Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 34
  1. 01-06-13 12:31 #1
    Το avatar του χρήστη Μηνάς_86

    Εγγραφή
    15-05-2013
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή Σωματική αλλαγή 4μιση μηνών
    Την θερμή μου καλησπέρα στη ομάδα και στα μέλη του bodybuilding.gr και συγχαρητήρια για την πολύ καλή και προσεγμένη εικόνα των forums. Ονομάζομαι Μηνάς και θα ήθελα να μοιραστώ την σωματική αλλαγή μου καθώς και την συνεχόμενη προσπάθειά μου για γίνω ακόμα καλύτερος. Τον Οκτώβριο του 2012 είχα ένα ατύχημα το οποίο μου προκάλεσε βαριά μετατόπιση του τελευταίου σπονδυλικού δίσκου προς τα αριστερά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω βασικές καθημερινές κινήσεις , να κουτσαίνω ελαφρώς από το αριστερό πόδι και όσον αφορά τον πόνο νομίζω πως είναι περιττό να το αναφέρω. Φτάνοντας Ιανουάριος έπειτα από πολλές θεραπείες και αρκετά κιλά παραπάνω, γιατί δυστυχώς «ξεσπούσα» τον πόνο μου τρώγοντας κάθε είδους «χαζομάρα», ξεκίνησα το ταξίδι (1 μήνας core training ασκήσεις και 3,5 μήνες βάρη = 4μιση μήνες αυστηρή διατροφή) για να επαναφέρω το σώμα μου στα επίπεδα που ήταν. Η προϋπηρεσία μου στον χώρο του αθλητισμού είναι: 1 χρόνος κωπηλασία , πολλά χιλιόμετρα τρέξιμο σταθερού ρυθμού και μεγάλων αποστάσεων, 5 χρόνια tae kwon do και 5 χρόνια kick boxing . Γυμναστήριο πήγαινα σε σπαστά χρονικά διαστήματα , σύνολο περίπου 3 – 4 χρόνια εκ των οποίων προσεγμένη δουλειά έγινε πέρσι για 5 μήνες και φέτος τους τελευταίους 3μιση μήνες. Από 102 κιλά έφτασα 81 ( βλέπετε στις φωτογραφίες) , 27 χρονών , ύψος 1,80. Σημειωτέον χρησιμοποίησα σκευάσματα πρωτεΐνης και για 4 βδομάδες σκεύασμα νιτρικού ,δεν πήρα ίχνος λιποδιαλύτη ( όχι ότι είμαι εναντίων, απεναντίας έχω κάνει χρήση στο παρελθόν ) και ήμουν/είμαι υπό την καθοδήγηση διατροφολόγου- προπονητή. Θα χαιρόμουν να ακούσω κάθε είδους συμβουλές καθώς και κριτικές ( κυρίως αυστηρές! ) Συγνώμη για την μακρηγορία , φιλικούς χαιρετισμούς , να είστε πάντα υγειείς και δυνατοί!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες         
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-06-13 13:51 #2
    Προεπιλογή
    Απιστευτη δουλεια.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-06-13 14:13 #3
    Προεπιλογή
    Παρα πολυ καλος για μολις 4 μηνες:clap::clap::clap::clap:
    Even if nobody believes in me, supports me or recognizes my effort, I'll keep going...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-06-13 14:27 #4
    Προεπιλογή
    Πωπω καμια σχεση με τις πρωτες φωτο λες και ειναι αλλος!!Μεγαλη αλλαγη για 4μηνες και απο αναρρωση.Μπραβο.Πλατη - ωμοι πολυ δυνατοι.
    I don’t eat for taste, I eat for function.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-06-13 15:11 #5

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Καταφερες και μεταμορφωθηκες διώχνοντας μπολικο λιπος. Ηρθε και η αποτρίχωση και έδεσε το γλυκο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-06-13 17:07 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Εξαιρετικός! Τελικά είναι αλήθεια ότι το σώμα έχει μνήμη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-06-13 17:43 #7
    Προεπιλογή
    Αν σε 4.5 μήνες έγινες έτσι, τότε σε 1 χρόνο θα κατεβαίνεις σε αγώνες fitness
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-06-13 18:14 #8
    Το avatar του χρήστη Μηνάς_86

    Εγγραφή
    15-05-2013
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Mikekan το σώμα μας οχι απλα θυμάται, αλλά όπως του φερθούμε θα μας φερθεί κι αυτό! Επίσης είμαστε οτι τρώμε απότι διαπίστωσα! Geodask σ'ευχαριστώ αν πιστέυεις πως έχω τέτοιες προοπτικές, αλλά η αλήθεια είναι πως επανέφερα το σώμα μου στην κατάσταση που ήταν άντε και λιγο καλύτερα σε σήμεια-λεπτομέρειες. Πάραυτα πρέπει και θέλω να ριξω πολύ δουλειά ακόμη και για αυτό θα χαρώ να ακουσω κριτικές - παρατηρήσεις και συμβουλές!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-06-13 22:20 #9
    Προεπιλογή
    Δεν έχω λόγια!!!!Από διατροφή και προπόνηση τί κάνεις???Από αερόβιο???
    Do you know DEAth G0ds only eat apples???
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-06-13 10:56 #10
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Οι εμφανείς κοιλιακοί είναι όλα τα λεφτά. Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα συνέχιζα στο ίδιο μοτίβο (ό,τι κι αν είναι αυτό που κάνεις) αφού έχει αποτελέσματα και μετά το καλοκαίρι πρώτα ο θεός θα ξεκίναγα πρόγραμμα όγκου ή recomp.
    100 γρ. μπέικον = 541 θερμίδες (377 από λίπος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-06-13 11:25 #11
    Το avatar του χρήστη Μηνάς_86

    Εγγραφή
    15-05-2013
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο T0ny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω λόγια!!!!Από διατροφή και προπόνηση τί κάνεις???Από αερόβιο???
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο T0ny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω λόγια!!!!Από διατροφή και προπόνηση τί κάνεις???Από αερόβιο???
    Φίλε Tony η προπόνηση μου δεν είχε κάτι διαφορετικό πέρα απο το κλασικό μοτιβο: 5/7 , Δ - στηθος, Τ πλάτη, Τ - Ώμους, Π- πόδια, Π-χερια, ΣΚ ξεκουραση. Δίνω έμφαση στις βασικές ασκήσεις, σε καθε μυιική ομάδα φρόντιζα τα σετ να βγαίνουν κοντα στα 25 +-2 (πχ. 6 ασκήσεις απο 4 σετ ή 2 ασκησεις απο 6 σετ, και αλλες 3 απο 4 σετ) 6-8 επαναληψεις ( εξεραιση στους κοιλιακους με βαρη παντα και στις γαμπες που χτυπούσα 20αρες επαναλήψεις ) και φρόντιζα η εκτέλεση να γίνεται όσο πιο σωστα καθως και τα κιλά που έβαζα να μου επέτρεπαν τουλάχιστον λιγο παραπάνω απο 5 επαναλήψεις και το πολύ 8-9. Όσον αφορά την διατροφή εκεί ναι, θεωρώ οτι έκανα υπερβολές επειδή βιαζόμουν να επανερθω. Αλλα με λίγα λόγια θα σου πω ότι το εριξα στο ψάρι ( μπακαλιάρος) + σαλάτα, ψητή πατάτα, ξινόμηλα, βρωμη με μέλι και φρούτα για πρωινο, αμυγδαλα, και μια σχεδόν καθαρη πρωτεινη. Πολλα μικρα γευματα (11 φορές σιγουρα μεσα στην ημέρα) και ξεχωριστα τα πρωτεινικα με τα υδατανθρακικά γεύματα. Δεν το χάλασα ουτε μια μέρα ( κακως!) φοβούμενος μην παρασυρθώ! Α, και το αερόβιο το ένταξα στην προπονηση τις τελευταίες 3 βδομάδες , σε σπλιτ προπονηση δηλαδη με το που σηκωνόμουν το πρωι ( μαζι με τις κοτουλες! ) έκανα 20 λεπτα διαλειμματικό τρεξιμο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-06-13 11:34 #12
    Το avatar του χρήστη Μηνάς_86

    Εγγραφή
    15-05-2013
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι εμφανείς κοιλιακοί είναι όλα τα λεφτά. Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα συνέχιζα στο ίδιο μοτίβο (ό,τι κι αν είναι αυτό που κάνεις) αφού έχει αποτελέσματα και μετά το καλοκαίρι πρώτα ο θεός θα ξεκίναγα πρόγραμμα όγκου ή recomp.

    Αυτό σκοπεύω να ακολουθήσω να κάνω φίλε μου μέχρι αρχές αυγουστου οπου ίσως δοκιμάσω εναν κυκλο διατροφής προπόνησης για απογλυκογόνωση. Μετά οτι αφορά για να αυξήσουμε τα μεγεθη θα πρέπει να ψαχτώ και να πειραματιστώ αρκετά μιας και θεωρώ οτι είμαι λίγο ασχετος στο συγκεκριμένο κομματι! Επίσης , να ευχαριστήσω και τον greek gladiator και τον Χριστόφορο123 για τα σχολιά τους που ξέχασα !
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-06-13 12:06 #13

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Peristeri
    Μηνύματα
    181
    Προεπιλογή
    Καλημέρα

    Τι να πω φίλε είσαι απίστευτος μπράβο...... γίνεσαι πρότυπο ....

    Τέτοια βλέπω και παίρνω και εγώ θάρρος.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-06-13 12:42 #14
    Το avatar του χρήστη Μηνάς_86

    Εγγραφή
    15-05-2013
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ger1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα

    Τι να πω φίλε είσαι απίστευτος μπράβο...... γίνεσαι πρότυπο ....

    Τέτοια βλέπω και παίρνω και εγώ θάρρος.....
    Φίλε μου, αν όντως παίρνεις κάποιο ίχνος θάρρους απο μένα , ειλικρίνα χαίρομαι και σημαίνει πως το post μου πιάνει λίγο τόπο! Πρότυπο δεν με ενδιαφέρει να είμαι, με νοιάζει όμως να είμαι σωστός και άξιος ΣΥΝαθλητής και ΣΥΝαγωνιστής! Και αν μπορώ να σου πω κάτι που βγαίνει απο τα λίγα βιώματά μου, τα ΠΑΝΤΑ είναι στο χέρι μας, ακόμα και η υγεία! Ατσαλένια θέληση, μικροί , συνεχομενοι και εφικτοί στόχοι και ένα πολύ δυνατό κινητρο! Για να μην το παιζω φοβερός και ανέτος δεν τα εφαρμόζω στο 100% αλλά δεν εγκαταλείπω κιολας! Το κεφάλι ψηλά , το σκυβουμε μόνο όταν πρέπει να "σηκώσουμε" τον συνάνθρωπό μας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-06-13 15:45 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μηνάς_86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλα με λίγα λόγια θα σου πω ότι το εριξα στο ψάρι ( μπακαλιάρος) + σαλάτα, ψητή πατάτα, ξινόμηλα, βρωμη με μέλι και φρούτα για πρωινο, αμυγδαλα, και μια σχεδόν καθαρη πρωτεινη. Πολλα μικρα γευματα (11 φορές σιγουρα μεσα στην ημέρα) και ξεχωριστα τα πρωτεινικα με τα υδατανθρακικά γεύματα. Δεν το χάλασα ουτε μια μέρα ( κακως!) φοβούμενος μην παρασυρθώ! Α, και το αερόβιο το ένταξα στην προπονηση τις τελευταίες 3 βδομάδες , σε σπλιτ προπονηση δηλαδη με το που σηκωνόμουν το πρωι ( μαζι με τις κοτουλες! ) έκανα 20 λεπτα διαλειμματικό τρεξιμο!

    Πές ένα πλάνο δηλαδή της ημερήσιας διατροφής σου με 11 γεύματα!!! Είμαι πολύ περίεργος
    Do you know DEAth G0ds only eat apples???
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία