Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 17-06-10 02:34 #1
    Angry Πόνος στους πλάγιους κοιλιακούς (?)
    Καλημέρα παιδιά

    Εδώ και 3-4 μέρες με πιάνει εκείνος ο σπαστικός πόνος κατω απο το στήθος ? στα πλευρά ? καπου εκεί τελος πάντων οταν ξεκινάω να κάνω διάδρομο. Γενικά είναι ένα συχνό φαινόμενο στο τρέξιμο κτλπ σε πολλούς ανθρώπους. Αλλα θυμάμε ότι όταν με έπιανε (σπάνια δλδ) έφευγε γρήγορα. Τώρα τις τελευταίες μέρες και στο ζέσταμα στο 1ο-2ο λεπτό αρχίζει αυτος ο πόνος και δε φεύγει και ειναι ενοχλητικός οσο νάνε.Οχι οτι υποφέρω αλλα εκεί ειναι το μυαλο μου συνεχεια και ειναι εκνευριστικό. Και μέχρι το super market της γειτονιάς να πάω με πιάνει αυτός ο πόνος.
    Επίσης στο γυμναστήριο έχει 2 εβδομάδες που κάνω πλάγιους κοιλιακούς μήπως παίζει ρόλο αυτό? γτ δεν το είχα αυτό το πρόβλημα πριν αρχισω πλάγιους.
    Αν έχει κανείς ιδέα απο που προέρχεται αυτός ο πόνος ας μου πεί πριν αρχίσω να ανησυχώ
    Κάτι άλλο που μου είπαν είναι επειδή τρώω πρίν το γυμναστήριο η απο νερό που πίνω αλλα μ******ς 5 μήνες δεν με έπιασε απο αυτο το λόγο τώρα βρήκε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-06-10 02:56 #2
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Αυτό με πιάνει και εμενα οποτε κάνω διάδρομο!
    Τους τελευταίους μήνες (από τότε δηλαδή που άρχισα gym). Ακριβώς στο σημείο λίγο ποιο κάτω από το δεξί στήθος.

    Στη αρχή νόμισα πως ήταν το νερό. Αλλα δεν! Με πιάνει πάντα αυτός ο πόνος και πραγματικά είναι κάτι παραπάνω από ενοχλητικός! Σε σημείο που σταματάω το τρέξιμο λόγο πόνου. Ανυπομονώ να διαβάσω απαντήσεις σε αυτό το topic
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-06-10 03:08 #3
    Προεπιλογή
    Ανα μπράβο εκεί κάτω απο το δεξί στήθος. Περιμένω και εγώ αύριο ελπίζω να μας απαντήσουν γτ τέτοια ώρα κοιμούνται οι αθλητές χαχαχα λες να είναι απο το ξενύχτι τελικά? χαχαχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-06-10 03:18 #4
    Το avatar του χρήστη silk

    Εγγραφή
    06-05-2010
    Περ.
    κιατο
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    το παθενα και εγω.κοψε ρε φιλε μολις βλεπεις και πονας.αν χω μπουκωσει 5 λιτρα νερο κ κανω δδιαδρομο ναι μ πιανει.απο τουσ πλαγιους ξεχνα το.αν σ πονανε οι πλαγιοι δν θα μπορουσες ουτε ν κανειος τν αναγκη σου χωρις ν σ ενοχλουν..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-06-10 03:31 #5
    Προεπιλογή
    Δεν πίνω πολύ νερό 1 λίτρο περίπου και κάνω διάδρομο μετά απο τις ασκήσεις. δλδ και το ένα λίτρο πιο πολύ φεύγει στις ασκήσεις παρά στο διάδρομο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-06-10 03:46 #6
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Δεν νομίζω να είναι από το νερό...
    Δοκίμασα να κάνω διάδρομο με νερό δοκίμασα και χωρίς νερό για κάνα 2ωρο, τα πάντα έχω δοκιμάσει εγώ αλλα τα ίδια!
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-06-10 10:48 #7
    Το avatar του χρήστη masistas

    Εγγραφή
    05-11-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    105
    Προεπιλογή
    Ο πόνος που περιγράφετε δεν είναι μυικός.

    Όταν λέμε ότι μας έπιασε σφάχτης, όταν νιώθουμε δηλαδή στιγμιαίες σουβλιές στα πλευρά, ουσιαστικά εννοούμε ότι πονάει η σπλήνα μας (spleen pain).

    Η σπλήνα είναι ένας αγγειώδης αδένας που βρίσκεται πάνω από το αριστερό μας νεφρό, πίσω από το θόλο του στομαχιού και μεταξύ του δέκατου και ενδέκατου πλευρού. Ο σάκος που περιβάλλει τη σπλήνα μας, επ’ ονόματι διαφραγματική επιφάνεια της σπλήνας, είναι ελάχιστα ελαστικός και διαθέτει πολλές νευρικές απολήξεις. Έτσι, αν τεντωθεί λίγο από την προσπάθεια, θα αρχίσει να πονάει και αυτό μεταφράζεται ως ένας οξύς πόνος στα πλευρά. Αυτοί που υποφέρουν περισσότερο από σφάχτες είναι αυτοί που δεν είναι συνηθισμένοι στην άσκηση και υποβάλλουν το σώμα τους σε απρόσμενη προσπάθεια. Όταν αρχίσει να πονάει η σπλήνα σας λοιπόν, σταματήστε το τρέξιμο και περπατήστε σε ήρεμο ρυθμό για δέκα λεπτά. Έπειτα, μπορείτε να συνεχίσετε το τρέξιμο.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    NOTHING IS STRONGER THAN THE MIND
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-06-10 22:22 #8
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Πολύ χρήσιμα όλα αυτά masistas!
    Εμενα έινια από την ali μεριά
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-06-10 08:52 #9
    Προεπιλογή
    στα δεξια βρισκεται το συκωτι.. κατα διαστηματα εμενα με ενοχλει κ παιρνω κανα αποτοξινοτικο.. δε νομιζω να εχεται το ιδιο προβλημα αλλα καλου κακου ψαξτε το..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-06-10 15:53 #10
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KINK Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα δεξια βρισκεται το συκωτι.. κατα διαστηματα εμενα με ενοχλει κ παιρνω κανα αποτοξινοτικο.. δε νομιζω να εχεται το ιδιο προβλημα αλλα καλου κακου ψαξτε το..
    Θα πάω για εξετάσεις αυτό το καλοκαίρι αλλα λέω gia τέλος ιουλίου. Να σταματήσω τα συμπληρώματα δηλαδή για ένα μηνα τουλάχιστον και να ολοκληρώσω το κύκλο του Mitro μου.
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-07-10 21:21 #11
    Προεπιλογή
    Εχω και γω αυτο το πρόβλημα αλλα αφου τελικά είναι έτσι θα το εφαρμόσω...
    Δηλαδη καθε φορα που θα ποναω θα σταματάω αλλα μου φαινετε πως δεν θα
    ξανακανω διαδρομο εκεινη την μέρα
    No Pain No Gain
    Απάντηση με παράθεση