Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 26
  1. 06-06-10 15:48 #1
    Το avatar του χρήστη kwstas25

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Metsovo
    Μηνύματα
    477
    Προεπιλογή Πλάγιοι κοιλιακοί???
    πρέπει να κάνουμε πλάγιους κοιλιακούς οι μεγαλώνει οι μέση μας ?? ((το έβαλα εδώ αυτό το θέμα gt δεν ταιριάζει περισσότερο))
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-06-10 16:27 #2
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    αν εννοεις τους πλαγιους κοιλιακους, αυτο που λεμε ζωνη του απολλωνα ναι "μεγαλωνει" η μαλλον σφιγγει η μεση ειναι καλη ασκηση, και ειδικα για αντρες που θελουν να χασουν η σφιξουν τα "ψωμακια"

    εγω συγκεκριμενα χρησιμοποιω αυτην την ασκηση, πολυ καλη !
    Όνομα: CBSideBend.gif Εμφανίσεις: 1075 Μέγεθος: 83,4 KB
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-06-10 16:40 #3
    Το avatar του χρήστη γιαννης93

    Εγγραφή
    23-12-2009
    Περ.
    λευκαδα
    Μηνύματα
    489
    Προεπιλογή
    οταν κανουμε σε κατακλινη κοιλιακους και σηκωνομαστε ως πανω γυμναζονται καλα οι πλαγιοι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-06-10 16:41 #4
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    και με τα απλα ροκανισματα γυμναζοναι.Προσωπικα την θεωρω εξιδικευμενη ασκηση και δεν την κανω προτιμοντας να κανω αλλες
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-06-10 17:00 #5
    Το avatar του χρήστη dionisos

    Εγγραφή
    12-01-2010
    Περ.
    ΑΡΤΑ
    Μηνύματα
    1.057
    Προεπιλογή
    Μία άσκηση που μ'αρέσει είναι bicycle crunches και απότομες στροφές της μέσης με μπάρα γυρίζοντας από τη μια και την άλλη πλευρά!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-06-10 17:28 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dionisos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία άσκηση που μ'αρέσει είναι bicycle crunches και απότομες στροφές της μέσης με μπάρα γυρίζοντας από τη μια και την άλλη πλευρά!

    ναι και εγώ την ξέρω αυτήν την άσκηση και μου άρεσε 1-2 φορες που δοκίμασα
    απλά μην πάρετε την ολυμπιακή μπάρα τον 20 κιλών να κάνετεPP
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-06-10 22:02 #7
    Το avatar του χρήστη kwstas25

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Metsovo
    Μηνύματα
    477
    Προεπιλογή ;
    ευχαριστώ../
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-06-10 23:12 #8
    Το avatar του χρήστη ellaki

    Εγγραφή
    12-03-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    316
    Προεπιλογή
    και μενα ετσι μου ελεγαν οι περισσοτεροι..να μην τους γυμναζω γιατι θα μεγαλωσει η μεση μου...
    it's good to be me...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-06-10 23:38 #9
    Το avatar του χρήστη kwstas25

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Metsovo
    Μηνύματα
    477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ellaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μενα ετσι μου ελεγαν οι περισσοτεροι..να μην τους γυμναζω γιατι θα μεγαλωσει η μεση μου...
    ισχύει κάτι τέτοιο ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-06-10 11:44 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstas25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισχύει κάτι τέτοιο ?
    Δεν ξερω αν ισχυει πατως το εχω διαβασει και εγω σε περιοδικο bodybuilding.Συμβουλευε να μην γυμναζεις οδοντοτους και πλαγιους γιατι μεγαλωνει η περιφερεια της μεσης και να γυμναζεις μονο πανω κατω.Εμενα με βρισκει συμφωνο εν μερη.Αν εισαι κομματια ειναι καλη λεπτομερεια πιστευω να τους γυμνασεις και επισης αν παρουμε δεδομενο οτι οι κοιλιακοι στηρισουν την σπονδυλικη στηλη και βοηθανε στην αποφυγη τραυματισμων τοτε
    ειναι καλο να γυμναζονται ολοι οι κοιλιακοι.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-06-10 14:24 #11
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Τι ενοείτε μεγαλώνει η μέση ρε παιδία ήμαρτον, αν κάνεις μια σωστή διατροφή όγκου μεγαλώνουν συμμετρικά όλοι οι μύες, ο αδελφός έχει μέση 90εκ από 86 με χαμηλά ποσοστά λίπους, δηλαδή μεγάλωσε αλλά φαίνετε πολύ πιο όμορφα...

    Όλοι οι μύες πρέπει να γυμνάζονται σωστά, άλλωστε αν κάνεις σωστή προπόνηση και είσαι σε διατροφή όγκου αν κάποιος μυς μείνει πίσω μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα...
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-06-10 15:45 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο killer85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ενοείτε μεγαλώνει η μέση ρε παιδία ήμαρτον, αν κάνεις μια σωστή διατροφή όγκου μεγαλώνουν συμμετρικά όλοι οι μύες, ο αδελφός έχει μέση 90εκ από 86 με χαμηλά ποσοστά λίπους, δηλαδή μεγάλωσε αλλά φαίνετε πολύ πιο όμορφα...

    Όλοι οι μύες πρέπει να γυμνάζονται σωστά, άλλωστε αν κάνεις σωστή προπόνηση και είσαι σε διατροφή όγκου αν κάποιος μυς μείνει πίσω μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα...
    Ναι ρε φιλε κιλερ αλλα οταν εχεις λιπος αρκετο και κανονικους κοιλιακους να κανεις απο αισθητικης πλευρας θα σπρωχνουν το λιπος και θα σπρωχνουν την κοιλια προς τα εξω.Το εχω διαβασει αυτο και συμβαινει και σε εμενα, εννοειται πως δεν ειναι αναγκαια σωστο αυτο που λεω αλλα θελω να σου εξηγησω την λογικη.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-06-10 16:02 #13
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Κοίταξε αν έχεις τόσο λίπος ώστε να σε χαλάει τόσο πολύ (δεν αναφέρομε προσωπικά) μάλλον χρειάζεσε γράμμωση, και στην γράμμωση απλώς θα γυμνάζεις την συγκεκριμλενη περιοχή και δεν θα δημιουργείς μυική υπερτροφία συνεπώς δεν θα σε χαλάει τόσο.

    Άλλωστε το συγκεκριμένο μέρος το γυμνάζεις με πολλές ασκήσεις. Πάντως όσο λίπος και να έχεις εγώ είμαι υπέρ της άποψης να το γυμνάζεις διότι είναι ο κορμός και είναι πολύ σημαντική περιοχή, προστατευεί την μέση και την σπονδυλική στήλη...
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-06-10 16:08 #14
    Προεπιλογή
    Άλλωστε το συγκεκριμένο μέρος το γυμνάζεις με πολλές ασκήσεις. Πάντως όσο λίπος και να έχεις εγώ είμαι υπέρ της άποψης να το γυμνάζεις διότι είναι ο κορμός και είναι πολύ σημαντική περιοχή, προστατευεί την μέση και την σπονδυλική στήλη...
    [/QUOTE]

    Συμφωνω μαζι σου απο θεμα υγειας και ισσοροπιας εγω αναφερθηκα σε θεμα αισθητικης

    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-06-10 16:12 #15
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Ούτε και εκεί θα δεις τόση μεγάλη διαφορά στο να σε αποτρέψει, και αφού κάνεις και γράμμωση θα φανεί πιο ευκολά αυτό και θα σου αρέσει...
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία