Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 32
  1. 23-10-09 16:11 #16
    Προεπιλογή
    Οι προβλεψεις ειναι οτι οι επομενες γενιες θα ειναι πιο κοντες.
    Αλλα μιλαμε για πολυ μικρες διαφορες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-10-09 02:47 #17
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    οσο μονοζυγο κ να κανει οσα γαλακτοκομικα κ να φαει δεν νομιζω να βοηθησουν... απο μικρος ειχα αδυναμια κ στα 2 αλλα κοντος εμεινα... οσο για αυξητικη επιδι το ειχα ψαξει χορηγουν μονο σε περιπτοσεις νανισμου κ αυτο σε ηλικια μεχρι 12-14 χρονων... και αυτο μετα απο επιτροπη της επιτροπης και και και... σε τετοια ηλικια το πολυ πολυ να παρει κανενα κιλο παραπανω η να μεγαλοσει κανενα πιγουνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-11-09 23:31 #18
    Προεπιλογή
    To μπασκετ δεν νομιζω να ψηλωνει.Απλα συνηθως πανε εξ αρχης ψηλα ατομα και υστερα απο προτροπη αλλον....Παιζω χρονια μπασκετ και αυτη ειναι η γνωμη μου.Ειναι οπως την φαση με τους αρσιβαριστες που λενε δεν ψηλωνουν.....Μα εξ αρχης ηταν κοντοι για αυτο και διαλεξαν αυτο το αθλημα[χαμηλο κεντρο βαρους].Ενα στρετσινκ θα ηταν καλο αλλα θα βοηθουσε απειροελαχιστα οσο για τα αλματακια που λεει ο ροκ.Δυσκολα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-05-13 14:17 #19
    Προεπιλογή
    αυτο το προγραμμα με βοηθησε να παρω 15 ποντους σε ενα καλοκαιριGrow taller 4 idiots.pdf ελπιζω να βοηθησει
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-05-13 19:43 #20
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mantus3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσο για αυξητικη επιδι το ειχα ψαξει χορηγουν μονο σε περιπτοσεις νανισμου κ αυτο σε ηλικια μεχρι 12-14 χρονων... και αυτο μετα απο επιτροπη της επιτροπης και και και... σε τετοια ηλικια το πολυ πολυ να παρει κανενα κιλο παραπανω η να μεγαλοσει κανενα πιγουνι...
    Δινουνε και σε εφηβους μπασκετμπολιστες που τους λειπουν λιγοι ποντοι για να γινουν δεκτοι σε επαγγελματικη ομαδα. Στα 17 δεν σταματαει το υψος παντως (για τις γυναικες βεβαια δεν ειμαι σιγουρος).


    Παντως απο οσους ορθοπεδικους εχω ρωτησει, δεν υπαρχει τροπος να ψηλωσεις παραπανω μεσω ασκησεων και οτι αυτο με το μονοζυγο ειναι μυθος. Φυσικα δεν τους εμπιστευομαι και 100% αλλα εχουνε καποια βαρυτητα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-05-13 19:48 #21
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    επειδη εμενα κατα καιρούς έρχονται άτομα στο γυμναστηριο να περάσουν σε στρατιωτικες σχολες η αστυνομία και χρειάζονται μισο με ένα πόντο , μπορω να πω με σιγουρια ότι τα αγυμναστα άτομα είχαν περιθώριο και κέρδισαν υψος και λεω τα αγυμναστα γιατι είχε περιθωριο ο σκελετος να ανοίξει απο την σπονδυλικη στηλη που μισο χιλιοστο να πάρει ο καθε σπόνδυλος υπάρχει όφελος στο σύνολο

    αρα εκτος απο ασκησεις κορμου στηθος και πλάτη που ανοίγουν τον σκελετο και συγχρόνως δυναμώνουν τους μυς μειώνοντας τις παρενέργειες της βαρύτητας , υπάρχει ειδικό πρόγραμμα διατατικών ασκήσεων που πιστευω θα υπάρχει ενδεικτικα και στο ίντερνετ , όπου θα διατείνουν την σπονδυλικη στηλη και θα υπάρχει όφελος

    όπως και η προπονητικη του μπάσκετ βοηθάει γιατι ανοίγει ο σκελετός όχι τοσο σε πραγματικο ύψος αν έχει ολοκληρωθει η ανάπτυξη , αλλα σε όφελος απο τις επιδράσεις της βαρυτητας και της κακης στασης του σώματος

    αυτο αποδεικνυετε εύκολα και απο το γεγονός οτι οι αστροναύτες σε έλειψη βαρύτητας κερδιζουν σε υψος , η το πρωί όταν ξυπνάμε είμαστε πιο ψηλοι
    ακόμα και με το πέρασμα των χρόνων οι άνθρωποι κονταίνουν και αυτο γιατι χάνουν μυικό ιστο και ο σκελετος σκεβρώνει.

    όλα αυτα αν τα σκεφτούμε κατι σημαίνουν
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-05-13 20:20 #22
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο αποδεικνυετε εύκολα και απο το γεγονός οτι οι αστροναύτες σε έλειψη βαρύτητας κερδιζουν σε υψος , η το πρωί όταν ξυπνάμε είμαστε πιο ψηλοι
    ακόμα και με το πέρασμα των χρόνων οι άνθρωποι κονταίνουν και αυτο γιατι χάνουν μυικό ιστο και ο σκελετος σκεβρώνει.

    όλα αυτα αν τα σκεφτούμε κατι σημαίνουν
    Εγω πρωτη φορα ακουω τετοια πραγματα ειδικα το κοκκινο.

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-05-13 21:56 #23
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    είναι νόμος της φυσικής και το φαινόμενο είναι σε άλλους περισσότερο και σε άλλους λιγότερο έντονο ,σηνηθως ενας που όλη μερα επιβαρυνετε σε ορθοστασία και είναι βαρυς επειδη κατα την διάρκεια του ύπνου αποσυμφορίζετε θα έχει διαφορα το πρωί , αλλα όταν λέμε πιο ψηλός μην νομίζει κανείς θα κοιμηθεί στρουμφάκι και θα ξυπνησει τσατσένκο αυτα δεν γινονται
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-05-13 22:07 #24
    Προεπιλογή grow taller 4 idiots
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas23362 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο το προγραμμα με βοηθησε να παρω 15 ποντους σε ενα καλοκαιριGrow taller 4 idiots.pdf ελπιζω να βοηθησει
    Καλησπερα Κωστα..Μπορεις να μου πεις λιγες πληροφοριες για τη χρηση του grow taller ?? ευχαριστω εκ των προτερων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-05-13 23:14 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι νόμος της φυσικής και το φαινόμενο είναι σε άλλους περισσότερο και σε άλλους λιγότερο έντονο ,σηνηθως ενας που όλη μερα επιβαρυνετε σε ορθοστασία και είναι βαρυς επειδη κατα την διάρκεια του ύπνου αποσυμφορίζετε θα έχει διαφορα το πρωί , αλλα όταν λέμε πιο ψηλός μην νομίζει κανείς θα κοιμηθεί στρουμφάκι και θα ξυπνησει τσατσένκο αυτα δεν γινονται
    Όντως αυτό ισχύει.εγώ για παράδειγμα είμαι 18 και έχω ύψος 1.69 πριν κοιμηθώ και το πρωί που ξυπνάω είμαι 1,71.βέβεα στην πορεία της μέρας πέφτω
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-05-13 23:22 #26
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ουυυυ βεβαια.
    αυτο με τους αστροναυτες ισχυει,γιατι μπορουν να παρουν μεχρι κ 3 εκατοστα υψος οσο ειναι στο διαστημα,αλλα εκει ειναι διαστημα.
    για ενα καθημερινο ανθρωπο η διαφορα αυτη,πρωι/βραδυ,μεταφραζεται καπου σε 30χιλιοστα κ ουτε καν 2-3 εκατοστα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-05-13 23:29 #27
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ουυυυ βεβαια.
    αυτο με τους αστροναυτες ισχυει,γιατι μπορουν να παρουν μεχρι κ 3 εκατοστα υψος οσο ειναι στο διαστημα,αλλα εκει ειναι διαστημα.
    για ενα καθημερινο ανθρωπο η διαφορα αυτη,πρωι/βραδυ,μεταφραζεται καπου σε 30χιλιοστα κ ουτε καν 2-3 εκατοστα..

    2-3 πόντους με τιποτε πολυ λιγότερο , λεπτομέρεια θα έλεγα και πάλι κατα περίπτωση ανάλογα με την επιβάρυνση που έχει ο καθένας κατα την διάρκεια της μέρας , αλλα τα 30 χιλιοστα είναι 3 εκατοστα κι αυτο υπερβολικό με φαίνετε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-05-13 23:33 #28
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ε,ναι για τον φιλο το εγραψα απο πανω που μετριεται +2 εκατοστα καθε πρωι..
    τα στοιχεια για τους αστροναυτες τα εχει δωσει η NASA παντως,αλλα ειπαμε εκει ειναι αλλο πραγμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-05-13 23:38 #29
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    απλα το ενα επιβεβαιώνει το άλλο σε μικρότερη κλίμακα όμως , δηλαδη ο ορισμός είναι οτι η αποσυμφόρηση λόγο έλειψης εγκάρσιας πίεσης αποσυμφορίζει τους σπονδύλους της σπονδυλικής στηλης γιατι μόνο εκεί είναι η μεταβλητη , δεν μπορούν δηλαδη τα κόκαλα να μαζέψουν και να απλώσουν , οπότε και κερδίζουμε σε ύψος απο την σπονδυλικη στηλη ,γι αυτο και όσο μεγαλώνουμε κονταίνουμε σκεβρώνει ο σκελετος λόγω ανεπαρκούς στηριξης απο απώλεια μυικής μάζας , στην περίπτωση του διαστηματος ισχυει περισσότερο στην περίπτωση του ύπνου λιγότερο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-01-17 17:33 #30
    Unhappy Κοντινα??
    Ξεθαβω ενα πολλλυυυυ παλιο θεμα

    Γεια σας παιδια ειμαι 21 χρονων , 84 κιλα με 20% λιπος.. κανω 3 χρονια βαρη και η αλλαγη ειναι δραματικη..
    Αααα ξεχασα να πω και τ πιο σημαντικο ειμαι 1'
    .77.

    Τ προβλημα μ ειναι οτι πολλα ατομα μ λενε οτι κοντινα(γονεις,καποιοι φιλοι)
    Μ εχει προβληματισει τ θεμα γιατι μπορει τελικα να εχουν δικιο. Να πω οτι δν εχωκαθολου καλη ευλυγισια ενω εχω πολυ χοντρα ποδια..

    Πιστευετε οτι μ.χασιμο λιπους και ασκησεις στρετσινγκ μπορουμε ν βελτιωσουμε την κατασταση?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία