Θέμα: Βρώμη

Σελίδα 33 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 233132333435 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 481 έως 495 από 513
  1. 14-05-13 12:49 #481
    Προεπιλογή
    Θα το κάνω σε ευχαριστώ. Είχα ξεκινήσει να διαβάζω τα άρθρα του σάιτ, αλλά κάποια πράγματα δεν τα καταλάβαινα και στις ερωτήσεις τις γενικές που ρώταγα γενικά δεν πήρα απάντηση. Συγκεκριμένα για τα λιπαρά διάβασα και μετά ξέχασα να διαβάσω για τα υπόλοιπα (πχ υδατάνθρακες). Πιάστηκα και με το φόρουμ όπου κάποιοι είνια πιο επεξηγηματικοί και καταλαβαίνεις, χάθηκα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-05-13 10:08 #482
    Προεπιλογή
    Καλημέρα, να ρωτήσω και κάτι άλλο.. Πήρα τελικά ένα κουτάκι βρώμη για να δοκιμάσω για πρωινό μαζί με το γάλα. Δοκίμασα σήμερα, δε με χάλασε... Εύκολα το ήπια/έφαγα. Το ερώτημα μου είναι το εξής. Όταν το πίνετε με γάλα πώς το πίνετε εσείς; Σε μπολ ή σε σέικερ; Γιατί εγώ σήμερα που δοκίμασα πρώτη φορά το έβαλα σε μπολ αλλά έβαλα και ένα σκουπ πρωτείης μαζί και δεν είχε καλή διαλυτότητα η πρωτείνη. Αν δεν είχα βάλει το σκουπ μια χαρά θα ήταν (όπως έπινα παλιά το γάλα με δημητριακά κανονικά) αλλά με την πρωτείνη είχα ένα θέμα.. Να προτιμήσω σέικερ λέτε;

    Και επίσης πόσο να βάζω περίπου; Δυο κουταλιές;;; Και σε πόσα ml γάλα;

    Ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-05-13 10:30 #483
    Προεπιλογή
    Την ποσοτητα θα την διαμοφορφωσης συμφωνα με το διατροφικο σου προγραμμα.Η βρωμη πισω γραφη οπως και ολα τα προιοντα διατροφικη αξια.2 κουταλιες ειναι σαν να μην βαζεις για μενα.Προσωπικα εβαζα καθε πρωι 1 σκουπ πρωτεινη και 3 σκουπ βρωμη για να βγει σε βαρος αφου δεν ειναι τοσο συμπιεσμενο περιπου 70γ.Μετα την προπονηση 4 σκουπ etc.Αλλα διαβασε πισω την ετικετα και φτιαχτο οπως θες.Για την διαλυτοτητα σιγα τα πραγματα διαλυσε πρωτα την πρωτεινη σε νερο η γαλα και μετα ρικσε την βρωμη μην τρελενεσαι με απλα πραγματα.
    I don’t eat for taste, I eat for function.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-05-13 13:15 #484
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο shazam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την ποσοτητα θα την διαμοφορφωσης συμφωνα με το διατροφικο σου προγραμμα.Η βρωμη πισω γραφη οπως και ολα τα προιοντα διατροφικη αξια.2 κουταλιες ειναι σαν να μην βαζεις για μενα.Προσωπικα εβαζα καθε πρωι 1 σκουπ πρωτεινη και 3 σκουπ βρωμη για να βγει σε βαρος αφου δεν ειναι τοσο συμπιεσμενο περιπου 70γ.Μετα την προπονηση 4 σκουπ etc.Αλλα διαβασε πισω την ετικετα και φτιαχτο οπως θες.Για την διαλυτοτητα σιγα τα πραγματα διαλυσε πρωτα την πρωτεινη σε νερο η γαλα και μετα ρικσε την βρωμη μην τρελενεσαι με απλα πραγματα.

    Έχεις δίκιο αυτό θα κάνω δεν το είχα σκεφτεί πραγματικά. Θα διαλύω την πρωτείνη στο σέικερ μου και μετά θα την ρίχω στο μπολ μου όπου θα βάζω και τη βρώμη.

    Κάποια εκτίμηση για το πόσο μπορεί να ζυγίζει μία κουταλιά της σούπας γεμάτη βρώμη;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-05-13 14:04 #485
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sanitarium20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο αυτό θα κάνω δεν το είχα σκεφτεί πραγματικά. Θα διαλύω την πρωτείνη στο σέικερ μου και μετά θα την ρίχω στο μπολ μου όπου θα βάζω και τη βρώμη.

    Κάποια εκτίμηση για το πόσο μπορεί να ζυγίζει μία κουταλιά της σούπας γεμάτη βρώμη;;;
    Δεν υπαρχει εκτιμηση γιατι μετα θα ρωτησης τι κουταλια χρησιμοποιησες μεγαλη η μικρη.Η βρωμη σε νιφαδες ειναι αρεη οπως βλεπεις και δεν εχει νοημα να ασχολεισαι με κουταλιες.Παρε το σκουπ απο τη Whey που εχεις, γεμισε το με βρωμη και ζυγισε το γυρω στα 20γρ βγαινει.2ον απο οτι διαβαζω χρησιμοποιεις την ON για πρωτεινη η οποια σε ενα μπολ να την ανακατευεις σιγα σιγα διαλυεται με νερο η γαλα.Αμα για να φτιαξεις πρωινο μπεις σε διαδιακασια να την χτυπας σε σεικερ μετα σε μπολ κλπ κλπ δεν γινεται δουλεια το καταλαβαινεις.
    I don’t eat for taste, I eat for function.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-05-13 14:50 #486
    Προεπιλογή Βρώμη
    Σήμερα δεν αραιά όταν καλα η πρωτείνη πάντως... Ένα σκούπ έβαλα σε μισο λίτρο γάλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-05-13 19:53 #487
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sanitarium20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα δεν αραιά όταν καλα η πρωτείνη πάντως... Ένα σκούπ έβαλα σε μισο λίτρο γάλα

    Δεν αραίωσε καλά ήθελα να γράψε (βλέπε Τ9)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-05-13 23:19 #488
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    παιδες για αυτους π γουσταρουν να ναι η βρωμη τελειως σκονη δοκιμαστε απο φυτρο ΠΙΤΟΥΡΟ βρωμης.εχει τεραστια διαφορα απο τις νιφαδες.τα καλυτερα πιτακια εχω κανει με αυτη κ με πρωτεινη παει πολυ ωραια κατω σε υγρη μορφη.απο τιμη η ιδια αρρωστια δυσχτυχως
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-05-13 19:37 #489
    Προεπιλογή
    εγω καθε πρωι βαζω γιαουρτι 2% με 2 κουταλιες της σουπας νιφαδες βρωμης και μια κουταλια φαγοπυρο απο την bio hellas
    1 κουταλια βιολογικο σκονη κακαο
    + 1-2 φραουλες σε κομματια η μυρτιλα η μιση μπανανα (και μια κουταλια σιροπι αγαυης σπανια οταν θελω να ειναι γλυκο)
    ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΠΡΩΙΝΟ!
    μπορει καποιος να το αφησει απο το προηγουμενο βραδυ αλλα μαρεσει τραγανιστες οι νιφαδες και οχι νια νια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-06-14 20:41 #490
    Προεπιλογή
    Το quaker ειναι το καλυτερο?
    υπαρχουν κ αλλες αξιολογες εταιριες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-07-14 20:58 #491
    Προεπιλογή
    εχω μια καπως χαζη απορια... την βρωμη μπορουμε να την βαλουμε στο γαλα και να την φαμε οπως με γινετε και με τα δημητριακα η την βαζουμε σε ενα ποτηρι γαλα και το πινουμε (λογικα στο ποτηρι θα την χτυπαμε με σεικερ για να διαλυθει?) η μπορουμε να κανουμε και τα δυο παραπανω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-07-14 23:15 #492
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Μπορεις να φας τη βρωμη με οποιον τροπο θελεις φιλε ακομα και με νερο αντι για γαλα....
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-07-14 10:29 #493
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ελμερ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να φας τη βρωμη με οποιον τροπο θελεις φιλε ακομα και με νερο αντι για γαλα....
    εγινε! ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-04-15 12:32 #494
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    σκεφτομαι για τωρα που καλοκαιριαζει μια και δεν εχω χρονο για μαγειρεματα να βαζω το 80%του υδατανθρακα μου απο νιφαδες βρωμης πως το βρισκετε σαν επιλογη πιστευετε οτι ειναι καλα σε μια υποθερμιδικη διατροφη να βαλω υδατανθρακα απο βρωμη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-04-15 13:20 #495
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Δεν βλεπω να είναι λάθος vaggan, αν χωραει στα macros σου χρησιμοποιησετην ως βασική πηγη υδατανθράκων άσε που μπορείς να βαλεις και διάφορα καλούδια μέσα, επιπλέον,θα καταναλώνεις και αρκετές ίνες . Αν δεν την βαρεθείς να την τρως σε κάθε γευμα σου , εγω προσωπικά θα το εκανα.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 33 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 233132333435 ΤελευταίαΤελευταία