDask Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κοτατζ φίλε μου και το γιαούρτι χωρίς μέλι όμως.

    Καλό θα ήταν επίσης να περιορίσεις τον τόνο σε κονσέρβα γύρω στις 2 φορές την εβδομάδα.
    Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά ας το αναλύσουμε λίγο...

    Γυμνάζομαι 5 φορές τη βδομάδα και το βραδινό μου γεύμα (τελευταίο γεύμα μετά το μεταπροπονητικό) είναι τις 3 μέρες τόνο κονσέρβα και τις άλλες 2 150γρ στήθος κοτόπουλο. (πάντα συνοδευόμενα από λίγο καλαμπόκι κονσέρβα, κρουτόν και 1 στημμένο λεμόνι)

    Τις 2 κενές μέρες το βραδινό μου είναι 200γρ γιαούρτι με 1 ακτινίδιο και 1 κγ μέλι και 110γρ cottage cheese.

    Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το αν θα ήταν καλύτερο τις μέρες γυμναστικής για βραδινό να έχω τα γαλακτοκομικά (μαζί με το λίγο μελάκι...) και τις 2 κενές να τρώω τον τόνο. Αν ναι γιατί? ( τα γαλακτοκομικά έχουν παραπάνω λίπος και την σχεδόν ιδια ποσότητα πρωτείνης από τόνο-κοτόπουλο). Αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος είναι φρόνιμο να συνεχίσω με αυτά τα γεύματα?

    Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας σχολιάσει ή ας μου παραθέσει κάποιο σύνδεσμο ή ότι άλλο έχει να κάνει με το βραδινό γεύμα.
     

  9. 26-06-12 22:34 #7899
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bellerophont Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά ας το αναλύσουμε λίγο...

    Γυμνάζομαι 5 φορές τη βδομάδα και το βραδινό μου γεύμα (τελευταίο γεύμα μετά το μεταπροπονητικό) είναι τις 3 μέρες τόνο κονσέρβα και τις άλλες 2 150γρ στήθος κοτόπουλο. (πάντα συνοδευόμενα από λίγο καλαμπόκι κονσέρβα, κρουτόν και 1 στημμένο λεμόνι)

    Τις 2 κενές μέρες το βραδινό μου είναι 200γρ γιαούρτι με 1 ακτινίδιο και 1 κγ μέλι και 110γρ cottage cheese.

    Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το αν θα ήταν καλύτερο τις μέρες γυμναστικής για βραδινό να έχω τα γαλακτοκομικά (μαζί με το λίγο μελάκι...) και τις 2 κενές να τρώω τον τόνο. Αν ναι γιατί? ( τα γαλακτοκομικά έχουν παραπάνω λίπος και την σχεδόν ιδια ποσότητα πρωτείνης από τόνο-κοτόπουλο). Αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος είναι φρόνιμο να συνεχίσω με αυτά τα γεύματα?

    Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας σχολιάσει ή ας μου παραθέσει κάποιο σύνδεσμο ή ότι άλλο έχει να κάνει με το βραδινό γεύμα.
    Ο geo σου λεει για κοτατζ και για γιαουρτι γιατι μετα θα κοιμηθεις οποτε θες σαν last γευμα σου να εχεις παρει καζεινη...(googlare για να καταλαβεις γιατι...) Τωρα αν εσυ θες να βαζεις και μελι δικο σου θεμα, δες πως αντιδραει το σωμα σου και αν λιπωνεις,κανεις,ρανεις θα εχεις μια επιλογη να κοψεις το μελι το βραδυ. Ο τονος γενικα περιεχει βαρεα μεταλλα και αυτα συσσωρευονται στο σωμα με τον καιρο.

    Δεν εχει σχεση αν τα γαλακτοκομικα εχουν παραπανω λιπος μιας και αυτο δεν τοσο κακο οσο νομιζεις...
    *Υ.Γ. αν εσυ εισαι στο ογκο τοτε βαζε και μελια και ζαχαρεες και οτι γουσταρεις...
     

  10. 26-06-12 22:41 #7900
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CapoFighter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο geo σου λεει για κοτατζ και για γιαουρτι γιατι μετα θα κοιμηθεις οποτε θες σαν last γευμα σου να εχεις παρει καζεινη...(googlare για να καταλαβεις γιατι...) Τωρα αν εσυ θες να βαζεις και μελι δικο σου θεμα, δες πως αντιδραει το σωμα σου και αν λιπωνεις,κανεις,ρανεις θα εχεις μια επιλογη να κοψεις το μελι το βραδυ. Ο τονος γενικα περιεχει βαρεα μεταλλα και αυτα συσσωρευονται στο σωμα με τον καιρο.

    Δεν εχει σχεση αν τα γαλακτοκομικα εχουν παραπανω λιπος μιας και αυτο δεν τοσο κακο οσο νομιζεις...
    *Υ.Γ. αν εσυ εισαι στο ογκο τοτε βαζε και μελια και ζαχαρεες και οτι γουσταρεις...
    Ευχαριστώ πολύ φίλε. Απ' ότι κατάλαβα με τις 2 απαντήσεις που πήρα είναι πως για βραδινό γενικά τα γαλακτοκομικά (λόγω καζείνης) είναι η καλύτερη επιλογή. Το πρόβλημα είναι ότι με το πολυ γιαούρτι αυξάνεται και η ημερήσια πρόσληψη ασβεστίου που όταν ξεπερνάει το όριο δεν κάνει καλό.
     

  11. 26-06-12 22:41 #7901
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    μπα δεν παιζει τέτοιο θέμα, ντοντ γουόρρυ.....
     

  12. 26-06-12 22:43 #7902
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bellerophont Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ φίλε. Απ' ότι κατάλαβα με τις 2 απαντήσεις που πήρα είναι πως για βραδινό γενικά τα γαλακτοκομικά (λόγω καζείνης) είναι η καλύτερη επιλογή. Το πρόβλημα είναι ότι με το πολυ γιαούρτι αυξάνεται και η ημερήσια πρόσληψη ασβεστίου που όταν ξεπερνάει το όριο δεν κάνει καλό.
    Ολη τη μερα γαλα , τυρι , συμπληρωματα ασβεστιου και γιαουρτια τρως? Τρωγε το βραδυ γιαουρτι και οταν κανεις εξετασεις και δεις οτι εχεις προβλημα τοτε κοψε ολα τα αλλα
     

  13. 26-06-12 22:51 #7903
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CapoFighter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολη τη μερα γαλα , τυρι , συμπληρωματα ασβεστιου και γιαουρτια τρως? Τρωγε το βραδυ γιαουρτι και οταν κανεις εξετασεις και δεις οτι εχεις προβλημα τοτε κοψε ολα τα αλλα
    Θα κοιτάξω να το κρατήσω στο βραδινό και στο πρωινό μόνο. Ξέρεις μήπως γιατί όλοι τρώνε τους ξηρούς καρπούς το βράδυ? Εμένα με βολεύει πιο πολύ στο δεκατιανό? Επιπλέον με τι μπορώ να συνδυάσω cottage ή γιαούρτι για βραδινό?
     

  14. 26-06-12 23:16 #7904
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bellerophont Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις μήπως γιατί όλοι τρώνε τους ξηρούς καρπούς το βράδυ?
    γιατι ετσι μαθανε απο αλλους

    γενικα τοτε οι περισσοτεροι βαζουν λιπαρα οποτε τα ξηροκαρπια γι αυτο τα χουν.

    βαλτα οποτε θες και με τους συνδυασμους που σου κανουν περισσοτερο.

    π.χ. σε αυτο που ρωτας για συνδυασμο με cottage εμενα μ αρεσει με αυγα ολοκληρα για βραδυνο.
     

  15. 27-06-12 12:49 #7905
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    οι ξηροι καρποι μπαινουν το βραδυ διοτι τα λιπαρα που εχουν καθυστερουν την απορροφηση της πρωτεινης..αυτο σε συνδυασμο με ληψη καζεινης (πρωτεινη αργης απορροφησης) αποφευγει τον οποιο καταβολισμο
     

Σελίδα 527 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 27427477517525526527528529537577627 ... ΤελευταίαΤελευταία