Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 28
  1. 06-11-09 18:16 #1
    Exclamation ασυμμετρία στους κοιλιακούς
    έχω πρόβλημα σημετρίας με τους άνω κοιλιακούς μου.......................... ο αριστερός είναι αρκετά μεγάλος, σε αντίθεση με τον δεξί που ίσα που φένεται....
    αυτό πως μπορώ να το διορθώσω??????
    θα ήταν σωστό αν έγερνα ,καθώς κάνω κοιλιακούς, προς τα δεξιά ή έτσι θα γίνουν όλοι οι δεξιοί πιο μεγάλοι??????????????
    plz όποιος μπορεί ας βοηθήσει.....................................
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-11-09 18:29 #2
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Αυτό είναι θέμα γονιδιακό αν δεν κάνω λάθος και δεν διορθώνεται ....
    Δεν ξέρω αν με κάποια εγχείρηση ,μπορεί να διορθωθεί ..
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-11-09 18:37 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι θέμα γονιδιακό αν δεν κάνω λάθος και δεν διορθώνεται ....
    Δεν ξέρω αν με κάποια εγχείρηση ,μπορεί να διορθωθεί ..
    μην μου λες τέτοια
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-11-09 18:50 #4
    Προεπιλογή
    όχι φίλε,δεν παίζει να είναι γονιδιακό,ο μυς είναι μικροτερος...........
    ξέρεις αν μπορώ με κάποιο τρόπο να επικεντροθώ σε αυτό το σημείο????
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-11-09 21:32 #5
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Κοίτα αφού ξέρεις την απάντηση τι με ρωτάς ?
    Θες να ακούσεις την αλήθεια ή την αλήθεια που θες να πιστεύεις εσύ ?
    Κοίτα δεν παίρνω όρκο αλλά είναι θέμα γονιδιακόέτσι όπως μου τα λες ...αλλά συγνώμη γτ θα μπερδευτώ , είναι ασύμετρο ή υποανάπτυκτο το μέρος ?
    Βάλε καμία φωτογραφία για να μην λέμε ότι θέλουμε,αν θες να σου πω με σιγουριά ..
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-11-09 12:26 #6
    Προεπιλογή
    μάλλον υποανάπτυκτο
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-11-09 12:36 #7
    Το avatar του χρήστη fanis

    Εγγραφή
    25-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    ...και εμένα έτσι είναι φίλε - όχι σε τέτοιο βαθμό - αλλά και σε πολλούς ακόμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-11-09 15:05 #8
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Πρώτη φορά το βλέπω αυτό ....
    Χωρίς να θέλω να σε τρομάξω και χωρίς να είμαι ο πιο έμπειρος σε τέτοια θέματα ,δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κάποιος να έχει κοιλιακούς γυμνασμένους,όλα το πακέτο και μόνο ο ένας να είναι σε τέτοια κατάσταση ή έκανες κάτι πολύ λαθος στις προπονήσεις σο(γιατί άλλη εξήγηση να δώσω δεν μπορώ...) ή είναι γονιδιακό (πάλι δεν βάζω ο χέρι μου στην φωτιά) γιατί βλέπω και σε πρήξιμο είναι διαφορετικός και σε σχήμα ....
    Δεν ξέρω αν είναι όντως υποανάπτυκτο είναι αληθινά κατόρθωμα,δλ πραγματικά το πως το έκανες ....

    Πφφ .. τι να προτείνω και γω ...
    Κοίτα θες να δοκιμάσεις να κάνεις πολύ λιγότερες επαναλήψεις για όλο το πακέτο και να κάνεις περισσότερες επαναλήψεις με και χωρίς βάρη για το συγκεκριμένο σημείο δλδ να παίρνεις την κατάλληλη κλίση ... να το νιώθεις .. αυτό θα πρότεινα εγώ ... έτσι για κανα μήνα 2-3 φορές την εβδομάδα να δεις τι παίζει ..
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-11-09 15:31 #9
    Το avatar του χρήστη fanis

    Εγγραφή
    25-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    Δηλαδή σε όλους οι κοιλιακοί πρέπει να είναι σε απόλυτη συμμετρία αλλιώς κάτι παίζει?
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν ο ένας είναι πιο πάνω από τον άλλον ή κάτι τέτοιο υπάρχει πρόβλημα?
    Δείτε για παράδειγμα αυτή τη φώτο:
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fanis : 08-11-09 στις 15:36
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-11-09 15:44 #10
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Αμφιβάλλω αν διάβασες το τόπικ από την αρχή ...

    Άλλο ασυμμετρο σχήμα,άλλο υποανάπτυκτο ..
    Δεν ξέρύ πως να το χαρακτηρίσω αυτό που΄είδα .. όντως είναι κάπως αλλά δεν παίρνω όρκο για το τι είναι ... όλη οι κοιλιακοί είναι άψογοι συμμετρικά από άποψη σχήματος και πρηξίματος είναι ίδιοι .. πως ξέφυγε ένας ? Τεσπα
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-11-09 15:49 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτη φορά το βλέπω αυτό ....
    Χωρίς να θέλω να σε τρομάξω και χωρίς να είμαι ο πιο έμπειρος σε τέτοια θέματα ,δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κάποιος να έχει κοιλιακούς γυμνασμένους,όλα το πακέτο και μόνο ο ένας να είναι σε τέτοια κατάσταση ή έκανες κάτι πολύ λαθος στις προπονήσεις σο(γιατί άλλη εξήγηση να δώσω δεν μπορώ...) ή είναι γονιδιακό (πάλι δεν βάζω ο χέρι μου στην φωτιά) γιατί βλέπω και σε πρήξιμο είναι διαφορετικός και σε σχήμα ....
    Δεν ξέρω αν είναι όντως υποανάπτυκτο είναι αληθινά κατόρθωμα,δλ πραγματικά το πως το έκανες ....

    Πφφ .. τι να προτείνω και γω ...
    Κοίτα θες να δοκιμάσεις να κάνεις πολύ λιγότερες επαναλήψεις για όλο το πακέτο και να κάνεις περισσότερες επαναλήψεις με και χωρίς βάρη για το συγκεκριμένο σημείο δλδ να παίρνεις την κατάλληλη κλίση ... να το νιώθεις .. αυτό θα πρότεινα εγώ ... έτσι για κανα μήνα 2-3 φορές την εβδομάδα να δεις τι παίζει ..
    ok ρε φίλε,thnx, θα το δοκιμάσω......
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-11-09 15:53 #12
    Το avatar του χρήστη fanis

    Εγγραφή
    25-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμφιβάλλω αν διάβασες το τόπικ από την αρχή ...

    Άλλο ασυμμετρο σχήμα,άλλο υποανάπτυκτο ..
    Δεν ξέρύ πως να το χαρακτηρίσω αυτό που΄είδα .. όντως είναι κάπως αλλά δεν παίρνω όρκο για το τι είναι ... όλη οι κοιλιακοί είναι άψογοι συμμετρικά από άποψη σχήματος και πρηξίματος είναι ίδιοι .. πως ξέφυγε ένας ? Τεσπα
    Το διάβασα από την αρχή!
    Τσέκαρε λίγο τη φώτο που έβαλα. Ο αριστερός πάνω κοιλιακός(όπως βλέπεις) είναι πολύ πιο μικρό από τον δεξί. Πάνω σε αυτό ρωτάω αν υπάρχει πρόβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-11-09 16:09 #13
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Δεν με καταλαβαίνεις ....τεσπα ...
    ας έρθει και κανένας πιο έμπειρος να κρίνει ....
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-11-09 16:10 #14
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BBman Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω πρόβλημα σημετρίας με τους άνω κοιλιακούς μου.......................... ο αριστερός είναι αρκετά μεγάλος, σε αντίθεση με τον δεξί που ίσα που φένεται....
    αυτό πως μπορώ να το διορθώσω??????
    θα ήταν σωστό αν έγερνα ,καθώς κάνω κοιλιακούς, προς τα δεξιά ή έτσι θα γίνουν όλοι οι δεξιοί πιο μεγάλοι??????????????
    plz όποιος μπορεί ας βοηθήσει.....................................
    Δεν ειναι προβλημα η ασυμμετρια στους κοιλιακους. Εκ των πλειστων εχουμε ασυμμετρους κοιλιακους. Και αυτο εχει την ομορφια του!. Οταν χασεις και αλλο σωματικο λιπος στη κοιλια θα καταλαβεις πως δεν ειναι τραγικο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτη φορά το βλέπω αυτό ....
    Χωρίς να θέλω να σε τρομάξω και χωρίς να είμαι ο πιο έμπειρος σε τέτοια θέματα ,δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κάποιος να έχει κοιλιακούς γυμνασμένους,όλα το πακέτο και μόνο ο ένας να είναι σε τέτοια κατάσταση ή έκανες κάτι πολύ λαθος στις προπονήσεις σο(γιατί άλλη εξήγηση να δώσω δεν μπορώ...) ή είναι γονιδιακό (πάλι δεν βάζω ο χέρι μου στην φωτιά) γιατί βλέπω και σε πρήξιμο είναι διαφορετικός και σε σχήμα ....
    Δεν ξέρω αν είναι όντως υποανάπτυκτο είναι αληθινά κατόρθωμα,δλ πραγματικά το πως το έκανες ....

    Πφφ .. τι να προτείνω και γω ...
    Κοίτα θες να δοκιμάσεις να κάνεις πολύ λιγότερες επαναλήψεις για όλο το πακέτο και να κάνεις περισσότερες επαναλήψεις με και χωρίς βάρη για το συγκεκριμένο σημείο δλδ να παίρνεις την κατάλληλη κλίση ... να το νιώθεις .. αυτό θα πρότεινα εγώ ... έτσι για κανα μήνα 2-3 φορές την εβδομάδα να δεις τι παίζει ..
    Εσυ κοψε να το παιζεις ξερολας. Τον καθοδηγησες λαθος. Μεχρι και χειρουργικη επεμβαση προτεινες.
    Αυτό είναι θέμα γονιδιακό αν δεν κάνω λάθος και δεν διορθώνεται ....
    Δεν ξέρω αν με κάποια εγχείρηση ,μπορεί να διορθωθεί ..
    Κατι τετοια διαβαζει και ο Κυριακος και δικαιως παραπονιεται....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή σε όλους οι κοιλιακοί πρέπει να είναι σε απόλυτη συμμετρία αλλιώς κάτι παίζει?
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν ο ένας είναι πιο πάνω από τον άλλον ή κάτι τέτοιο υπάρχει πρόβλημα?
    Δείτε για παράδειγμα αυτή τη φώτο:
    Μεχρι και οι κορυφαιοι bodybuilder αθλητες εχουν ασυμμετρους κοιλιακους. Δεν ειναι προβλημα και δεν πρεπει να μας απασχολει!!! Ασυμμετρια πανω κατω εχουμε ολοι σε σχεση με τις δυο πλευρες μας. Χερια ποδια κτλ δεν μπορει να ειναι καρμπον ιδια... Αμα το ψαξεις στην αρχη μπορει να σε συγκλονίσει αλλα θα το ξεπερασεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-11-09 16:19 #15
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Συγνώμη αλλά εσύ με ερμηνεύεις λάθος απλά το ανέφερα για την εγχείρηση ,δεν του το πρότεινα
    Και γω σε αυτό έκλεινα στο γονιδιακό θέμα,γεννετικό όπως θες πες το ... την ασυμμετρία και ότι δεν αλλάζει ....
    Το μόνο που του πρότεινα είναι μια βραχυπρόθεσμη επιμονή στην προπόνηση του στο συγκεκριμένο σημείο που υστερεί δεν θεωρώ ότι είπα κάτι εξωφρενικό απλά δώσει λίγο περισσότερο σημασία ...
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία