Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 49
  1. 08-03-10 13:49 #31
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ, πολύ πρακτική προσθήκη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-03-10 21:13 #32
    Το avatar του χρήστη flinstone

    Εγγραφή
    12-11-2009
    Περ.
    Αγία Γαλήνη
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kaiowas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά τα φύλλα της τσουκνίδας τα βράζουμε και τα πίνουμε υποθέτω.
    υπάρχει συγκεκριμένη δοσολογία ή βράζουμε ότι να΄ναι
    η δοσολογία ολλάζει ανάλογα με το τι θέλουμε να φτιάξουμε αν διαβάσετε το άρθρο θα βρείτε αυτό που ζητάτε. χονδρικά ισχύει 1 κουταλί του γλυκού για 1 κούπα νερό.
    ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΕΝΟΤΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-03-10 21:35 #33
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Στελιο πολυ καλο το συμπληρωμα του αρθρου.
    Τωρα ξερουμε τι και ποτε το χρειαζομαστε κατι.
    Εχω διαλεξει καποια χρησιμα βοτανα τωρα μενει
    να ψαξω που θα τα βρω εδω στην θεσσαλονικη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-03-10 13:52 #34
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Το καλύτερο τζίνσενγκ είναι το korean red, ξεχωρίζει απ τα άλλα όντας πιο ακριβό και όταν το σπας μέσα είναι συμπαγές σαν κερί, επίσης έχει ωραία γεύση(εμένα τουλάχιστον μου αρέσει). Δυστηχώς το πρόβλημα με τα τζινσενγκ είναι πως γίνεται ένας ψιλοχαμός στην διαφορά δραστικότητας, δεν είναι μόνο το ποσοστό αλλά πολύ περισσότερο το είδος των ζινκενοσίδων που καθορίζει αν ένα τζινσενγκ είναι καλό η μάπα.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-03-10 13:59 #35
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Btw ΠΡΟΣΟΧΗ το yohimbe όπως και όλοι οι αναστολείς της μονοοξυδάσης ΔΕΝ πρέπει να καταναλώνεται με τρόφιμα που περιέχουν τυραμίνη(κυρίως γαλακτοκομικά και κόκκινα τυριά.
    Ωσον αφορά το καβα κάβα η τοξική δράση του οφείλεται σε συστατικά που υπάρχουν μόνο στα υπέργεια μέρη του. Αναζητήστε ρίζες ή ένα συμπλήρωμα που να αναγράφει σαφώς ότι έχουν χρησιμοποιηθεί μόνο ρίζες.
    Η αγκινάρα (τα φύλλα) είναι επίσης καταπληκτικό αντιυπερτασικό, αλλά προσοχή μπορεί να "σακατέψει" την πίεση.

    Ένα λαθάκι που παρατήρησα
    "Η εφεδρίνη θεωρείται ισχυρό αναβολικό"

    Το σωστό θα ήταν

    "Η εφεδρίνη θεωρείται ισχυρό διεγερτικό"
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-03-10 13:19 #36
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Btw ΠΡΟΣΟΧΗ το yohimbe όπως και όλοι οι αναστολείς της μονοοξυδάσης ΔΕΝ πρέπει να καταναλώνεται με τρόφιμα που περιέχουν τυραμίνη(κυρίως γαλακτοκομικά και κόκκινα τυριά.
    Ωσον αφορά το καβα κάβα η τοξική δράση του οφείλεται σε συστατικά που υπάρχουν μόνο στα υπέργεια μέρη του. Αναζητήστε ρίζες ή ένα συμπλήρωμα που να αναγράφει σαφώς ότι έχουν χρησιμοποιηθεί μόνο ρίζες.
    Η αγκινάρα (τα φύλλα) είναι επίσης καταπληκτικό αντιυπερτασικό, αλλά προσοχή μπορεί να "σακατέψει" την πίεση.

    Ένα λαθάκι που παρατήρησα
    "Η εφεδρίνη θεωρείται ισχυρό αναβολικό"

    Το σωστό θα ήταν

    "Η εφεδρίνη θεωρείται ισχυρό διεγερτικό"
    Εδώ και μερικά χρονια θεωρείται kai αναβολικό! Δεν ξέρω για ισχυρό (και είναι κρίμα γιατί γινόντουσαν κορυφαία συμπληρώματα), αλλα έχει βγει από την αγορά μετά την απαγόρευση του εδώ και μια 5eτια περίπου (ίσως και λίγο παραπάνω).
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-03-10 15:22 #37
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Ωραιο το αρθρο!!

    Flinstone ειπες οτι το τηλιο βοηθαει στις αυπνιες.Το εχεις δοκιμασει?Επειδη εχω σοβαρο προβλημα,κανω πανω 1ωρα να κοιμηθω,και εαν την πεσω πριν τις 12 ισως και παραπανω.Και το σημαντικοτερο ειναι οτι ξυπναω πολλες φορες μεχρι το πρωι.Οπως καταλαβαινετε,ειδικα για εναν αθλητη δεν ειναι οτι καλυτερο.Και ειδικοτερα κανει ζημια στη δουλεια μου επειδη οδηγω φορτηγο και θελει πολυ προσοχη.

    Εκανα και γω μια ερευνα για τα βοτανα και πριν λιγες μερες αποφασισα να κανω ενα συνδιασμο,Βαλεριανα-Λουιζα-Μελισσοχορτο-Πασιφλορα.Βραζω νερο και τα ριχνω μεσα για κανα 10λεπτο μεχρι να ποτισουν.

    Στο παρελθον επερνα και μελατονινη,για οσους γνωριζουν.

    Βελτιωση καμμια ομως

    Εν τω μεταξυ επειδη θελω απεγνωσμενα να χασω κιλα εδω και πολλους μηνες παιρνω θερμογεννητικα,πινω και ενα καφε τη μερα..να επηρεαζει αυτο?

    ΖΜΑ θα βοηθουσε,η χρωμιο?Ειμαι λιγο off topic
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-03-10 17:29 #38
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραιο το αρθρο!!

    Flinstone ειπες οτι το τηλιο βοηθαει στις αυπνιες.Το εχεις δοκιμασει?Επειδη εχω σοβαρο προβλημα,κανω πανω 1ωρα να κοιμηθω,και εαν την πεσω πριν τις 12 ισως και παραπανω.Και το σημαντικοτερο ειναι οτι ξυπναω πολλες φορες μεχρι το πρωι.Οπως καταλαβαινετε,ειδικα για εναν αθλητη δεν ειναι οτι καλυτερο.Και ειδικοτερα κανει ζημια στη δουλεια μου επειδη οδηγω φορτηγο και θελει πολυ προσοχη.

    Εκανα και γω μια ερευνα για τα βοτανα και πριν λιγες μερες αποφασισα να κανω ενα συνδιασμο,Βαλεριανα-Λουιζα-Μελισσοχορτο-Πασιφλορα.Βραζω νερο και τα ριχνω μεσα για κανα 10λεπτο μεχρι να ποτισουν.

    Στο παρελθον επερνα και μελατονινη,για οσους γνωριζουν.

    Βελτιωση καμμια ομως

    Εν τω μεταξυ επειδη θελω απεγνωσμενα να χασω κιλα εδω και πολλους μηνες παιρνω θερμογεννητικα,πινω και ενα καφε τη μερα..να επηρεαζει αυτο?

    ΖΜΑ θα βοηθουσε,η χρωμιο?Ειμαι λιγο off topic

    Έδωσες μόνος σου την απάντηση.
    Μπορεί να πέρνεις μέχρι και 600-700mg καφείνης. Λογικό να έχεις αυπνίες.
    Τα υπόλοιπα τα συζητάμε σε άλλο τόπικ αν θες.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-03-10 00:46 #39
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραιο το αρθρο!!

    Flinstone ειπες οτι το τηλιο βοηθαει στις αυπνιες.Το εχεις δοκιμασει?Επειδη εχω σοβαρο προβλημα,κανω πανω 1ωρα να κοιμηθω,και εαν την πεσω πριν τις 12 ισως και παραπανω.Και το σημαντικοτερο ειναι οτι ξυπναω πολλες φορες μεχρι το πρωι.Οπως καταλαβαινετε,ειδικα για εναν αθλητη δεν ειναι οτι καλυτερο.Και ειδικοτερα κανει ζημια στη δουλεια μου επειδη οδηγω φορτηγο και θελει πολυ προσοχη.

    Εκανα και γω μια ερευνα για τα βοτανα και πριν λιγες μερες αποφασισα να κανω ενα συνδιασμο,Βαλεριανα-Λουιζα-Μελισσοχορτο-Πασιφλορα.Βραζω νερο και τα ριχνω μεσα για κανα 10λεπτο μεχρι να ποτισουν.

    Στο παρελθον επερνα και μελατονινη,για οσους γνωριζουν.

    Βελτιωση καμμια ομως

    Εν τω μεταξυ επειδη θελω απεγνωσμενα να χασω κιλα εδω και πολλους μηνες παιρνω θερμογεννητικα,πινω και ενα καφε τη μερα..να επηρεαζει αυτο?

    ΖΜΑ θα βοηθουσε,η χρωμιο?Ειμαι λιγο off topic
    Πρόσεξε με την ποσότητα των διεγερτικών που χρησιμοποιείς και δοκίμασε κάτι από τα παρακάτω για βελτίωση της ποιότητας του ύπνου σου:
    Ταυρίνη,Γλουταμίνη,Θιανίνη,5 HTP και GABA.
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-03-10 01:16 #40
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    @Στελιο ευχαριστω

    @Βραχε,θα δοκιμασω και βλεπουμε.Οσο για τα λιποδ. 4 καψουλες τη μερα παιρνω,μετρια πραγματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-07-10 21:27 #41
    Προεπιλογή
    Πολλυ ωραιο και ενημερωτικο αρθρο , αυτο που δεν ξερω ειναι τι παιζει με τον μαιντανο , τωρα τελευταια τον ακουω πολλυ σε περιοδους γραμμωσης
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-03-12 13:06 #42
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Τέλος οι πολύ καφέδες κι επιστροφή στα βότανα. Αν όντως κάνουν τα μισά από αυτά που αναφέρονται τότε θα γίνεται καλή δουλειά. Αν ξέρει και κάνα μαγαζί κάποιος στην Αθήνα ή στα πέριξ που να μπορούμε να βρούμε θα βοηθούσε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-03-12 17:17 #43
    Το avatar του χρήστη skourias

    Εγγραφή
    25-01-2012
    Περ.
    n.smyrni
    Μηνύματα
    64
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Doctorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος οι πολύ καφέδες κι επιστροφή στα βότανα. Αν όντως κάνουν τα μισά από αυτά που αναφέρονται τότε θα γίνεται καλή δουλειά. Αν ξέρει και κάνα μαγαζί κάποιος στην Αθήνα ή στα πέριξ που να μπορούμε να βρούμε θα βοηθούσε.
    Εγώ τους έκοψα τελείως γιατί ξεκίνησα ένα ομοιοπαθητικό φάρμακο.
    Πίστευα ότι θα υποφέρω, θα βαράω χαρμάνες (ημουν πρεζάκι με τον καφέ), δεν θα μπορώ να ξυπνήσω κτλ.
    Τελικά δεν έγινε τίποτα από αυτά.

    Σε ποια περιοχή ψάχνεις μαγαζί?
    Καπνίζω. Είναι πιο υγιεινό απο το να αναπνέω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-03-12 22:22 #44
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Doctorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος οι πολύ καφέδες κι επιστροφή στα βότανα. Αν όντως κάνουν τα μισά από αυτά που αναφέρονται τότε θα γίνεται καλή δουλειά. Αν ξέρει και κάνα μαγαζί κάποιος στην Αθήνα ή στα πέριξ που να μπορούμε να βρούμε θα βοηθούσε.
    εχει στη Γλυφαδα ενα ΠΟΛΥ σπανιο μαγαζακι. απο αυτα με τα πολλα ραφακια που οπου κοιταξεις εχεις βοτανα τσαι κ.τ.λ ΑΡΚΕΥΘΟΣ λεγεται αν εισαι κοντα αξιζει γιατι εχει μεγαλη ποικιλια...
    απο εκει και περα εχω βρει πολυ καλες τιμες στο κεντρο στην κλασσικη αγορα...

    Για το Yohimbe που λετε παιδια.. εχω.....περιεργη εμπειρια...

    εχω ενα βαζακι γεματο σπιτι μου. 2 φορες εχω φτιαξει να πιω.

    ΚΑΙ τις 2... με επιασε ΤΡΟΜΕΡΗ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΑ, υπερδιεγερση, κρυαδες και γενικως ενα αισθημα οτι περισσοτερο ειμαι αρρωστος. ενα τρεμουλο μου εφερε. ενιωθα πως ειχα πυρετο...
    απο την πρωτη φορα. Την δευτερη φορα που συνεβη αυτο ημουν σιγουρος οτι το προκαλεσε το Yohimbe και δεν ημουν αρρωστος... εβαλα θερμομετρο ας πουμε τοσο πολυ.

    και για να το τονιζω ΟΧΙ καλη διεγερση... ετρεμα σαν αρρωστος...
    Το εχει παθει κανεις??
    μαλλον θα εχει να κανει με εμενα.... δεν το αντεχει ισως ο οργανισμος μου...
    με αλλα βοτανα δεν ειχα κατι. και γενικα με πιανουν. π.χ και βαλεριανα η πασυφλορα που σε αλλους δεν κανουν τιποτα εμενα με ενα καλο Mix θα με χαλαρωσουν ωραια για υπνακο(σε περιπτωση που νυσταζω και λιγο)
    η δοση που χρησιμοποιησα ηταν 2-3 κουταλιες τυο γλυκου. Μηπως το παρακανα? μηπως ηταν "καλο το πραμα" και θελει λιγοτερο ??? χαχαχαχα
    ή μηπως να το αποφυγω για παντα?
    εχω ακουσει οτι το Yohimbe Θελει και προσοχη...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kleiza7 : 03-03-12 στις 22:34
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-03-12 02:51 #45
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Το ότι ειναι κάτι βότανο ή φυσικο προίον γενικά δεν το καθιστά ασφαλές - τα μεγαλύτερα δηλητηρία είναι παραγωγή της μητέρας φύσης.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία