Σελίδα 23 από 97 ΠρώτηΠρώτη ... 1321222324253373 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 331 έως 345 από 1447
  1. 03-12-10 20:19 #331
    Προεπιλογή
    έντι πολύ καλός φίλε..εμένα μ αρέσουν πολύ τα χέρια σου και τα πόδια σου!!πολύ δουλεμένα..πλάτη ωραίο άνοιγμα αλλά συμφωνώ με σάβαντζ θέλει γέμισμα..και εγώ εκεί έχω επικεντρωθεί τώρα για την κοιλιά απλά αύξησε λίγο αερόβια και όταν με το καλό έρεθει η ώρα π θες να κόψεις ξεκινάς σταδιακά να αυξάνεις αερόβια και μπαίνεις σε υποθερμιδική διατροφή
    ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΩ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΓΚΡΕΜΙΣΑΝ..
    ΗΡΘΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΕΣΑ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-12-10 20:25 #332
    Προεπιλογή
    το σωμα που ειναι νατουραλ κανει μπαμ απο μακρια, και του Βασιλη προφανως και ειναι.

    αλλωστε για μενα ΜΕΓΙΣΤΟΣ ΓΚΙΟΖΗΣ δεν ειναι αυτος που παιρνει, αλλα αυτος που παιρνει και το κρυβει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-12-10 20:42 #333
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kazmaier Εμφάνιση μηνυμάτων
    αψογος και παλι φιλε μου, και εγω πανω κατω την ιδια λογικη εχω να φτασω στα 91 περιπου που ειμαι τωρα και μετα απλα να δουλευω και να βελτιωνω συνεχως την ιδια μαζα, και βλεποντας οτι εσυ κρατας πανω σου 98 κιλα παιρνω ακομα μεγαλυτερο θαρρος keep up the good york fella
    Κοιταξε,εγω αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι να παιζω στα 95 κιλα +-5 το πολυ.Δε μου αρεσουν τα πολλα σκαμπανευασματα.Εχοντας δει το σωμα μου στα 95 πιστευω οτι αυτο το καλοκαιρι στα 93 θα δειχνει παρα πολυ καλα για τα δικα μου γουστα.

    Nα σαι καλα και παλι,καλη συνεχεια και σε σενα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jeik Εμφάνιση μηνυμάτων
    έντι πολύ καλός φίλε..εμένα μ αρέσουν πολύ τα χέρια σου και τα πόδια σου!!πολύ δουλεμένα..πλάτη ωραίο άνοιγμα αλλά συμφωνώ με σάβαντζ θέλει γέμισμα..και εγώ εκεί έχω επικεντρωθεί τώρα για την κοιλιά απλά αύξησε λίγο αερόβια και όταν με το καλό έρεθει η ώρα π θες να κόψεις ξεκινάς σταδιακά να αυξάνεις αερόβια και μπαίνεις σε υποθερμιδική διατροφή
    Ευχαριστω πολυ φιλε!!Και για πες,τι κανεις για πλατη?Βλεπεις διαφορα?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σωμα που ειναι νατουραλ κανει μπαμ απο μακρια, και του Βασιλη προφανως και ειναι.

    αλλωστε για μενα ΜΕΓΙΣΤΟΣ ΓΚΙΟΖΗΣ δεν ειναι αυτος που παιρνει, αλλα αυτος που παιρνει και το κρυβει..
    Εεεεεεεετττσσσσσσιιιιιιιιιι!!!!!!!!!Πες τα γιατρε!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-12-10 20:55 #334
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σωμα που ειναι νατουραλ κανει μπαμ απο μακρια, και του Βασιλη προφανως και ειναι.

    αλλωστε για μενα ΜΕΓΙΣΤΟΣ ΓΚΙΟΖΗΣ δεν ειναι αυτος που παιρνει, αλλα αυτος που παιρνει και το κρυβει..
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-12-10 21:43 #335
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Βασιλη εισαι σε πολυ καλο δρόμο,ανα πασα στιγμη αποφασίσεις η μεση σου καθαριζει και χωρις μεγαλο κοστος καθως εχεις μυικότητα ,γενικα φαίνεται ότι σοβαρη δουλεια και δεν "παίζεις",hardcorila στην μουσικη,hardcorila και στα βαρη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-12-10 21:49 #336
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασιλη εισαι σε πολυ καλο δρόμο,ανα πασα στιγμη αποφασίσεις η μεση σου καθαριζει και χωρις μεγαλο κοστος καθως εχεις μυικότητα ,γενικα φαίνεται ότι σοβαρη δουλεια και δεν "παίζεις",hardcorila στην μουσικη,hardcorila και στα βαρη..
    Xαχαχαχ,να σαι καλα Κωστα!!!!

    Τωρα που με παιρνει κανω οτι μπορω!Μακαρι να κρατησει καιρο αυτη η τρελα και η ορεξη
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-12-10 22:06 #337
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Φιλε αν σου καρφωθει το μικροβιο με τα βαρη δεν φευγει ευκολα..
    Δεν εχει σημασια αν μπορείς παντα να κανεις προσεγμενη διατροφη ή 5 προπονησεις την εβδομαδα,το παν ειναι να υπαρχει η τσαντα παντα πίσω στο πορτ παγκαζ....Ετσι,για να διατηρουνται οι καλοι στα χερια!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-12-10 22:16 #338
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε αν σου καρφωθει το μικροβιο με τα βαρη δεν φευγει ευκολα..
    Δεν εχει σημασια αν μπορείς παντα να κανεις προσεγμενη διατροφη ή 5 προπονησεις την εβδομαδα,το παν ειναι να υπαρχει η τσαντα παντα πίσω στο πορτ παγκαζ....Ετσι,για να διατηρουνται οι καλοι στα χερια!!
    το λουκουμι στον κυριο!

    μια μερα που δε θα βαριεμαι θα βαλω φωτος να δειτε που κανω προπονηση..

    τοτε μονο θα καταλαβετε που με εχει σπρωξει η αναγκη (χμμ, κακια ατακα αυτη, ειδικα αν τη δει ο beefmeup )..

    ολα γινονται για το πρηξιμο την ωρα της προπονησης τελικα.. εγω απο αυτο εχω καταλαβει πως δεν μπορω να απαλλαχτω με τιποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-12-10 22:19 #339
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ΩΡαιος ρε
    ποσα κιλα ηταν αυτα? 160? μπορουσες 3-4 ακομα επαν

    εγω θα σου προτεινα να μπαινεις σε περιοδους γραμμωσης και ογκο απλα να κρατας το αεροβιο και στα 2
    δηλ να μην μενεις στασιμος στα ιδια σωματικα κιλα
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-12-10 22:46 #340
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    μπράβο εντι, είσαι δυναμίτης
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-12-10 22:53 #341
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολα γινονται για το πρηξιμο την ωρα της προπονησης τελικα.. εγω απο αυτο εχω καταλαβει πως δεν μπορω να απαλλαχτω με τιποτα.

    Mεγαλη κουβεντα!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΩΡαιος ρε
    ποσα κιλα ηταν αυτα? 160? μπορουσες 3-4 ακομα επαν

    εγω θα σου προτεινα να μπαινεις σε περιοδους γραμμωσης και ογκο απλα να κρατας το αεροβιο και στα 2
    δηλ να μην μενεις στασιμος στα ιδια σωματικα κιλα
    Ναι,160 ηταν.Ε μπορουσα αλλα θα επρεπε να χαλασω τεχνικη για να τις βγαλω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπράβο εντι, είσαι δυναμίτης
    Να σαι καλα φωτη!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-12-10 17:44 #342
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασιλη δοκιμασε το ανεπιφυλακτα.εχω παντα αυτο κανω στον ογκο και δε λιπωνω.
    πολυ φαι και καμποση αεροβια(η μπασκετ)

    εδω επαιζα αγωνιστικο μπασκετ τοσα χρονια με καθημερινη προπονηση (που ειναι 10 φορες πιο επιπονο και κουραστικο και με πολυ μεγαλυτερη ενταση γιατι περιεχει και σπριντ και αλματα κτλ),σε σχεση με το διαδρομο/ελλειπτικο κτλ και παλι εβαζα μαζες πανω μου γιατι ετρωγα πολυ,και δεν χρειαζοταν να κανω μονοφαγια.

    απο κει και περα αν θες για την πυκνοτητα της πλατης αν και σιγουρα σε καποιο βαθμο ειναι γενετικο,δοκιμασε να κανεις το εξης.
    αφενος προπονησουν υπο περισσοτερες γωνιες.οχι μονο καθετες και οριζοντιες ελξεις(καθετες και οριζοντιες ελξεις με σημειο αναφορας τον κορμο μας εννοω).πειραματισου με διαγωνιες ελξεις.διαγωνιες απο ψηλα αλλα και απο χαμηλα.οι τροχαλιες του cross over ειδικα(αλλα και καποια χαμερ κατα δευτερο λογο) προσφερονται αφοβα και ακινδυνα για κατι τετοιο.

    επισης δοκιμασε το εξης.σε μενα ειχε/εχει δουλεψει τρελα στην πλατη μου.στις ασκησεις με τροχαλια,οπου δεν υπαρχουν νεκρα σημεια κατ'ουσιαν,κρατα 3 δευτερα την συσπαση στο τελος της θετικης επαναληψης,κι αλλα 3 στο τελος της αρνητικη επαναληψης ωστε να πετυχεις μεγιστη συσπαση και διαταση αντιστοιχα των μυων της πλατης.φυσικα θελει αργα και προσεκτικα και οχι σε ασκησεις τυπου κωπηλατικη με μπαρα η στυρος η αρσεις θανατου,γιατι εκει ο βαθμος επικινδυνοτητας αυξανεται.

    ελπιζω να βοηθησα.

    Υγ.Εl Τοpo για αλλη μια φορα οπως και με τα συμπληρωματα εισαι αδιαβαστος.Το οτι η βιομηχανια συμπληρωματων και η βιομηχανια φαρμακων θελει να μας/σας κανει να πιστεψετε οτι χωρις αυτα δε φτιαχνεις σωμα γραμμωμενο και με ογκο η το οτι εσυ σε θα τα εχεις καταφερει οσο καλα θα ηθελες επειδη δε θες να πιεστιες αρκετα,δεν ειναι λογος για να γενικευεις καταστασεις και να κανεις τετοιου ειδους σχολια τα οποια αποπροσανατολιζουν ειδικα τους νεους και τους αρχαριους.

    Καλο ειναι να μην γενικευουμε προσωπικες μας καταστασεις.Και γω επειδη δεν επιασα γκομενα την ταδε,δε σημαινει πως ειναι λεσβεια η πΟ$#%να.Λιγη συνεση δε βλαπτει οταν γραφουμε δημοσια σε φορουμ που διαβαζουν χιλιαδες μελη/επισκεπτες
    Δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι ως προς τα συμπληρώματα και δέχομαι ότι μπορεί να ήμουν αδιάβαστος, αφού δεν έχω εντρυφήσει ιδιαίτερα στη χρήση τους και χρησιμοποιώ ελάχιστα.

    Ως προς το θέμα όμως όγκου και λίπους δεν είναι θέμα διαβάσματος, αλλά κάτι οφθαλμοφανές και γνωστό για τη συντριπτική πλειοψηφία όσων γυμνάζονται.
    Πολύς όγκος και ιδιαίτερα γραμμωμένο σώμα, ιδίως σε περιοχές όπως η κοιλιά, είναι πολύ σπάνιο φαινόμενο χωρίς τη χρήση ουσιών. Εκτός και αν μιλάμε για πολυετή προπόνηση (4-5+ χρόνια) και άψογη διατροφή σε ΟΛΟ αυτό το διάστημα. Και πάλι όμως, αρκετά δύσκολα.

    Η εμπειρία μου, όχι τόσο από εμένα καθώς εγώ ενδιαφέρομαι για όγκο και νορμάλ γράμμωση (όχι 6pack και τέτοια), ούτε τρελές διατροφές κάνω ούτε τίποτα, δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, αλλά από πολλούς φίλους και γνωστούς από τα εκάστοτε γυμναστήρια που έχω πάει είναι πως οι αρκετά ογκώδεις δεν είναι ποτέ φέτες και οι πολύ γραμμωμένοι είναι συνήθως πολύ λιγότερο μυώδεις από τους άλλους.

    Αυτός είναι ο κανόνας. Αν εσύ έχεις άλλη εμπειρία, μπορούμε να το συζητήσουμε.
    Εξαιρεσεις πάντα και παντού υπάρχουν και εννοείται πως με σκληρή δουλειά μπορείς να πετύχεις θαύματα, εγώ όμως μιλάω γενικότερα, για κάποιον που του αρέσει η γυμναστική αλλά ασχολείται πιο ερασιτεχνικά και όχι φανατικά.
    Ε, στην πρώτη περίπτωση φέτες και όγκος συναντιούνται πολύ πολύ σπάνια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-12-10 18:02 #343
    Προεπιλογή
    με συγχωρειτε , να παρεμβω..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύς όγκος και ιδιαίτερα γραμμωμένο σώμα, ιδίως σε περιοχές όπως η κοιλιά, είναι πολύ σπάνιο φαινόμενο χωρίς τη χρήση ουσιών. Διαφωνω..Εκτός και αν μιλάμε για πολυετή προπόνηση (4-5+ χρόνια) και άψογη διατροφή σε ΟΛΟ αυτό το διάστημα. Συμφωνω..Και πάλι όμως, αρκετά δύσκολα. Καθολου ακατορθωτα

    Η εμπειρία μου,................, αλλά από πολλούς φίλους και γνωστούς από τα εκάστοτε γυμναστήρια που έχω πάει είναι πως οι αρκετά ογκώδεις δεν είναι ποτέ φέτες και οι πολύ γραμμωμένοι είναι συνήθως πολύ λιγότερο μυώδεις από τους άλλους. Δε στεκει αυτο , φιλε! Σημασια εχει αν υφισταται πολυς ογκος με καλη γραμμωση προερχομενα απο φαι , και οχι τι βλεπουμε συνηθως σε ενα γυμανστηριο , οπου τις περισσοτερες φορες ο ογκωδης ειναι και λαπας.. Το ερωτημα ειναι απλο, πολυς ογκος με καλη γραμμωση μπορει να γινει βασιζομενα σε φαι? Η απαντηση ειναι ΝΑΙ, και εκει κλεινουν ολα..Το οτι εχω δει εγω ή εσυ και τι βλεπουμε συνηθως δε λεει κατι , αν με πιανεις.

    Αυτός είναι ο κανόνας. Αν εσύ έχεις άλλη εμπειρία, μπορούμε να το συζητήσουμε.
    Εξαιρεσεις πάντα και παντού υπάρχουν και εννοείται πως με σκληρή δουλειά μπορείς να πετύχεις θαύματα, εγώ όμως μιλάω γενικότερα, για κάποιον που του αρέσει η γυμναστική αλλά ασχολείται πιο ερασιτεχνικά και όχι φανατικά.
    Ε, στην πρώτη περίπτωση φέτες και όγκος συναντιούνται πολύ πολύ σπάνια. Οτι δωσεις θα παρεις, αν εχεις απαιτησεις και το κανεις φανατικα θα παρεις και πολυ ογκο και καλη γραμμωση, αν δεν εχεις απαιτησεις και το κανεις χαλαρα (που σαφως ειναι δικαιωμα σου και δε θελει αναλυση) εκει το αποτελεσμα θα ειναι στην καλυτερη πολυς ογκος αλλα "λερωμενος" ή λιγος ογκος και πιο καθαρος΄..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-12-10 18:10 #344
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παιδια δεκτες οι απόψεις σας αλλα να σεβαστουμε το τόπικ του Βασιλη.Καντε ενα quote ο επόμενος να συνεχισει αλλου η θεωρητικη κουβεντα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-12-10 18:42 #345

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    σωστος εγω πηγα στα οφ τοπικ
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 23 από 97 ΠρώτηΠρώτη ... 1321222324253373 ... ΤελευταίαΤελευταία