Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 114
  1. 30-03-11 15:26 #46
    Προεπιλογή
    Squeeeeeeeeeeeeeeze...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-03-11 15:31 #47
    Προεπιλογή
    Δειτε και το καινουργιο Blood n' Guts.
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-03-11 16:10 #48
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Έχουμε κανενα link Pmalama γιατι δεν το εχω δει εγω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-03-11 16:59 #49
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-03-11 17:20 #50
    Το avatar του χρήστη D.ANTONIADIS

    Εγγραφή
    03-12-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    318
    Talking
    KALA TA VIDEO AMA KANETE KAI WORKOUT MAZI TOY THA ALAKSETE GNOMI
    1994 TEMPLE GYM KONTEPSA NA MINO EKEI
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη D.ANTONIADIS : 30-03-11 στις 17:25
    D.ANTONIADIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-03-11 19:11 #51
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο D.ANTONIADIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    KALA TA VIDEO AMA KANETE KAI WORKOUT MAZI TOY THA ALAKSETE GNOMI
    1994 TEMPLE GYM KONTEPSA NA MINO EKEI
    Μακαρι να μπορουσαμε!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-05-11 11:18 #52
    Προεπιλογή
    Δεν θα το ελεγα λιγα κιλα αυτα παντως

    και στην ασκηση που κανει δικεφαλο ορθιος με μπαρα, μου φαινετε οτι κλεβει με το σωμα, οποτε θα προτιμησω καθιστος ( Larry Scott )...

    Για μενα:

    1) Σωστη φορμα του σωματος
    2) Πολλα κιλα

    Τι να το κανω αμα βαζω πολλα κιλα και κανω λαθος την ασκηση, γιατι δυσκολευμε να τα σηκωσω...

    Καλα τι γυμναστηριο εχει ο τυπος, ΤΕΡΑΣΤΙΟ!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 20-05-11 στις 11:36
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-06-11 12:49 #53
    Προεπιλογή
    Οτι προγραμμα και διατροφη να κανει καποιος στο επιπεδο που ειναι αυτοι ΒΒ δεν προκειται να φτασει κανεις.Γιατι?.Μα ειναι απλο χωρις ντοπα δεν γινονται αυτα τα σωματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-06-11 21:36 #54
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GHOSTGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οτι προγραμμα και διατροφη να κανει καποιος στο επιπεδο που ειναι αυτοι ΒΒ δεν προκειται να φτασει κανεις.Γιατι?.Μα ειναι απλο χωρις ντοπα δεν γινονται αυτα τα σωματα.
    Απόλυτη πειθαρχεία σε διατροφή και λεπτομερώς σχεδιασμένο πρόγραμμα διαβίωσης δεν μετράνε ε;

    Ατέλειωτες ώρες στο γυμναστήριο;

    Κατάθεση ψυχής και σώματος για το άθλημα;

    Μόνο η ντόπα μετράει;

    Επιτέλους ξεκολλήστε μερικοί από αυτή την καραμέλα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-06-11 23:42 #55
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GHOSTGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οτι προγραμμα και διατροφη να κανει καποιος στο επιπεδο που ειναι αυτοι ΒΒ δεν προκειται να φτασει κανεις.Γιατι?.Μα ειναι απλο χωρις ντοπα δεν γινονται αυτα τα σωματα.
    Eιναι απόλυτα αποδεκτό ότι στο αγωνιστικο bbing γινεται χρηση διαφορων ουσιων,πλεον γινεται και σε όλα τα τοπικα γυμναστηρια και σε τρελλες ποσοτητες.
    Γιατι όμως αραγε δεν εχουμε στην Ελλαδα 100 Dorian Yates;Food for thought.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-06-11 09:45 #56
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιναι απόλυτα αποδεκτό ότι στο αγωνιστικο bbing γινεται χρηση διαφορων ουσιων,πλεον γινεται και σε όλα τα τοπικα γυμναστηρια και σε τρελλες ποσοτητες.
    Γιατι όμως αραγε δεν εχουμε στην Ελλαδα 100 Dorian Yates;Food for thought.
    άντε και με 10 είμαι ευχαριστημένος αλλά και 1 Arnold έτσι; μη ξεχνιόμαστε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-07-11 16:06 #57
    Προεπιλογή
    o yates εδειξε οτι ενα σωμα ανεξαρτητα απο πως ειναι αρχικα μπορει να γινει μυωδες και δυνατο. αν δειτε φοτο που ειναι 25-27 δε μπορεις να πιστεψεις πως εφτασε αυτο το επιπεδο. γιατι εκανα καλες προπονησεις και δυνατες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-10-11 13:24 #58
    Προεπιλογή
    Προσωπικά προσπάθησα να το εφαρμόσω βάζοντας συγκεκριμένα ποσοστά στα σετ.

    Η προπονηση μου αποτελείται από 4 ασκήσεις (πιέσεις στήθους, πιέσεις ώμων, καθίσματα και άρσεις θανάτου). Κατά το κοινώς λεγόμενο εφαρμόζω προγράμματα δύναμης. Ύστερα αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι τέτοιο εφαρμόζοντας τα ακόλουθα ποσοστά έντασης. Έκανα 50% Χ 10 , 60% Χ 10 και 70% Χ 10-12 ή 80% Χ 8-10. Οι ασκήσεις όπως ακριβώς τις δειχνει στα video.

    Λανθάνω στο τρόπο συγκρότησης του προγράμματος? Εαν ναι, σε πόσο καιρό μπορώ να δω διαφορά στην εικόνα? Εάν πάλι όχι θα ήθελα τις γνώσεις σας. Κυριώς αναφέρομαι σε όσους το εφαρμόσαν, χωρίς παρεξήγηση. Άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη. Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-10-11 14:44 #59
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Newton_Muscle Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά προσπάθησα να το εφαρμόσω βάζοντας συγκεκριμένα ποσοστά στα σετ.

    Η προπονηση μου αποτελείται από 4 ασκήσεις (πιέσεις στήθους, πιέσεις ώμων, καθίσματα και άρσεις θανάτου). Κατά το κοινώς λεγόμενο εφαρμόζω προγράμματα δύναμης. Ύστερα αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι τέτοιο εφαρμόζοντας τα ακόλουθα ποσοστά έντασης. Έκανα 50% Χ 10 , 60% Χ 10 και 70% Χ 10-12 ή 80% Χ 8-10. Οι ασκήσεις όπως ακριβώς τις δειχνει στα video.

    Λανθάνω στο τρόπο συγκρότησης του προγράμματος? Εαν ναι, σε πόσο καιρό μπορώ να δω διαφορά στην εικόνα? Εάν πάλι όχι θα ήθελα τις γνώσεις σας. Κυριώς αναφέρομαι σε όσους το εφαρμόσαν, χωρίς παρεξήγηση. Άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη. Ευχαριστώ
    επειδη εχω εφαρμοσει το προγραμμα του yates με το πρωτο σετ να ειμαι μεσσαιας εντασης(60%) και το δευτερο μαχ εντασης 95%++,με βοηθειαααπο την 3η επαναλ μεχρι και την 6-7..ενιωσα να δουλευει.αν πραγματικα βαλεις την σωστη ενταση τοτε τα σετ δεν ειναι λιγα.αυτο π κανεις με 50%,60% κτλ δεν περιγραφεται στην προπονα του,και αλλωστε η λογικη του ειναι ενα μεσσαιο σετ και οχι πολλα για να παιξεις στα σωστα rm(rep max) και οχι να εχεις εξαντληθει και παει λεγοντας.στις μικρες ομαδες οπως δικεφαλα στο 2 σετ χαμηλωνα ελαφρως την ενταση στο 85%-90% περιπου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-10-11 15:09 #60
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. 95% ένταση δεν είναι υπερβολή? Π.χ. πως είναι δυνατόν να βγάλει ο γυμναζόμενος με 1RM 100 kg στα καθίσματα 6-7 επαναλήψεις στα 95 kg? Αντιλαμβάνομαι την έννοια της βοήθειας αλλά και πάλι πως μπορείς να εκτελέσεις καθίσματα με βοήθεια? Τέλος, θα ήθελα εάν μπορείς να μου δώσεις κάποιες οδηγίες ως προς την δόμηση. Κοινώς προπονούμαι 6 φορές την εβδομάδα. Πως θα μπορούσε να διαρθρωθεί ένα πρόγραμμα τύπου Yates σε αυτές τις ημέρες? Μπορείς να μου δώσεις ένα παράδειγμα με τα kg και τις επαναλήψεις για μια άσκηση (όποια θέλεις...)? Θέλω να δω το σκεπτικό που ακολουθείται με αριθμούς.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία