Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 70
  1. 07-03-12 11:54 #61
    Προεπιλογή
    Ουσιαστικα αλλαζεις τις σωματικες σου αναλογιες σε μυΐκη μαζα και λιπωδη, αυξανωντας την πρωτη και μειωνοντας τη δευτερη ταυτοχρονα.

    Ψαξε για body recomposition. Δεν ειναι κατι που θα σου αποφερει αμεσα αποτελεσματα παντως, ουτε τρομερη αναπτυξη (μακροπροθεσμα δεν ξερω), απλα δεν εχεις το εναλλασομενο, ογκος, τρωω τρωω τρωω και γραμμωση κανω διαιτα να καθαρισω και τρεχω.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-03-12 12:01 #62
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-06-12 03:15 #63
    Προεπιλογή Προιοντα ολικης αλεσεως!
    Γενικως ειμαι απο τους τυπους που τρωνε ζυμαρικα! Προσφατα τα αντικατεστησα με ολικης αλεσεως! Επιτρεπονται σε περιοδο που δεν θελω να παρω λοιπος ?? Και ψωμι στο τελευταιο γευμα (οχι μονο ψωμι αλλα και ψωμι) επιτρεπετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-06-12 12:57 #64

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Αμα δεν ξεπερνας τις θερμιδες που εχεις θεσει ως οριο, γιατι να μην επιτρεπεται;
    Το αν θα παρεις λιπος εξαρταται απο τις θερμιδες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-06-12 17:04 #65
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sfixterman21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικως ειμαι απο τους τυπους που τρωνε ζυμαρικα! Προσφατα τα αντικατεστησα με ολικης αλεσεως! Επιτρεπονται σε περιοδο που δεν θελω να παρω λοιπος ?? Και ψωμι στο τελευταιο γευμα (οχι μονο ψωμι αλλα και ψωμι) επιτρεπετε?
    κι εγω στην ιδια φαση βρισκομαι.δηλαδη δεν θελω να παρω λιπος ισα ισα που θελω να χασω λιπος και να βαλω καποια μυικα κιλα και ειχα την ιδια απορια....αν μπορω δηλαδη στο τελευταιο γευμα να εχω ψωμι....τελικα κατεληξα μαζι με την βοηθεια καποιων μελων απο εδω οτι αν ειναι μεσα στα ορια της συντηρησης σου τοτε επιτρεπεται....και λογικο μου ακουγεται...το θεμα ειναι τι θα φαμε και οχι τι ωρα θα το φαμε.....αποψη μου παντα...ας μιλησουν και οι πιο εμπειροι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-06-12 17:56 #66
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    αρκετες φορες τη βδομαδα προσωπικα τρωω και πρωι κ βραδυ μακαρονια ολικης πλιγουρια ευριστο πετουρες κτλπ,κους κους κ ετσι, π ολα με σιμιγδαλι ειναι.ακομα χανω κιλα οσο ειμαι κατω απο θερμιδες συντηρισης. μη μασατε.και να προτειματε ολικης.η Κ Crow παραπανω τα αναλυει απιστευτα απλα για ποιους λογους. ειναι τι λειτουργει στο καθε ενα παιδια.αν δε σας φουσκωνουν πριζουν κτλπ μια χαρα ειναι
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-09-15 12:49 #67
    Προεπιλογή
    να ρωτησω, στα μακαρονια ολικης τι κοιταμε πισω στη συσκευασια να εχει περισσοτερο υδατανθρακα ή κατι αλλο?? γιατι εκανα μια συγκριση στο σουπερ μαρκετ με τις αλλες μαρκες
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-09-15 16:38 #68
    Προεπιλογή
    μια απαντηση καποιος στα γρηγορα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-09-15 10:55 #69
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα. Δεν έχουν διαφορά στα μικροσυστατικά. Απλά είναι προτιμότερα ώς προς τα μικρο που έχουν οχι τα μάκρο. Συν οτι έχουν περισσότερες φυτικές ίνες. Μη περιμένεις ιδιαίτερη διαφορά ως προς τα αποτελέσματα
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-09-15 13:49 #70
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Η διαφορά και η ουσία ΕΙΝΑΙ στις φυτικές ίνες!
    Δεσμεύουν τη χοληστερόλη,ελαττώνουν το γλυκαιμικό δείκτη,άρα και την παραγωγή ινσουλίνης που οδηγεί στη λιπόλυση,
    δεσμεύουν τις τοξίνες όταν διογκώνονται κατά την απορρόφηση τους με το νερό και παρέχουν τις λεγόμενες <<αρνητικές>> θερμίδες,λόγω του ότι το παχύ έντερο καταναλώνει μεγάλα ποσά ενέργειας για την αποδόμηση τους.Η πέψη καθυστερεί και τα μικροδιατροφικά στοιχεία απορροφούνται καλύτερα.Οι ίνες περιέχουν κυτταρίνη που βοηθά στον περισταλτισμό του παχέως εντέρου,αποτρέποντας τη δυσκοιλιότητα.Στο ψωμί ολικής και στο αναποφλοίωτο καστανό ρύζι,περιέχονται οι βιταμίνες του συμπλέγματος Β που δρουν καταλυτικά στην απελευθέρωση ενέργειας από τους υδατάνθρακες και στην αφομοίωση του ζωικού λευκώματος.

    http://gtoul.com/?p=3219
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345