Σελίδα 100 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 50909899100101102110150200 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.486 έως 1.500 από 5346
  1. 29-10-10 20:44 #1486
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    ποσοτητες φαγητου.....
     

  2. 29-10-10 20:47 #1487
    Προεπιλογή
    ποσο ακομα????δν προλαβαινω! σε ευχαριστω φιλε π ασχοληθηκες!

    θα τν βρω τν ακρη...
     

  3. 30-10-10 01:42 #1488
    Προεπιλογή
    Ποσοτητες φαγητου με ποιότητα φαγητου και πολλα σωστα γευματα ,ρίξε μια ματια στις διατροφες ογκου και θα φτιάξεις απο μόνος σου την σωστη για σένα διατροφη,κανε και ενα log σου αν θες αναφέροντας την διατροφη σου.Είσαι στην προνομιολυχα θέση (οπως ολοι μας ) να εχεις στην διαθεση σου οχι εναν αλλα δεκαδες διατροφολόγους που θα συζητησουν μαζί σου λεπτομερεστατα την διατροφη σου και θα σε συμβουλέψουν . Καλη τύχη με τους στόχους σου
    Τιμή σ’ εκείνους όπου στην ζωή των
    ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
    Καβάφης
     

  4. 30-10-10 03:24 #1489
    Προεπιλογή
    Γεια σας και απο εμενα παιδια..Διαβασα ολο το τοπικ περι(οτι εχει σχεση με κρεατινη) μου πηρε 1 μερα αλλα μπορω να πω οτι μου λυσατε ολες τις αποριες..λεω να ξεκινησω και αγω αυτες τις μερες με κρεατινη και δεξτρο.μεχρι τωρα επερνα περιστασιακα την gold της optimum. μονη απορια αν αντι για δεξτροζη χρησιμοποιω γλυκοζη υπαρχει διαφορα?? αυτα σορι για το μεγαλο κειμενο. Α και που μπορω να πω ενα καλως σας βρηκα στους παλιους??
     

  5. 30-10-10 03:39 #1490
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι έχω όντως ρίξει μια ματιά, για αυτό και εντοπίζω κάποια στοιχεία που με "μπερδεύουν".Γνωρίζω την μελέτη που αναφέρεται στην λήψη κρεατίνης για χρόνια, σε μικρότερη όμως ποσότητα. Δεδομένου ότι η συνιστώμενη για την krealkalyn είναι 1,5-3 γρ. την ημέρα, εμπίπτει στην κατηγορία της ασφαλούς δοσολογίας για μακροχρόνια χρήση.Σε κάθε περίπτωση όμως, αυτό που είναι κοινό είναι η μείωση με την πάροδο του χρόνου της συγκέντρωσης του ΑΤP στους ιστούς, το οποίο θα ήταν λόγος για ένα off.τώρα αυτό αν θα είναι 15 ημέρες (που θα το προτιμούσα) ή 2 μήνες (που μου φαίνεται μεγάλο διάστημα) είναι και υπό συζήτηση και σίγουρα σημαντικό ζήτημα..
    κοιτα εγω πιστευω οτι η κρεατινη και ολα τα συμπληρωματα θα πρεπει να χρησιμοποιουντε σε κυκλους αναλογα με την διατροφη και την προπονηση του καθενος

    off για 2 μηνες τον χρονο μπορεις να εισαι ανετα και να σπασεις την χρηση της σε 2 πενταμηνα με διαλημα 1 μηνα αναμεσα τους

    ειναι μια ιδεα... αλλιως το κανεις οπως σε βολευει εσενα...
     

  6. 30-10-10 10:06 #1491
    Προεπιλογή
    Σωστά..ΤΗΧ Devil, θα το ρυθμίσω..αφού καταλήξω πρώτα στο κατα πόσον είμαι πιο στεγνός επειδή η Kre-alkalyn είναι "μαγική" (μπαααααα) ή επειδη παίρνω μόνο 1,5 γρ. κρεατίνης την ημέρα.....Μου κάνει εντύπωση όμως που ακόμα και έμπειρα άτομα λένε πως τους δουλεύει ακόμα και σε τέτοια δοσολογία..καλά εμένα λόγω απειρίας μπορεί είτε να μου φανούν όλα ίδια, είτε να είναι Placebo..ΒΒers όμως όπως και ο ΜΒ έχω διαβάσει σε κάποιο thread του forum μας ότι έμειναν ευχαριστημένοι, και σίγουρα ο συγκεκριμένος έχει την αντίληψη να καταλάβει την διαφορά..εκτός και αν πλέον έκανε switch σε κάτι άλλο...
     

  7. 30-10-10 16:05 #1492
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά..ΤΗΧ Devil, θα το ρυθμίσω..αφού καταλήξω πρώτα στο κατα πόσον είμαι πιο στεγνός επειδή η Kre-alkalyn είναι "μαγική" (μπαααααα) ή επειδη παίρνω μόνο 1,5 γρ. κρεατίνης την ημέρα.....Μου κάνει εντύπωση όμως που ακόμα και έμπειρα άτομα λένε πως τους δουλεύει ακόμα και σε τέτοια δοσολογία..καλά εμένα λόγω απειρίας μπορεί είτε να μου φανούν όλα ίδια, είτε να είναι Placebo..ΒΒers όμως όπως και ο ΜΒ έχω διαβάσει σε κάποιο thread του forum μας ότι έμειναν ευχαριστημένοι, και σίγουρα ο συγκεκριμένος έχει την αντίληψη να καταλάβει την διαφορά..εκτός και αν πλέον έκανε switch σε κάτι άλλο...
    κοιτα για 1,5 γρ και να δουλευει μου φαινετε δυσκολο

    αν αρχησεις να ανεβαινεις στα 3γρ κατι γινετε.. λογικα

    αν διπλασιασεις στα 6γρ τοτε ναι δουλευει στανταρ αλλα εχεις φτασει τις δοσεις μιας νορμαλ κρεατινης

    υπαρχουν ατομα που δουλευουν χρονια με krealk αλλα παιζουν σε μεγαλητερες απο 3γρ δοσεις

    τωρα το τι γινετε με αυτη την kreaalk δεν μπορω να κατραλαβω δεν την εχω δοκιμασει ακομα...
     

  8. 30-10-10 17:29 #1493
    Προεπιλογή
    γεια σας και παλι.
    θα ηθελα να ρωτησω αν η χρηση κρεατινης φενεται στις εξετασεις αιματος και αν ναι ποσο καιρο πρεπει να την κοψεις για να μην φανει και αν ειναι λογος για να σε κοψουνε στις εξετασεις αιματος για τα αθληματα στρατιωτικων σχολων κτλ.
    Παρακαλω να μου απαντησει καποιος που γνωριζει σιγουρα.ξερω πως η κρεατινη ειναι νομιμο συμπληρωμα αλλα στρατος ειναι αυτος...
    ευχαριστω
     

  9. 30-10-10 17:32 #1494
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannhs. Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας και παλι.
    θα ηθελα να ρωτησω αν η χρηση κρεατινης φενεται στις εξετασεις αιματος και αν ναι ποσο καιρο πρεπει να την κοψεις για να μην φανει και αν ειναι λογος για να σε κοψουνε στις εξετασεις αιματος για τα αθληματα στρατιωτικων σχολων κτλ.
    Παρακαλω να μου απαντησει καποιος που γνωριζει σιγουρα.ξερω πως η κρεατινη ειναι νομιμο συμπληρωμα αλλα στρατος ειναι αυτος...
    ευχαριστω
    Γιατι να σε κοψουνε????Τι ειναι ντοπα????
    Edit:απλα θα ειναι ανεβασμενη η cpk.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Titanium : 30-10-10 στις 17:35
     

  10. 30-10-10 17:42 #1495
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Titanium Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι να σε κοψουνε????Τι ειναι ντοπα????
    Edit:απλα θα ειναι ανεβασμενη η cpk.....
    για αυτο ειπα οτι ξερω οτι η κρεατινη ειναι νομιμη.Απλα νομιζω σε κοβουνε και αμα δν ειναι καλες οι εξετασεις.Δηλαδη δν ειναι σε φυσιολογικες τιμες.

    με την διακοπη της κρεατινης πεφτει η cpk?και αν ναι σε ποσο καιρο περιπου?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giannhs. : 30-10-10 στις 17:50
     

  11. 30-10-10 17:50 #1496
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannhs. Εμφάνιση μηνυμάτων
    για αυτο ειπα οτι ξερω οτι η κρεατινη ειναι νομιμη.Απλα νομιζω σε κοβουνε και αμα δν ειναι καλες οι εξετασεις.Δηλαδη δν ειναι σε φυσιολογικες τιμες.
    Ναι καταλαβα...πλακα κανω...απλα η cpk δεν ανεβενει μονο οταν περνεις κρεατινη αλλα και μετα την προπονηση ανεβασμενη φουλ ειναι γιατι διχνει ποσο κατεστραμενος ειναι ο μυς....Οποτε πρεπει να σταματισεις και την προπονα για ενα διαστημα για να βγουν φυσιολογικες....τωρα για ποσο θα σε γελασω.....
     

  12. 30-10-10 17:52 #1497
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Titanium Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι καταλαβα...πλακα κανω...απλα η cpk δεν ανεβενει μονο οταν περνεις κρεατινη αλλα και μετα την προπονηση ανεβασμενη φουλ ειναι γιατι διχνει ποσο κατεστραμενος ειναι ο μυς....Οποτε πρεπει να σταματισεις και την προπονα για ενα διαστημα για να βγουν φυσιολογικες....τωρα για ποσο θα σε γελασω.....
    χχμμμμμμ..... Δεν εχουμε και κανεναν που εχει περασει στρατιωτικες σχολες να μας πει σιγουρα?

    και κατι αλλο.Επειδη διαβασα πως για να περασουν στο αιμα μερικα ειδη κρεατινης χρειαζονται 20 γρ υδατανθρακα ανα γραμμαριο κρεατινης θα ηθελα να ρωτησω το εξης.
    Εχω την εξης κρεατινη CREATINE POWDER / 300 gr (ON).Μετα την προπονηση βαζω σε 400 μλ νερο 3-5 γραμμαρια κρεατινη 1 scoop gold standar και το πινω αφου φαω μια μπανανα και μια κουταλια μελι.Ειναι οκ? θα απορροφηθει η κρεατινη?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giannhs. : 30-10-10 στις 18:00
     

  13. 30-10-10 19:13 #1498
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Τι λετε ρε?Πρωτη φορα ακουω οτι ανεβαινει η cpk με την κρεατινη
     

  14. 30-10-10 19:37 #1499
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Οχ...Σορυ φιλε λαθος...εχει δικιο ο eddie....Το cpk δεν ανεβενει απο την κρεατινη αλλα μονο απο την καταστροφη των μυων(Απο την υπερπροπονισει μπορει να ειναι και 10 φορες πιο πανω απο το κανονικο)......μπερδευτικα λιγακι
     

  15. 31-10-10 02:23 #1500
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο becks86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας και απο εμενα παιδια..Διαβασα ολο το τοπικ περι(οτι εχει σχεση με κρεατινη) μου πηρε 1 μερα αλλα μπορω να πω οτι μου λυσατε ολες τις αποριες..λεω να ξεκινησω και αγω αυτες τις μερες με κρεατινη και δεξτρο.μεχρι τωρα επερνα περιστασιακα την gold της optimum. μονη απορια αν αντι για δεξτροζη χρησιμοποιω γλυκοζη υπαρχει διαφορα?? αυτα σορι για το μεγαλο κειμενο. Α και που μπορω να πω ενα καλως σας βρηκα στους παλιους??
    ηταν λιγο οφτοπικ απαντηθηκα απο αλλο τοπικ..
     

Σελίδα 100 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 50909899100101102110150200 ... ΤελευταίαΤελευταία