Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 106 έως 114 από 114
  1. 01-11-13 22:36 #106
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Στο συγκεκριμένο προγραμμα του Yates αναφερομαι Γιαννη
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-11-13 22:56 #107
    Προεπιλογή
    ΟΚ Νικόλα Επέτρεψε μου να αναφέρω ότι το λειτουργικό all out σετ είναι το τελευταίο. Τα προηγούμενα εκτελούνται ως ζέσταμα και είναι χαμηλής έντασης (ούτε καν ως την αποτυχία, απλά για να ζεσταθεί ο μύς και να μεταφερθεί αίμα σε αυτόν).
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-11-13 22:57 #108
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες όταν ξεκίνησα να ασχολούμαι ο Dorian ήταν στα ντουζένια του, οπότε φυσικό ήταν να επηρεαστώ, και αργότερα (πορωμένος γαρ), αγόρασα το βιβλίο του και την πολυδιαφημισμένη τότε βιντεοκασέτα προπόνησης του, που ακόμα και σήμερα θεωρείται και είναι κατά τη γνώμη μου από τις πιο σκληροπυρηνικές.

    Είδα τότε την κασέτα 'άπειρες' φορές, έγραψα αναλυτικά το πρόγραμμα του (βλέποντας την), και ξεκίνησα να προπονούμαι ακριβώς όπως ο Dorian.Γρήγορα σχετικά, ξεκίνησα να έχω πόνους-τραβήγματα σε διάφορα σημεία, και γενικά αισθανόμουν πτώμα όλη την ώρα, καταλαβαίνοντας ότι δεν μπορούσα να το συνεχίσω για πολύ όπως και έγινε.Να σημειώσω ότι η διατροφή μου ήταν πολύ καλή και η εκτέλεση των ασκήσεων γινόταν με αυστηρή φόρμα.

    Το συμπέρασμα είναι ότι φυσικά ένα πρόγραμμα που λειτουργεί σε έναν επαγγελματία δε σημαίνει ότι θα μπορέσει να εξυπηρετήσει τον καθένα. Η heavy-duty όπως λέγεται τεχνική είναι ιδιαιτέρως απαιτητική, δεν μπορεί να εφαρμοστεί από τον καθένα διότι συνδυάζει μέγιστα κιλά, αυστηρή εκτέλεση, πολύ υψηλή ένταση και κατ'επέκταση ιδιαίτερη (φυσική) ικανότητα του αθλούμενου για ανάρρωση και αποκατάσταση. Όπως ο ίδιος ο Dorian ανέφερε, του 'πήρε' 10 χρόνια για να μπορέσει να καταλήξει στο 1 λειτουργικό σετ.

    Αυτή ήταν η δική μου εμπειρία, φυσικά μπορείς να δοκιμάσεις, και αναλόγως τί θα σου πει ο οργανισμός σου βλέπεις και πράτεις.
    ετσι ειναι αυτο εννοουσα κ γω πιο πανω..

    νικολα εγω χρησιμοποιω συνεχεια χρονομετρο τα τελευταια χρονια..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-11-13 23:17 #109
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    εμενα μου φαινεται αστειο οτι ενα σετ θα σε φερει σε μυικη κοπωση επειδη ειναι μεχρι τελικης πτωσεως αντιθετος πιστευω οτι μπορει ανετα να σε τραυματισει αυτη η μεθοδο οπως τον φιλο γιαννη γιατι προσπαθεις να τα παρεις ολα απο ενα σετ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-11-13 23:49 #110
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    ειχα δοκιμασει περσι τον χειμωνα το συγκεκριμενο προγραμμα , βεβαια σε αληθινο failure δεν εφτασα σχεδον ποτε,αλλα και στα περισσοτερα δεν ειχα σποττερ. Το ζεσταμα που λετε με τις 10-12 το εκανα με ελαχιστα κιλα (δλδ με παγκο 80 κιλα 6-8 επ εκανα με 40 και 50 κιλα το ζεσταμα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-11-13 00:03 #111
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειχα δοκιμασει περσι τον χειμωνα το συγκεκριμενο προγραμμα , βεβαια σε αληθινο failure δεν εφτασα σχεδον ποτε,αλλα και στα περισσοτερα δεν ειχα σποττερ. Το ζεσταμα που λετε με τις 10-12 το εκανα με ελαχιστα κιλα (δλδ με παγκο 80 κιλα 6-8 επ εκανα με 40 και 50 κιλα το ζεσταμα)
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ FAILURE με ενα σετ η μαλλον υπαρχει αλλα οταν θα ξεκουραστεις δυο λεπτα θα μπορεις να κανεις κιαλλο κιαλλο κιαλλο με ενα σετ ειναι αδυνατο να γυμναστεις σκληρα ειναι ομως δυνατο να τραυματιστεις ασχημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-11-13 00:14 #112
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Παιδιά με βάλατε σε σκέψεις με ιντρίγκαρε πολύ σαν ιδέα αυτό το πρόγραμμα μιας και η φιλοσοφία του είναι πολύ διαφορετική από τα συνηθισμένα αλλά όντως σαν τεχνική φαίνεται λίγο επικίνδυνο...Γενικά ψάχνω το κάτι διαφορετικό να ξυπνήσει λίγο το σώμα μου γι' αυτό κοιτάζω εναλλακτικές.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-11-13 01:36 #113
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    με τον τροπο του ντοριαν ειναι λιγο δυσκολο (χωρις σποττερ να φτασεις failure) αλλα με ενα αληθινο γιγαντοσετ με αργες αρνητικες + forced reps + drop sets μπορει να χρειαστει στο αλλο σετ αν υπαρχει να κατεβασεις τα κιλα στα μισα (π.χ.)
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-11-13 13:08 #114
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά με βάλατε σε σκέψεις με ιντρίγκαρε πολύ σαν ιδέα αυτό το πρόγραμμα μιας και η φιλοσοφία του είναι πολύ διαφορετική από τα συνηθισμένα αλλά όντως σαν τεχνική φαίνεται λίγο επικίνδυνο...Γενικά ψάχνω το κάτι διαφορετικό να ξυπνήσει λίγο το σώμα μου γι' αυτό κοιτάζω εναλλακτικές.
    Αν θες αλλαγη ξεκινα κανα upper lower η κανα fullbody.
    (Προταση)
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678