Σελίδα 345 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 245295335343344345346347355 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 5.161 έως 5.175 από 5346
  1. 26-08-14 18:47 #5161
    Προεπιλογή
    σε ευχαριστώ πολύ
     

  2. 26-08-14 18:48 #5162
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Είναι καθαρά ιατρικό το θέμα οπότε καλύτερα να μιλήσεις μ'εναν γιατρό (που γνωρίζει απο συμπληρώματα).
     

  3. 31-08-14 16:31 #5163
    Smile Ναι στο νιτρικό κ στην κρεατίνη οι γυναίκες;
    Σκέφτομαι ν ξεκινήσω συμπληρώματα κ θέλω βοήθεια. Είμαι 17 (μη πει κανείς είσαι μικρή γι αυτά!) και κάνω προπόνηση (πλέον) 3 φορές την εβδομάδα βάρη κ καθημερινά αερόβιο. Λέω πλέον γιατί ενώ έκανα καθημερινά τώρα λόγω Πανελλαδικών δεν έχω τόσο χρόνο... Φυσικά ακολουθώ διατροφή πρωτεϊνική, οπότε όποιος μπορεί ας μ προτείνει ό,τι θεωρεί καταλληλότερο κ πιο αποτελεσματικό.
     

  4. 31-08-14 18:32 #5164
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katekop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι ν ξεκινήσω συμπληρώματα κ θέλω βοήθεια. Είμαι 17 (μη πει κανείς είσαι μικρή γι αυτά!) και κάνω προπόνηση (πλέον) 3 φορές την εβδομάδα βάρη κ καθημερινά αερόβιο. Λέω πλέον γιατί ενώ έκανα καθημερινά τώρα λόγω Πανελλαδικών δεν έχω τόσο χρόνο... Φυσικά ακολουθώ διατροφή πρωτεϊνική, οπότε όποιος μπορεί ας μ προτείνει ό,τι θεωρεί καταλληλότερο κ πιο αποτελεσματικό.
    Καλως ήρθες στο φόρουμ κατ'αρχήν. Στο θέμα σου τώρα..γιατί θες να πάρεις κρεατίνη ή νιτρικό? κ τι περιμένεις από αυτά? είναι οι ερωτήσεις που πρέπει να κάνουμε στον εαυτό μας πριν αγοράσουμε κάποιο σκεύασμα. Και επίσης τα χρειάζεσαι σε αυτή την ηλικία? Μπορεί εδώ μέσα, να γουστάρουμε τα συμπληρώματα, αλλά εγώ προσωπικά κοιτάζω πρώτα όλα τα παραπάνω κ μετά προτείνω ή όχι κάτι. Το σωστό αυτό είναι. Αν ρωτήσεις ένα κατάστημα θα σε φορτώσει με μια σακούλα πράγματα, αλλά το σωστό είναι αυτό που σου περιγράφω. Επίσης η πρωτεινικές διατροφές, δεν είναι κ ότι καλύτερο. Αυτά είναι βλακείες ορισμένων διασήμων που πέρασαν στον κόσμο πως οι υδατάνθρακες κάνουν κακό...Όλοι όμως οι μεγάλοι διατροφολόγοι της Αμερικής προτείνουν υδατάνθρακες αρκεί να ξέρεις να τους χρησιμοποιείς σωστά. Επιπλέον, τα λιπαρά παίζουν μεγάλο ρόλο σε διάφορες διεργασίες του οργανισμού μας. Μην τα αμελείς. Ότι χρειαστείς στη διάθεσή σου.
     

  5. 01-09-14 02:17 #5165
    Προεπιλογή
    Cpreapure monohydrate και σκετη monohydrate ποια η διαφορα αναμεσα σε αυτα τα δυο ειδη?? βλεπω οτι η creapure ειναι παντα ακριβωτερη!!
     

  6. 01-09-14 03:37 #5166
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BodybuilderGr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Cpreapure monohydrate και σκετη monohydrate ποια η διαφορα αναμεσα σε αυτα τα δυο ειδη?? βλεπω οτι η creapure ειναι παντα ακριβωτερη!!

    Η καθαρη κρεατινη ουτως ή αλλως ειναι φτηνη
    Η creapure νομιζω ειναι κυριοτερα μια μαρκετινιστικη ονομασια παρα θεμα ουσιας
     

  7. 01-09-14 03:43 #5167
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katekop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι ν ξεκινήσω συμπληρώματα κ θέλω βοήθεια. Είμαι 17 (μη πει κανείς είσαι μικρή γι αυτά!) και κάνω προπόνηση (πλέον) 3 φορές την εβδομάδα βάρη κ καθημερινά αερόβιο. Λέω πλέον γιατί ενώ έκανα καθημερινά τώρα λόγω Πανελλαδικών δεν έχω τόσο χρόνο... Φυσικά ακολουθώ διατροφή πρωτεϊνική, οπότε όποιος μπορεί ας μ προτείνει ό,τι θεωρεί καταλληλότερο κ πιο αποτελεσματικό.

    3 φορες την εβδομαδα ειναι αρκετα ειδικα απο την στιγμη που κανεις κ αεροβια καθε μερα (να την κανεις μετα τα βαρη και οχι πριν)
    Το σωμα χρειαζεται ξεκουραση και φυσικα χρειαζεται και υδατανθρακες
    Οι πρωτεινικες διαιτες ειναι για ηθοποιους-μοντελα που θελουν να χωρανε σε στενα φορεματα,οχι για οσους γυμναζονται
    Τα νιτρικα δεν εχουν την παραμικρη χρησιμοτητα
    Η κρεατινη θα σε βοηθησει, κρατα την δοσολογια χαμηλα,2 γρ μεταπροπονητικα
     

  8. 01-09-14 13:48 #5168
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagos789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η creapure νομιζω ειναι κυριοτερα μια μαρκετινιστικη ονομασια παρα θεμα ουσιας


    Η creapure είναι πατενταρισμένη διαδικασία μικροϊονισμού της μονοϋδρικής κρεατίνης και πέρα απο το καθαρότερο αποτέλεσμα εξασφαλίζει το τελικό προιόν γιατί φτιάχνεται σε συγκεκριμένο εργαστήριο με στάνταρ διαδικασία και όποιος θέλει να πουλήσει creapure παίρνει μόνο απο κει - σε αντίθεση με τις απλές που μπορει να φτιάξει ο οποιοσδήποτε απο τις ΗΠΑ μέχρι το Πακιστάν.
     

  9. 04-09-14 16:17 #5169
    Προεπιλογή Απορία για την κρεατίνη
    Γεια σε όλους, ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την μονοϋδρική κρεατίνη που θέλω να ξεκινήσω με ενα μήνα ON και ένα μήνα OFF χρειάζεται κάθε φορά που την ξεκινάω φόρτωμα; Δηλαδή αν ξεκινήσω Οκτώμβρη με φόρτωμα, και το Νοέμβρη δεν πάρω, το Δεκέμβρη θα ξανακάνω φόρτωμα; Ευχαριστώ.
     

  10. 04-09-14 17:35 #5170
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    Όχι δεν είναι απαραίτητο ...
     

  11. 07-09-14 02:04 #5171
    Προεπιλογή
    μην την σταματας στον μηνα! κανε τουλαχιστον 2! συνδιασετο με beta alanine και ταυρινη με το τελευταιο να ειναι σχετικα μη αναγκαιο

    Στάλθηκε από το XT320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    "Τhe difference between a successful person and others is not
    a lack of strength,or knowladge,but rather of in a lackof will"
     

  12. 07-09-14 02:43 #5172
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fylpa17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην την σταματας στον μηνα! κανε τουλαχιστον 2! συνδιασετο με beta alanine και ταυρινη με το τελευταιο να ειναι σχετικα μη αναγκαιο

    Στάλθηκε από το XT320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    Εδώ κάνεις λάθος φίλε. Η β-αλανίνη με την ταυρίνη δεν πάνε μαζί 100%! Χρησιμοποιούν τα ίδια carrier κ το ένα παρεμβαίνει ας πούμε στη δράση του άλλου.
     

  13. 10-09-14 17:06 #5173
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ κάνεις λάθος φίλε. Η β-αλανίνη με την ταυρίνη δεν πάνε μαζί 100%! Χρησιμοποιούν τα ίδια carrier κ το ένα παρεμβαίνει ας πούμε στη δράση του άλλου.
    μπορείς να τρέχεις B αλανίνη και ταυρίνη την ίδια περίοδο αλλα η λήψη τους να γίνετε με διαφορα ώρας?
     

  14. 10-09-14 17:54 #5174
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paral Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορείς να τρέχεις B αλανίνη και ταυρίνη την ίδια περίοδο αλλα η λήψη τους να γίνετε με διαφορα ώρας?
    όχι, για τον λόγο που εξήγησα από πάνω. Με τη διακοπή της β-αλανίνης μπορείς να χρησιμοποιήσεις ταυρίνη, ιδίως αν έκανες χρήση μεγάλης ποσότητας.
     

  15. 10-09-14 22:20 #5175
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι, για τον λόγο που εξήγησα από πάνω. Με τη διακοπή της β-αλανίνης μπορείς να χρησιμοποιήσεις ταυρίνη, ιδίως αν έκανες χρήση μεγάλης ποσότητας.
    νόμιζα ότι είχε να κάνει με την λήψη των συμπληρωμάτων και ότι γενικά με τη χρήση τους.
    νόμιζα πως αν άφηνες ένα 3 ας πούμε διαφορα ανάμεσα στο ένα και το άλλο δεν επηρέαζαν.
    (btw δεν το έκανα εγώ δεν είμαι fan τις ταυρίνης)
     

Σελίδα 345 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 245295335343344345346347355 ... ΤελευταίαΤελευταία