Σελίδα 154 από 259 ΠρώτηΠρώτη ... 54104144152153154155156164204254 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.296 έως 2.310 από 3885
  1. 26-06-12 17:22 #2296
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Co0022 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο είναι η αρχή 1 μήνα λίγα κιλά και μετά να ανεβάζω; Όταν τα βγάζω με άνεση να μην ανεβάσω κιλά; κάμψεις δικεφάλων κάνω με 10 κιλά αλτήρες καλά είναι;
    Καμψεις δικεφαλων ειναι απομονωτικη ασκηση...οι ασκησεις κυριως που θελουνε τελεια τεχνικη ειναι η πολυαρθρικη...
    Οι ασκησεις που θελουνε τελεια τεχνικη ειναι αρσεις θανατου (deadlifts) καθισματα (squat) μονοζυγο κωπηλατικη μπαρα-αλτηρα (barbell-dumbbell row)
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
     

  2. 26-06-12 18:03 #2297
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμψεις δικεφαλων ειναι απομονωτικη ασκηση...οι ασκησεις κυριως που θελουνε τελεια τεχνικη ειναι η πολυαρθρικη...
    Οι ασκησεις που θελουνε τελεια τεχνικη ειναι αρσεις θανατου (deadlifts) καθισματα (squat) μονοζυγο κωπηλατικη μπαρα-αλτηρα (barbell-dumbbell row)
    Οι καμψεις δικεφαλων ειναι βασικη ασκηση.
     

  3. 26-06-12 18:19 #2298
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Co0022 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο είναι η αρχή 1 μήνα λίγα κιλά και μετά να ανεβάζω; Όταν τα βγάζω με άνεση να μην ανεβάσω κιλά; κάμψεις δικεφάλων κάνω με 10 κιλά αλτήρες καλά είναι;
    αυτο το ξερεις εσυ με το σωμα σου..οταν ερχεται η αναγκη να ανεβαζεις θα το καταλαβαινεις ολα θεμα εξοικιωσης ειναι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CapoFighter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι καμψεις δικεφαλων ειναι βασικη ασκηση.
    ακριβως!
     

  4. 26-06-12 21:14 #2299
    Το avatar του χρήστη Co0022

    Εγγραφή
    01-04-2012
    Περ.
    Λεμεσος
    Μηνύματα
    421
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Galthazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο το ξερεις εσυ με το σωμα σου..οταν ερχεται η αναγκη να ανεβαζεις θα το καταλαβαινεις ολα θεμα εξοικιωσης ειναι



    ακριβως!
    Οκ! Δηλαδή να κάνω όλες τις ασκήσεις χωρίς να υπάρχει πρόβλημα; απλά με σωστή τεχνική και όχι με υπερβολικά κιλά που να χαλάνε την τεχνική; Την τεχνική μπορώ να την μάθω σωστά παρακολουθώντας ένα βίντεο;(πχ στα σκουοτ).
    Ευχαριστώ.
     

  5. 26-06-12 22:48 #2300
    Banned
    Εγγραφή
    24-06-2012
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    Να ρωτησω κατι το χειμωνα π.χ. κανουμε πρωτα επλκλινη μπορει και 2 ασκησεις η καποιοι και παραπανω για να φτιαξουμε το πανω στηθος που μας λειπει στη γραμωση το συνεχιζουμε ετσιη δεν παιζει ρολο αφου απλα συντηρουμε
     

  6. 26-06-12 23:08 #2301
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο powerbuilder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω κατι το χειμωνα π.χ. κανουμε πρωτα επλκλινη μπορει και 2 ασκησεις η καποιοι και παραπανω για να φτιαξουμε το πανω στηθος που μας λειπει στη γραμωση το συνεχιζουμε ετσιη δεν παιζει ρολο αφου απλα συντηρουμε
    Αυτο που λες ειναι πολυ γενικο...Αν εννοεις οτι στον ογκο παιζουμε 1η ασκηση στο σημειο που θελουμε να δωσουμε παραπανω εμφαση τοτε ναι αλλα η περιοδος ογκου δεν ειναι μονο ενα προγραμμα, μπορει να αλλαξεις πολλα προγραμματα και στο ενα να βαζεις επικλινη και στο αλλο ισιο ή στο αλλο κατακλινη ή οτι θες... Ειναι αναλογα πως αλλαζει ο καθενας το προγραμμα του! (πχ στην γραμμωση εγω παιζω 3 μυικες ομαδες μαζι, εσυ μπορει απλα να αλλαζεις ασκησεις και να κρατας το ιδιο προγραμμα).
     

  7. 26-06-12 23:17 #2302
    Banned
    Εγγραφή
    24-06-2012
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    να το θεσω λιγο διαφορετικα αν στο τελος του ογκου βλεπουμε οτι αομα οι πισω ομοι υστερουν συνεχιζω να εστια;ζω σε αυτους π.χ. τους κανω πρωτη ασκηση η δεν παιζει ρολο
     

  8. 28-06-12 20:37 #2303
    Προεπιλογή
    παιδια μια βοηθεια
    ειμαι 88 κιλα 1.84
    γυμναζομαι κοντα 2 χρονια και το τελευταιο ετος εντατικα
    κανω σωστη διατροφη με 5 γευματα την μερα,και χρηση συμληρωματων,μια γουει και 4 φορες τον χρονο κυκλο με κρεατινη
    ενω εχω δει αναπτυξη σε ολο το κορμι,σε ολες τις μυικες μοναδες τα χερια δεν λενε να αναπτυχθουν
    και πραγματικα εχω απηυδησει,ειμαι σε απογνωση
    το προγραμμα μου ειναι το εξης:Δ:πλατη-δικεφαλα(κανω μονο 5 σετ για δικεφαλα και πλατη 13)Τ:κενο Τ:στηθος-τρικεφαλα(8σετ για 3κεφαλα και για στηθος 12) Π:ποδια,Σ:ωμοι
     

  9. 29-06-12 17:36 #2304
    Προεπιλογή
    Mια ακομα ερωτηση απο εμενα, χωρις να θελω να ακυρωσω τους απο πανω μου που δεν εχουν παρει απαντηση ακομα:

    στα squats σε μηχανημα smith, εχει σημασια αν τα ποδια θα ειναι στημενα στο κεντρο, πιο μπροστα ή πιο πισω και ποιες οι διαφορες? ρωταω επειδη εχω ενα θεμα με το ενα μου γονατο, με τραβαει στα πολλα κιλα στο υψος περιπου της παραλληλου στα σκουοτς. ποια θεση να επιλεξω για να επιβαρυνω οσο λιγοτερο γινεται τα γονατα??

    Ευχαριστω.
     

  10. 29-06-12 18:47 #2305
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο moikan Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια μια βοηθεια
    ειμαι 88 κιλα 1.84
    γυμναζομαι κοντα 2 χρονια και το τελευταιο ετος εντατικα
    κανω σωστη διατροφη με 5 γευματα την μερα,και χρηση συμληρωματων,μια γουει και 4 φορες τον χρονο κυκλο με κρεατινη
    ενω εχω δει αναπτυξη σε ολο το κορμι,σε ολες τις μυικες μοναδες τα χερια δεν λενε να αναπτυχθουν
    και πραγματικα εχω απηυδησει,ειμαι σε απογνωση
    το προγραμμα μου ειναι το εξης:Δ:πλατη-δικεφαλα(κανω μονο 5 σετ για δικεφαλα και πλατη 13)Τ:κενο Τ:στηθος-τρικεφαλα(8σετ για 3κεφαλα και για στηθος 12) Π:ποδια,Σ:ωμοι
    Κανεις καιρο το προγραμμα? Αν ναι αλλαξε το τοτε! Κανε κατι σε πλατη-τρικ. , στηθ-δικε., ή μπορεις να βαλεις Δικ.-τΡΙΚΕ. ξεχωριστα σε μια μερα , ή να κανεις ωμους-τρικ. , ή μπορεις να κανεις τα χερια μονο με superset ή dropset΄ή να φορτωνεις πολλα κιλα και να κλειβεις και λιγο. Τοσα παραδειγματα σου εδωσα...οταν τα κανεις ολα και ακομα δεν εχεις δει αναπτυξη στα χερια σου τοτε βλεπουμε τι αλλο μπορεις να κανεις.
     

  11. 29-06-12 21:31 #2306
    Προεπιλογή
    Σχετικά με πιέσεις και ανοίγματα στήθους με αλτήρες... Είμαι καλυμμένος με επικληνή-οριζόντιο πάγκο ή πρέπει να κάνω και κατακλινή? Εννοώ έχει να δώσει κάτι παραπάνω ο κατακλινής ή μόνο κανέναν τραυματισμό αν δεν βγουν σωστά οι επαναλήψεις?
     

  12. 29-06-12 22:05 #2307
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bellerophont Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με πιέσεις και ανοίγματα στήθους με αλτήρες... Είμαι καλυμμένος με επικληνή-οριζόντιο πάγκο ή πρέπει να κάνω και κατακλινή? Εννοώ έχει να δώσει κάτι παραπάνω ο κατακλινής ή μόνο κανέναν τραυματισμό αν δεν βγουν σωστά οι επαναλήψεις?
    Μπορεις να κανεις διζυγο αντι για κατακλινη
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
     

  13. 30-06-12 01:17 #2308
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bellerophont Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με πιέσεις και ανοίγματα στήθους με αλτήρες... Είμαι καλυμμένος με επικληνή-οριζόντιο πάγκο ή πρέπει να κάνω και κατακλινή? Εννοώ έχει να δώσει κάτι παραπάνω ο κατακλινής ή μόνο κανέναν τραυματισμό αν δεν βγουν σωστά οι επαναλήψεις?
    Πρεπει να γυμνασεις και την κατω μοιρα του στηθους και αυτο θα γινει ειτε με κατακλινη, ειτε με βυθισεις, ειτε με πουλοβερ, ειτε με crossover ειτε με ....κτλ! Οτι ασκηση και να κανεις λαθος ειναι πιθανον να σου προκαλεσει τραυματισμο!
     

  14. 30-06-12 04:06 #2309
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Αν υποθεσουμε οτι δεν γυμναζεται αρκετα το κατω στηθος,οι αλλες 2 πιεσεις που κανει το παιδι για τι ειναι? Εστιαζουν μονο πανω?

    Μην τρελαινομαστε με τις λεπτομερειες.Μπορει να γυμναστει πολυ καλα με τον ισιο.Αν παλι θελει να δωσει περισσοτερη ΓΕΝΙΚΗ πιεση στο στηθος,ας κανει βυθισεις,cross-over κλπ.
     

  15. 30-06-12 07:37 #2310
    Προεπιλογή
    Νιώθω πως οι πιέσεις σε οριζόντιο πάγκο αρκούν για την εκγύμναση της κάτω μοίρας του στήθους.. Έχει κάνει κανείς ανοίγματα σε κατακλινή??
     

Σελίδα 154 από 259 ΠρώτηΠρώτη ... 54104144152153154155156164204254 ... ΤελευταίαΤελευταία