Θέμα: Τρέμουλο

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 25
  1. 11-04-17 14:27 #1
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή Τρέμουλο
    Καλησπερα.Εδω και μια βδομαδα εχω ενα προβλημα και με εχει ανυσηχησει πολυ οποιος ξερει θα ηθελα να απαντησει..Πριν μια βδομαδα θυμαμαι εια φαει το τελευταιο γευμα και μετα απο 1:30 ωρα κοιμηθηκα για βραδυ.Κατα της 3 ωρα ξυπναω απο εναν μεγαλο πονο στην κοιλια και η κοιλια μ ειχε γινει τουμπανο ειχε φουσκωσει παρα πολυ,παω κατουραω ξεφουσκώνει και οταν ξαπλωνω αρχίζει ενα τρέμουλο στο εσωτερικό της κοιλιάς στην κατω κατω περιοχη εκει π ειναι οι κατω κοιλιακοι περιπου..μετα απο αυτο καθε φορα που τρωω κατι και ξαπλωνω αρχίζει η κοιλια μ μεσα και τρέμει για 5-6 δευτερόλεπτα δυνατα ομως και μετα μπορει να ξαναγινει αυτο..τι αυτο ρε παιδια ξερει κανεις πρωτη φορα το παθαίνω


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     

  2. 11-04-17 15:01 #2
    Προεπιλογή
    Αν τυχόν πάιρνεις ο,τιδήποτε μη φυσικό (πρωτείνη σε σκόνη, κρεατίνη κλπ, οποιοδήποτε συμπλήρωμα τεσπα) κόψ'το αμέσως.
    Αυτή την εποχή κυκλοφοράνε πολλές γαστρεντερολογικές ιώσεις.
    Και φυσικά, πήγαινε σε γαστρεντερολόγο να σ' εξετάσει.
     

  3. 11-04-17 15:13 #3
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aetosa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τυχόν πάιρνεις ο,τιδήποτε μη φυσικό (πρωτείνη σε σκόνη, κρεατίνη κλπ, οποιοδήποτε συμπλήρωμα τεσπα) κόψ'το αμέσως.
    Αυτή την εποχή κυκλοφοράνε πολλές γαστρεντερολογικές ιώσεις.
    Και φυσικά, πήγαινε σε γαστρεντερολόγο να σ' εξετάσει.
    Ναι παιρνω συμπληρωματα..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     

  4. 11-04-17 15:14 #4
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Τα συμπληρωματα που παιρνω αυτη την περιοδο ειναι πρωτεινη,κρεατινη,ω3,βιταμινη,νιτρικο,αμινοξεα και ZMA


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     

  5. 11-04-17 19:30 #5
    Προεπιλογή
    σε καμια περιπτωση η πρωτεινη η κρεατινη κλπ δε θεωρουνται οπως ονομαζει ο φιλος απο πανω ''μη φυσικα''προιοντα...απο κει κ περα αν συνεχιστει πηγαινε σε εναν ''γιατρο''κ βλεπεις..μην αγχωνεσαι χωρις ιδιατερο λογο.
     

  6. 11-04-17 19:37 #6
    Προεπιλογή
    A, οκ, είχα την εντύπωση ότι η φύση δεν παράγει πρωτείνη σε σκόνη συσκευασμένη σε σακουλάκια. Λάθος μου.
     

  7. 11-04-17 20:26 #7
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aetosa Εμφάνιση μηνυμάτων
    A, οκ, είχα την εντύπωση ότι η φύση δεν παράγει πρωτείνη σε σκόνη συσκευασμένη σε σακουλάκια. Λάθος μου.


    Ηφυση οντως δε παραγει ετοιμη πρωτεινη/κρεατινη σε συσκευασια, αλλα αυτο που κολλαει με το τρεμουλο απο αυτα?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
     

  8. 11-04-17 22:41 #8
    Προεπιλογή
    Φίλε μου μονο ο γιατρός θα σου πει ακριβώς τη παίζει λογικά θα σου πει να κανεις και κάποιες εξετάσεις απο εκει και πέρα μεσα απο εδω θα ακούσεις διάφορες απόψεις οχι κακοπροαίρετα αλλα το ποιο πιθανό ειναι να σε μπερδέψουν και να σου δημιουργήσουν σύγχυση.
     

  9. 12-04-17 00:04 #9
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    το είχα γράψει σε άλλο τόπικ για παρόμοια περίπτωση

    αυτο μπορει να είναι νευρομυικοί σπασμοί και απο οποιαδήποτε αιτία μπορει να προέρχονται όπως μετα απο έντονη προπόνηση αν δεν ενυδατωθούμε σωστα η μας λείπουν κάποια μέταλα , η απο κούραση και όπως εμφανήστηκαν έτσι να φύγουν τα συμπτώματα , εφόσον βεβαια δεν υπάρχει πόνος η ενόχληση και απλα είναι ενα τρέμουλο , το οποίο μπορει να εμφανιστει σε οποιοδήποτε μέρος του σώματος

    επειδη ότι και να λέμε ακόμη και κάποιος που περασε το ίδιο δεν σημαίνει ότι όλες οι περιπτώσεις είναι ίδιες , απλα πηγαίνεις σε ενα παθολόγο να σε εξετάσει εκτός αν σε μερικές μέρες στην αρχή αραιώσει και σιγα σιγα εξαλειφθούν τα συμπτώματα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
     

  10. 12-04-17 00:56 #10
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Μολις γυρισα απτο νοσοκομειο.Ειπα ολη την ιστορια πως αρχισαν κλπ στον γιατρο με ειδε και λεει δν νομιζω να ειναι κατι αλλα θα κανουμε εναν ελεγχο.Μου ειπε για υπερηχο και εξετασεις αιματος και αρνηθηκα να μου παρουν αιμα γιατι για κανα 4μηνο+ παιρνω κρεατινη και ολα τα συμπληρωματα που ανεφερα πανω και δεν ηθελα γιατι ολες οι τιμες θα ηταν αυξημενες εστω λιγο πιστευω και θα ετρωγα κραξιμο...
     

  11. 12-04-17 01:16 #11
    Προεπιλογή
    Δεν πιστεύω οι τιμές να βγαίνανε στα κόκκινα με τα συμπληρώματα που περνεις αλλα και αν πούμε πως μια τιμή ηταν λιγω ανεβασμένη δεν χάλασε ο κόσμος γιατι πολυ απλα θα ήξερες το γιατι και απο την άλλη αν το έλεγες απο πρην θα το γνώριζαν και δεν θα του δίνανε τοσο πολυ σημασία, το πολυ πολυ να σου λέγαν μείνε μια βδομάδα εκτως απο τα συμπληρώματα και κανε επαναληπτικές εξετάσεις,τωρα για το κράξιμο που λες οτι θα έτρωγες αν έλεγες πως περνεις συμπληρώματα και γ'αυτο δεν έδωσες αίμα εμένα δεν με πείθεις.
    Σου εύχομαι περάστηκα.
     

  12. 12-04-17 01:28 #12
    Προεπιλογή
    Φιλε ωρες ωρες δε σας καταλαβαινω..
    Απ τη μια πινετε οτι βρειτε,
    απ την αλλη χεζεστε στο φοβο ,
    απ την αλλη πατε στο νοσοκομειο,
    αλλα απ την αλλη δε θελετε να σας κανουν μια αιμοληψια..

    Εγω λυπαμαι τον καθε φουκαρα ειδικευομενο , πρεπει να λυσει ενα προβλημα μιας εβδομαδας , που εσενα σου ηρθε τωρα στο μυαλο να λυσεις , ο ανθρωπος προσπαθει να κανει κατι να αποκλεισει καποια πραγματα (και τι να κανει εδω που τα λεμε) , παει να ξεκινησει απ τα βασικα (πχ μια αιμοληψια) και εσυ αρνεισαι.. Ε δηλαδη τι πηγες ρε μαγκα στο νοσοκομειο και καθολου..

    Και επιτελους μαθετε κατι.. (Θα τα γραφω οπου βρισκω..)

    Επειγοντα σημαινει ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ.. Οχι περιστατικο μιας εβδομαδας. Σεβαστειτε , αν οχι το γιατρο , τον αλλο ασθενη που ειναι πραγματικο επειγον και εσεις με το χαβαλε σας τον καθυστερειτε.. Ενα θεμα μιας εβδομαδας μπορει να περιμενει μεχρι αυριο το πρωι να πατε στον παθολογο σας. Το αλλο ομως περιστατικο που ειναι πραγματικα επειγον το καθυστερειτε.
     

  13. 12-04-17 01:51 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aetosa Εμφάνιση μηνυμάτων
    A, οκ, είχα την εντύπωση ότι η φύση δεν παράγει πρωτείνη σε σκόνη συσκευασμένη σε σακουλάκια. Λάθος μου.
    καλα στην ουσια η φυση για παραδειγμα ουτε τα μακαρονια που αγοραζουμε σε σακουλακι παραγει μονη της,οπως κ τα περισσοτερα προιοντα αλλα ανοιγουμε αλλη κουβεντα...
     

  14. 12-04-17 10:24 #14
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο basilis(cult) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μολις γυρισα απτο νοσοκομειο......Μου ειπε για υπερηχο και εξετασεις αιματος και αρνηθηκα.....πιστευω και θα ετρωγα κραξιμο...


    Κοιτα, φιλικα παντα ε? κραξιμο σου αξιζει. Και μεγαλο μαλιστα.
    Πας στο νοσοκομειο να σε εξετασουν, αλλα ΔΕ θες να σε εξετασουν μη σου βρουν τιποτα.... Τοτε γιατι πας?




    @Levrone

    Τα'πες ολα
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
     

  15. 12-04-17 11:53 #15
    Προεπιλογή
    Εντάξει Βασίλη, τους κούφανες τους γιατρούς, σπατάλησες κι άδικα το χρόνο τους, ωραίος!
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία