Θέμα: Lemon water diet

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 56
  1. 31-01-07 17:38 #1
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή Lemon water diet
    Παρατηρώντας μια φίλη μου να πίνει κάθε πρωϊ ενά ποτήρι χλιαρό νερό (όχι ζεστό ούτε κρύο) με στημμένο λέμονι, την ρώτησα για ποιο λόγο το κάνει αυτό κ μου είπε ότι κάνει lemon water diet που την βοηθάει να διατηρήσει το (καλίγραμμο ομολογούμένος) σώμα της.

    Έψαξα για πολύ λίγο κ όμως βρήκα κάποια πολύ ενδειαφέροντα στοιχεία..

    Water helps to lose weight by boosting your metabolism rate, thus paving way for quick weight loss. And if you drink hot lemon water in the morning, then it will three times fasten your process of losing weight, thereby enabling you to burn large number of calories.

    The lemon juice raises the alkalinity of the water so even with standard tap water you can make your drink pH neutral.

    - Lemon water has excellent digestive properties and can ease heartburn, bloating and other digestion problems

    - Lemon water cleanses and stimulates the liver and kidneys

    - Lemon juice contains calcium, magnesium and potassium

    - Lemon juice is a great skin cleanser


    Gasturb
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 31-01-07 18:06 #2
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Καλο φαινεται.Ζηλεψα.Λεω να το δοκιμασω κι εγω και θα σας πω εντυπωσεις.Θα κανω και μια αλλη (ελπιζω οχι χαζη) ερωτηση.Αν το λεμονι το βαζουμε σε normal θερμοκρασιας νερο,τοτε χανει αυτο που λεει οτι "δυναμωνει" 3 φορες το ροφημα; Και για τι ποσοτητα λεμονιου/νερου μιλαει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-01-07 18:29 #3
    Προεπιλογή
    εγω μολις το δοκιμασα αλλα επειδη ηταν πολυ ξινο εριξα 4-5 κουταλιτσες ζαχαρη (πλακα κανω).
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 31-01-07 19:16 #4
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Ξέχασα να αναφέρω μία λεπτομέρεια.. ότι το έπινε (το νερό εννοω πονηρά μυαλα! ) μόλις ξυπνούσε και σε άδειο στομάχι - 5 με 10 λέπτα πριν το πρωινό.

    Αυτό επιβεβαιώνει κ το ρήτό : every little helps!

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 31-01-07 19:46 #5
    Προεπιλογή
    για τι ποσότητα μιλάμε ;;;;μετράμε σε λεμόνια,σε ml.....σε τι;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-01-07 19:50 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Μισo λεμόνι σε 2 δόσεις/ροφήματα

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 31-01-07 22:03 #7
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb
    το έπινε (το νερό εννοω πονηρά μυαλα! )

    ΧΑΧΑΧΑ!!



    Σχετικα με τις 2 δοσεις.Εννοεις μισο πριν το πρωινο και αλλο μισο μετα απο κανα μισαωρο; Sorry για τις χαζες ερωτησεις αλλα θελω να το κανω οσο πιο πιστα γινεται
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 31-01-07 22:48 #8
    Προεπιλογή
    Ναι οντως κανει δουλεια μου το ειχε πει ενας αγγλος BODYBUILDER μεσεα πραματα μιν φανταστειτε τπτ τρελο αλλα μου ειπε να το πινω πριν πεσω για υπνο με αδιο στομαχι.εγω δεν το εχο δοκιμασει αλλα πλισιαζοντας προς το καλοκαιρακι θα το αρχισω.παντως εχω ακουσει οτι το πολλη λεμονι αερονει το αιμα κατι τετιο δεν ειμαι σιγουρος ψαξτε το!
    i kaliteri mathisi einai i epanalipsi !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-01-07 22:58 #9
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15
    Σχετικα με τις 2 δοσεις.Εννοεις μισο πριν το πρωινο και αλλο μισο μετα απο κανα μισαωρο;
    Έλα Billy15 όχι μια δόση το πρωϊ πριν το πρωινο, την επόμενη δόση την επόμενη ημέρα.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-01-07 23:17 #10
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexmafia2
    Ναι οντως κανει δουλεια μου το ειχε πει ενας αγγλος BODYBUILDER μεσεα πραματα μιν φανταστειτε τπτ τρελο αλλα μου ειπε να το πινω πριν πεσω για υπνο με αδιο στομαχι.εγω δεν το εχο δοκιμασει αλλα πλισιαζοντας προς το καλοκαιρακι θα το αρχισω.παντως εχω ακουσει οτι το πολλη λεμονι αερονει το αιμα κατι τετιο δεν ειμαι σιγουρος ψαξτε το!
    Alexmafia όπως μου είχε πει 'καίει τα λίπη' οπότε η πιο κατάλληλη ώρα πιστεύω είναι με μηδενικό γλυκογόνο το πρωϊ κ με άδειο στομάχι παράλληλα. Τωρα ο bb για το πει θα έχει ενα επιχειρημα παραπανω που μεχρι να το μαθω θα επιμείνω στην λογικη του πρωινου ροφήματος.

    Για το δεύτερο που λες δεν το έχω ακούσει πουθενά αλλά την παρενέργεια αυτή την άκουσα για το υπερβολικο νερό. Το λεμόνι είναι λίγο οξύ οπότε η υπερβολή ίσως δημιουργήσει στομαχικές διαταραχές.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-01-07 23:34 #11
    Προεπιλογή
    Αυτό το κόλπο με το νερό και το λεμόνι μου το είχε πει και μία διατροφολόγος απο την Σαλόνικα κάνει δουλίτσα αλλά θέλει χρόνο.(Off topic) Έχω χάσει την μπάλα ότι και να πέρνουμε πρέπει να το πέρνουμε το πρωί με άδειο στομάχι πως θα διαλέξουμε με ποια σειρά?
    Congratulations στους Νέους μας Mod
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-02-07 00:07 #12
    Προεπιλογή
    το λεμονι απο οτι γνωριζω απο τα ορισμενα 'γιατροσοφια', καιει τα λιπη
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-02-07 00:42 #13
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Theristis
    (Off topic) Έχω χάσει την μπάλα ότι και να πέρνουμε πρέπει να το πέρνουμε το πρωί με άδειο στομάχι πως θα διαλέξουμε με ποια σειρά?
    Όπως?

    - Αν παίρνουμε κρεατίνη δεν χρησιμοποιούμε λιποδιαλυτικά (χάπια - λεμόνι)
    - Αν παίρνουμε λιποδιαλυτικό χάπι δεν πίνουμε το λεμόνι

    Δεν νομίζω να έχει τίποτα άλλο εκτός κ αν κάνω λάθος.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-02-07 01:39 #14
    Προεπιλογή
    No Comment. Εγώ προτιμώ το laim.

    Για skin cleanser εγώ χρησιμοποιώ της Derma e το Alpha Lipoderm...Green Tea.
    Για τα calcium, magnesium and potassium παίρνω πολυβιταμίνη και συμπλήρωμα.
    Για το water πίνω νερό.

    Γιατί τότε δεν αντιμετωπίζω το "three times fasten your process of losing weight"?
    Μήπως έχει και κάτι άλλο μέσα το λεμόνι, εκτός από το οξύ που του δίνει αυτή την πω-ρε-φαντάσου-τί-μπορεί-να-κάνει-ένα-λεμονάκι-την-ημέρα ιδιότητα;
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-02-07 02:03 #15
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Everydaypanos, δεν είπαμε οτι ένα απλό ρόφημα αντικαθιστά ότι ξέρουμε μέχρι στιγμής.. Απλά είναι ένα φυσικό προϊον που έστω κ λίγο βοηθάει οπότε ποιος ο λόγος να το αποφεύγουμε? Εδώ ασχολούμαστε με τόσα χημικά παράγωγα (....) κ τώρα που έχουμε κάτι τόσο pure natural γιατί να το πολέμαμε άδικα??

    Και το λεμόνι δεν κάνει θαύματα ούτε ισχυριστήκαμε κάτι τέτοιο, αλλά έχει όπως φαίνεται μακροπρόσθεσμα οφέλη έστω κ μικρά κ είναι φτηνή κ πανεύκολη η προετοιμασία του.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία