Σελίδα 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 90 από 112
  1. 14-06-11 13:09 #76
    Προεπιλογή
    μια αλλη λυση ειναι η ασκηση τσακ νορρις βαζεις τα κιλα που γουσταρεις και κανεις οτι δεν πονας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-07-11 16:15 #77
    Προεπιλογή
    τελευταια εχω αρκετες ενοχλησεις στον πηχη μαλλον στο κατω τριτημοριο της δεξιας ωλενης..(στο κοκκαλο δηλαδη το νιωθω) ειδικα οταν κανω pullover με αλτηρα...τι προτεινετε γενικα??παγο?(οχι ξεκουραση παρακαλω..)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-07-11 17:02 #78
    Προεπιλογή
    Παιδια οι πονοι εχουν σταματησει εδω και περιπου ενα μηνα! Και η πλακα ειναι οτι πλεον τα ζοριζω αρκετα τα δικεφαλα! Βεβαια εχω σταματησει την ασκηση με το μαξιλαρι στραβομπαρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-07-11 17:27 #79
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nopantas Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελευταια εχω αρκετες ενοχλησεις στον πηχη μαλλον στο κατω τριτημοριο της δεξιας ωλενης..(στο κοκκαλο δηλαδη το νιωθω) ειδικα οταν κανω pullover με αλτηρα...τι προτεινετε γενικα??παγο?(οχι ξεκουραση παρακαλω..)
    κανεις καμια συμβουλη ρε παιδια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-07-11 21:15 #80
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nopantas Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανεις καμια συμβουλη ρε παιδια?
    http://www.youtube.com/watch?v=yzHxFUyoGio
    προθερμανση ισως?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-07-11 22:40 #81
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://www.youtube.com/watch?v=yzHxFUyoGio
    προθερμανση ισως?
    μμ χρησιμο θα το δοκιμασω...το προβλημα μου βεβαια ειναι λιγο πιο πανω απ τον καρπο αλλα οκ...λες να δοκιμασω κ να δυναμωσω τους πηχεις μηπως βοηθησει??να προσθεσω δλδ 2-3 φορες την βδομαδα αυτες της αρσεις μπαρας πισω απ την πλατη στο τελος της προπονησης??
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-01-12 13:09 #82
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Το παθαίνω τις τελευταίες δυο εβδομάδες όταν γυμνάζω δικέφαλα με μπάρα (όρθιος).
    το σημείο που με πονάει είναι αυτό

    Όνομα: ponos.jpg Εμφανίσεις: 1537 Μέγεθος: 42,8 KB

    Παίρνω την 20kg για ζέσταμα και νιώθω τον ίδιο πόνο ακριβώς μέχρι και με την 35kg που είναι το τελευταίο μου set. Ο προπονητής στο gym μου είπε την επόμενη φορά να βγάλω αυτή την άσκηση και ίσως βάλω κάποια άλλη στην θέση της...

    υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα? στις ασκήσεις με αλτήρες 14kg παράδειγμα δεν με πονάει ούτε στις άλλες ασκήσεις για δικέφαλα , μονο με την μπάρα.

    διάβασα μερικά πράγματα σε προηγούμενες σελίδες και με έχει πιάσει ένας πανικός
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-01-12 15:55 #83
    Προεπιλογή
    To ειχα παθει και εγω παλιωτερα οταν εκανα με στραβομπαρα. Ειτε καθιστος σε μαξιλαρι εκανα, ειτε ορθιος, με πεθαινε ο πηχης (ειδικα οταν αφηνα την μπαρα στη θεση της). Τωρα δεν με ενοχλει οταν κανω.

    Θα σου προτεινα (δεν ξερω αν ειναι το πιο σωστο, σε εμενα δουλεψε) να αφησεις τις καμψεις με μπαρα για 1-2 εβδομαδες και να αρχισεις να δουλευεις τον πηχη σου (εαν δεν τον δουλευεις). 1-2 ασκησεις την εβδομαδα και εισαι κομπλε. Εγω αυτο ειχα κανει και πλεον δεν με ενοχλει καθολου.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-01-12 16:38 #84
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    ωραία , θα το δοκιμάσω κ ο θεός βοηθός.
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-01-12 17:07 #85
    Προεπιλογή
    από τότε που η κύρια άσκηση για δικέφαλα έγινε το μονόζυγο κλειστή λαβή και οι μπάρες ,στραβόμπαρες ,αλτήρες κλπ συμπληρωματικά και βοηθητικά κάθε πόνος στους πήχεις εξαφανίστηκε μια για πάντα.
    τα 2 μου σέντσια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-01-12 17:09 #86
    Προεπιλογή
    Mπορει να οφειλεται σε αδυναμια των μυων του πηχη οπως και επισης το προβλημα να ειναι ανατομικο.
    Ο πρηνισμος η ο υπτιασμος του χεριου να μην ειναι εντονος ωστε να εξυπηρετησει την ασκηση και να σε χυπαει εκει.Μην κανεις οποια ασκηση προκαλει πονο εφοσον την κανεις σωστα βεβαια.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-01-12 17:15 #87
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mπορει να οφειλεται σε αδυναμια των μυων του πηχη οπως και επισης το προβλημα να ειναι ανατομικο.
    Ο πρηνισμος η ο υπτιασμος του χεριου να μην ειναι εντονος ωστε να εξυπηρετησει την ασκηση και να σε χυπαει εκει.Μην κανεις οποια ασκηση προκαλει πονο εφοσον την κανεις σωστα βεβαια.
    το τρελό είναι οτι είχα ήδη ενα μηνα που την έκανα χωρίς κανένα πρόβλημα , ξαφνικά εμφανίστηκε ο πόνος.
    (την κάνω σωστά ).
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-01-12 13:51 #88
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Rey πέρυσι είχα πόνο ακριβώς στο ίδιο σημείο.

    Πήγα σε γιατρό του ΙΚΑ, μου έβγαλε μόνο ακτίνες και μου είπε πως δεν έχω τίποτα,
    δε μου έδωσε σημασία. Ξεκούραση λέει...(κλασικά).
    Εν τέλει απευθύνθηκα σε γνωστό μου φυσικοθεραπευτή και μου έδωσε νάρθηκες υποστήριξης καρπού με λάμα, που έπιαναν απ' τη παλάμη μέχρι τα μισά του πήχη, τους οποίους έβγαζα μόνο τη νύχτα και όταν οδηγούσα.
    Σε συνδυασμό με voltaren χάπια(αρχικά πήρα xefo rapid αλλά δεν έκανε τίποτα) πέρασαν αλλά άργησε αρκετά.
    Να πω πως εκείνο το διάστημα έκανα δουλειά γραφείου και έπρεπε να γράφω αρκετά στο χέρι αλλά και στον υπολογιστή.

    Για 2 εβδομάδες εκανα μόνο πόδια. Τρίτη με πέμπτη εβδομάδα έκανα ασκήσεις με πιέσεις και έλξεις αλλά όχι ασκήσεις που έχουν τη τάση να "σπάνε" τον καρπό, πχ δικέφαλους, τρικέφαλους, εκτάσεις ώμων κλπ κλπ...

    Χρειάστηκε να περάσουν 2 μήνες για να επανέλθω σε βαριές προπονήσεις. Γενικά κάθε τραυματισμός ξέρω πως θα με απασχολήσει γύρο στο δίμηνο

    Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό. Περαστικά σου.


    Edit: το έπαθα σε κίνηση επολέ, σηκώνοντας μπάρα με αρκετά κιλά από το δάπεδο για να κάνω στρατιωτικές πιέσεις, αλλά μάλλον ήτανε ήδη ταλαιπωρημένοι..



    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-01-12 18:27 #89
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    @sTeLaKoS

    όταν κάνω κάμψεις δικεφάλων με 16kg αλτήρες δεν νιώθω ενόχληση , ούτε σε καμία άλλη άσκηση παρά μόνο με την συγκεκριμένη..
    ο προπονητής στο gym μου πρότεινε να βγάλω την συγκεκριμένη άσκηση για δυο εβδομάδες να ξεκουραστούν οι πήχεις γιατί μάλλον το παράκανα (προσπάθησα να ανέβω σχετικά γρήγορα στην συγκεκριμένη άσκηση και μάλλον τους κούρασα ..γιατι απο 30 που είχα τότε μάξ προσπάθησα και ζορίστηκα να βγάλω σετ με 40 αντί για 35. (κατι τέτοιες μ...ες τις κάνω , ιδικά όταν με πιάνει κάτι και νιώθω σαν θηρίο κατά την διάρκεια της προπό )

    θα αφήσω δύο εβδομάδες χωρίς την συγκεκριμένη άσκηση και αν την 3η εβδομάδα δω τα ίδια θα πάω σε φυσικοθεραπευτή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό. Περαστικά σου.




    σ ευχαριστώ, απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 11-01-12 στις 18:30
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-01-12 19:39 #90
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα αφήσω δύο εβδομάδες χωρίς την συγκεκριμένη άσκηση και αν την 3η εβδομάδα δω τα ίδια θα πάω σε φυσικοθεραπευτή.

    ^^ αυτό να κάνεις. Μπορεί να μη τραυματίστηκες αλλά να είσαι ταλαιπωρημένος και αν συνεχίσεις με τον ίδιο ρυθμό να σου βγει σύντομα.

    Εγώ στη θέση σου, σαν παθών, θα ήμουν πιο συντηρητικός, θα χαλάρωνα όλες μου τις προπονήσεις για καναδυό εβδομάδες. Θα κατέβαζα λίγο το volume της προπόνησης για να ξεκουραστώ.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία