Θέμα: Βοήθεια.

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 18-04-19 22:55 #1
    Προεπιλογή Βοήθεια.
    Καλησπερα. Μπορει να μην ειμαι στο σωστο σημειο του φορουμ αλλα εχω συνθετες αποριες σχετικα με την γυμναστικη μου και την διατροφη μου. Συγχωρεστε με αν παρομοιες αποριες εχουν λυθει ηδη αλλα ψαχνω και δεν εχω βρει κατι.
    Καταρχας ειμαι 22 χρονων 67 κιλα 1.80 υψος. Οπως καταλαβαινετε ειμαι λεπτος.
    Πρωτη μου απορια ειναι η εξης.
    Επειδη γενικα μου αρεσει πολυ το τρεξιμο και γενικα τρεχω σε αγωνας 5χιλιομετρων(τρωω πια ερασιτεχνικα) , αναρωτιεμαι αν μπορω να τρεχω κανονικα αλλα παρολαυτα να παρω μυικα κιλα(που ειναι ενας βασικος μου στοχος) και κατα επεκταση να κανω διατροφη και γυμναστικη για ογκο. Ειναι εφικτο κατι τετοιο?στοιβος και ογκος?
    Φανταζομαι οτι ειναι εφικτο αλλα θελω να μου πειτε τι πρεπει να προσεξω ιδιαιτερα και καμια γνωμη για το πως να κατανειμω τις προπονησεις. Πχ μπορω πρωι τρεξιμο και απογευμα γυμναστηριο η να ειναι διαφορετικη μερα ? (Επισης να αναφερω οτι ακομα στο γυμναστηριο κανω κυκλικο προγραμμα για να μπω σε εναν ρυθμο).
    Να πω επισης οτι εχω προσβαση σε συμπληρωμα πρωτεινης-υδατανθρακα. Γενικα το ξερω οτι δεν χρειαζεται και οτι η διατροφη κανει αλλα λογω δουλειας δεν εχω τελειο χρονο για τελεια διατροφη.
    Τελος θα ηθελα αν γινεται να μου στειλει καποιος το λινκ που υπολογιζεις πως γραμμαρια θες καθε μερα απο πρωτ,λιπη,υδατανθρακα και ποσες θερμιδες την ημερα για να παρω κιλα ετσι ωστε να υπολογισω.
    Συγγνωμη για το μεγαλο μηνυμα , ελπιζω να μην κουρασα πολυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-04-19 22:56 #2
    Προεπιλογή
    Τωρα πια ερασιτεχνικα εννοουσα οτι κανω 5χλμ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-04-19 14:04 #3
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    για να παρεις κιλα πρεπει οι θερμιδες που καταναλωνεις να ειναι περισσοτερες απο αυτες που καις
    αρα γινεται αυτο που θες αρκει να ριξεις πολυ φαγητο

    αυτο ειναι ο ν.1 κανονας τα υπολοιπα ειναι και πως βολευουν τον καθενα
    δηλαδη τι πας πρωι απογευμα τι μια μερα το ενα μια το αλλο ξεκιναει με το τι σε βολευει
    απλα αν κανεις 2πλη προπονηση σε μια μερα ανεβαινουν και οι καυσεις εκεινη τη μερα αλλα πρεπει να καταναλωσεις ακομα περισσοτερο φαγητο
    Απάντηση με παράθεση