Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 100
  1. 24-06-08 02:14 #1

    Εγγραφή
    12-06-2008
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    130
    Προεπιλογή λιπος στο στηθος
    με λιγα βαρη στον παγκο και πολλες επαναληψεις καιγεται το λιπος του στηθους?
    αν ναι, μετα την προπονηση ογκου στον παγκο που κανω 8-6-6-4 επαναληψεις με αυξανομενα κιλα μπορω να κανω και καμια 30 επαναληψεις με λιγα για να καψω λιπος η δεν κολλαει??
    ευχαριστω
    Together we stand,divided we fall..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-06-08 02:51 #2
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Οχι αυτο δεν ισχυει,ειναι ακομα ενας μυθος στο bodybuilding.Ναι,ισως με προπονηση μεγαλου ογκου να αλλαζει ο τυπος των ινων,αλλα δεν σημαινει οτι εχουμε τοπικη καυση λιπους.Ο στοχος μας με τα βαρη ειναι να αναπτυχθουμε,ή σε τελικη φαση να διατηρηθουμε,και κανοντας 30 επαναληψεις δεν πετυχαινουμε και κατι σοβαρο
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-06-08 03:06 #3
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή Re: λιπος στο στηθος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mathiteuomenos
    καιγεται το λιπος του στηθους?
    αν ναι τι μπορω να κανω
    ευχαριστω
    http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1596
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-06-08 11:41 #4
    Προεπιλογή
    βαλε στο προγραμμα βυθισεις στο διζυγο,ανοιγματα σε κατακλινη αν εχεις,και προσεχε τη διατροφη σου.λιγες επαναληψεις βγαζεις παντως.πιο καλα πχ κανε 15-10-8-10-15.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-06-08 19:40 #5

    Εγγραφή
    12-06-2008
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    130
    Προεπιλογή
    για ογκο δεν ειναι αρκετες οι 8-6-6-4?? ειναι καλυτερα οι 15-10-8-10-15? μιλαω για ογκο παντα. να κανω αυτες τις επαναληψεις ανεβαζοντας κιλα παλι η μενοντας στα ιδια?? να κανω το ιδιο και σε πλατη δικεφαλο τρικεφαλο ωμους ποδια???
    απαντηστε plz γιατι παω γυμναστηριο σε λιγο
    Together we stand,divided we fall..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-06-08 20:01 #6
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Ποσες φορες πρεπει να στο πουμε για να καταλαβεις δεν υπαρχει πολλες επαναληψεις γραμμωση και λιγες ογκο δεν καταλαβενεις?

    Εγω κανω ολο τον χρονο ιδια προπονηση 12-6 επαναληψεις αναλογως την ασκηση.

    Μου φενετε δεν καταλαβενεις και πρεπει να τα ξαναπω και στο επομενο ποστ αλλα θα ειναι copy paste
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-06-08 20:23 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    συμφωνώ με τα παιδιά και έχω να πώ πώς αυξάνοντας τους μυς του στήθους γυμνάζοντας με σωστές γωνίες όστε να επικεντροθούμε στο χαμηλό και εξωτερικό μέρος αμέσως το πρόβλημα ελαχηστοποιείται φαίνετε σαν να μειώθηκε το λίπος επειδή αυξήθηκε ο μυικός ιστός στην πορεία όμως μειώνετε και το λίπος .
    επίσης συμφωνώ στο ότι δεν χάνουμε μόνο στο σημείο που γυμνάζουμε αλλά και απο εκεί κυρίως που είναι οι προδιαγραφές μας.
    οσο για τις επαναλήψεις κατα την γνώμη μου απο 8 εως 12 είναι καλά και δεν μιλάω για τα πρώτα σέτ που μπορεί να ειναι και 15 εως 20 μιλάω για τα κανονικά που ανάλογα με την διατροφή μπορούμε και να γραμμώσουμε και να βάλουμε καθαρό μυικό όγκο αυτό σαν την βασική προπόνηση που μπορεί να σοκάρουμε τους μυς για μία φορά με βαρια προπόνηση με λίγες επαναλήψεις . και όταν λέμε 8 εως 12 επαναλήψεις ενοείτε με το μαξιμουμ του βάρους.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-03-10 00:30 #8
    Προεπιλογή lipos sto sth8os
    γεια σας ειμαι 19 χρονο και 6μηνες παω γυμναστηριο 8α η8ελα μια βοη8εια αν γινεται πιο παλια ημουν πολυ χοντρος και εχασα πολλλα κιλα αλλα τα πιο πολλα ηταν σε μθικο ιστο με αποτελεσμα να μεινει λιπος στο στη8ος εχς φτασει παγκο να παιζω 80κιλα με 8 κα8αρεσ επαναληψεις και ακομα στα ιδια χαλια ειναι τι μπορω να κανω?? ευχαρηστω

    ****συγχωνεύτηκαν τα θέματα, μη γράφεις τον τιτλο με greeklish στα θέματα που ανοίγεις για να μπορεί να το βρει κάποιος με την αναζήτηση, οπως μπορείς να κάνεις και εσυ για να δεις αν υπάρχει θεμα σχετικό με αυτο που θελεις να ρωτήσεις****
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-03-10 08:57 #9
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Μπορείς να μας πεις πόσα κιλά έχασες και σε πόσο χρονικό διάστημα? Αν τα πολλά κιλά που λες τα έχασες σε μικρό χρονικό διάστημα, και ειδικά χωρίς γυμναστική, τότε λογικό είναι να έχεις αυτό το πρόβλημα. Ίσως έχει ξεχειλώσει το δέρμα σου και δεν έχει προλάβει να επανέλθει. Καλύτερα είναι να βάλεις κάποια φωτο για να δούμε και να σου πούμε σίγουρα.

    Αλλά όπως και να έχει, με υπομονή, σωστή διατροφή, και προπόνηση, όλα γίνονται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-03-10 00:21 #10
    Το avatar του χρήστη TToni Shark

    Εγγραφή
    14-03-2010
    Περ.
    Ωραιόκαστρο
    Μηνύματα
    545
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσες φορες πρεπει να στο πουμε για να καταλαβεις δεν υπαρχει πολλες επαναληψεις γραμμωση και λιγες ογκο δεν καταλαβενεις?

    Εγω κανω ολο τον χρονο ιδια προπονηση 12-6 επαναληψεις αναλογως την ασκηση.

    Μου φενετε δεν καταλαβενεις και πρεπει να τα ξαναπω και στο επομενο ποστ αλλα θα ειναι copy paste
    Συμφωνώ απόλυτα
    ​HONDA CBR 600F 2012
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-03-10 19:01 #11
    Προεπιλογή
    Υπαρχει και η πιθανοτητα να εχεις εμφανισει καποια σημαδια γυναικομαστιας εφοσον ησουν υπερβαρος για πολυ καιρο και δεν γυμναζοσουν αλλα πολυ πιθανο ειναι εξισου και αυτο που λεει ο γιαννης. Αν εβαζες μια φωτο θα βοηθουσες πολυ τα πραγματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-04-10 14:54 #12
    Προεπιλογή
    παιδες συγνωμη που δεν απαντησα τοσο καιρο εχασα μεσα σε κανα 8μηνο 30κιλα περιπου μετα οταν μπηκα φανταρος για ενα χρονο εκανα ασκησεις οπωσ καμσεις και διζυγο απολυ8ηκα και τωρα στο γυμναστηριο παιζω 90κιλα παγκο διζυγο βγαζω 8 επαναληψεις με επιπλεον 15κιλα πανω μου αλλα απ τι φαινεται γυναικομαστια ειναι γιατι το πανω κοματι ειναι ωραιο εχω αρκετη φλεβικοτητα ενω κατω υπαρχει ενα 8εμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-05-10 09:19 #13
    Προεπιλογή
    καλημέρα .....
    λογω τραυματισμων στα χερια , σταματησα να γυμναζομαι ουσιαστικα απο 20 χρονων .
    Τώρα ειμαι 35 και μετα απο κατι επεμβασεις και φυσικοθεραπειες, μετα την παροτρυνση του φυσικοθεραπευτη, αρχισα δειλα δειλα να δουλευω μπαρα και αλτηρακια .
    Πόδια γυμναζω με ποδηλατο και τρεξιμο και ειμαι καλα. Το προβλημα μου ειναι το στηθος.Πιτσιρικας κολυμπουσα για χρονια και μονιμος εκανα ελξεις , καμψεις κτλ. Είχα καλοσχηματισμενο και γεματο στηθος, τοσα χρονια τεμπελιου ομως περασανε, οποτε καταλαβαινετε.....τωρα εχει κρεμασει και σιγουρα εχει συσωρευση λιπους.
    Ξεκινησα με λιγα κιλα μερα παρα μερα να κανω πουλ οβερ, πιεσεις μπαρας σε επικληνη, ανοιγματα αλτηρων σε επικληνη (ανοιχτα τα χερια στο υψος των ωμων και τα φερνω ως τους μηρους), μπαρα σε οριζοντιο παγκο...
    Το θεμα ειναι οτι νιωθω πιο πρισμενο το στηθος μου και το προβλημα να ειναι πιο εντονο τωρα (αρχισα βαρη 2 εβδομαδες τωρα) .Μήπως πρεπει να κανω πχ μονο πουλ οβερ ή τιποτα άλλο για να γυμνασω ανω θωρακικους μονο? (σιγουρα αυτο ειναι λαθος)
    παντως το κατω μερος του στηθους εχει πολυ "κρεας" και αν πριστει κιολας, θα γινει πιο χαλια .....
    Τι ασκησεις να κανω?
    συγνωμη για το μεγεθος του μυνηματος και αν σας κουρασα αλλα πιστεψτε με, εψαξα πολυ στο διαδυκτιο και το μονο που εκανα ηταν να μπερδευτω..
    σας ευχαριστω εκ των προτέρων , καλη σας μερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-05-10 09:41 #14
    Προεπιλογή
    σκεφτηκα οτι κανα δυο φοτο θα βοηθησουν
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-05-10 11:27 #15
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Αερόβια και δίαιτα θέλει για να φύγει το λίπος. Αυτά που πετυχαίνεις με τη μπάρα θα φανούν όταν φύγει.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία