Σελίδα 8 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 6789101858108 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 106 έως 120 από 5346
  1. 14-11-07 23:43 #106
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Πολυ γενικα,η απλη μονοϋδρικη ειναι η κρεατινη που εχει μελετηθει πολυ τα τελευταια χρονια,ενω η αιθυλεστερικη ειναι μια σχετικα καινουργια κρεατινη που υπαρχει περιπτωση να "πιανει" καλα αυτους που το σωμα τους δεν αποδεχεται την μονοϋδρικη.Τα πρωτοκολλα ληψης ειναι πολλα:1 μηνας μεσα-1 εξω,6 βδομαδες μεσα-2 εξω,2 μηνες μεσα-2 εξω,ενω υπαρχει και το "ολο τον χρονο μεσα",δηλαδη να παιρνεις απο 5 γρ καθε μερα ή μονο μετα την προπονηση για μεγαλο χρονικο διαστημα.Υπαρχουν κι αλλοι τροποι για να παρεις.Διαβασε και θα δεις και μονος σου.
     

  2. 14-11-07 23:51 #107
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15
    6 βδομαδες μεσα-2 εξω,2 μηνες μεσα-2 εξω,ενω υπαρχει και το "ολο τον χρονο μεσα",.
    Αναρωτιέμαι ρεσυ billy που τα βρήκες αυτα κ ένα παραπάνω το τελευταίο δλδ "ολο τον χρονο μεσα"!! Οκ ο καθένας είναι σε θέση να το παίρνει όσο κ όποτε θέλει αλλά επίσημα κ κατεγεγραμένα είναι αυτο που είπες μόνο στην αρχή : 1 μήνας μέσα 1 έξω.

    Gt
    Bodybuilding.gr
     

  3. 14-11-07 23:53 #108
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Gt,για να σου πω ενα παραδειγμα,και για την βιταμινη C λενε 135mg τη μερα ( τοσο δεν ειναι η ΣΗΔ? ) αλλα ολοι παιρνουμε γραμμαριο και πανω.Θελω να σου πω οτι η πρακτικη εμπειρια μετραει περισσοτερο (για μενα τουλαχιστον).
     

  4.  

  5. 15-11-07 00:07 #110
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15
    Gt,για να σου πω ενα παραδειγμα,και για την βιταμινη C λενε 135mg τη μερα ( τοσο δεν ειναι η ΣΗΔ? ) αλλα ολοι παιρνουμε γραμμαριο και πανω.Θελω να σου πω οτι η πρακτικη εμπειρια μετραει περισσοτερο (για μενα τουλαχιστον).
    Άλλο το ένα άλλο το άλλο μην τα φέρνουμε όλα στην ίδια λογική. Στο φόρουμ προτείνοντε ακόμα κ τα 3 με 4 γρ C oπότε να το κάνετε άφοβά, όχι όμως κ oi τεράστιες σε χρόνο προσλήψεις κρεατίνης.

    http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=996
    http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=229

    Gt
    Bodybuilding.gr
     

  6. 15-11-07 00:56 #111
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.918
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15
    6 βδομαδες μεσα-2 εξω,2 μηνες μεσα-2 εξω,ενω υπαρχει και το "ολο τον χρονο μεσα",.
    Αναρωτιέμαι ρεσυ billy που τα βρήκες αυτα κ ένα παραπάνω το τελευταίο δλδ "ολο τον χρονο μεσα"!! Οκ ο καθένας είναι σε θέση να το παίρνει όσο κ όποτε θέλει αλλά επίσημα κ κατεγεγραμένα είναι αυτο που είπες μόνο στην αρχή : 1 μήνας μέσα 1 έξω.

    Gt
    γενικά αυτά τα πρωτόκολλα λήψης που αναφέρει ο billy υπάρχουν... απλά δεν σημαίνει ότι είναι τα βέλτιστα.

    το "αδιάκοπη λήψη" κρεατίνης έχει πολλούς υποστηρικτές, ωστόσο από τις μεχρι σήμερα αποδείξεις είναι καλύτερα να κάνουμε κυκλική λήψη του συγκεκριμένου συμπληρώματος.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
     

  7. 15-11-07 01:29 #112
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss

    γενικά αυτά τα πρωτόκολλα λήψης που αναφέρει ο billy υπάρχουν... απλά δεν σημαίνει ότι είναι τα βέλτιστα.
    Δεν διαφωνώ οτι υπάρχουν αλλά ανήκουν περισσότερο απο εμπειρίες κ αναφορές χρηστών στο ιντερνετ μιας κ η επίσημη δοσολογία είνια αυτή που αναγράφετε σε όλες τις συσκευασίες απλά μετά ο καθένας το διαμορφώνει αν κ όπως θέλει αλλά με δική του ευθύνη για τυχόν παρενέργειες.

    Gt
    Bodybuilding.gr
     

  8. 15-11-07 02:54 #113
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    ΜΒ βαλε καπου στο αρθρο εκει οτι απο την υπερληρωση μπορεις να παθεις γαστρεντεριτιδα η παρομοια προβληματα.
    Γιατι ειχα παθει κατι λιγα εγω πριν μερες και εψαχνα τι ηταν.

    The idea also seemed to work well in practice with people noticing considerable increases in strength and weight during the loading phase. All was not perfect however as many people found the loading phase to be a problem, with gastrointestinal upset, diarrhea and other problems.


    RL
     

  9. 15-11-07 12:56 #114
    Προεπιλογή
    Απο προσωπικη εμπειρια θα αναφερω το εξης πορισμα.
    Καποια στιγμη περσυ εκανα χρηση κρεατινης για 3 μηνες συνεχωμενους.Μολις την σταματησα παρατηρησα οτι αδειασα εντελως απο υγρα και οτι τα επιπεδα αναρωσης μου (ΑΤΠ) ειχαν πεσει.Φετος με 6 εβδομαδες κυκλο τα αποτελεσματα ηταν πολυ καλυτερα.
    Αυτα παντα βαση προσωπικης εμπειριας απο την χρηση κρεατινης.
    Μου τη δινει η γραμμωση,μου τη δινει η γραμμωση,μου τη ............
     

  10. 16-11-07 10:01 #115
    Προεπιλογή
    Εγω παλη προσοπικα δεν ειμαι υποστιρικτης της κρεατινης για αρκετους λογους αλλα πιο πολη το οτι δεν "συμφονη" με τον οργανισμο μου....

    Στην σινεχη μου ερευνα για καλλητερες προπονησης βρηκα κατη πολη καλλητερο απο τη κρεατηνη - Nitric Oxide - αν και τα περισοτερα προηοντα ΝΟ εχουν και λιγη κρεατινη μεσα φενετε για μενα να δουλευουν πολη καλλητερα απο την απλη κρεατηνη.
    Δοκιμασε και δε θα χασεις.....
     

  11. 21-11-07 23:56 #116
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ παιδια για την βοϊθεια!!! MB το εχω διαβασει το αρθρο πολυ καλο απλα μιλαει
    μονο για την μονοϋδρικη κρεατινη! Εχω ακουσει πως η πολυαιστερικη εχει καλητερα αποτελεσματα και επισης αποφευγεις το φωρτομα(δλδ ειναι περιτο) ξερεται αν ισχυει κατι τετοιο?
     

  12. 22-11-07 02:49 #117
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο imposer
    Ευχαριστω πολυ παιδια για την βοϊθεια!!! MB το εχω διαβασει το αρθρο πολυ καλο απλα μιλαει
    μονο για την μονοϋδρικη κρεατινη! Εχω ακουσει πως η πολυαιστερικη εχει καλητερα αποτελεσματα και επισης αποφευγεις το φωρτομα(δλδ ειναι περιτο) ξερεται αν ισχυει κατι τετοιο?
    Ethyl ester και kre-alkalyn δεν θελουν υπερπληρωση
    Και οπως διαβασα στο βιβλιο με την κρεατινη του Will brink λεει στο τελος του μηνα ειτε κανεις υπερπληρωση ειτε δεν κανεις τα ιδια αποτελεσματα-κερδη εχεις απλος αμα θες κατι αμεσω σε 5-6 μερες κανεις υπερληρωση(προσοχη πιθανος κινδυνος γαστρεντεριτιδας)
     

  13. 15-04-08 18:04 #118
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    και μια χαζη ερωτηση

    Εχω μονουδατικη κρεατινη απο 3 εταιριες

    200 γραμμ απο Primaforce
    100 gram apo Prolab
    300 gram apo Garmel Nutrition

    πειραζει που θα τις παρω στον κυκλο (ολες μαζι) η ειναι το ιδιο πραμα
     

  14. 15-04-08 18:08 #119
    Το avatar του χρήστη Spyro D

    Εγγραφή
    27-03-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    259
    Προεπιλογή
    χαχαχαχαχαχαχ!!!
    Γιατι να το κανεις αυτο?Ρε συ....ηρεμα με την κρεατινη......
    Spyro D
     

  15. 15-04-08 18:12 #120
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Ασε εγιναν πολλες αλαξοκολιες με την κρεατινη και εμηνα με τα παραπανω

    βασηκα στην υπερπληρωση ξοδευω αρκετη σκονη μετα οκ αλλα κανω κυκλους ,2 μηνες περνω 2 δεν περνω καπως ετσι
     

Σελίδα 8 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 6789101858108 ... ΤελευταίαΤελευταία