Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 74
  1. 30-11-11 01:41 #31
    Το avatar του χρήστη sadistic

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Νew zealand/auckland
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    εχει απαντηθει αναλυτικα το θεμα αυτο.αν ψαξεις λιγο θα το βρεις.εγω ειχα και στα δυο χερια......αλλα χαπια και ξεκουραση μονο δεν μου εκαναν και κατι σοβαρο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-12-11 22:07 #32
    Προεπιλογή
    egw exw kai sta 2 xeria. tin exw 8 mines twra. prwta me eixe piasei sto aristero, stamatisa to gym, kai stin douleia xrisimopiousa mono to de3i, etsi me epiase kai sto allo. exei dokimasei diafora simplirwmata, ipia k antiflegmonodi xapia, ekana kapou 30 fisio8erapies. den einai opws stis arxes, paei kalitera alla arxizei na me anisixei. skeftoume na parw to cisuus. exei kapios na protinei kati?

    *γραφε με ελληνικους μικρους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φορουμ,τους οποιους πρεπει να διαβασεις.mods team*
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-12-11 22:55 #33
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Παιδια υπήρχε αναλογο θεμα για την επικονδυλίτιδα,ας χρησιμοποιουμε την αναζήτηση,εξυπηρετεί όλους οι πληροφορίες να ειναι συγκεντρωμενες σε ενα τόπικ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-02-12 01:16 #34
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    υστερα απο πολυ καιρο και εχοντας δοκιμασει σχεδον τα παντα (ξεκουραση, παγο, χαπια, φυσικοθεραπειες, ενεσεις με βλαστοκυταρα) το προβλημα της εσω επικονδυλιτιδας ακομα υπαρχει.
    εχω απογοητευτει περασαν 8 μηνες ξεκινισα βαρη με της οδηγιες του γιατρου με λιγα κιλα και ενοχλησεις οσπου τα κιλα εγιναν μεσαια (για μενα) και ο πονος επεστρεψε!

    δε ξερω τι αλλο να κανω!

    εχει δοκιμασει κανεις θεραπεια με ********? αν δεν κανω λαθος ειναι φαρμακο για αρθριτικα. θα περασει? η απλα δε θα ποναω οσο καιρο τη παιρνω?
    να τονισω οτι στα περιπου 5 χρονια που γυμναζομαι εχω παρει μονο πρωτεινη και αμινοξεα και αυτο το λεω για να δειξω οτι ο σκοπος μου ειναι καθαρα θεραπευτικος


    ***Απαγορεύεται η αναφορά σε ΑΑΣ ακόμη κι αν είναι για θεραπευτική χρήση. Mods Team***
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-02-12 17:31 #35
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    δεν ήξερα σορρυ!

    πως μπορω ομως εγω να μαθω?
    μπορει αν καποιος εχει δοκιμασει να μου στειλει πμ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-02-12 17:56 #36
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Τον ορθοπεδικό σου τον ρώτησες; Τι λέει εκείνος;
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-02-12 19:54 #37
    Προεπιλογή
    εγω με 1 μήνα αποχής, ξεκουραση, χαπια και έναν ειδικό "ιμάντα" για το χέρι... είμαι κάπως καλύτερα...
    συνεχίζω να πάιρνω ενα χαπάκι την ημέρα (voltaren 50 mg), εχω "μπει" κανονικά με κιλά και η αλήθεια είναι πως δεν πονάω την ώρα της προπόνησης (με καλό ζέσταμα).
    κάποιες μέρες... εχω μια ενόχληση.. αλλά όχι πόνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-02-12 23:52 #38
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον ορθοπεδικό σου τον ρώτησες; Τι λέει εκείνος;

    Λες να μην τον ρωτησα?
    για την ακριβεια εχω αλλαξει 3 ορθοπεδικους ταλαιπωρουμε 8 μηνες και δεν εχω βγαλει ακρη

    οτι λενε ολοι οι ορθοπεδικοι ξεκουραση και θα περασει απλα θελει χρονο
    το θεμα ειναι οτι ο σκοπος μου εμενα ειναι να αρχισω βαρη και οχι απλα να μου περασει καποια στιγμη

    αν γνωριζει κανεις καποιον καλο αθλιατρο που να ξερει απο βαρη θα παρακαλουσα να μου δωσει τηλεφωνο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-02-12 23:53 #39
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jim-jimakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω με 1 μήνα αποχής, ξεκουραση, χαπια και έναν ειδικό "ιμάντα" για το χέρι... είμαι κάπως καλύτερα...
    συνεχίζω να πάιρνω ενα χαπάκι την ημέρα (voltaren 50 mg), εχω "μπει" κανονικά με κιλά και η αλήθεια είναι πως δεν πονάω την ώρα της προπόνησης (με καλό ζέσταμα).
    κάποιες μέρες... εχω μια ενόχληση.. αλλά όχι πόνος
    φιλε μου εχεις εσω ή εξω? μαξιλαρι και δικεφαλα ορθιος με ισια μπαρα μπορεις να παιξεις κανονικα? εγω ουτε με σκετη μπαρα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-02-12 00:02 #40
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες να μην τον ρωτησα?
    Για το φάρμακο εννοώ τι λεει...
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-02-12 00:09 #41
    Προεπιλογή
    Φιλε μου εκανες οσα σου ειπε ο ορθοπεδικος κατα γραμμα.?Μην βιαζεσαι να επανερχεσαι δεν ασφηνεις το χερι να περασει απο το σταδιο της φλεγμονης και μετα ανακατασκευης που ειναι καθοριστικοι παραγοντες για την εξαλειψη των συμπτωματων.
    Κοιταξε για μενα πηγαινε παλι σε εναν ορθοπεδικο ζητησε και να σου γραψει καμια φυσικοθεραπεια γιατι μπορει πχ καπου να εχει κολλησει το φλεγμονωδεις σταδιο και ο φυσικοθεραπευτης να σε βοηθησει(εν τω βαθει μασαζ κτλ) και με προοδευτικη επιβαρυνση κ.α

    Υγ:Βλεπω οτι σου εκανε μαλαξεις βαθιες(λογικος ειναι ο πονος που ειχες τις επομενες ωρες).Παρτα απο την αρχη οπως σου ειπα και αν συνεχιζεται ο πονος θα δεις με τον γιατρο για εγχειρηση.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-02-12 00:35 #42
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου εκανες οσα σου ειπε ο ορθοπεδικος κατα γραμμα.?Μην βιαζεσαι να επανερχεσαι δεν ασφηνεις το χερι να περασει απο το σταδιο της φλεγμονης και μετα ανακατασκευης που ειναι καθοριστικοι παραγοντες για την εξαλειψη των συμπτωματων.
    Κοιταξε για μενα πηγαινε παλι σε εναν ορθοπεδικο ζητησε και να σου γραψει καμια φυσικοθεραπεια γιατι μπορει πχ καπου να εχει κολλησει το φλεγμονωδεις σταδιο και ο φυσικοθεραπευτης να σε βοηθησει(εν τω βαθει μασαζ κτλ) και με προοδευτικη επιβαρυνση κ.α

    Υγ:Βλεπω οτι σου εκανε μαλαξεις βαθιες(λογικος ειναι ο πονος που ειχες τις επομενες ωρες).Παρτα απο την αρχη οπως σου ειπα και αν συνεχιζεται ο πονος θα δεις με τον γιατρο για εγχειρηση.
    οπως προειπα ταλαιπωρουμαι ηδη 8 μηνες δεν εχω αλλο κουραγιο και υπομονη για να τα ξανακανω ολα απτην αρχη
    η πρωτη μου προπονηση αφου τελειωσα τις θεραπειες εγινε σχεδον 2 μηνες μετα και με σταδιακη επιβαρυνση σε ολες τις μυικες ομαδες εκτος απο χερια που δεν υπηρξε ποτε επιβαρυνση λογω ενοχλησεων οποτε πιστευω εδωσα αρκετο χρονο για εξαλειψη και ανακατασκευη



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το φάρμακο εννοώ τι λεει...
    σου απαντησα φιλε μου. λεει οχι και να κανω υπομονη και οτι αυτο θελει το χρονο του και να μην το επιβαρυνω πολυ κτλ
    αλλα οι ορθοπεδικοι κοιτουν απλα την αποθεραπεια και τη βελτιωση και σου λενε ελαφρα τη καρδια μη κανεις βαρη

    το θεμα μου ειναι ομως οτι εγω θελω να κανω βαρη αυτος ειναι ο σκοπος μου

    οι αρσιβαριστες δηλαδη ρε παιδια αν παθουν μια φλεγμονη σταματανε 8-10 μηνες τα βαρη και κοβουν τις ασκησεις που τους ενοχλουν?
    δε νομιζω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-02-12 11:52 #43
    Προεπιλογή
    Φιλαρακι καπου τα εχεις μπερδεψει τα πραγματα.
    Μονο ο τροπος που γραφεις με φρασεις του στυλ'εμενα σκοπος μου ειναι ομως να κανω βαρη΄' καταλαβαινω οτι δεν πολυακολουθουσες την θεραπεια.
    Και η θεραπεια δεν γινεται μονο στο φυσικοθεραπευτηριο εκει ειναι η κορυφωση και η τυχον διορθωση της.Το χερι δεν επιβαρυνεται μονο στα βαρη χρησιμοποιειται συχνα στις καθημερινες μας δραστηριοτητες για αυτο ισως καμια φορα δεν καλυτερευει.
    Εγραψες εδω μαλλον για να σου πουμε τον μαγικο συνδυασμο βαρη και ξεκουραση του χεριου.Κατσε και συζυτησε ειλικρινα με εναν καλο ορθοπεδικο και δες τι θα κανετε απο εδω και περα.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-02-12 14:15 #44
    Προεπιλογή
    ρε παιδιά έχω και γω το ίδιο πρόβλημα, golf elbow, και στα 2 χέρια. το έχω 8 μήνες και κάτι. οκ, κάνω υπομονή, δεν έχω ξεκινήσει γυμναστήριο καθόλου γιατί ξέρω ότι αν πάω θα κάνω και χέρια γιατί δεν θα αντέξω. έτρεχα για 8 μήνες και έκανα φυσιοθεραπείες γιατί υποτίθετε είχα τενοντίτιδα, βασικά έτσι μου είχαν πει όλοι οι γιατροί που είχα πάει. στην αρχή πήρα αντιφλογμονώδη, έκανα πάνω από 30 φυσιοθεραπείες, έβαζα πάγο, κρέμες, έπερνα για 6 μήνες gloucosamine, chondroitin& msm, αλλά δεν πέρασε εντελώς. ακόμα έχω κάποιες μικρές ενοχλήσεις, 2-4 φορές την μέρα για ελάχιστη ώρα, αλλά οι ενοχλήσεις είναι καθημερινές. και δεν έρχονται με κάποια κίνηση, απλά έρχονται και φεύγουν. και τώρα κάποιος φυσιοθεραπευτής μου είπε ότι δεν είναι τενοντίτιδα αλλά υπερκινητικότητα στις αρθρώσεις, δηλαδή είναι χαλαρές οι αρθρώσεις μου υπάρχει περίπτωση να έχει δίκαιο???

    Υ.Γ φίλε ΜΟΝΟ ΑΕΚ έχεις δοκιμάσει κρουστικό υπέρηχο???
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-02-12 15:23 #45
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mike87 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Υ.Γ φίλε ΜΟΝΟ ΑΕΚ έχεις δοκιμάσει κρουστικό υπέρηχο???
    ναι το εχω δοκιμασει αλλα τιποτα
    οσο για την αρθρωση μου το ειχε πει κ μενα ενας ορθοπαιδικος αλλα αυτο φαινεται στη μαγνητικη
    (εννοειται πως οι υπολοιποι γιατροι που πηγα εβαλαν τα γελια με αυτο)
    ωστοσο κανε μια μαγνητικη και θα καταλαβεις πληρως το προβλημα σου σε σενα μπορει να ισχυει

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλαρακι καπου τα εχεις μπερδεψει τα πραγματα.
    Μονο ο τροπος που γραφεις με φρασεις του στυλ'εμενα σκοπος μου ειναι ομως να κανω βαρη΄' καταλαβαινω οτι δεν πολυακολουθουσες την θεραπεια.
    Και η θεραπεια δεν γινεται μονο στο φυσικοθεραπευτηριο εκει ειναι η κορυφωση και η τυχον διορθωση της.Το χερι δεν επιβαρυνεται μονο στα βαρη χρησιμοποιειται συχνα στις καθημερινες μας δραστηριοτητες για αυτο ισως καμια φορα δεν καλυτερευει.
    Εγραψες εδω μαλλον για να σου πουμε τον μαγικο συνδυασμο βαρη και ξεκουραση του χεριου.Κατσε και συζυτησε ειλικρινα με εναν καλο ορθοπεδικο και δες τι θα κανετε απο εδω και περα.
    ο σκοπος μου ειναι να γινω καλα ετσι ωστε να μπορω να παιζω βαρη.
    τη θεραπεια την ακολουθησα οπως ξαναεγραψα και η πρωτη μου προπονηση στο γυμναστηριο με ΟΡΓΑΝΑ ηταν οπως ξαναεγραψα 2 μηνες μετα το τελος των φυσικοθεραπειων.
    οταν ο γιατρος μου ειπε να αυξησω σταδιακα την επιβαρυνση το εκανα
    επαιζα τροχαλια (πλατη) για αρκετο καιρο και οταν εφτασα τα κιλα μου εκανα μονοζυγο χωρις πονο
    την επομενη βδομαδα ομως που ξαναεκανα υπεφερα και απο τοτε δεν με εχει αφησει
    τωρα πως εσυ συμπαιρενεις οτι δεν πολυακολουθησα θεραπεια ειναι πραγματικα αποριας αξιο!

    και εγραψα εδω για να δω αν καποιος με το ιδιο προβλημα το εχει ξεπερασει που αποτι βλεπω οι περισσοτεροι ταλαιπωρουνται.
    επισης η πρωτη μου απορια ηταν για μια συγκεκριμενη θεραπεια που δε προτεινουν οι ορθοπαιδικοι αλλα ειναι πολυ διαδεδομενη στα γυμναστηρια αλλα απαγορευεται να μιλαμε εδω μεσα!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία