Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 28 από 28
  1. 08-11-09 16:26 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι προβλημα η ασυμμετρια στους κοιλιακους. Εκ των πλειστων εχουμε ασυμμετρους κοιλιακους. Και αυτο εχει την ομορφια του!. Οταν χασεις και αλλο σωματικο λιπος στη κοιλια θα καταλαβεις πως δεν ειναι τραγικο.
    μόνο που το λίπος στην κοιλιά μου ελάχιστο...........................
    και δεν το λες ομορφο οταν ο ένας κοιλιακός είναι αόρατος...............
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-11-09 16:41 #17
    Το avatar του χρήστη fanis

    Εγγραφή
    25-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεχρι και οι κορυφαιοι bodybuilder αθλητες εχουν ασυμμετρους κοιλιακους. Δεν ειναι προβλημα και δεν πρεπει να μας απασχολει!!! Ασυμμετρια πανω κατω εχουμε ολοι σε σχεση με τις δυο πλευρες μας. Χερια ποδια κτλ δεν μπορει να ειναι καρμπον ιδια... Αμα το ψαξεις στην αρχη μπορει να σε συγκλονίσει αλλα θα το ξεπερασεις
    Τέλεια! Αυτό είχα τόση ώρα απορία!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-02-10 14:43 #18
    Προεπιλογή
    Αυτο δεν ειναι γονιδιακό , απλα επειδή μια ζωή οτι βάροι είχες τα σήκωνες με το δεξιό χέρι μάλλον επειδή είσαι δεξιόχειρας γύμναζες ασυνειδητα την αριστερή μεριά των κοιλιακών. Αυτό συμβαίνει σε πολλούς γιατί ολοι μας κανουμε το ίδιο πράγμα απο πολύ μικρή ηλικία και οι περισσότεροι ειναι δεξιόχειρες . Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω , τωρα πως λύνεται δεν ξέρω ίσως αν κανεις κανα δυο ασκήσεις που επικεντρώνονται στους δεξιόυς κυλιακούς ίσως με τον καιρό να διορθωθεί η κατάσταση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-02-10 14:53 #19
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    ισως κατα ενα ελαχιστο ποσοστο να ισχύει και αυτο, για μενα ειναι κυριος θεμα γονιδίων, δε μιλαμε για δικεφαλους, για κοιλιακους μιλάμε.

    καλος ηρθες στο φορουμ.


    εντιτ: ο τιτλος του θεματος αλλαξε, απο help sos και σωστε με, εγινε ασυμμετρία στους κοιλιακούς, γραφετε σωστα τον τίτλο του θεματος ετσι ωστε να το βρισκουν στο μελλον και αλλα μελη που εχουν την ιδια απορία........
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-02-10 15:23 #20
    Προεπιλογή
    οχι δεν μιλάω για δικέφαλους , απλα σκέψου να κουβαλάς μια σακούλα απο ψώνια με το δεξι χέρι , αυτο το βάρος επιβαρύνει την αριστερή μεριά της μέσης με αποτέλεσμα να γυμνάζει ένα μέρος μονο των κοιλιακών συγκεκριμένα το αριστερο. Πιστεύω απλα πως αν το κάνεις αυτό μια ζωή ισως να δημιουργείται η ασυμετρία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-02-10 15:29 #21
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    τοτε ολοι οι δεξιόχειρες έπρεπε να εχουν μισο τον αριστερό τραπέζιο σε σχεση με τον δεξι, δεν παει ετσι, καποιο ρολο παιζει αλλα ειναι κυρίως γενετικό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-02-10 15:39 #22
    Προεπιλογή
    Πάντως και προς ενημέρωση, ασσύμετροι κοιλιακοί μπορούν να φτιαχτούν με ειδική επέμβαση. Μάλιστα οι πλαστικοί χειρούργοι την κάνουν σχεδόν πάντα σαν συνοδευτική επέμβαση σε κοιλιοπλαστική...

    Τώρα το να μπείς στην διαδικασία να μπείς χειρουργείο μόνο και μόνο γιατί δεν έχεις απόλυτα ευθυγραμισμένους κοιλιακούς, είναι κάπως κουλό. Και όπως είπε και o Nasser και η ασσυμετρία έχει την ομορφιά της και μας κάνει να ξεχωρίζουμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-02-10 16:21 #23
    Το avatar του χρήστη flinstone

    Εγγραφή
    12-11-2009
    Περ.
    Αγία Γαλήνη
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    ας πω κι εγώ αυτό που γνωρίζω. όσα βιβλία, περιοδικά και μελέτες έχω διαβάσει που εχουν σχέσει με τα κοιλιακά όλλα λενε πως το σχιμα είναι γενετικά καθορισμένο και πως αυτό δεν μπωρεί να αλλάξει. τώρα στην περίπτοση του φίλου μας μου φένετε πολύ παράδοξο λογο κάποιας ασκησης που κάνει να εχει μίνει πίσω το συγκεκριμένο σημίο ( αυτά τα πραματα δεν γίνοντε ). γι΄αυτό εγώ λέω πως είναι γενετικό αυτό που συμβένει. στο κάτο κάτο δεν είναι και κάτι το τραγικό.
    ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΕΝΟΤΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-10-16 20:04 #24
    Προεπιλογή Same problem
    Λοιπον ειμαι καινουριος στο φορουμ 17,5 και παω γυμν 2 μηνες τωρα. Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα ασυμμετριας δυστυχως...
    Ο ανω αριστερος κοιλιακος(οπως κοιταμε προς τα κατω) ειναι 2 φορες μικροτερος. Ξερω θα μου πειτε οτι σιγα ρε φιλε 2 μηνες γυμν κανεις αλλα θα σας πω οτι παιζω και ερασιτεχνικα ποδοσφαιρο και ετσι οι κοιλιακοι μου ειναι αρκετα αναπτυγμενοι(φαινεται δλδ το σιξπακ ειδικα οταν ειμαι πρησμενος μετα απο ροκανισματα ας πουμε).
    Αλλα αυτο που με εκνευριζει αφανταστα ειναι οτι ο ανω αριστερος ισα που προεξεχει και ειμαι και δεξιοχειρας(το λεω γτ διαβασα κατι απο πανω).
    Τεσπα η εικονα των κοιλιακων μου ειναι αρκετα καλη για καποιον σχετικα αρχαριο αλλα οταν ισα που προεξεχει ενας μυς τοτε υπαρχει θεμα και οταν κοιταω στον καθρεφτη λεω "πως ειναι ετσι αυτο το πραμα ρε φιλε omg"
    Φωτιστε με παιδια.
    Ευχαριστω εκ των προτερων!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-10-16 20:13 #25
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Δυσκολο να καταλαβουμε τι εννοεις, αν μπορεις φωτισε μας με μια πρησμενη φωτογραφια σου υστερα απο 1000 ροκανισματα
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-10-16 20:45 #26
    Προεπιλογή Οκ
    Οπως τη φωτο του φιλου πιο πανω αλλα λιγο πιο υποαναπτυκτοι. Δλδ ο ανω αριστερος κοιλιακος μου ειναι εως και 2,5 φορες μικροτερος απο τον δεξιο και οταν τον πιανω στο σφυξιμο δεν μοιαζει να ειναι και πολυ σφυχτος ενω οι αλλοι κανονικα πετρα. Τωρα αυτο με τα 1000 ηταν ειρωνια η το καταλαβα λαθος???
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-10-16 22:11 #27
    Προεπιλογή
    Ειναι γονιδιακο το θεμα κ δεν μπορεις να κανεις τπτ. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τους προπονεις καλα κ να εχεις χαμηλο ποσοστο λιπους ,θα δεις οτι δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.
    Συμβαινει ακομη κ σε κορυφαιους ΒΒερ που ακομη χειροτερα εχουν δυο σειρες αντι για τρεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-10-16 23:42 #28
    Προεπιλογή
    Ο μυϊκός διαχωρισμός του ορθού κοιλιακού σε πλέγμα οφείλεται απ τους τένοντες που γονιδιακα ων υπάρχουν σε αυτόν.
    Στην περίπτωσή σου όπως και σε εμένα, έχουμε ασύμμετρη κατανομή στους τένοντες.
    Κι ανάλογα το πλήθος βλέπεις 4 pack, 6 pack, 8 pack, 10 pack.
    O timbahwolf έχει 5 κουτάκια, ο Ρονι Κολεμαν κι ο Φιλ Χιθ 4 κουτάκια, ο Ντεξτερ Τζακσον 6 κι ο Βεν Νου 10
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12