Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 40
  1. 27-03-07 13:06 #1
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή Τονος Vs Κοτοπουλο
    Εχω παρατηρησει οτι σε μερες που ολες οι πρωτεινες μου προερχονται απο τονο(κονσερβα) δεν εχω την ιδια μυικη αποκατασταση απο οταν προερχονται απο κοτοπουλο. Εχω περισσοτερα πιασιματα την επομενη μερα με τον ιδιο προπονητικο ογκο. Η ψαλιδα μεγαλωνει οταν ειμαι σε διατροφη κοψιματος.
    To προφιλ αμινοξεων ειναι σχεδον ιδιο... υπαρχει περιπτωση να εχω καποια δυσανεξεια στα ψαρια ?

    Εχει κανεις το ιδιο effect ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-03-07 13:53 #2
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Προσωπικά δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο στην αποκατάσταση ή και στο πιάσιμο, θα έλεγα "ιδεα σου είναι", ίσως να το ψάξεις "αλλού" καλύτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-03-07 14:00 #3
    Το avatar του χρήστη v@g

    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περ.
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Θα συμφωνήσω με τον BRaWNy. Τρώω κάθε μέρα κοτόπουλο και πολύ συχνά τόνο και δεν έχω παρατηρήσει σε καμία περίπτωση κάτι τέτοιο. Εκτός από τη διαφορά γεύσης και το πρόσθετο αλάτι που έχει η κονσέρβα τόνου σε νερό, δε νομίζω να υπάρχει διαφορά στο θέμα μυικής αποκατάστασης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-03-07 14:11 #4
    Προεπιλογή
    προτιμωτερο το κοτοπουλο απο τον τονο, μιας και το δευτερο ειναι παντα κονσερβα, και σιγουρα θα εχει και τα ψιλοσυντηρητικα του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-03-07 14:26 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο winstrol
    προτιμωτερο το κοτοπουλο απο τον τονο, μιας και το δευτερο ειναι παντα κονσερβα, και σιγουρα θα εχει και τα ψιλοσυντηρητικα του.
    +1

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-03-07 14:29 #6
    Προεπιλογή
    Πώς γίνεται σε μια ημέρα να παίρνεις όλη την πρωτεΐνη που χρειάζεσαι από τόνο;
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-03-07 14:30 #7
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Παω στο ΜΑΚΡΟ και αγοραζω τονο σε νερο χονδρικη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-03-07 14:31 #8
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο everydaypanos
    Πώς γίνεται σε μια ημέρα να παίρνεις όλη την πρωτεΐνη που χρειάζεσαι από τόνο;
    Γιατί να το κάνεις αυτό? Ποικιλία κάνουμε κάθε μέρα αλλίως δεν αντέχουμε όλη μέρα 200γρ πρωτεϊνη πχ μόνο απο τόνο ή από κοτόπουλο ή γαλαπούλα κτλ

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-03-07 14:32 #9
    Προεπιλογή
    Τί Μάρκα είναι ο τόνος που παίρνεις από το ΜΑΚΡΟ;
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-03-07 14:33 #10
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο everydaypanos
    Πώς γίνεται σε μια ημέρα να παίρνεις όλη την πρωτεΐνη που χρειάζεσαι από τόνο;
    Γιατί να το κάνεις αυτό? Ποικιλία κάνουμε κάθε μέρα αλλίως δεν αντέχουμε όλη μέρα 200γρ πρωτεϊνη πχ μόνο απο τόνο ή από κοτόπουλο ή γαλαπούλα κτλ

    Gt
    Δεν ειναι το στανταρ Gas απλως οσες φορες το δοκιμασα, επειδη ειχα μεινει απο κοτοπουλο και βαριομουνα να παω να αγορασω, παντα παρατηρουσα αυτο που ανεφερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-03-07 14:35 #11
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο everydaypanos
    Τί Μάρκα είναι ο τόνος που παίρνεις από το ΜΑΚΡΟ;
    Δοκιμασα κατι Giant συσκευασιες "ARO" αλλα ηταν αθλιο. Rio marre τωρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-03-07 14:40 #12
    Προεπιλογή
    Αυτό που λες για βαριόμουνα κ.λπ. είναι ακριβώς η πηγή του κακού!

    Στην ουσία έκανες έναν συμβιβασμό, αφού δεν είχες κάνει πλήρες προγραμματισμό. Αυτό είναι που ξεχωρίζει το πώς είσαι τώρα από την φόρμα που θα είχες εάν δεν έκανες τον συμβιβασμό. Μπορεί να ήσουν ακριβώς ο ίδιος (ή και χειρότερος), ή λίγο καλύτερος.

    Κάποιος άλλος σε μια άλλη γειτονιά ή πόλη ή χώρα την ίδια στιγμή είπε: Θα πάω να πάρω την "καλύτερη" πρωτεΐνη, και τώρα είναι λίγο πιο μπροστά από 'σενα.

    (Υπό την προϋπόθεση ότι λες αλήθεια, και ότι δεν πήγες απλά για να δοκιμάσεις κάτι διαφορετικό, το οποίο και πάλι θα ήταν κάποιου είδους συμβιβασμός φαντάζομαι).

    (Επίσης, και ο Rio Mare είναι συμβιβασμός αφού τα Calvo έχουν το λιγότερο αλάτι της Ελληνικής Αγοράς. Και τα Calvo όμως είναι συμβιβασμός αφού στις ΗΠΑ έχει τόνο με 0% αλάτι και περισσότερη πρωτεΐνη, επειδή είναι από καλύτερο είδος ψαριού).

    ....

    Στην ουσία αυτός ο μονόλογος αποτελεί και αυτός συμβιβασμό αφού χάνω την ουσία και σκέφτομαι πράγματα που είναι λιγότερο σημαντικά από αυτά που αφορούν την πραγματική έννοια της διατροφής, της δύναμης και της υγείας... Των οποίων όμως την πραγματική έννοια δεν την έχω ακόμη βρει. Απλά ξέρω ότι δεν έχω βρει την ουσία τους.

    ( Hommer Simpson: What? What the fuck is he talking about? )
    ( Xari Klin: Aaaa, esi piges sta TEFAA? )
    ( Gasturb(moderator): Thee mou, as ton stamatisi kapios... )
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-03-07 14:45 #13
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο everydaypanos
    Αυτό που λες για βαριόμουνα κ.λπ. είναι ακριβώς η πηγή του κακού!

    Στην ουσία έκανες έναν συμβιβασμό, αφού δεν είχες κάνει πλήρες προγραμματισμό. Αυτό είναι που ξεχωρίζει το πώς είσαι τώρα από την φόρμα που θα είχες εάν δεν έκανες τον συμβιβασμό. Μπορεί να ήσουν ακριβώς ο ίδιος (ή και χειρότερος), ή λίγο καλύτερος.

    Κάποιος άλλος σε μια άλλη γειτονιά ή πόλη ή χώρα την ίδια στιγμή είπε: Θα πάω να πάρω την "καλύτερη" πρωτεΐνη, και τώρα είναι λίγο πιο μπροστά από 'σενα.

    (Υπό την προϋπόθεση ότι λες αλήθεια, και ότι δεν πήγες απλά για να δοκιμάσεις κάτι διαφορετικό, το οποίο και πάλι θα ήταν κάποιου είδους συμβιβασμός φαντάζομαι).

    (Επίσης, και ο Rio Mare είναι συμβιβασμός αφού τα Calvo έχουν το λιγότερο αλάτι της Ελληνικής Αγοράς. Και τα Calvo όμως είναι συμβιβασμός αφού στις ΗΠΑ έχει τόνο με 0% αλάτι και περισσότερη πρωτεΐνη, επειδή είναι από καλύτερο είδος ψαριού).
    ΒΟΥ ΟΗ ΒΟΥ .... PLEASE OXI ΑΛΛΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΡΕ. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ 2ος BraWNy
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-03-07 14:46 #14
    Προεπιλογή
    Χα Χα Χα ΧαΧα Χα Χα ΧαΧα Χα Χα ΧαΧα Χα Χα Χα.

    Απάντησε όμως στα περί συμβιβασμού...
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-03-07 14:55 #15
    Το avatar του χρήστη Nick3

    Εγγραφή
    19-07-2006
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    427
    Προεπιλογή
    Παίδες μην αρχίσετε πάλι σας παρακαλώ!
    Καλοκαίρι έρχεται δεν είναι καιρός τώρα να κάψουμε εγκεφαλικά κύτταρα...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία