Θέμα: Βρώμη

Σελίδα 7 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 513
  1. 20-01-10 23:29 #91
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    παρτε μια συνταγη απο το θειο βανια για να τρώγεται ευχάριστα,

    ½ κιλό νιφάδες βρώμης
    250 γρ.μέλι
    1 κ.γ μπέικιν πάουντερ
    100 ml κονιάκ









    Η συνταγή της ημέρας: Μπισκοτάκια από νιφάδες βρώμης
    Από τους Νηστικούς Πράκτορες
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-01-10 10:26 #92
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παρτε μια συνταγη απο το θειο βανια για να τρώγεται ευχάριστα,

    ½ κιλό νιφάδες βρώμης
    250 γρ.μέλι
    1 κ.γ μπέικιν πάουντερ
    100 ml κονιάκ









    Η συνταγή της ημέρας: Μπισκοτάκια από νιφάδες βρώμης
    Από τους Νηστικούς Πράκτορες
    Ευχαριστούμε Φώτη για την συνταγή.
    Εγώ βέβαια επειδή δεν τα καταφέρνω με τα πιτάκια και τα μπισκοτάκια γενικά, για να μην σε απογοητεύσω θα πιώ τα 100 ml κονιάκ.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-01-10 10:49 #93
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    κοιτα να μαθεις μπας και σου χρειαστεί αργοτερα μπεμπα, τα ντελιβερι καλα ειναι αλλα δεν αρεσουν σε ολους

    τη θα πει καλε δεν τα καταφερνω?! σα να λεμε ενας αντρας δεν μπορει να κοψει ενα ξυλο.......................

    το ζευγαρι του μελοντος: ''ο αντρας δεν ξερει να κοψει ενα ξυλο και η γυναικα δεν μπορεί να μαγειρέψει" μια χαρα παμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-01-10 11:12 #94
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα να μαθεις μπας και σου χρειαστεί αργοτερα μπεμπα, τα ντελιβερι καλα ειναι αλλα δεν αρεσουν σε ολους

    τη θα πει καλε δεν τα καταφερνω?! σα να λεμε ενας αντρας δεν μπορει να κοψει ενα ξυλο.......................

    το ζευγαρι του μελοντος: ''ο αντρας δεν ξερει να κοψει ενα ξυλο και η γυναικα δεν μπορεί να μαγειρέψει" μια χαρα παμε.
    Με παρεξήγησες. Ξέρω να μαγειρευω τα πάντα εκτός από ντολμαδάκια. Δεν ξέρω να φτιάχνω γλυκά και γενικά ότι χρειάζεται να κάνεις και να περιέχει ζύμη και μετά να το ψήνεις. Δεν είναι και τόσο κακό αυτό νομίζω. Εκτός αυτού δεν παραγγέλνω ποτέ από ντιλίβερι εδώ και πολύ καιρό επειδή έχουν γίνει πολλά ατυχήματα στα παιδιά που κάνουν ντιλίβερι με μηχανάκια το φαγητό. Ετσι λοιπόν δηλώνω την αντίθεση μου στο να γίνεται ντιλίβερι το φαγητό και αυτό λέω και σε φίλους μου να κάνουν. Οποιος θέλει φαγητό και δεν θέλει να μαγειρέψει ας τηλεφωνεί στο εστιατόριο να του το ετοιμάσουν και ας πάει να το πάρει. Εγώ τις σπάνιες φορές που τρώω κάτι απέξω αυτό κάνω.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-01-10 11:53 #95
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    ελα σε πειραζω, εχω διαβασει που λες πως μαγειρεύεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-01-10 12:11 #96
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελα σε πειραζω, εχω διαβασει που λες πως μαγειρεύεις
    Bέβαια οφείλω να ομολογήσω πως μπρόκολο έμαθα να βράζω στο φορουμ.
    Την πρώτη φορά βέβαια έβαλα τα μπρόκολα μέσα στην κατσαρόλα όπως τα αγόρασα από τοον μανάβη.

    Περίσευαν από την κατσαρόλα. Αναρωτιόμουν πως τα μαγειρευετε εσείς. Τέλος πάντων τελικά ανέτρεξα σε ποστ της Μαρίας που έλεγε ότι τα κόβουμε σε κομάτια.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-01-10 12:54 #97
    Προεπιλογή
    Συγνώμη, έβαλες ΟΛΟ το μπρόκολο μέσα στην κατσαρόλα???
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-01-10 12:56 #98
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    α ρε μπεμπα εχετε πολυ πλακα εσυ κι ο Φωτης !! Μου φτιαχνει τη διαθεση να σας διαβαζω... (ναι σας διαβαζω κι ας μη κανω κομεντ παντα...) Αυτο με το κονιακ πολυ καλο!!

    Λοιπον στο θεμα μας: Σε οσους αρεσει να τρωνε τη βρωμη σαν τα κορνφλεικς, αντι για γαλα βαζετε τη whey την οποια θαχετε ανακατεψει με παγωμενο νερο (εγω εχω με γευση βανιλια και ειναι μμμμ!!) ριχνετε λιγη κανελλα, τριμμενη καρυδα, και αμα θελετε λιγη γκρανολα (low fat) για να εχει και λιγο τραγανο. Κοβετε και μερικες φραουλιτσες μεσα και γινεται σουπερ !
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-01-10 12:59 #99
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vAnY Εμφάνιση μηνυμάτων
    α ρε μπεμπα εχετε πολυ πλακα εσυ κι ο Φωτης !! Μου φτιαχνει τη διαθεση να σας διαβαζω... (ναι σας διαβαζω κι ας μη κανω κομεντ παντα...) Αυτο με το κονιακ πολυ καλο!!

    Λοιπον στο θεμα μας: Σε οσους αρεσει να τρωνε τη βρωμη σαν τα κορνφλεικς, αντι για γαλα βαζετε τη whey την οποια θαχετε ανακατεψει με παγωμενο νερο (εγω εχω με γευση βανιλια και ειναι μμμμ!!) ριχνετε λιγη κανελλα, τριμμενη καρυδα, και αμα θελετε λιγη γκρανολα (low fat) για να εχει και λιγο τραγανο. Κοβετε και μερικες φραουλιτσες μεσα και γινεται σουπερ !
    Μιαμ......μιαμ...........μιαμ....ακούγεται πολύ νόστιμο. Τι είναι όμως η γρανόλα?
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-01-10 13:02 #100
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Littlejohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη, έβαλες ΟΛΟ το μπρόκολο μέσα στην κατσαρόλα???
    Εεε τι λέω τόση ώρα. Πήγα στο μανάβη πήρα μια σακούλα μπροκολα, έβαλα νερό στην κατσαρόλα και τα έβαλα μέσα όπως ήταν. Μετά πάλευα με μια κουτάλα να τα κάνω να τα σκεπάζει το νερό. Νόμιζα πως είναι σαν τα χόρτα που μόλις τα ρίξεις στο νερό μειώνεται ο ογκος τους. Ηταν πολύ αστείο.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-01-10 13:09 #101
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    ειναι ενα μιξ δημητριακων με σταφιδες, βρωμη, ξηρους καρπους...και πολλες μαυρη ζαχαρη η μελι ( η light εκδοχη δεν εχει ζαχαρη ουτε μελι)
    Σαν το μουσλι. αλλα η γκρανολα μενει πολυ τραγανο μιγμα διοτι ψινονται στο φουρνο

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vAnY : 21-01-10 στις 13:12
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-01-10 13:13 #102
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιαμ......μιαμ...........μιαμ....ακούγεται πολύ νόστιμο. Τι είναι όμως η γρανόλα?
    επίτηδες δεν το εξηγεί για να κανεις καμια πατατα οπως με το μπρόκολο, πρόσεχε......................
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-01-10 13:14 #103
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vAnY Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι ενα μιξ δημητριακων με σταφιδες, βρωμη, ξηρους καρπους...και πολλες μαυρη ζαχαρη η μελι ( η light εκδοχη δεν εχει ζαχαρη ουτε μελι)
    Σαν το μουσλι. αλλα η γκρανολα μενει πολυ τραγανο μιγμα διοτι ψινονται στο φουρνο

    Σε ευχαριστώ. Μάλλον δεν θα το δοκιμάσω. Πολλές θερμίδες για μένα. Ισως κάποια Κυριακή όμως.................Μιαμ........μιαμ.............μιαμ
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-01-10 13:28 #104
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επίτηδες δεν το εξηγεί για να κανεις καμια πατατα οπως με το μπρόκολο, πρόσεχε......................


    Με κοροϊδευεις εεεεε? Εγώ είχα όμως το θάρρος να ομολογήσω την πατάτα που έκανα.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-01-10 13:30 #105
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ. Μάλλον δεν θα το δοκιμάσω. Πολλές θερμίδες για μένα. Ισως κάποια Κυριακή όμως.................Μιαμ........μιαμ.............μιαμ
    οχι βρε, αναλογως τη ποσοτητα που βαζεις....
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία