Σελίδα 115 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 1565105113114115116117125165215 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.711 έως 1.725 από 5346
  1. 12-12-10 21:04 #1711
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά η γνώμη σας για τη Creapure Creatine της Reflex??
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Στελιος Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ καλη
    Απ ότι έχω διαβάσει αυτή η κρεατίνη δεν έχει καλή διαλυτότητα, εμένα με ψιλόχαλάει αυτό, γιατί δεν μπορώ να την παίρνω μαζί με υδατάνθρακα στο μεταπροπονητικό. Για την CREATINE POWDER της ΟPTIMUM τι λέτε?
     

  2. 12-12-10 21:14 #1712
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kaloutsikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ ότι έχω διαβάσει αυτή η κρεατίνη δεν έχει καλή διαλυτότητα, εμένα με ψιλόχαλάει αυτό, γιατί δεν μπορώ να την παίρνω μαζί με υδατάνθρακα στο μεταπροπονητικό. Για την CREATINE POWDER της ΟPTIMUM τι λέτε?
    μπορεις...

    γιατι οχι αυτη της reflex που εχει και πολλα feedback εδω στο φορουμ???
     

  3. 13-12-10 00:02 #1713
    Προεπιλογή
    Ειναι πιο αποτελεσματικο να παιρνω 25γρ.πριν την προπονηση(ετσι λεει η δοσολογια αν και αποτελεσμα δεν εχω δει).Επιπλεον,25γρ. ειναι 1,5 scoop?
     

  4. 13-12-10 02:00 #1714
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεις...

    γιατι οχι αυτη της reflex που εχει και πολλα feedback εδω στο φορουμ???
    Επειδή διάβασα πως πολύ την κρεατίνη της reflex την τρώνε με κουτάλι γιατί αν την βάλουνε μαζι με άλλο συμπλήρωμα δεν διαλλήται καλά, και επειδή εγώ θέλω να την τρώω με συμπλήρωμα μαζί γι αυτό είπα να πάρω άλλη εταιρία, ισχύει τελικά κάτι τέτοιο?
     

  5. 13-12-10 02:17 #1715
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο metz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το άδειο στομάχι μην παίρνεις και όρκο...

    Για καλύτερη απορρόφηση με άδειο στομάχι, μαζί με υδατάνθρακα υψηλού γλυκαιμικού δείκτη προτείνεται (πχ πορτοκαλάδα)
    Έχω διαβάσει πτυχιακή εργασία η οποία οδηγεί μεταξύ άλλων στο συμπέρασμα ότι για την μέγιστη απορρόφηση κρεατίνης απαιτείται έκκριση ινσουλίνης, άρα υδ/κες και κατά προτίμηση υψηλού Γ.Δ. . Θα πει κάποιος και η κρεατίνη σαν αμινοξύ δεν προκαλεί έκκριση ινσουλίνης? Ναι, αλλά από ότι φαίνεται δεν είναι αρκετή...
     

  6. 13-12-10 02:42 #1716
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PanosDeu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι πιο αποτελεσματικο να παιρνω 25γρ.πριν την προπονηση(ετσι λεει η δοσολογια αν και αποτελεσμα δεν εχω δει).Επιπλεον,25γρ. ειναι 1,5 scoop?
    πια κρεατινη εχεις (μαλλον φορμουλα κρεατινης) γιατι δεν παιζει να εχει το σκουπ 25 γρ κρεατινη λογικα θα εχει και ζαχαρι και αλλα μεσα
    ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ
     

  7. 13-12-10 03:06 #1717
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PanosDeu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι πιο αποτελεσματικο να παιρνω 25γρ.πριν την προπονηση(ετσι λεει η δοσολογια αν και αποτελεσμα δεν εχω δει).Επιπλεον,25γρ. ειναι 1,5 scoop?
    γιατι δεν δοκιμαζεις κρεαλκαλικη κρεατινη?
     

  8. 13-12-10 11:39 #1718
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PanosDeu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι πιο αποτελεσματικο να παιρνω 25γρ.πριν την προπονηση(ετσι λεει η δοσολογια αν και αποτελεσμα δεν εχω δει).Επιπλεον,25γρ. ειναι 1,5 scoop?
    αδερφε τι 25γρ..κρεατινη???
    μηπως κανεις καποιο λαθακι???για τσεκαρε το...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kaloutsikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή διάβασα πως πολύ την κρεατίνη της reflex την τρώνε με κουτάλι γιατί αν την βάλουνε μαζι με άλλο συμπλήρωμα δεν διαλλήται καλά, και επειδή εγώ θέλω να την τρώω με συμπλήρωμα μαζί γι αυτό είπα να πάρω άλλη εταιρία, ισχύει τελικά κάτι τέτοιο?
    εμενα μια χαρα μου διαλυεται της reflex και την πινω και γω με υ/α,μη μασας...τσιμπα τη

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dominik Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι δεν δοκιμαζεις κρεαλκαλικη κρεατινη?

    απο που προεκυψε αυτο?
    τιποτα...
     

  9. 13-12-10 13:20 #1719
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PanosDeu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωριζει κανεις αν η Get Pumped απο MDY ειναι καλη?ειναι επικινδυνη επειδη αποτελειται απο 4 κρεατινες και ειμαι 18 χρονων?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PanosDeu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι πιο αποτελεσματικο να παιρνω 25γρ.πριν την προπονηση(ετσι λεει η δοσολογια αν και αποτελεσμα δεν εχω δει).Επιπλεον,25γρ. ειναι 1,5 scoop?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dreiko Εμφάνιση μηνυμάτων
    αδερφε τι 25γρ..κρεατινη???
    μηπως κανεις καποιο λαθακι???για τσεκαρε το...
    για φορμουλα λεει βαγγο..οποτε λογικα αυτο θα ειναι το σκουπ της στα 25γρ.
    οχι μονο κρεατινη δλδ.
     

  10. 13-12-10 13:23 #1720
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    για φορμουλα λεει βαγγο..οποτε λογικα αυτο θα ειναι το σκουπ της στα 25γρ.
    οχι μονο κρεατινη δλδ.
    αααα.λεω και γω ρε συ...
    δεν το ειχα δει το αλλο ποστ.....
    τιποτα...
     

  11. 13-12-10 14:56 #1721
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλητερα με φαγητο...

    και μακρια απο χυμους.... εχουν αρκετα χαμηλο ph

    αν πας να την παρεις με αδειο στομαχι καλητρα κρεατινη μαζι με sodium bicarbonate
    Σωστός για το χυμό πορτοκάλι - τα οξέα θα επιταχύνουν τη μετατροπή της κρεατίνης σε κρεατινίνη αφήνοντας λιγότερη ποσότητα διαθέσιμη για αφομοίωση. Το σωστό είναι με υδατάνθρακα υψηλού γλυκαιμικού δείκτη (π.χ. δεξτρόζη). Προσωπικά με πρωτεΐνη την παίρνω και μια χαρά δουλεύει.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω διαβάσει πτυχιακή εργασία η οποία οδηγεί μεταξύ άλλων στο συμπέρασμα ότι για την μέγιστη απορρόφηση κρεατίνης απαιτείται έκκριση ινσουλίνης, άρα υδ/κες και κατά προτίμηση υψηλού Γ.Δ. . Θα πει κάποιος και η κρεατίνη σαν αμινοξύ δεν προκαλεί έκκριση ινσουλίνης? Ναι, αλλά από ότι φαίνεται δεν είναι αρκετή...

    Η κρεατίνη ΔΕΝ είναι αμινοξύ φίλε, αλλά μία ένωση που περιέχει άζωτο, γνωστή ως αμίνη. Δες κι εδώ http://www.dietstories.gr/arthra/kreatini.html.
     

  12. 13-12-10 15:02 #1722
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dreiko Εμφάνιση μηνυμάτων
    αδερφε τι 25γρ..κρεατινη???
    μηπως κανεις καποιο λαθακι???για τσεκαρε το...



    εμενα μια χαρα μου διαλυεται της reflex και την πινω και γω με υ/α,μη μασας...τσιμπα τη




    απο που προεκυψε αυτο?
    για κρετινη δε μιλαει?κ για φορμουλες κρεατινης?
     

  13. 13-12-10 15:08 #1723
    Προεπιλογή
    Παιδια για φορμουλα λεω Get Pumped απο MDY.Τη χρησιμοποιω 4 μερες και δεν εχω δει αποτελεσμα.Να κανω φορτωμα αν και λεει 1,5 scoop πριν την προπονηση?
     

  14. 13-12-10 15:09 #1724
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PanosDeu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια για φορμουλα λεω Get Pumped απο MDY.Τη χρησιμοποιω 4 μερες και δεν εχω δει αποτελεσμα.Να κανω φορτωμα αν και λεει 1,5 scoop πριν την προπονηση?
    4 μερες ειναι λιγες.
    περιμενε λιγο ακομα κ βλεπεις.

    κ να την περνεις μετα καλυτερα.
     

  15. 13-12-10 15:16 #1725
    Προεπιλογή
    Μου ειπε αυτος απο το x-streme stores να την παιρνω πριν.Ετσι λεει και η δοσολογια γιατι υποτιθεται πως δινει ενεργεια.Οχι μονο δεν πηρα ενεργεια αλλα κατεβασα και τα κιλα...
     

Σελίδα 115 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 1565105113114115116117125165215 ... ΤελευταίαΤελευταία