Σελίδα 350 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 250300340348349350351352 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 5.236 έως 5.250 από 5346
  1. 21-11-14 00:45 #5236
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι επιστημονες >εδω< λενε οτι μακροχρονια χρηση ουτε τα νεφρα πειραζει,ουτε το συκωτι..
    ο καθενας φυσικα μπορει να εχει αλλη αποψη..

    ελπιζω ομως να μην ξαναγραψεις μετα απο κανα 2 μηνες με ανεβασμενες τιμες κ να πεις οτι εφταιγε η κρεατινη αφου τα τσουζες οπως γραφεις..γιατι συνηθως κατι τετοια γινονται κ μετα φταινει η κρεατινη,η πρωτεινη κλπ..
    κ οταν καποιος παει στον γιατρο κ δει τα αποτελεσματα των ρωταει ο γιατρος "τι πηρες?"
    "πρωτεινη" απαντα ο αλλος.."αυτο φταιει" λεει ο γιατρος..οχι οτι επινε τον βοσπορο(που φυσικα ουτε καν το αναφερει στον γιατρο)
    Χαχαχα! ειναι σαν το αλλο που λεει η βοτκα εχει παγο, το ουισκι εχει παγο το τζιν εχει παγο.. αυτος ο παγος μας εχει καταστρεψει : )

    Ενδιαφέρουσα η έρευνα αν και δεν είχα αμφιβολία για την κρεατίνη. Σε ευχαριστώ για την απάντηση πάντως.
     

  2. 21-11-14 00:47 #5237
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο newbee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχα! ειναι σαν το αλλο που λεει η βοτκα εχει παγο, το ουισκι εχει παγο το τζιν εχει παγο.. αυτος ο παγος μας εχει καταστρεψει : )

    .
    α γεια σου
     

  3. 21-11-14 12:22 #5238
    Προεπιλογή
    βρε μαγκες να πουμε εχει μια εβδομαδα αρχισα μια μονοϋδρική κρεατίνη και απο εκεινη την μερα οτι κανω οπου ειμαι ποναω την κοιλια μου να πουμε τι γινετε?
     

  4. 21-11-14 16:49 #5239
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αλεξανδρος Κυπρος Εμφάνιση μηνυμάτων
    βρε μαγκες να πουμε εχει μια εβδομαδα αρχισα μια μονοϋδρική κρεατίνη και απο εκεινη την μερα οτι κανω οπου ειμαι ποναω την κοιλια μου να πουμε τι γινετε?
    Πίνεις πολύ νερό; Πρέπει να πίνεις τουλάχιστον 3 λίτρα τη μέρα.
     

  5. 21-11-14 17:17 #5240
    Προεπιλογή
    νερο πινω,αλλα νομιζο καταλαβα επειδη διαβασα λιγα αθρα πριν λιγο και γραφανε οτι πρεπει να την δυαλεις πολυ καλα με χλιαρο νερο και να την πινεις,θα το δοκιμασω σημερα και αυριο θα δουμε τι θα γινει
     

  6. 21-11-14 17:30 #5241
    Προεπιλογή
    ποσα ml φραγκοσταφυλο πινουμε μαζι με τη κρεατινη? πριν η μετα τη προπονηση?
    Not many people understand what a pump is. It must be experienced to be understood. It is the greatest feeling that I get.
     

  7. 21-11-14 19:07 #5242
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο newbee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πίνεις πολύ νερό; Πρέπει να πίνεις τουλάχιστον 3 λίτρα τη μέρα.
    οχι φιλε αυτο δεν ισχυει..το πολυ νερο ζοριζει τα νεφρα..πινεις μονο οσο διψας.
    αν τωρα εχεις παρατηρησει οτι ξεχνιεσαι μεσα στη μερα κ δεν πινεις κανα 2 λιτρα,εχεις διπλα σου ενα μπουκαλακι κ ρουφας που κ που.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stone garden Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποσα ml φραγκοσταφυλο πινουμε μαζι με τη κρεατινη? πριν η μετα τη προπονηση?
    250 μετα την προπονηση.
     

  8. 22-11-14 21:29 #5243
    Προεπιλογή
    ρε συ φιλε beefmeup που εισαι καιρο εδω βοηθα λιγο την κατασταση με το στομαχι μου δεν παει αλλο,εχει 3 μερες συνεχεια ειμαι στην τουαλετα,βεβαια την εκοπσα την κρεατινη να ηρεμισει λιγο το στομαχι μου αλλα τιποτα ειναι ασχημο αυτο που νιωθω στο στομαχι,την επινα πριν και μετα την προπονηση πεζει ρολο? δηλαδη 5γρ πριν και 5 γρ μετα,φτεει η ηλικια μου 17 ετων? επερνα 3 καψουλες αμινοξεων μαζι με την κρεατινη πριν την προπονηση και 3 καψουλες μετα μαζι με κρεατινη παλυ και πρωτεινη
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αλεξανδρος Κυπρος : 22-11-14 στις 21:32
     

  9. 22-11-14 21:40 #5244
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    τουαλετα γιατι,σε παει σερπατινα?
    κ αφου λες οτι την εκοψες κ δεν ειδες διαφορα,μαλλον δεν φταιει η κρεατινη..
    μια λυση ειναι να σταματησεις οτι συμπληρωματα περνεις μαχαιρι για καμια βδομαδα να δεις αν ηρεμησεις..κ μετα ξεκινα 1-1 να δεις ποιο σου κανει την ζημια.
    η μονη λυση βασικα ειναι αυτη..
     

  10. 22-11-14 21:55 #5245
     

  11. 27-11-14 03:34 #5246
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα παίδες, θα ήθελα τη γνώμη σας (εφόσον ξέρετε) σχετικά με το πόσο μπορεί να συνδέεται η τριχόπτωση με τη χρήση συμπληρωμάτων κρεατίνης.
    Για σχεδόν τέσσερις εβδομάδες χρησιμοποιούσα (πρώτη φορά) μονοϋδρικη κρεατίνη, με φόρτωμα τις πρώτες 5 μέρες {4*5γρ.} και στη συνέχεια 5γρ./μέρα.
    Τις τελευταίες μέρες, εντελώς ξαφνικά, παρατήρησα (μου το τόνισαν και οι δικοί μου) έντονη αραίωση στα μαλλιά μου και "αδυνάτισμα της τρίχας" ιδίως στην περιοχή πάνω από το μέτωπο, που αυξανόταν αλματωδώς.
    Για να μην τα πολυλογώ, εδώ και δύο μέρες σταμάτησα τη χρήση της, αφού διάβασα και σε ξένα sait ότι με την κρεατίνη αυξάνονται τα επίπεδα μιας ορμόνης που είναι υπεύθυνη για την τριχόπτωση.
    Θα ήθελα να μάθω μήπως έχετε αντιμετωπίσει παρόμοιο περιστατικό, γιατί μου φαίνεται περίεργο να έχει τέτοιες παρενέργειες ένα τόσο διαδεδομένο σκεύασμα..
    Να επισημάνω ότι δεν τίθεται θέμα κληρονομικότητας!!
    Ευχαριστώ.
     

  12. 01-12-14 01:27 #5247
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα, πήρα για πρωτη φορά μια κρεατίνη μονουδρική και θέλω να ρωτήσω σχετικά με την κατανάλωση.

    Διάβασα οτι τις μέρες χωρίς προπόνηση παίρνουμε 5γρ. και τις μέρες προπόνησης 10γρ., τα 5γρ στο μεταπροπονητικό. Δλδ θα τα βάζω μαζί με την πρωτεΐνη μέσα στο σείκερ όλα μαζί;
    Και κάτι ακόμα, αν βάζω την κρεατίνη μέσα στη βρώμη με το γάλα στο πρωινό (το βάζω 1 λεπτό στα μικροκύματα) τρέχει τπτ; Διάβασα οτι γράφει να πίνεται με χυμό ή νερό.
     

  13. 01-12-14 12:14 #5248
    Το avatar του χρήστη panakos

    Εγγραφή
    06-04-2011
    Περ.
    karditsa
    Μηνύματα
    4.006
    Προεπιλογή
    καλο ειμαι μολις τελειωνεις την προπονηση να βαζεις 5 γρ κρεατινη μεσα σε χυμο ή χλυαρο νερό να την ανακατεύεις καλα και να την πινεις...
    μετα απο ενα 15λεπτο-20λεπτο μπορεις να πρεις και το σεικερ σου με την πρωτενη σου...
     

  14. 01-12-14 22:12 #5249
    Προεπιλογή
    ¨αμα τα βάζω και τα 2 (κρεατίνη - πρωτεΐνη) στο μεταπροπονητικό σέικερ παίζει πρόβλημα;

    Γτ αν είνια να παίρνω την πρωτεΐνη μετά από 20 λεπτά, πάω και τρώω στερεό...
     

  15. 12-01-15 00:27 #5250
    Προεπιλογή
    Αγόρασα την 100% pure creatine της body attack η οποία ειναι micronised σκόνη.
    Στις οδηγίες λήψης αναφέρει να παίρνω 3 γρ κρεατίνης την ημέρα (1,5 scoops) και κατά προτίμηση πριν την προπόνηση .
    Γιατί αναφέρει 3 μόνο γραμμάρια ?
    Έχει διαφορά απο την μονουδρική ή γράφουν λιγα γραμμάρια για λόγους ασφαλείας ?
     

Σελίδα 350 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 250300340348349350351352 ... ΤελευταίαΤελευταία